اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
The Order uses around 74 per cent of the raw resolution found in a native 1080p framebuffer (using a 2.4:1 aspect ratio to avoid upscaling) while Ryse achieves its excellent visual results with just 69 per cent of a full HD pixel count. There's a strong argument that both of these titles represent the pinnacle of the visual arts on each of the current-gen console systems, despite the resolution trade-off.

By removing resolution as most crucial factor in overall image quality, both PlayStation 4 and Xbox One games stand to benefit. GPU resources can be better spent elsewhere.

DF با مثال زدن اوردر و رایز به عنوان بهترین گرافیک ها در حالی که هر دو 1080p نیستن، گفته بهتره انقدر تاکید شدید رو رزولوشن نباشه.

البته اولش هم گفته این نظر شخصی خودشونه.
نکته جالب اینه نویسنده این مقاله همون کسیه که بلوای resolution gate رو درست کرد :D

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
حدود 10 ....15 صفحه قبلم دقیق من همینو تو این تاپیک نوشتم......ولی خیلی توجه نشد

تفاوت رزولوشن مهم ولی برای اکثریت تفاوت فریم و پرفرمانس بیشتر قابل درک و تاثیر میذاره و متوجه میشن(مگر اینکه تفاوت در حد 1080و sub hd باشه)تا تفاوت تو رزولوشن

این نبرد رزولوشن بیشتر بعد تبلیغاتی برای "اکثر خریدارای عادی" داره تا اینکه یه دغدغه اولویت دار باشه

.

آخرین ویرایش:

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
این نبرد رزولوشن بیشتر بعد تبلیغاتی برای "اکثر خریدارای عادی" داره تا اینکه یه دغدغه اولویت دار باشه
بیشتر از اینکه تبلیغاتی باشه ، رزولوشن بیشتر یه فاکتوری هست که برای خریداران عادی که فن هیلو یا فورزا نیستن، انتخاب رو بین دو کنسول راحت تر میکنه. به قول دیجیتال فاندری A few Performance Dips رو چند تا بازی که با Update اکثرا برطرف میشن، حتی تو PC هم چندین بازی همین Performance Dip رو دارن نسبت به کنسول :D در کل چیزی نیست که نظر اکثریت رو واسه خرید کنسول عوض کنه ولی رزولوشن و کیفیت بیشتر تو تقریبا 70-80 درصد از بازی ها به قول بایک خیلی دهن پر کن و Promising هست که تصمیم گیری رو راحت میکنه در کنار چندین فاکتور دیگه :D

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
نبرد رزولوشن که برندش مشخصه:

PC

یعنی فکر می‌کنی کسی این رو نمی‌دونه؟ بحث سر کنسول‌ها هست و این که کدومشون می‌تونن-با توجه به محدودیت‌ها-خروجی بهتر ارائه بدن. شما با ۴۰۰ دلار یه PC جمع کن ببین می‌تونی اندازه‌ی کنسول‌ها خروجی بگیری؟

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
بیشتر از اینکه تبلیغاتی باشه ، رزولوشن بیشتر یه فاکتوری هست که برای خریداران عادی که فن هیلو یا فورزا نیستن، انتخاب رو بین دو کنسول راحت تر میکنه. به قول دیجیتال فاندری A few Performance Dips رو چند تا بازی که با Update اکثرا برطرف میشن، حتی تو PC هم چندین بازی همین Performance Dip رو دارن نسبت به کنسول :D در کل چیزی نیست که نظر اکثریت رو واسه خرید کنسول عوض کنه ولی رزولوشن و کیفیت بیشتر تو تقریبا 70-80 درصد از بازی ها به قول بایک خیلی دهن پر کن و Promising هست که تصمیم گیری رو راحت میکنه در کنار چندین فاکتور دیگه :D

کاملا درسته رزولوشن بیشتر کیفیت عرضه رو بیشتر می کنه

ولی بحث من اینه اگر مثلا فلانی یه گیمر عادی باشه(نه خوره و اگاه از تکنیک و رزولوشن)تفاوت رزولوشن براش خیلی قابل تشخیص و یا تعیین کننده نیس و بیشتر تبلیغ اینکه "نگاه کنید بازی ما رزولوشن بیشتر داره" اون گیمر رو اگاه می کنه از این مساله:d

ولی افت فریم رو لازم نیس تبلیغ کنی یا تفاوت پرفرمانس چون کمی بازی کنی متوجه میشی (مگر اینه محسوس نباشه)

+

در نهایت بازم به نظر من بین رزولوشن و افت فریم و مسایل دیگه اجرایی و بصری , تفاوت رزولوشن رو کاربرای عادی کمتر از بقیه موارد تشخیص میدن و براشون مهم(مگر اینکه خیلی تفاوت باشه) و این تبلیغات که این ویژگی رو تو ذهنشون هایلایت می کنه

بحث رزولوشن بنظرمن هم بین 1080 و 900 ( که البته در کنسولها خیلی خوب آپ اسکیل میشه ) تفاوتی که تعیین کننده باشه نیست ، ولی این موضوع اختلاف رزولوشن برای کل کل و اختلاف قدرت سخت افزاری نکته ی خیلی مهمیه که چه بخوایم چه نخوایم و چه خوشمون بیاد یا نیاد ، این مباحث در حال حاضر بخشی از دغدغه های خیلی از گیمرهاست .
منظور من هم دقیقا همین بود

.

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,033
نام
نیما
بحث رزولوشن بنظرمن هم بین 1080 و 900 ( که البته در کنسولها خیلی خوب آپ اسکیل میشه ) تفاوتی که تعیین کننده باشه نیست ، ولی این موضوع اختلاف رزولوشن برای کل کل و اختلاف قدرت سخت افزاری نکته ی خیلی مهمیه که چه بخوایم چه نخوایم و چه خوشمون بیاد یا نیاد ، این مباحث در حال حاضر بخشی از دغدغه های خیلی از گیمرهاست .

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
خودمون رو گول نزنیم اگر هم قرار باشه تو یه بازی که از نظر رزولوشن کنسولها اختلاف دارن هر دو کنسول رزولوشون یکسان داشته باشن این قدرت آزاد شده از رزولوشن میتونه تو خیلی جاهای دیگه استفاده بشه که باز هم بر میگردیم سر خونه اول و اختلاف بصری تو جای دیگه بیشتر میشه

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین

البته نیما قبلا هم گفتم بهت توی پارتی (:D) همون قدری که مثلا چشمای تو به AF حساسه، چشمای منم به رزولوشن حساس شده! و برعکس. الان من اینAF رو زیاد متوجه نمیشم اما سر AC Unity سر 900 بودن رزولوشن رسما تا آخر بازی تو چشمم بود قضیه اش :D

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
منکه اصلا فرق بین 1080 و 900 رو نمیتونم تشخیص بدم :d برای من فریم ریت خیلی مهم تره از رزلوشن
بنده هم مثل شمام ، فرق فریم ریت رو خیلی بهتر تشخیص میدم.
تا اونجا هم که میدونم رزولوشن 1080 با 900 و یا حتی 720 (البته توی 720 تصویر تار میشه کمی) رو شما وقتی می تونی تفاوت واقعیشو حس کنی که خیلی به مانیتور یا تلویزیونی که باهاش بازی می کنی نزدیک باشی.ولی کسی مثل من یا خیلی های دیگه که حداقل یک متر و یا حتی بعضا دوم متر از تلویزیون فاصله دارن براشون رزولوشن بالا پایینتر خیلی فرقی نداره در عمل چون حس کردن تفاوتش خیلی سخته.برای همینم با بقیه دوستان موافقم که گفتم رزولوشن بیشتر برای کاربرهای عادی مهمه.
از اون طرف در هر صورتی فریم ریت رو خیلی راحت از هر فاصله ای و ... میشه تشخیص داد که داره کم یا زیاد میشه و این به شخصه میره رو اعصاب من.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
تا اونجا هم که میدونم رزولوشن 1080 با 900 و یا حتی 720 (البته توی 720 تصویر تار میشه کمی) رو شما وقتی می تونی تفاوت واقعیشو حس کنی که خیلی به مانیتور یا تلویزیونی که باهاش بازی می کنی نزدیک باشی.ولی کسی مثل من یا خیلی های دیگه که حداقل یک متر و یا حتی بعضا دوم متر از تلویزیون فاصله دارن براشون رزولوشن بالا پایینتر خیلی فرقی نداره در عمل چون حس کردن تفاوتش خیلی سخته.برای همینم با بقیه دوستان موافقم که گفتم رزولوشن بیشتر برای کاربرهای عادی مهمه.
از اون طرف در هر صورتی فریم ریت رو خیلی راحت از هر فاصله ای و ... میشه تشخیص داد که داره کم یا زیاد میشه و این به شخصه میره رو اعصاب من.
حاجی یه بار این قضیه فاصله تلویزیون رو دوستانتون مطرح کردن که چند وقتی بساط تعجب و خنده همگان رو به همراه داشت! شاید فرق بین 900 و 1080 زیاد معلوم نباشه اما دیگه اینکه 720 و 1080 زیاد معلوم نباشه جکی بیش نیست!

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
شما هم اصل قضیه رو ول کردی دوباره بحث 1 متر 2 متر باز کردین که دوباره بحث های منسوخ شده دوباره شروع شه ؟!

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
حاجی یه بار این قضیه فاصله تلویزیون رو دوستانتون مطرح کردن که چند وقتی بساط تعجب و خنده همگان رو به همراه داشت! شاید فرق بین 900 و 1080 زیاد معلوم نباشه اما دیگه اینکه 720 و 1080 زیاد معلوم نباشه جکی بیش نیست!
البته من تازه برگشتم سایت و خیلی از دوستان خبری ندارم :d ولی موافقم ، برای همینم توی پرانتز نوشتم 720 تار میشه.هر فاصله ای هم نگاه کنی 720 خیلی تاره.من نمونشو توی X1 و PS4 دیدم که واقعا X1 بعضی جاها خیلی تار بود و می شد به عینه تفاوت رو حس کرد.(بازی COD)
دلیل اینی هم فاصله رو مد نظر قرار میدن اینکه چون رزولوشن هارو از فاصله نزدیک بهتر میشه دیده (با زبون ساده گفتم) ، و گرنه مطمینا 1080 از 900 بهتره.ولی در فاصله دور کمتر دیده میشه.فکر نمی کنم چیزه خنده داری باشه از دید دوستانتون :d
شما هم اصل قضیه رو ول کردی دوباره بحث 1 متر 2 متر باز کردین که دوباره بحث های منسوخ شده دوباره شروع شه ؟!
نه ، فقط گفتم چرا شاید از نظر من و یا خیلی ها دیگه و یا حتی شاید DF چرا رزولوشن کمتر به چشم میاد تا فریم ریت.

آخرین ویرایش:

K ANE

کاربر سایت
Aug 15, 2014
920
نام
Noble 6
دیگه این اواخر یا بازیها روی دو کنسول رزولوشنشون برابر بوده یا اختلاف بین 900 و 1080 بوده که کلا برای گیمر معمولی قابل تشخیص نیستش این دو تا .... در کل هم این رزولوشن یه بار تبلیغاتی الکی داره و زیاد نباید بهش توجه بشه .... بحث فریم ریت خیلی مهمتر از رزولوشن .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر