اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
این طور که معلومه Bungie برای کنسول های نسل قبل رسما سنگ تمام گذاشته و سعی کرده تجربه ای مشابه نسل بعد برای کسایی که از کنسول های نسل قبل استفاده میکنن رقم بزنه. البته این مقایسه مربوط به PS3 و PS4 هستش ولی فکر کنم 360 هم همچین شرایطی داشته باشه.

خیلی سعی کردن نسل پیش شبیه این نسل باشه. اما به وضوح نسل پیش کاستی های زیادی رو نسبت این نسل داره. رزولوشن و حجم سایه ها که خیلی پایینه، حجم تکسچرها خیلی پایین تره، رزولوشن و فریم بازی خیلی کمتره، حجم Vegetation کاسته شده، تسلیشن نداره و Particle Effect ها هم تعریفی ندارن .

saman98

کاربر سایت
Nov 21, 2013
299
نام
saman
خیلی سعی کردن نسل پیش شبیه این نسل باشه. اما به وضوح نسل پیش کاستی های زیادی رو نسبت این نسل داره. رزولوشن و حجم سایه ها که خیلی پایینه، حجم تکسچرها خیلی پایین تره، رزولوشن و فریم بازی خیلی کمتره، حجم Vegetation کاسته شده، تسلیشن نداره و Particle Effect ها هم تعریفی ندارن .
ببخشيد ها اگه قرار بود گرافيك ps3 مثل ps4 بود ديگه برا چي كنسول جديد دادن ؟
همين پلي ٤ چند برابر قدرتش بيشتره بايدم كيفيت بهتري داشته باشه

AchyTunic

I'll be watching over you
کاربر سایت
Sep 15, 2009
3,164
نام
Ehsan
LittleBigPlanet 3 will be targeting 1080p/60fps on the PS4
In our interview with Sr. Producer of LittleBigPlanet 3, Daimion Pinnock, GamingBolt was able to ask the targeted resolution and frame rate of the game on the PS4
Daimion Pinnock confirmed that they are targeting 1080p and 60fps on the PS4. He also talked about how LittleBigPlanet 3 will be unique yet be faithful to the series

[gamingbolt]

B.A.B

کاربر سایت
Oct 3, 2011
631
نام
Babak
خیلی هم عالی...کم کم استودیهای بیشتری دارن میرن سمت 1080\60 واین یعنی نسل جدید واقعا داره شروع میشه :bighug:

همین که ناتی داگ به عنوان یکی از سمبل های گرافیکی که خیلیهامون فکر میکردیم برای نشون دادن گرافیک و جزئیات بیاد قید 60 فریم رو بزنه، حالا میاد روی 60 فریم تمرکز میکنه خودش این امیدواری رو بوجود میاره که کم کم 1080\60 به استانداردی برای اکثریت بازیها تبدیل بشه و توی همه سبک ها بتونیم ازش لذت ببریم

PoPEye

کاربر سایت
Jul 5, 2014
626
نام
ایمان
سایت gamingbolt یک مقایسه از Destiny بر روی دو کنسول PS4 و Xbox one انجام داده( هر دو به صورت 1080p هستن)
55hg7el62dyw1giytre6.png

در مقایسه ای که انجام شده نسخه Ps4 دارای تکسچر شیلترینگ(:d) بهتری نسبت به Xbone هستش.

Apparently the PlayStation 4 version has better texture f i l tering than the Xbox One

Texture f i l tering is a process in games development wherein textures look smoother using the colors of the near by pixels of textures. This gives a more softer and smoother image quality

watch?v=Kq_hBCEH3Eo(لینک ویدئو)

The Hound

کاربر سایت
Sep 6, 2011
760
نام
نوید
خیلی هم عالی...کم کم استودیهای بیشتری دارن میرن سمت 1080\60 واین یعنی نسل جدید واقعا داره شروع میشه :bighug:

همین که ناتی داگ به عنوان یکی از سمبل های گرافیکی که خیلیهامون فکر میکردیم برای نشون دادن گرافیک و جزئیات بیاد قید 60 فریم رو بزنه، حالا میاد روی 60 فریم تمرکز میکنه خودش این امیدواری رو بوجود میاره که کم کم 1080\60 به استانداردی برای اکثریت بازیها تبدیل بشه و توی همه سبک ها بتونیم ازش لذت ببریم

دقیقا اهمیتش همینه که ناتی داگ تاکید می کنه روی 60 فریم و 1080. استودیویی که توی نسل 7 سمبل گرافیک کنسولی بود.

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
سایت gamingbolt یک مقایسه از Destiny بر روی دو کنسول PS4 و Xbox one انجام داده( هر دو به صورت 1080p هستن)
55hg7el62dyw1giytre6.png

در مقایسه ای که انجام شده نسخه Ps4 دارای تکسچر شیلترینگ(:d) بهتری نسبت به Xbone هستش.

watch?v=Kq_hBCEH3Eo(لینک ویدئو)
آنالیز های تکنیکی GamingBolt دقیقاً مثل آمار های فروش VGChartz ـه . در ضمن رزولوشن بتا Destiny روی اکس باکس وان 1080p نیست .

PoPEye

کاربر سایت
Jul 5, 2014
626
نام
ایمان
آنالیز های تکنیکی GamingBolt دقیقاً مثل آمار های فروش VGChartz ـه . در ضمن رزولوشن بتا Destiny روی اکس باکس وان 1080p نیست .

درسته رضا جون:d اما فکر کنم ویدئویی که برای آنالیز قرار داده شده هر دو 1080p هست چون خودش به این صورت تیتر زده Head to Head 1080p[h=2][/h]

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
درسته رضا جون اما فکر کنم ویدئویی که برای آنالیز قرار داده شده هر دو 1080p هست چون خودش به این صورت تیتر زده Head to Head 1080p

خوب تمام بازيايي كه توي Xone رزولوشن پايينتري دارن Upscale ميشن در نهايت همون 1080 خروجي ميده اينجاست كه بايد ديد رزولشون تيتيو چي بوده. اينم گاو نر (DF:d) ميخواهد و مرد كهن كار اين جقله ها نيست

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
دوستان چند صفحه پیش یک بحثی بود در مورد 30 و 60 فریم بودن و نمی خوام دوباره اون بحث شروع کنم اما The Last Of Us امشب دستم رسید و صرفا میخوام تجربه کوتاهی که داشتم براتون بگم . من بازیو روی 60 فریم شروع کردم تا اینکه اوایلش یاد گزینه 30 فریم آفتادم . وقتی بازیو کردم 30 فریم کردم تفاوت این نرخ فریم خیلی بیشتر از اون چیزی بود که فکر می کردم . دوستان زمانی که بازیو برن مطمئنا متوجه منظور من خواهند شد .

نکته جالب اینه که من در یک نمای خیلی معمولی که هیچ اکشن و مبارزه ای داخلش نبود تست کردم و باز هم احساس می کردم بازی داره روی 24 فریم اجرا میشه و در زمان چرخش دوربین تاخیر و لگ وجود داره اما وقتی برمیگشتم روی 60 بازی کاملا روان اجرا میشد . کلا در شرایط عادی اگر 60 فریم یک بازیو نبینیم میشه اونو براحتی روی 30 تجربه کرد اما وقتی روی 60 هم همون بازیو بریم امکان نداره بتونیم در همون لحظه نسخه 30 فریم تحمل کنیم .

من تا به حال به این شکل یک بازی مقایسه نکرده بودم اما مطمئن باشید The Last Of Us بهتون ثابت میکنه اون بحث سینمایی بودن 30 فریم در صنعت گیم اشتباهه و تحت هر شرایطی 60 فریم بودن هم از بعد سینمایی و انتقال احساسات هم از نظر لذت گیم پلی تجربه پویاتری برای شما به ارمغان میاره . The Last Of Us عنوانی که در حین گیم پلی بخوبی داستان روایت میکنه و شما حتی خارج از کات سنس ها هم وقتی 30 با 60 مقایسه می کنید میفهمید از همون لحاظ سینمایی هم 60 خیلی اجرای گیراتری داره . توی مصاحبه ای که برنامه نویس ارشد ND با Gamespot داشت هم گفته شده بود از نظر هنری ما روی 60 فریم شاهد انیمیشن و حرکات روان تر و طبیعی تر صورت و بدن کاراکتر ها هستیم و این موضوع باعث میشه انتقال احساسات هم در قیاس با نسخه 30 فریم بهتر صورت بگیره

آخرین ویرایش:

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
به صورت كلى ، شخصا طرفدار بازيهاى ٦٠ فريم هستم ( قفل روى ٦٠ البته ) به هيچ بازى خاصى هم اشاره ندارم ، كلا بازيهاى ٦٠ فريم رو نسبت به ٣٠ فريم با گرافيك بالاتر حتى ترجيح ميدم اما به نظر من همه ى ژانرها نياز ندارن روى ٦٠ باشن ، خيلى از ژانرها ٣٠ فريم بودنشون كافيه ولى ژانر فايتينگ ، ريسينگ ، شوتر اول شخص ، ٦٠ فريم بودنشون از نون شب هم واجبتره به نظرم !

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
The Last Of Us بهتون ثابت میکنه اون بحث سینمایی بودن 30 فریم در صنعت گیم اشتباهه

به ولله این کاری هم که Order داره انجام میده ( و TEW ... ) و با Aspect Ratio عجیبش نصف صفحه رو سیاه میکنه هم برا صنعت گیم اشتباهه !

تو گیم تمرکز آدم رو صفحه نمایش 7 - 8 برابر دیدن فیلمه ، حالا بخواد با این Black Bar ها کلی از صفحه نمایش رو از دست بدیم ، خیلی کار تمرکز سخت تر میشه ، مخصوصا کسایی که صفحه نمایش های کوچیک دارن !

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
بابا جان مشخصه 60 فریم خیلی بهتر از 30 فریمه تو گیم اون نرمیو رونی که تو 60 هست تو 30 نیست تامب رایدرو تو pc 60 فریم میزدم میومدم رو کنسول انگار دارم اسلومیشن میرم بازیو :d در مورد رزولیشنم فرق 720p و 1080p زمین تا زیر زمینه چجوری تشخیص نمیدید خدا میدونه !

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
775
بابا جان مشخصه 60 فریم خیلی بهتر از 30 فریمه تو گیم اون نرمیو رونی که تو 60 هست تو 30 نیست تامب رایدرو تو pc 60 فریم میزدم میومدم رو کنسول انگار دارم اسلومیشن میرم بازیو :d در مورد رزولیشنم فرق 720p و 1080p زمین تا زیر زمینه چجوری تشخیص نمیدید خدا میدونه !

در صورتی که متن نباشه تا زیر چهل اینچ نمیتونی تفاپت فاخشی تو. 720 و 1080 ببینی ولی فریم موثری ولی بازهم نه در‌حد صحنه اهسته ای که شما میفرمایی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر