اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
همون بهتر که انحصاری میموند، آخه کی میره دسته گل بکشه... نامکو چه فکری پیش خودش کرده، جدا کوالیتی کنترل نداره
ببین من خوشم اومد از فضای بازی :D مثلا روی گیم پس بیاد ١٠٠درصد بازیش میکنم، ژاپنی ها هم توی طراحی عجیب غریب دشمن ها ید طولانی ای دارن! ولی خب کل بازی های اون ایونت هیچ کدومشون اونقدر جذاب نبودن که برای کسی انحصاری بودن یا نبودنش اهمیت چندانی داشته باشه ( حتی خود مایکرو هم براش مهم نبوده ! ) ولی خب از یطرف هم عجیبه که حداقل یک سریشون انحصار (زمانی!؟) بودن و کسی چیزی نگفته بود!

mehdiek

کاربر سایت
Jul 20, 2009
239
مصاحبه جف کیلی راجع به XSX و نسل بعد
به عقیده مایکل پکتر و پیتر مور قیمت XSX از PS5 ارزانتر خواهد بود

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

پکتر چرت و پرت زیاد می گه
ولی اگر این اتفاق بیفته داستان نسل پیش می شه
Coffin-Dance.jpg

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
ببین من خوشم اومد از فضای بازی :D مثلا روی گیم پس بیاد ١٠٠درصد بازیش میکنم، ژاپنی ها هم توی طراحی عجیب غریب دشمن ها ید طولانی ای دارن! ولی خب کل بازی های اون ایونت هیچ کدومشون اونقدر جذاب نبودن که برای کسی انحصاری بودن یا نبودنش اهمیت چندانی داشته باشه ( حتی خود مایکرو هم براش مهم نبوده ! ) ولی خب از یطرف هم عجیبه که حداقل یک سریشون انحصار (زمانی!؟) بودن و کسی چیزی نگفته بود!
من خودم ژاپنی بازم، چیزای عجیب غریب زیادی دیده بودم، به قول رفیقم باز از این بازی گوجه بادمجون کشیا... ولی واقعا تا حالا همچین چیز nonsense ی ندیده بودم...

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
محمد مشکل مایکرو بیشتر زمان بندی نمایش هاشه تا نحوی معرفی. همین ایونت رو میزاشت بعد مراسم جولای، قبلش هم میگفتن میخوایم به بازی های بپردازیم که کمتر فرصت نمایش دارن، یعنی مخاطب رو هل میدادن به این سمت که بازی های بزرگی نمیخواید ببینید اما خلاقانه و باحالن. الان نظر همه 180 درجه متفاوت بود.

کماکان موندم چرا این نمایش اولین بوده؟ یعنی تو اون مجموعه به اون بزرگی یه گیمر پیدا نمیشه بهشون حالی کنه گیمرهای نردی که میشینن پای این جور شوها دقیقا انتظارشون چیه؟
ببین زمان بندی یه مسعلست نحوه ی نشون دادنم یه بحثه مثلا نمایش گیرز تو E3 2019 یادته قطعا اون چه سبکه نشون دادن بازی بود! رسما خودش گیرز ۵ کشت مایکرو حالا در نظر بگیر کلیف بی چجور گیرز نشون میداد قطعا معرفی گیرز ۲ رو یادته با چه انرژی میومد رو سن و گیم پلی نشون میداد با اون اسلحه ی معروف نه دو‌دیقه ورلد پریمیر چرت و پرت دری وری یا چند دیقه از بخش مولتی پلیر یا معرفی فوق العاده ی Halo 3 یادته قطعا. حالا باز معرفی GOW در نظر بگیر اون موزیک خفن کریتوس که یهو از سایه میاد بیرون فرق واقعا زیاده چقدر حماسی و عالی یا اولین گیم پلی لست پارت ۲ بنظرت الان مایکرو مثلا لست ۲ رو داشت اینجور نشون میداد؟ من بعید میدونم اون تایم بندی که میگی درسته اما خوب واقعا چه دلیل داره اینهمه بازی نشون دادن پشت هم. همین نمایشو بنظرت واقعا نمیشد قشنگترش کرد در حد پنج دیقه گیم پلی از اسسینز میتونست چقدر بهتر کنه مراسمو کارگردان بازی یه قسمتیو بازی میکرد و میگفت مثلا بازی روی سریز ایکس این قابلیتارو داره این پیشرفتارو کرده یا مثلا سازنده مدیوم میومد یه بخشیو بازی میکرد میگف ایکس به ما این امکانو داده که مثلا بدون لودینگ بین دنیاها سوییچ کنیم و... واقعا اینا چیزای ساده ایه. اما انگار اسپنسر و تیمش نمیدونن یا نمیفهمن گیمر چی میخواد کلا.اینا حتی اعلام نکردن یه تعداد ازین بازیا انحصارین باورنکردنیه. هایپ کردن نمیدونن یعنی چی الان انتظار همه ی ما از نمایش جولای مشخصه یه گیم پلی حداقل پنج دقیقه ای از هیلو که دیگه هیچ بهونه ای غیر از بین نسلی بودنش برای عدم موفقیتش نیست ببینیم که مکانیزمای جدید بازیو نشون بده و گرافیک خفنشو با اینهمه هزینه ای که براش شده یه موزیک حماسی بشنویم رو تریلرش. حالا یهو میاد مثلا با مولتی پلیر گیم پلی بازیو نشون میده که چند نفر نشستن یه زیر زمین دارن هیلو میزنن! یا انتظار داریم Fable IV با یه سینماتیک خیلی با کیفیت معرفی کنه مثلا یا بیاد یه گیم پلی از فورتزا بعدی نشون بده و گرافیک بازیو به رخ بکشه با کارایی که میدونیم Turn 10 میتونه کنه با موتور گرافیکی جدیدش اما خوب مایکرو واقعا بلد نیست از داشته هاش استفاده کنه برعکس قبل و زمان 360 و هدر میکنه پتانسیلو من بازم به نمایش جولای و نحوه ی اراعه و معرفی بازیا هیچ امیدی ندارم برعکس فکر میکنم سونی تو نمایش و معرفی PS5 میتونه نشون بده چجور باید بازی کنسول نسل جدیدو نشون بدی حتی اگر دستش از مایکرو خالی ترم باشه که نیست هایپ کردن و معرفی قشنگو بلده چیزی که گیمر میخواد و انتظار داره. اما خوب فعلا سکوت اختیار کرده.

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
همون بهتر که انحصاری میموند، آخه کی میره دسته گل بکشه... نامکو چه فکری پیش خودش کرده، جدا کوالیتی کنترل نداره

140787

کی فکر می کرد ملت Jack Frost (و کلا این اهالی خانواده Jack) رو به عنوان دشمن تو یه بازی JRPG با تم اجنه و شیاطین قبول کنن؟
But here We Are :D
Hee ho :D

من خودم خیلی به نامکو و سیستم QA اش ایمان ندارم، ولی بذا صبر کنیم ببینیم چی میشه، تکلیف اون Tales of Arise هم باید معلوم کنن

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
پکتر چرت و پرت زیاد می گه
ولی اگر این اتفاق بیفته داستان نسل پیش می شه
View attachment 140776
منم حرف پکترو قبول ندارم ولی پیتر مور رو چرا
رو چه حسابی اخه همچین ادعای مسخره ای شده :))
به عقیده پیتر مور مایکروسافت الان، تحت رهبری نادلا، حاضره ضرر بده سر کنسول ولی سریعتر به فروش ۱۰ میلیونی برسه برای همین پیش بینی میکنه کنسولشو با قیمت کمتری بده

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
View attachment 140787

کی فکر می کرد ملت Jack Frost (و کلا این اهالی خانواده Jack) رو به عنوان دشمن تو یه بازی JRPG با تم اجنه و شیاطین قبول کنن؟
But here We Are :D
Hee ho :D

من خودم خیلی به نامکو و سیستم QA اش ایمان ندارم، ولی بذا صبر کنیم ببینیم چی میشه، تکلیف اون Tales of Arise هم باید معلوم کنن
تو پرسونا، که دشمنان خیلی مسخره تری از این وجود داره،

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,382
نام
محمد
تو پرسونا، که دشمنان خیلی مسخره تری از این وجود داره،
بابا پرسونا کجا بود؟! داره Shin megami Tensei رو میگه!:|
اونکه اره ولی به Iconic بودن ایشون نیستن.
حتی درست یادم باشه توی صف اول تریلر SMTV هم بود.:-"

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
مصاحبه جف کیلی راجع به XSX و نسل بعد
به عقیده مایکل پکتر و پیتر مور قیمت XSX از PS5 ارزانتر خواهد بود

خود اسپنسر هم تو پادکست قبلیش با IGN گفته بود یه نقشه پیروزی دارن و حمایت کامل CEO و CFO مایکروسافت رو داره ...پس بعید نیست سخت افزار رو با ضرر بفروشن ... شاید در کوتاه مدت باعث ضرر بشه ولی وقتی از اواسط نسل 9 ک گذر کنیم کاملا اثر این قیمت گذاری رو در کنار گیم پس احساس میکنیم .... تعداد زیادی مشتری وفادار به اکوسیستم مایکروسافت اضافه میشن که این باعث رونق شبکه Xbox Live میشه ( کما اینکه نسبت به سه ماهه اخیر رشد نزدیک به 26 میلیونی داشته ) ، خدمات دقیقا چیزی هست که اکس باکس رو این نسل نجات داد و قراره نسل بعد هم طلایه دار باشه . این اجتناب ناپذیر هستش که اگه رقبا یک قدم در زمینه خدمات آنلاین بردارن مایکروسافت 10 قدم برمیداره چون حالا اساس گیمینگ مایکروسافت بر اساس خدمات به گیمر هست و همین هم میشه که کنسول رو با ضرر بفروشه تا پایه های XB Live محکم بمونه ...

اصولا پکتر هرچی میگه برعکسش کنی درست درمیاد
اصولا این بشر پتانسیل اینو داره که رئیس جمهور ما بشه :D ولی خب وقتی پیترمور هم حرفاشو تایید میکنه ، یعنی اتفاق نظر همه همینه که مایکرو کنسول رو ارزون تر از سونی منتشر میکنه ...

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
در مورد نمایش اخیر نظری ندارم چون اصلا ندیدم و بعدا تریلرها را جدا دیدم
اما فکر میکنم همه متفق القول قبول دارن که دو E3 اخیر مایکروسافت جزو بهترین کنفرانسها بود
منظورم E3 2018 و E3 2019 که حتی سونی فنها هم خوششون اومده بود(بهرحال تاپیک هاش هنوز تو این فروم هست و میشه رفت و پست هارو دوباره خوند)
یا چرا راه دور بریم همین معرفی XSX که بارها و بارها از معرفی کنسول رقیب شیک تر و با کلاس تر بود

در کل میخوام بگم اگر برای نتیجه گیری در مورد اینکه "مایکروسافت بلد نیست کنفرانس برگزار کنه" فقط به نمایش دیشب میخوای رفرنس بدی که هیچ اگرنه دوتا E3 قبلی رو هم در نظر بگیر،معرفی XSX و بعد از اون بررسی فنی XSX را هم در نظر بگیر و اون موقع دوباره توی نظرت در مورد ایونت جولای تجدید نظر کن..
E3 2019 ~X( اون همه هایپ مسخره که دوستان xbox ایجاد کردن تا دروغ های اسپنسر که امروز nتا انحصاری معرفی میکنیم تا فاجعه gears 5 ~X( فقط cyberpunk و keanu reeves بودن که کنفرانس نجات دادن و elden ring
مایکروسافت بلد نیست کنفرانس برگزار کنه فقط 30 بازی پشت هم نمایش می ده اخرش 10 تا بازی خوب

معرفی XSX که بارها و بارها از معرفی کنسول رقیب شیک تر و با کلاس تر بود :-j معرفی xsx داخل game award بود اون هم ربطی به مایکروسافت نداشت اصلا ps5 هنوز معرفی نشده نسبت به کدوم رقیب ؟

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
در مورد نمایش اخیر نظری ندارم چون اصلا ندیدم و بعدا تریلرها را جدا دیدم
اما فکر میکنم همه متفق القول قبول دارن که دو E3 اخیر مایکروسافت جزو بهترین کنفرانسها بود
منظورم E3 2018 و E3 2019 که حتی سونی فنها هم خوششون اومده بود(بهرحال تاپیک هاش هنوز تو این فروم هست و میشه رفت و پست هارو دوباره خوند)
یا چرا راه دور بریم همین معرفی XSX که بارها و بارها از معرفی کنسول رقیب شیک تر و با کلاس تر بود

در کل میخوام بگم اگر برای نتیجه گیری در مورد اینکه "مایکروسافت بلد نیست کنفرانس برگزار کنه" فقط به نمایش دیشب میخوای رفرنس بدی که هیچ اگرنه دوتا E3 قبلی رو هم در نظر بگیر،معرفی XSX و بعد از اون بررسی فنی XSX را هم در نظر بگیر و اون موقع دوباره توی نظرت در مورد ایونت جولای تجدید نظر کن..
من با اجازه مي خوام مخالفت كنم!
مخصوصا با ٢٠١٩
دليل هم نوع اجرا نيست
بلكه محتوا ارائه شده است ماندگارترين صحنه و پر ايمپك ترين بازي تو نمايشت نبايد سايبرپانك باشه اين يعني گيرزو نابود كردي مثلا نسل پيش بود يه صحنه ماركوس فينيكس كل E3 رو تحت تاثير قرار مي داد
تو ايونتهاي اختصاصيت بايد از داشته هات بگي مثله اينكه تو ايونت سوني مثلا استار وارز جداي بياد بدرخشه :D
از دست ماكرو سر هيلو و گيرز بد شاكيم :Wallbash:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
وقتی پست منو با دقت نمیخونی همین میشه دیگه..
کنفرانس ۲۰۱۹ مایکروسافت هرچی که بود خوب بود. بازخورد کلی مخاطبین معیار هست حالا اینکه سایبرپانک و کیانوریوز رو تونسته بیاره خودش یعنی بُرد کرده..
نکته دوم: پس میگی که XSX تو گیم اوارز معرفی شد و ربطی به مایکروسافت نداشت پس نمایش دیشب هم توی سامر گیمز فست بود و باید بگیم ربطی به مایکروسافت نداشت؟؟؟
اینکه فیل اسپنسر بطور هوشمندانه ای گیم اواردز رو انتخاب میکنه واسه معرفی کنسولش و اتفاقا خیلی هم بازخورد مثبتی میگیره بنظرت اشکالی داره؟
در مورد PS5 من نگفتم "نمایش" بلکه گفتم "معرفی"..
شماها خودتون تو تاپیکش ناامید بودید از نوع معرفی که سرنی کرد حالا میگی اصلا چیزی بنام PS5 معرفی نشده؟
یعنی فرق معرفی و نمایش رو نمیدونی؟
پس نمایش دیشب هم توی سامر گیمز فست بود و باید بگیم ربطی به مایکروسافت نداشت؟؟؟ :)
کی چنین چیزی گفته ؟ اسم این مراسم چی بود ؟inside xbox
حتما ea paly هم جز سامر گیمز
شما بگو هوشمندانه اما در اصل اویزون شدن مایکروسافت بود
اگه مایکروسافت بلد بود کنفرانس برگزار کنه کنسول داخل کنفرانس خودش معرفی می کرد
معرفی زمانی که سونی بیاد
این کنسول این هم بازی های روش اجرا می شه
چیزی که سونی معرفی کرده دسته و مشخصات فنی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر