اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
کاش ماکرو این اسکوئر هم میخرید و هر چی فاینال فنتسی بود می‌ریخت گیم پس ☺️
کلی بحث خرید یه ژاپنی بود و اخرم خبری نشد....
تا جایی که من اطلاع دارم جامعه ی گیمری اکس باکس علاقه ی کمی به بازی های ژاپنی دارن شاید دلیلش این باشه .... البته هنوز هم وقت هست ولی من بعید میدونم ... شاید سونی یه حرکتی بزنه اسکور رو بخره :D

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,277
نام
علیرضا
تا جایی که من اطلاع دارم جامعه ی گیمری اکس باکس علاقه ی کمی به بازی های ژاپنی دارن شاید دلیلش این باشه .... البته هنوز هم وقت هست ولی من بعید میدونم ... شاید سونی یه حرکتی بزنه اسکور رو بخره :D
ولی بنظر من یکی اکس باکس دیگه بیش از حد از شوتر اول شخص و گیم آنلاین اشباع شده یکم به اکشن ادونچر سوم شخص داستانی فکر کنن بد نیست جدی میگم

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
820
بنظر من این خرید روی بهتر شدن کیفیت بازی های اکتی تاثیر آنچنانی نمی ذاره چون هدف مایکرو بیشتر پلیر بِیس این بازی ها بوده اما با همه ی این تفاسیر بازم COD کیفیتش در طولانی مدت بهتر از الان خواهد شد.

• Like
Reactions: blak

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
ولی بنظر من یکی اکس باکس دیگه بیش از حد از شوتر اول شخص و گیم آنلاین اشباع شده یکم به اکشن ادونچر سوم شخص داستانی فکر کنن بد نیست جدی میگم
درسته ولی منطقی به نظر نمیرسه برای سبک اکشن ادونچر سوم شخص بری یه شرکت ژاپنی بخری اونم در حالی که انواع استدیو ها رو داری و سرگرم گیم سازی هستن اون ها .... ماکرو کاربرهاش رو بهتر از من و شما میشناسه... من نمیگم نخرن یا بخرن دست ما که نیست... من بعید میدونم شرکت بزرگی از ژاپن بخره چون سری اکس و اس متاسفانه فروش خوبی نداره تو ژاپن و همش زیر رقبا قرار میگیره.... یه فکت هم هست که واقعیت داره کاربرهای ماکرو شوتر باز هستن بیشتر

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
بنظر من این خرید روی بهتر شدن کیفیت بازی های اکتی تاثیر آنچنانی نمی ذاره چون هدف مایکرو بیشتر پلیر بِیس این بازی ها بوده اما با همه ی این تفاسیر بازم COD کیفیتش در طولانی مدت بهتر از الان خواهد شد.
سودی که ما پلیر ها میکنیم بیشتر از همه هست به خصوص جامعه ی pc و xbox

ehsan 360

کاربر سایت
Aug 31, 2010
45
جدای از تمام مسخره بازیا و جوک ساختا :D ، این خرید با این قیمت وحشتناک بالا توی کوتاه مدت اصلا سوددهی نخواهد داشت این که معلومه، برنامه ریزیای اصلی مایکروسافت برای نیمه دوم این نسل و بخصوص نسل بعده! چون سر X One فکر میکردن 360 موفق بوده خواستن گنده بازی در بیارن نتیجش رو دیدن، الانم آمار فروششون از PS5 پایینتره (میدونم همه چی صرفا فروش خود کنسول نیس) یه روزی اگه تولید کنسول درست شه که معلوم نیس کی؟(خیلی وقتم هست حس اینو دارم نمیخوان بزودی درست شه بخاطر کلاود و SS) در کل یروزی تا1-2 سال آینده درست میشه،باید بشه، اون وقت کلی استدیو و پابلیشر و فلان و بهمان دارن که میتونن بدجوری مانور بدن، این نسل وارد سال دوم شد هنوز که هنوزه خیلی جا نیفتاده ولی وقتی دستت این همه باز باشه اون موقس که(فرض رو بر این بذاریم که اصلا خود SX از PS5ضعیفتره که نیس) ولی اینقدر قدرت مانور داشته باشن میشه مثل دوران 360
CoD که هیچ وقت انحصاری نمیشه، ولی کاشکی مالتی پلیرشو F2P کنن روی Xbox، گیرز هم همینطور لطفا:D
به گیم پس اضافه شن که سونی رو با خاک یکی کرده رسما

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,317
جدای از تمام مسخره بازیا و جوک ساختا :D ، این خرید با این قیمت وحشتناک بالا توی کوتاه مدت اصلا سوددهی نخواهد داشت این که معلومه، برنامه ریزیای اصلی مایکروسافت برای نیمه دوم این نسل و بخصوص نسل بعده! چون سر X One فکر میکردن 360 موفق بوده خواستن گنده بازی در بیارن نتیجش رو دیدن، الانم آمار فروششون از PS5 پایینتره (میدونم همه چی صرفا فروش خود کنسول نیس) یه روزی اگه تولید کنسول درست شه که معلوم نیس کی؟(خیلی وقتم هست حس اینو دارم نمیخوان بزودی درست شه بخاطر کلاود و SS) در کل یروزی تا1-2 سال آینده درست میشه،باید بشه، اون وقت کلی استدیو و پابلیشر و فلان و بهمان دارن که میتونن بدجوری مانور بدن، این نسل وارد سال دوم شد هنوز که هنوزه خیلی جا نیفتاده ولی وقتی دستت این همه باز باشه اون موقس که(فرض رو بر این بذاریم که اصلا خود SX از PS5ضعیفتره که نیس) ولی اینقدر قدرت مانور داشته باشن میشه مثل دوران 360
CoD که هیچ وقت انحصاری نمیشه، ولی کاشکی مالتی پلیرشو F2P کنن روی Xbox، گیرز هم همینطور لطفا:D
به گیم پس اضافه شن که سونی رو با خاک یکی کرده رسما
اصلا یجورای ماکروسافت داره برای رضای خدا کار میکنه
الان سری 18x میشه راحت خرید که از قضا از 5 هم قوی تره ودیگه هر گیمری میدونه با مشخصات خفن x بخوای به سیستم جمع کنی حداقل ۳۰باید بزاری کنار
گیم پس هم که با ۱ تومن میشه کدشو خرید تازه پرشو گفتم با دنیای از بازی +خدمات انلاین درصورتی که الان همین هیلو باید حداقل ۱۲۰۰ پیاده بشی
واقعا همه جوره الان ماکرو تو ضرره دیگه برای خرید این همه استدیو بازی و.... خیلی باید گنده باشه

VITAMIN2X

کاربر سایت
Jul 8, 2021
324
ماکروسافت با خرید اکتیویژن مالک عنوان gun شده که بسیار شبیه به red dead هست. زمان خودش بازی بسیار خوبی بود و تونست امتیاز 77 روی ps2 کسب کنه.احتمال داره این ip دوباره زنده بشه.
3939_vbidctklmstxwlqmm1re.jpg

پ ن : باید منتظر باندل های بسیار زیبا از عناوین این شرکت (مخصوصا کال اف دیوتی) باشیم.

ehsan 360

کاربر سایت
Aug 31, 2010
45
اصلا یجورای ماکروسافت داره برای رضای خدا کار میکنه
الان سری 18x میشه راحت خرید که از قضا از 5 هم قوی تره ودیگه هر گیمری میدونه با مشخصات خفن x بخوای به سیستم جمع کنی حداقل ۳۰باید بزاری کنار
گیم پس هم که با ۱ تومن میشه کدشو خرید تازه پرشو گفتم با دنیای از بازی +خدمات انلاین درصورتی که الان همین هیلو باید حداقل ۱۲۰۰ پیاده بشی
واقعا همه جوره الان ماکرو تو ضرره دیگه برای خرید این همه استدیو بازی و.... خیلی باید گنده باشه
هیشکی برای رضای خدا کار نمیکنه :D
کلا ماهیت subscription یعنی همین هر ماه یه پول صرفا ناچیز پرداخت کنی و کلی سرویس بگیری بزرگترین نمونش نتفلیکس که ویدیو کلوپ و اجاره فیلم رو نابود کرد(هرچند که هنوزم دیجیتالی میشه رنت کرد) و خودش رو کرد پادشاه فیلم و سرگرمی.
با ماهی 10-20 دلار در ماه حالا بستگی به پلنی که بخوایی در ماه یه خروار فیلم و سریال و مستندو... هروقت بخوایی میبینی
گیم پس ام همینه، آره سرویس سوپر عالی ای هستش ولی 15 دلار در ماه خیلی پوله برای مایکرو و کلی ام مردم این وسط باز دوباره واسه بازی خرج میکنن (DLC و ...) خیلی ام بنفع پابلیشراس چون تعداد کسایی که بازی آکبند رو روز ریلیز میخرن کمه توی کل دنیا ولی برای مردم هرماه 15 دلار واسه کلی گیم و آنلاین، خیلییی بصرفس
مایکرو ضرر نمیکنه داره جلوی ضررهایی که تا الان کرده رو میگیره، چپ و راست هرچی سر راهت هست بخری مهم نیس، مهم اینه که 4 سال دیگه تنها برتری سونی که بازیهای انحصاریشه رو ازش بگیره
قیمت کنسول رو اونا کاری ندارن تو مملکت گل و بلبل ما چنده، قیمت جهانیش مهمه که جفت کنسولا 500 دلاره.کنسول همیشه ارزونتر از پی سی بوده و خواهد بود چون باید باشه، نباشه که کسی کنسول نمیخره با قیمت برابر سونی (قیمت رسمی) کلی سرویسم بدی که رقیبت نداره اون موقس که میتونن برگردن به دوران اوج سابق.
من نه فن سونی ام نه مایکروسافت، هرکدوم بهتر باشن و بصرفه تر پول به اون میدم ولی در کل حق با شماست آره قیمتش تو ایران خیلی پایینتره از رقیب و سرویساشم راه در رو داره واسه ما تو ایران همه جوره بهتر از PS هست

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
با اینکه خودم ps5 دارم به نظرم این اتفاقات و این طور رقابتا در نهایت برای مصرف کننده بهتره
همین رقابت باعث شده که یه چیزی به اسم گیم پس بوجود بیاد وگرنه امکان نداشت به این ارزونی صاحب این همه بازی شد از طرفی هم کیفیت بازیها خیلی بالاتر داره میره
نمونشم همین هیلو (همه نسخه هاشو بازی کردم از زمان ایکس باکس اول) ، واقعا هیچوقت انقدر خوب نبوده هیلو ولی الان عالی شده علتش هم رقابته. هیچ کدوم این دو شرکت هم نباید بازنده بازی باشن وگرنه رقابت از بین میره
این نسل جوریه که درواقع باید هر دو تا کنسولو داشت من خودم قصدم جور کردن یه سری اس با گیم پس هستش البته خیلی وقته به این نتیجه رسیدم و ربطی به خرید جدید ماکروسافت نداره
هر چند تو ایران سخته هر دوتاشو داشتن ولی بازم به صرفه تر از خریدن pc هستش، فک کنم خیلیا تو دنیا اینکارو کنن
درضمن به عقیده من دیگه اصلا قوی تر بودن کنسول مهم نیست!!! به همین خاطرهم خرید سری اس برام جذابیت داره. مهم لذت بردنه چیزی که با داشتن Xbox 360 بهش پی بردم
اونموقع راحت تر میشد یه pc خوب خرید اما 360 با اینکه از pc ضعیف تر بود اما خیلی راحتتر و فان تر بود برای من.

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,317
هیشکی برای رضای خدا کار نمیکنه :D
کلا ماهیت subscription یعنی همین هر ماه یه پول صرفا ناچیز پرداخت کنی و کلی سرویس بگیری بزرگترین نمونش نتفلیکس که ویدیو کلوپ و اجاره فیلم رو نابود کرد(هرچند که هنوزم دیجیتالی میشه رنت کرد) و خودش رو کرد پادشاه فیلم و سرگرمی.
با ماهی 10-20 دلار در ماه حالا بستگی به پلنی که بخوایی در ماه یه خروار فیلم و سریال و مستندو... هروقت بخوایی میبینی
گیم پس ام همینه، آره سرویس سوپر عالی ای هستش ولی 15 دلار در ماه خیلی پوله برای مایکرو و کلی ام مردم این وسط باز دوباره واسه بازی خرج میکنن (DLC و ...) خیلی ام بنفع پابلیشراس چون تعداد کسایی که بازی آکبند رو روز ریلیز میخرن کمه توی کل دنیا ولی برای مردم هرماه 15 دلار واسه کلی گیم و آنلاین، خیلییی بصرفس
مایکرو ضرر نمیکنه داره جلوی ضررهایی که تا الان کرده رو میگیره، چپ و راست هرچی سر راهت هست بخری مهم نیس، مهم اینه که 4 سال دیگه تنها برتری سونی که بازیهای انحصاریشه رو ازش بگیره
قیمت کنسول رو اونا کاری ندارن تو مملکت گل و بلبل ما چنده، قیمت جهانیش مهمه که جفت کنسولا 500 دلاره.کنسول همیشه ارزونتر از پی سی بوده و خواهد بود چون باید باشه، نباشه که کسی کنسول نمیخره با قیمت برابر سونی (قیمت رسمی) کلی سرویسم بدی که رقیبت نداره اون موقس که میتونن برگردن به دوران اوج سابق.
من نه فن سونی ام نه مایکروسافت، هرکدوم بهتر باشن و بصرفه تر پول به اون میدم ولی در کل حق با شماست آره قیمتش تو ایران خیلی پایینتره از رقیب و سرویساشم راه در رو داره واسه ما تو ایران همه جوره بهتر از PS هست
بله حق باشماست
طرف حرف من بیشتر با گیمر ایرانیه
ممنون از نظرت

• Like
Reactions: ehsan 360

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
من اصلا کاری به هیچی ندارم
اصلا کاری ندارم که وقتی اینستا رو باز کردم پست و استوری اکس باکس و ماکروسافت رو دیدم هنگ کردم
من فقط رقم خرید رو به تومان (ریال هم نه) مینویسم : 1.836.000.000.000.000 (با دلار 27000 تومنی)
فقط بی زحمت یکی برای من بنویسه این رقم چجوری خونده میشه :D
یک هزار و هشتصد و و سی وشش تریلیون تومان. یا یک کوادریلیون و هشتصد و سی و شش تریلیون تومان
پول تو جیبی منه.
این میشه 627 کوادریلیون و 480 تریلیون ریال.

آخرین ویرایش:

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
مایکرو نه تنها بازار آمریکا رو بااین خرید واسه خودش میکنه بلکه تقریبا معدن بازی های مخصوص کژوال گیمر هارو هم واسه خودش خرید ... من خودم خیلی دوست داشتم سراغ وارنر یا یوبیسافت و یا حتی تیک تو بره ولی اکتیویژن اونارو تبدیل به یک غول بی شاخ و دم تر میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر