اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
این Gears 5 عجب چیزی شده :D حقیقتش من فکر نمیکردم پیشرفتش خیلی چشمگیر باشه، ولی سورپرایز شدم واقعا. من نسخه PC رو بازی نکرده بودم اما کیفیت مدل ها و تکسچرهای این فوق العادست. HDRـش هم خیلی قویه، اصلا کیفیت تصویر کلا خیلی بالاست. من همچین گرافیکی تا حالا رو کنسول ندیده بودم، اونم 60 فریم ثابت.
کلا این کوالیشن از لحاظ تکنیکی خیلی قویه لعنتی.

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
این Gears 5 عجب چیزی شده :D حقیقتش من فکر نمیکردم پیشرفتش خیلی چشمگیر باشه، ولی سورپرایز شدم واقعا. من نسخه PC رو بازی نکرده بودم اما کیفیت مدل ها و تکسچرهای این فوق العادست. HDRـش هم خیلی قویه، اصلا کیفیت تصویر کلا خیلی بالاست. من همچین گرافیکی تا حالا رو کنسول ندیده بودم، اونم 60 فریم ثابت.
دمت گرم
امیدوارم ردیف شه خودم یه سری ایکس بگیرم پرونده ایکس باکس رو تکمیل کنم بره پی کارش !!!‌‌

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,034
نام
مصطفی
سری ایکس شما صدای فنش بلنده این فیلما که از صدای فنش میزارن برای شما هم پیش اومده؟

Ragnar

کاربر سایت
Nov 15, 2010
661
نام
'Dr.'Salar
والا از نظر من همچین مالی نبود از لحاظ گرافیکی هنوز نسل قبلیه تنها مزیتش همین 4k و 60 فریم بودنشه فعلا باید منتظر نسخه بعدی بود.
سری ایکس شما صدای فنش بلنده این فیلما که از صدای فنش میزارن برای شما هم پیش اومده؟
برا من از فاصله دو متری تقریبا بی صداست کنسول باید خیلی نزدیک بشینی که صدا رو احساس کنی.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
والا از نظر من همچین مالی نبود از لحاظ گرافیکی هنوز نسل قبلیه تنها مزیتش همین 4k و 60 فریم بودنشه فعلا باید منتظر نسخه بعدی بود.
منم نگفتم نسل بعدیه :D به هرحال بازی برای وان ساخته شده، ولی آپگریدش بنظر من سریع قابل تشخیصه. نمیدونم حالا بخاطر رزولوشنه یا کیفیت تکسچرهاست یا HDR، کلا خیلی خوب بود.
نه اصلا صدا نداره. باید گوش رو ببری نزدیک فنش تا صداشو بشنوی.

دوباره باید تاکید کنم این quick resume خیلی خوبه :D یعنی کنسول رو روشن کنی و بازی رو استارت بزنی و بره تو بازی، کلا شاید ده ثانیه طول بکشه (از زمان خاموشی تا تو بازی بره). چون اصلا دیگه لوگوی سازنده و ناشر و منو و اینا رو اصلا نشون نمیده. درجا میره همون جایی که بودی، انگار فقط pause شده این همه مدت :D

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
دوستان چرا اینطور شد :D سری ایکس مگه قوی تر نبود رو کاغذ ولی رو بازی های مولتی ضعیفتر بوده چرا:|

چون هنوز از لحاظ نرم افزاری اماده نیست...amd نتونسته برسونه...چون مایرکوسافت هم تا اخر منتظر بوده تا معماری amd تمون شه...تا الان طول کشیده...هنوزم amd تو کارتهای جدیدش از dlss (البته واسه amd اسمش چیز دیگه ای هست) استفاده نکرده تا اپدیت بعدی باید منتظر موند ...وقتی سخت افزار اینهمه قدرتمند هست ولی درج بازی ها ضعیف عمل کرده معلومه که یه شمکلی هست دیگه اونم با زمان حل میشه
سوال شمارو یکی از df پرسبده که جوابشون اینه:

Attachments

• Screenshot_20201119-142632_Twitter.jpg
    Screenshot_20201119-142632_Twitter.jpg
    176.6 KB · مشاهده: 58

mahyarxbox

کاربر سایت
Jul 6, 2014
1,421
نام
مهیار
دوستان چرا اینطور شد :D سری ایکس مگه قوی تر نبود رو کاغذ ولی رو بازی های مولتی ضعیفتر بوده چرا:|
اینطور که توی توییتر میگن بخاطر دو کیت های جدیده.یکی از دولوپر های Dirt 5 هم تایید کرد این موضوع رو

Gunners Trust

کاربر سایت
Nov 1, 2009
6,504
نام
محمد
چون هنوز از لحاظ نرم افزاری اماده نیست...amd نتونسته برسونه...چون مایرکوسافت هم تا اخر منتظر بوده تا معماری amd تمون شه...تا الان طول کشیده...هنوزم amd تو کارتهای جدیدش از dlss (البته واسه amd اسمش چیز دیگه ای هست) استفاده نکرده تا اپدیت بعدی باید منتظر موند ...وقتی سخت افزار اینهمه قدرتمند هست ولی درج بازی ها ضعیف عمل کرده معلومه که یه شمکلی هست دیگه اونم با زمان حل میشه
سوال شمارو یکی از df پرسبده که جوابشون اینه:
کی درست میشه این قضیه اونوقت؟

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
کی درست میشه این قضیه اونوقت؟

فعلا نگفتن....یعنی زمان دقیقی ندادن...احتمالش هست تا ۳ ماه اول ۲۰۲۱ طول بکشه (ویندوز هم یه اپدیت بزرگ داشت که تا اون موقع تاخیر خورد) ..ولی رسمی چیزی نگفتن

• Like
Reactions: Z-fan

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا

ای جانم. کوفتت شه عزیز.:D (شوخی کردم وجدانا ناراحت نشی از دستم). کلا تیوی هم تو کیفیت تاثیر زیادی داره. تیوی های خیلی خوب hdr خیلی خوبی دارن که به شدت تاثیر گذاره تو کیفیت بصری بازی. تو خود وان ایکس چپتر 2 بازی ( محیط برفی) که فوق العاده بود تو سری ایکس چه شود. منم معتقدم کوالشن و ترن 10 و پلی گراند و نینجا تعوری و initiative استدیوهای گرافیکی مایکرو هستن و مطمعنا این نسل بازیهای بصری فوقالعاده ای ازشون میبینیم. من دیسک گیرز 5 رو تا الان داشتم به خاطر همین اپدیت گرافیکی که تو سری ایکس بزنم/ الان وقتی کنسول رو گرفتم دیسک رو داخل بزارم اتومات خودش فقط فایل اپدیت رو دانلود میکنه یا کل بازی رو باید دانلود کنم برای همین اپدیت گرافیکی بازی؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر