اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,358
نام
بابک
من الان همزمان سری ایکس و سری اس دارم
رو جفتشونم horizon 5 تست کردم
یک کلام میگم به دوستانی که قصد خرید دارن
اگر پلتفرم اصلیتون PS5 هست در کنارش برای کنسول دوم سری اس بگیرین(اگر میتونید که صدرصد سری ایکس بگیرید ولی اگر محدودیت دارید سری اس)
ولی اگر میخواید پلتفرم اصلیتون ایکس باکس باشه بدون هیچ شکی و تردیدی سری ایکس تهیه کنید

angel of grief

کاربر سایت
Sep 12, 2010
202
به شخصه اصلا خوشحال نشدم
همینطوریش هر کی رو میبینی داره کژوال گیمینگ بازی میکنه
اصلا ملت بازی داستانی معمایی روانشناسی براشون تعریف نشده
واقعا انحصار چیزه مزخرفیه!
بخدا حاضرم کالاف رو پول باسش بدم ولی کالاف مجانی رو گیم پس بازی نکنم
Call of duty ii حرمت داشت
ولی از الان تبدیل شد به یک بازی کژوال گیمینگ
مثل بقیه‌ی بازی‌های مزخرف گیم پس
انگار نه انگار نسلی بودیم که روی ps1 شاهکارهای هنری مثل رزیدنت اویل، پارازایت ایوی، سایلنت هیل، دایناکرایسیس و... رو بازی می‌کردیم
حالا بعد ۲۵ سال بازی رو خواهیم کرد که هدف سازندش اینه که ما فقط اکانت گیم پس بخریم!

دوستان من خودم ایکس باکس دارم ولی قبول کنید ماکرو اصلا در ساخت بازی داستان محور هیچی نداره (هر چند که به نظرم کیفیت ساخت کنسول ماکرو بهتره) و اگر همین وضع ادامه داشته باشه بعید نیست شاهکار هنری مثل رد دد بشه:
Western simulator

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
ن
به شخصه اصلا خوشحال نشدم
انگار نه انگار نسلی بودیم که روی ps1 شاهکارهای هنری مثل رزیدنت اویل، پارازایت ایوی، سایلنت هیل، دایناکرایسیس و... رو بازی می‌کردیم
حالا بعد ۲۵ سال بازی رو خواهیم کرد که هدف سازندش اینه که ما فقط اکانت گیم پس بخریم!

دوستان من خودم ایکس باکس دارم ولی قبول کنید ماکرو اصلا در ساخت بازی داستان محور هیچی نداره (هر چند که به نظرم کیفیت ساخت کنسول ماکرو بهتره) و اگر همین وضع ادامه داشته باشه بعید نیست شاهکار هنری مثل رد دد بشه:
Western simulator
نه دوست عزیز این نظر شماست
همه خوشحال هستیم و راضس

Pooyam

کاربر سایت
Nov 27, 2021
26
به شخصه اصلا خوشحال نشدم

Western simulator
مثل بقیه بازی های مزخرف گیم پس ؟ مایکرو اصلا در ساخت بازی داستان محور هیچی نداره ؟
اها شما درست میگی سایکوناتس که اشغال بود ، فورتزا که زباله بود ، هیلو هم که لجن بود 😆🙄 البته بهتون حق میدم منم جای شما بودم این چند روزه خیلی خوشحال نبودم . 😏

آخرین ویرایش:

سگ Naughty

کاربر سایت
Jun 6, 2013
203
نام
رضا
به شخصه اصلا خوشحال نشدم

Western simulator
منم نظرم مشابه به ایشون هست ولی چون میدونم چه بازخوردی داره بیان نکردم. دستش درد نکنه حداقل حرف دل مارو زد.

diba2000

کاربر سایت
Jun 5, 2021
323
منم نظرم مشابه به ایشون هست ولی چون میدونم چه بازخوردی داره بیان نکردم. دستش درد نکنه حداقل حرف دل مارو زد.
به جای این حرف هایی که میزنید یک SX یا SS تهیه کنید و لذتش رو ببرید تا دیر نشده هم برای فروش PS5 به دیوار مراجعه کنین که قیمتش پایین تر نیاد
با حرکتی که مایکرو زد جای هیچ شک و تردیدی باقی نمیمونه و این تحلیل های ابدوغ خیاری و از سره نمیدونم خاطرات با PS و .... بریزید دور

سگ Naughty

کاربر سایت
Jun 6, 2013
203
نام
رضا
به جای این حرف هایی که میزنید یک SX یا SS تهیه کنید و لذتش رو ببرید تا دیر نشده هم برای فروش PS5 به دیوار مراجعه کنین که قیمتش پایین تر نیاد
با حرکتی که مایکرو زد جای هیچ شک و تردیدی باقی نمیمونه و این تحلیل های ابدوغ خیاری و از سره نمیدونم خاطرات با PS و .... بریزید دور
دوست عزیز Series S دارم و حوصله این بحث‌ها و کنایه‌ها و بچه بازی‌ها رو هم ندارم هر طور راحتید فکر کنید. موفق باشید.

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
به شخصه اصلا خوشحال نشدم

Western simulator
آقا من کلا یه آدم بی طرفم که هم ps5 دارم هم series s
حرف دوستمون که میگه بازی ها کژوال شدن واقعا درسته
البته شاید درکش برای نسل جدید سخت باشه چون امثال من که بازی کردن رو با آتاری شروع کردیم و نسل به نسل با کنسولا اومدیم جلو همه چیز یه جور دیگست
یه زمانی داستان و معما و چالش های بازی یه وزنه اساسی بود و بازی ساز ، بازی نمی ساخت باید اثر هنری می ساخت
مثال خوبی هم که زده شد همون call of duty بود یه زمانی قشنگترین قسمتش همون داستانش بود.
اما الان شما بازی ها رونگاه کنید فقط شدن یه مولتی و کواپ و تو سر و کله هم زدن
این موارد توی کارای ماکروسافت بیشتر خودشو نشون میده ، البته نه همه جا استثنا هم هست مثل سری گیرز خیلی داستان قشنگی داشت مخصوصا اگر سه تای اولو بازی کرده باشید
هیلو رو من همیشه دوسش داشتم و همشم بازی کردم اما همین هیلو عملا داستان خاصی هیچ وقت نداشته (توی infinity باز بهتر شده.)
مثال دیگه سری اساسین اون سه قسمت اول انقدر پیچ و خم داشت داستان که حتی یه عده تحلیل اعتقادی می کردن روش ولی الان اساسین کجاست؟
گیم پس عالیه منم دوسش دارم اما من لیستشو بارها چک کردم به نظرتون چندتابازی داستان دار معمایی چالش برانگیز درگیرکننده درست حسابی توش هست؟
یا خود ماکرو چند تا بازی اینجوری داره؟
برتری سونی تو همینه که خیلی ها مثل من و مخصوصا از نسل من چه ایرانی و چه خارجی (اینو مخصوصا خیلی دیدم تو خارجیا) دنبال همچین چیزایی هستن
توی ip های سونی این مساله خیلی چشمگیره چیزی که ماها دنبالشیم و متاسفانه توی ماکرو کمتر دیده میشه
بازی هایی مثل god of war , last of us , ghost of tsushima, horizen و امثالهم بیشتر از یه بازین یه اثر هنرین، نه مولتی دارن نه کواپ

این حرفارو یه فن بوی نمیزنه، یه گیمر قدیمی میزنه که دنبال بازیه و انتظارش فقط تو سروکله همدیگه زدن توی بازی نیست
دنبال فن بوی بازی هم نبودم هیچوقت چون سهام دار هیچکدوم اینا نیستم.

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
685
خب مثل اینکه اینجا همه کژوال گیمینگ هستن
برید فورنتایت بزنید بابا بازی هایی مثل سایلنت هیل، پارازیت ایوی برای همیشه در تاریخ محو میشن😭
با اون downpour ي كه تحويل ملت دادن بايد هم محو شن ، 3 سال تريلر و انتظار نتيجه شد sh downpour

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر