اخبار GDC 2013

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,958
نام
آریا
سلام !

314321.jpg

GDC 2013 از امروز آغاز شده و در طول روزهای برگزاری آن (25 تا 29 مارس) شاهد خبرها، سخنرانی ها و ویدئوهای زیادی خواهیم بود.
این تاپیک برای بحث و گفتگو در مورد خبرها و اتفاقات GDC 2013 است. برای اخبار مهم تر نیز تاپیک های جداگانه زده خواهد شد.
==============
در GDC امسال این موارد را خواهیم داشت:
نمایش بازی Battlefield 4
سخنرانی مسئولین مایکروسافت در مورد SmartGlass
سخنرانی مسئولین سونی در مورد PlayStation 4 برای بازیسازان
بررسی Fox Engine و ارائه تریلر جدیدی از MGS: Ground Zeroes از طرف Hideo Kojima
ارائه اطلاعاتی در مورد بازی The Phantom Pain و احتمالاً برطرف شدن سوالات در مورد ارتباط این بازی با دنیای MGS
نمایش های جدیدی از Unreal Engine 4 (تیزر کوتاهی از نمایش انجین در GDC 2013 را می توانید از طریق این لینک مشاهده کنید)
و چندین مورد دیگر

آخرین ویرایش:

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
بر فرض که گفته اش درست باشه آخه یکی به اینا بگه مرد حسابی با پول Titan میشه 2 تا PS4 خرید و سومی رو هم قسطای اولیه ـش رو پرداخت کرد :D هنوز اومده واسه ما نمودار ردیف میکنه :D اون 720 رو از کجا میدونه این ؟ :D
کارکنان و مدیران سابق AMD که اطلاعات کنسول‌های سونی و مایکروسافت رو به Nvidia دادند بهش گفتند دیگه سراون دادگاه تشکیل شد.:d
بعد titan 999 دلاره یک چیزی میشه گفت در حدود قیمت Steambox منظور nvidia این است که GPU این کنسول‌ها قادر به رقابت با Titan نیستند

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,516
نام
حسین
من زیاد اخبار را دنبال نکردم سونی برای کدوم بازیه انحصاریش UE4 را لایسنس کرده ؟! مثل اینکه کار جالب شد چطور شد بعد از این همه دشمنی طرفداراش سونی هم حاضر شد بیاد طرفه UE4 ؟!
شما فرضا میخواستی یه بازی بسازی میومدی بهترین موتوری که به بازیت میخوره رو انتخاب میکردی یا میومدی ببینی تو بازیسنتر بر بچ چی میگن؟:d

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
NVidia گفته که قدرت Titan حدوداً 3 برابر GPU به کار رفته در PS4 هست. برای Next Xbox (یا به قول NVidia کنسول Xbox 720) هم کمی پایین تر از PS4 هست.

14664632199972981146.jpg

05627416912750152464.jpg

حالا نمیدونم اینا چطوری از GPU کنسول مایکروسافت خبر دارن که این طوری با اطمینان نمودار کشیدن ! :D کلاً کارهای NVidia یه کم عجیب و غریب هست و دلیلش هم بعیده چیزی به جز همون قضیه استفاده نکردن کنسول های نسل بعد از محصولات NVidia باشه ! :D

بازی Knack که Mark Cerny کارگردانش هست. یعنی نفر اصلی در طراحی کنسول PS4 ! :D
اونا که کاری به این بحث ها ندارن. هر انجینی رو مناسب بازیشون بدونن انتخاب میکنن دیگه !

يه مدت پيش حجم عظيمي از اسناد قرارداد هاي طراحي IP CORE هاي AMD توسط چندتن از كاركنان AMD به انويديا درز كرده بود كه AMD طرح شكايت به اون افراد رو به دادگاه تسليم كرد.(اتفاقا شامل طراحي GPU براي كنسول هاي نسل بعد ٢ شركت سوني و مياكرو هم بوده)

چيزي كه طبق شايعات بدون ردخور vgleaks درز پيدا كرده اينه كه متاسفانه مايكروسافت از IP Core اي با حداكثر 12 GCN compute Unite توي كنسول خودش استفاده كرده كه دربرابر 18 compute unite كه سوني در APU خودش استفاده كرده واقعا رقم غير قابل چشم پوشي هست (هنوز ته دلم اميد دارم كه درست نباشه و مايكروسافت كنسولي حداقل درحد قدرت سوني ارائه بده)

درمورد چارتي كه انويديا ارائه داده درواقع قياس كلي و سنجش حد نهايي توانايي ٢ معماري graphic core next با رقيبش kepler از اونجايي كه نسبت به قديم بسيار به هم نزديك شدن هر ٢ 1d is issue ان باز هم به خاطر اينكه منش محاسباتيشون بنيادين تفاوت زيادي داره نميشه مستقيم قياس كرد.)

اما ميشه گفت در gflops برابر انويديا براي اينكه به ازاي هر ١٩٢ هسته يك ffp و front end و حجم execution resource بيشتري به جز هسته هاي محاسباتي خام ميده ميشه گفت با فاصله 30٪-40% در شرايط برابر بازدهي معماري بالاتري داره .( مثلا جداي استفده از تكنيك هايي مثل modified tessealtion factor اعمالي از طرف درايور هاي AMD ) - البته اين نكته هم درنظر بگيريد كه با تعداد هسته هاي برابر براي هر تراشه معماري انويديا die size بيشتري اشغال ميكنه اما در نهايت effeciency بالاتري داره .

به طورمثال GeForce GTX TITAN به لحاظ عدد محاسباتي خام كمي بالاتر از HD 7970 Ghz ed هست اما به نظر 6-7 سايت برسي سخت افزار مصرف كمتري به خاطر فركانس بسيار پايين تراشه داره اما درعين حال در بازي هايي مثل كرايسيس ٣ تا 40% هم سريعتر هست .

دوستان در نظر داشته باشن TITAN از تراشه تضعيف شده GK110 اي استفاده ميكنه كه پتانسيل بسيار بيشتري داره - GTX TITAN فقط از 14SMX از 15smx تراشه GK110 استفاده ميكنه علاوه بر اينكه كارت با فركانس بسيار پاييني عرضه شده تا به قول چندين وبسايت معتبر حتي مصرفي كمتر از HD7970ghzEd داشته باشه و هنوز انويديا بتونه كارت بسيار قدرتمند تري ارائه بده .

اين سخت افزار كنسول مايكرو قطعي بشه در اينده خيلي بحث ميكنيم دوستان :دي

بسیار حندیدیم :D. مدیر DICE EA چند روز قبل گفته مشخصات نهائی PS4 Next Xbox هنوز مشخص نیست. حتی ممکنه بعد از Dev Kit نهائی، مشخصات کنسول اصلی تغییر کنه.
از طرفی ماکروسافت 4 تا 7 مارچ (FY2014) تازه نرم افزار سخت افزار XBOX رو به استودیوهای داخلیش نشون داده :D. یعنی There is No Way In Hell که اینها چیزی از چیپ گرافیکیش بدونن.

اميدوارم اينطور كه ميفرماييد باشه- هنوز كور سوي اميدي هست :دي

آخرین ویرایش:

R!HANNA

کاربر سایت
Apr 22, 2012
352
نام
فهیمه
کلاً کارهای NVidia یه کم عجیب و غریب هست و دلیلش هم بعیده چیزی به جز همون قضیه استفاده نکردن کنسول های نسل بعد از محصولات NVidia باشه !
انویدیا که نیازی به این پولا نداره .:d بیشتر amd هست که بوی ورشکستگیش داره میاد . فکر کنم برای همین هم چیپست هاش رو به قیمت خیلی کمتر نسبت به انویدیا حراج کرده برای سونی و مایکروسافت .
بر فرض که گفته اش درست باشه آخه یکی به اینا بگه مرد حسابی با پول Titan میشه 2 تا PS4 خرید و سومی رو هم قسطای اولیه ـش رو پرداخت کرد هنوز اومده واسه ما نمودار ردیف میکنه اون 720 رو از کجا میدونه این ؟
والا دوست عزیز سونی هم تو نمودار ردیف کردن کمتر از انویدیا نیست.;) نمودار های 2005 تا 2008 رو که یادتون هست

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
05627416912750152464.jpg

حالا نمیدونم اینا چطوری از GPU کنسول مایکروسافت خبر دارن که این طوری با اطمینان نمودار کشیدن ! :D کلاً کارهای NVidia یه کم عجیب و غریب هست و دلیلش هم بعیده چیزی به جز همون قضیه استفاده نکردن کنسول های نسل بعد از محصولات NVidia باشه ! :D
بسیار حندیدیم :D. مدیر DICE EA چند روز قبل گفته مشخصات نهائی PS4 Next Xbox هنوز مشخص نیست. حتی ممکنه بعد از Dev Kit نهائی، مشخصات کنسول اصلی تغییر کنه.
از طرفی ماکروسافت 4 تا 7 مارچ (FY2014) تازه نرم افزار سخت افزار XBOX رو به استودیوهای داخلیش نشون داده :D. یعنی There is No Way In Hell که اینها چیزی از چیپ گرافیکیش بدونن.

ممتنع

کاربر سایت
Jun 29, 2012
227
NVidia
14664632199972981146.jpg

05627416912750152464.jpg

ه !
امار جالبيه بر طبق اين امار كه اين شركت اعلام كرده اگر دقت كنيد قدرت geforce 8800 از ps3 و x360 بيشتروتقريبا همين اختلاف 3x رو داره با اين دوكنسول
حالا اينجا يه سوال پيش مياد كه ايا با يه كارت 8800 geforce كه به اذعان اين شركت قوي تراز ps3 و x360 هست امروزه چندتا بازي رو ميشه اجرا كرد وايا باچنين كارتي ميشه بازي هايي با گرافيكي مثل u3 و halo 4 اجرا كرد؟؟؟
اگر الان يه سيستم داشته باشيم با يه 8800 و مثلا 512 مگا بايت رم ، وقتي يه بازي با گرافيك هيلو4 يا u3 رو بزاريم تو سيستم قطعا مشاهده خواهيد كرد كه يه انگشت شصت به نشانه......روي مانيتور ظاهر ميشه:d
حالا titan هم قضيش همينه ايا 6 يا 7 سال ديگه وضعيت امروز 8800 در مقابل ps3 و x360 رو در مقابل نسل بعد كنسول ها نداره؟؟

آخرین ویرایش:

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,934
نام
آرتین
انویدیا که نیازی به این پولا نداره .:d بیشتر amd هست که بوی ورشکستگیش داره میاد
آره راست میگی شما از این جلز و بلزی که میزنه سر این قضیه مشخصه اصلاً نیازی نداره.
یعنی بچه گانه ترین و خنده دار ترین رفتاری که یه شرکت میتونست نشون بده رو انویدیا نشون داده اوون از حرفای قدیمشون اینم از نمودارای جکشون !!!

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
امار جالبيه بر طبق اين امار كه اين شركت اعلام كرده اگر دقت كنيد قدرت geforce 8800 از ps3 و x360 بيشتروتقريبا همين اختلاف 3x رو داره با اين دوكنسول
حالا اينجا يه سوال پيش مياد كه ايا با يه كارت 8800 geforce كه به اذعان اين شركت قوي تراز ps3 و x360 هست امروزه چندتا بازي رو ميشه اجرا كرد وايا باچنين كارتي ميشه بازي هايي با گرافيكي مثل u3 و halo 4 اجرا كرد؟؟؟
اگر الان يه سيستم داشته باشيم با يه 8800 و مثلا 512 مگا بايت رم ، وقتي يه بازي با گرافيك هيلو4 يا u3 رو بزاريم تو سيستم قطعا مشاهده خواهيد كرد كه يه انگشت شصت به نشانه......روي مانيتور ظاهر ميشه:d
حالا titan هم قضيش همينه ايا 6 يا 7 سال ديگه وضعيت امروز 8800 در مقابل ps3 و x360 رو در مقابل نسل بعد كنسول ها نداره؟؟
چرا اجرا نمیکرد و نمیکنه 8800 !؟ من یه gt 240 داشتم که از 8800 هم خیلی ضعیف تر بود و بازی های مولتی پلتفرمم از دو تا کنسولا با تنضیمات و رزولوشن بالاتر ( 1440*900 ) اجرا میکردم با فریمه به مراتبم بالاتر در حالی که اکثر بازی های کنسولا از 720P هم پایینتر بود رزولوشنش .. خلاصه یه سیستم هم پای کنسولا همون کیفییته کنسولارو میده حالا یه سری انحصاریا فرق داره که خب بهینه ی کنسوله خاصی میشه که همونم میشه باز با یه pc هم رده اجراش کرد در صورت بهینه شدن... دیگه اون زمان گذشت که میگفتن کنسول برای بازیه فقط و پی سی باید چند برابر اون قدرت داشته باشه تا تو اون سطح اجراش کنه ... دیگه هم بازی سازا حرفه ای شدن هم سخت افزازا !

s-zeus

کاربر سایت
Feb 9, 2013
64
حرف شما متین کاملا قبول دارم
وقتی یه بازی ساز به سخت افزار کنسول بیشتر اشنا بشه میتونه قدرت بشتری ازش ببره
ولی تا بیاد اشنا بشه یه مقدار طول میکشه هلو 4 کیل زون 3 اینا اویل نسل نداشتیم که تا بیاد اشنا بشه مکسول ولتا اومده
ولی تا اون موقع کج دار رو مریض نمودار انویدیا درسته
Elemental demo pc vs ps4
25457824405087123350.png

ممتنع

کاربر سایت
Jun 29, 2012
227
حرف شما متین کاملا قبول دارم
وقتی یه بازی ساز به سخت افزار کنسول بیشتر اشنا بشه میتونه قدرت بشتری ازش ببره
ولی تا بیاد اشنا بشه یه مقدار طول میکشه هلو 4 کیل زون 3 اینا اویل نسل نداشتیم که تا بیاد اشنا بشه مکسول ولتا اومده
ولی تا اون موقع کج دار رو مریض نمودار انویدیا درسته
Elemental demo pc vs ps4
25457824405087123350.png
الان توي همين عكسي كه گذاشتي سمت راستيه مال ps4 و سمت چپيه مال pc و كاملا مشخصه كه تو ps4 تصوير وضوح بهتري داره وهمچنين dd ش هم تو ps4 بهتر
چرا اجرا نمیکرد و نمیکنه 8800 !؟ من یه gt 240 داشتم که از 8800 هم خیلی ضعیف تر بود و بازی های مولتی پلتفرمم از دو تا کنسولا با تنضیمات و رزولوشن بالاتر ( 1440*900 ) اجرا میکردم با فریمه به مراتبم بالاتر در حالی که اکثر بازی های کنسولا از 720P هم پایینتر بود رزولوشنش .. خلاصه یه سیستم هم پای کنسولا همون کیفییته کنسولارو میده حالا یه سری انحصاریا فرق داره که خب بهینه ی کنسوله خاصی میشه که همونم میشه باز با یه pc هم رده اجراش کرد در صورت بهینه شدن... دیگه اون زمان گذشت که میگفتن کنسول برای بازیه فقط و پی سی باید چند برابر اون قدرت داشته باشه تا تو اون سطح اجراش کنه ... دیگه هم بازی سازا حرفه ای شدن هم سخت افزازا !
برادر خود من الان يه 8800 داره كه trرو 720p به صورت اسلوموشن اجرا ميكنه:|

R!HANNA

کاربر سایت
Apr 22, 2012
352
نام
فهیمه
آره راست میگی شما از این جلز و بلزی که میزنه سر این قضیه مشخصه اصلاً نیازی نداره.
یعنی بچه گانه ترین و خنده دار ترین رفتاری که یه شرکت میتونست نشون بده رو انویدیا نشون داده اوون از حرفای قدیمشون اینم از نمودارای جکشون !!!

چرا چرت دوست من ؟ کاملا درست هست . شما به مشخصات gou به کار رفته در ps4 و مشخصات titan نگاه کنید میبینید که درست هست .
جلز و بلز کردن نیست این ها . به این رفتار میگن بالا بردن سطح دانش عمومی مردم:-b

من قبول ندارم.
من با 8800gt کرایسیس رو در حالت مدیوم بازی کردم . u3 و هیلو 4 ، از مدیوم کرایسیس بیشتر که نیست . هست ؟
بعد هم چرا 512 تا رم ؟ خود ویندوز 1 مگ رم رو اشغال میکنه و 1 مگ رم هم برای بازی احتیاج دارید. به همین راحتی !
شما همین الان 8800 gt با 2 مگ رم داشته باشی با یه cpu 2 هسته ای متوسط 90 درصد بازی های مولتی رو در شرایط بهتر از کنسول ها میتونید در pc تون اجرا کنید ;)

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
الان توي همين عكسي كه گذاشتي سمت راستيه مال ps4 و سمت چپيه مال pc و كاملا مشخصه كه تو ps4 تصوير وضوح بهتري داره وهمچنين dd ش هم تو ps4 بهتر

برادر خود من الان يه 8800 داره كه trرو 720p به صورت اسلوموشن اجرا ميكنه:|
برادر من رو همین 240 من رایدرو رو 1440*900 با تنضیماته تقریبا high بنچمارکی که گرفته بودم میانگین 45 فریم بود حالا با 8800 که حدود 30% سریعتره بالاترم باید بگیری... پس مشکله نرمافزاری داری تو این بازی
راجبه اون عکس مقایسه ای که گذاشتن کاملا بر عکس حرف خودته ! پی سی بالاتره رو 4 افکتا برداشته شده

آخرین ویرایش:

ممتنع

کاربر سایت
Jun 29, 2012
227
برادر من رو همین 240 من رایدرو رو 1440*900 با تنضیماته تقریبا high بنچمارکی که گرفته بودم میانگین 45 فریم بود حالا با 8800 که حدود 30% سریعتره بالاترم باید بگیری... پس مشکله نرمافزاری داری تو این بازی
راجبه اون عکس مقایسه ای که گذاشتن کاملا بر عکس حرف خودته ! پی سی بالاتره رو 4 افکتا برداشته شده
نه مشكل نرم افزاري نداره لابد كارت شما خيلي هيرو هست:d
تو عكس ها كاملا مشخصه draw distance روي ps4 خيلي بهتره به درون طاق نگاه كن اصلا براي pc مات
من قبول ندارم.
من با 8800gt کرایسیس رو در حالت مدیوم بازی کردم . u3 و هیلو 4 ، از مدیوم کرایسیس بیشتر که نیست . هست ؟
بعد هم چرا 512 تا رم ؟ خود ویندوز 1 مگ رم رو اشغال میکنه و 1 مگ رم هم برای بازی احتیاج دارید. به همین راحتی !
شما همین الان 8800 gt با 2 مگ رم داشته باشی با یه cpu 2 هسته ای متوسط 90 درصد بازی های مولتی رو در شرایط بهتر از کنسول ها میتونید در pc تون اجرا کنید
همين ديگه خودت داري ميگي تو pc بخش قابل توجهي از قدرت سيستم رو سيستم عامل ميگيره درحالي كه در كنسول اين مدلي نيست ، منم 512 مگ رم رو براي اين مثال زدم كه ps3 و x360 رم 512 دارن در حالي خود شما الان داريد ميگيد براي اجرا ي بازي هاي روز روي pc حد اقل به 2gig رم نياز يعني 4 برابر كنسول...

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
نه مشكل نرم افزاري نداره لابد كارت شما خيلي هيرو هست:d
تو عكس ها كاملا مشخصه draw distance روي ps4 خيلي بهتره به درون طاق نگاه كن اصلا براي pc مات
بیخیال اصن ... اینجا جای این بحثا نیست.. اره اون ماته ! :|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر