آموزش و پاسخ به سوالات Gran Turismo 5

واقعا !! من با Call Of Duty : Black Ops تعویضش کردم
سرم کلاه رفت :(

تو همین سایت عوض کردید؟ اگر اره که باید اسم فردی که این کار رو کرده به نوید اعلام کنید. تا بررسی بشه.
عزیز شاید طرف مقابل هم مثل شما از این قضیه اطلاع نداشته. چرا همیشه سراغ بدترین احتمالات میرین؟
شاید ارزش یه بازی کامل رو نداشته باشه، اما همچین اشتباهاتی پیش میاد.

تو همین سایت عوض کردید؟ اگر اره که باید اسم فردی که این کار رو کرده به نوید اعلام کنید. تا بررسی بشه.

عزیز شاید طرف مقابل هم مثل شما از این قضیه اطلاع نداشته. چرا همیشه سراغ بدترین احتمالات میرین؟
شاید ارزش یه بازی کامل رو نداشته باشه، اما همچین اشتباهاتی پیش میاد.

نه با بچه های سایت معاوضه نکردم
اشکال نداره مشکل حل شد
امروز رفتم برای تعویضش پیش مغازه دار گفت که اصلی ـشو نداره
الان قیمت اصلیش چنده ؟ میخوام سفارش بدم برام بیارن !

الان قیمت اصلیش چنده؟میخوام سفارش بدم برام بیارن!

قیمت که به لطف و کرم فروشنده بستگی داره اما اگه بخوای نو بخری تقریبا شصت تا باید بدی...تو خود این سایت هم من چند تا دیدم که بچه ها گذاشته بودن واسه فروش...اینجوری میتونی نصف قیمت بخری(تقریبا)

سلام.آقا این قسمت b-spec چه جوریه.من که هیچ دستوری نمیدم ولی اون خودش میپیچه.اگه میشه کامل در مورد این قسمت واسم توضیح بدید:horse::excited:​
تو B-spec شما در نقش کمک راننده و یه جورایی مدیر تیم بازی میکنی اما راننده نیستی.
مثلا راننده استخدام میکنی، در تعیین مقدار سرعت به راننده کمک میکنی (یعنی زیاد کردن سرعت، کم کردن، سرعت ثابت کردن و سبقت گرفتن) و چندتا چیز دیگه.
اصلی ترین کاری که باید بکنی اینه که با توجه به قدرت فیزیکی و ذهنی راننده ت، در مواقع مورد نیاز سرعتشو تعیین کنی. اگر همش بهش دستور بدی، ممکنه به دلیل بی تجربگی کاملا از جاده هم منحرف بشه. ;)
(راستی برای دستور دادن، روی علامت هدفون پایین صفحه کلیک و گزینه موردنظر رو انتخاب کن)

توبخش A-spec خودت راننده هستی.

تو B-spec شما در نقش کمک راننده و یه جورایی مدیر تیم بازی میکنی اما راننده نیستی.
مثلا راننده استخدام میکنی، در تعیین مقدار سرعت به راننده کمک میکنی (یعنی زیاد کردن سرعت، کم کردن، سرعت ثابت کردن و سبقت گرفتن) و چندتا چیز دیگه.
اصلی ترین کاری که باید بکنی اینه که با توجه به قدرت فیزیکی و ذهنی راننده ت، در مواقع مورد نیاز سرعتشو تعیین کنی. اگر همش بهش دستور بدی، ممکنه به دلیل بی تجربگی کاملا از جاده هم منحرف بشه. ;)
(راستی برای دستور دادن، روی علامت هدفون پایین صفحه کلیک و گزینه موردنظر رو انتخاب کن)

توبخش A-spec خودت راننده هستی.
اون قسمت سمت راست ون هدفون که یه چیز آبی و قرمز هستو یه شاخص روشون حرکت میکنه اون چیه؟سمت راست اونم دو تا نموددار هست که خالی میشه.

اون قسمت سمت راست ون هدفون که یه چیز آبی و قرمز هستو یه شاخص روشون حرکت میکنه اون چیه؟سمت راست اونم دو تا نموددار هست که خالی میشه.
زیاد به بقیه ش کار نداشته باش، حتما لازم نیست همه کارا رو حرفه ای انجام بدیم. (حداقل فعلا)
اصلی همون هدفون هست. وقتی روش O میزنی، به قول تو یه صفحه مختصات میاد. اگر جهت بردار به سمت پایین بود، یعنی سرعتو کم کن، جهت مستقیم و صاف بود، یعنی سرعتو ثابت نگه دار، اگر به سمت بالا بود، یعنی سرعتو ببر بالا، و اگر منحنی بود، یعنی از بقیه سبقت بگیر.
وقتی هر دستورو میدی، یه cooldown چندثانیه ای داره و نمیتونی سریع دستور رو عوض کنی. همچنین هربار که دستور میدی مقداری از آمادگی ذهنی یا فیزیکی راننده کم میشه. واضحه که برای یه lap 5 رانده، نباید سریع به فکر جلو زدن باشی و گرنه ...

حرف اصلي كه حرف داش امير-ه
...
اون نوار پايين مربوط به حس و حال رانندس ، وقتي خيلي Hot باشه ، خوب هيجان داره ، امكان اشتباش بيشتره ، حواسش اون اندازه اي كه در توانش هست جمع نيست خيلي تو جو بازيه ديگه ...
Cool بودن يعني بي خيال ، راحت ، انگار كه مسابقه نيس اصلا ، تو حس نيس ( حالا ديگه نه به اين شدت )

اگه يه راننده باشه و لولشم پايين باشه و ماشيني هم كه بش دادي كنترلش سخت باشه و تنظيماتشو در نظر نگرفته باشي ، يه بار بش بگي Overtake ( بيخودي ) يا اصلا همينجوري ولش كن ... به 10 ثانيه نكشيده گند ميزنه ميره
توضيحات تجربي :
همين الان كه دارم پست ميدم يه مسابقه GT formula گذاشتم كه رانندم بره :d ، 37lap هست ، از حدود lap 7 رتبشو رسوند اول ، من خيلي عالي بش نميگم كي سبقت بگيره ، اونم لحظه اي كه من بگم سبقت نميگيره .. نظر من اينه كه يعني " الان امكان سبقت وجود داره ، توانشو داري " حالا باز يه بار تو همين مسابقه يه جاي پرت گفتم سبقت بگير ... اون سعيشو ميكنه كه سبقت بگيره ولي اصلا امكانش وجود نداره ، ميزنه پشت ماشين جلويي و اگه بعدش مثلا يه كفي باشه كلا سرعتش از حريفاش تو تك تك نقاط پايين تره و يه فاصله ايجاد ميشه ...

خوب Lap 7 اول شد شرايطشم متعادل بود نه هيجان زده نه خونسرد ... همينجور داشت فاصلشو زياد ميكرد ... ول كردم بازي رو مشغول پست شدم سرمو ارودم بالا ديدم داره دوم ميشه ...
Cool كه ميشه ديگه راحته ، خود اول شدنش هم شديدا باعث Cool شدنش ميشه ، يه راننده تاكسي كه معين گذاشته شيشه هم داده پايين ... :d . تو اين شرايط زمان هر Lap شايد از best Lap حدود 5،6 ثانيه بسته به پيست و شرايط بيشتر بشه .. حد اقل حرفي كه ميشه زد اينه كه امكان نداره زمان Best Lap رو كمتر كنه .
تو كل مسابقه بايد مراقبش باشيد ( وقتي كه ماشينش با حريفاش در يه سطحه )

خوب Hot OR Coll بودن به ذات راننده اون موقعي كه انتخابش ميكني ربط داره ، راننده اي كه انتخاب ميكني ممكنه مدتي كه ميتونه رانندگي كنه متفاوت باشه ، مثلا يه راننده 400 تا race يكي 350 ، من يه رانندم الان بازنشسته شده با حدود 442 تا Race

ميل به Coll يا Hot بودن هم فرق داره ، اونم موقعي كه راننده رو انتخاب ميكني بايد توجه كني ...

من اين رانندم لولش 39 هست ، Hote Hot هم كه باشه ، بش بگم Overtake مشكلي پيش نمياره ، خودش رتبشو خوب ميكنه ولي باز سبقتي كه ميتونه رو نميگيره و بايد بش بگي ... ولي خوب كامل رو ماشين ، پيست و مسابقه مسلطه و اگه راهنماييش كنم با اين كه ماشينشون در يه سطحه ميتونه يه Lap ازشون جلو بيفته .
در مورد نوار سبز و آبي هم كه قدرت جسمي و ذهني رانندس ( سبز : جسمي )‌
كه خوب مثل لاستيك نيس كه وقتي كامل خالي ميشه ديگه ماشين رو نميشه گرفت ولي خوب كاركرد راننده به شدت پايين مياد ، اينا به راننده اي كه اون اول انتخاب ميكني ربط داره ، خودت ميتوني تصميم بگيري كه رانندت چه جوري باشه
وقتي قدرت جسمي خالي ميشه راننده كارشو ميكنه ولي خوب امكان اشتباه بالا ميره و زمان Lap ها هم باهاش بالا ميره
وقتي به Pit ميره ، يا راننده عوض ميشه توانش بازيابي ميشه .

من خودم راننده هامو باهوش و خونسرد انتخاب ميكردم ولي فكر كنم بهترين رانندم يه نفر هست كه خيلي Hot تشريف داره ، سبقت ميگيره 20 . حال ميكنم باهاش .

البته من اصلا به Bspec علاقه ندارم ولي اگه ماشينا در يه سطح باشن خيلي باحال ميشه

تو این بازی چجوری میشه ماشین اسپورت کرد کناراش چیزی نوشت ایا ماشین های خاصی باید باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:-/
تو GT Auto آخرين گزينه هست : Racing Modification ، كه خيلي تعداد ماشينايي كه ميشه اين كار رو روشون انجام داد محدوده
ليست ماشينا :
Acura NSX '91 - Level 3 - $80,000
Racing Modifications - $205,000
Total - $285,000

Chevrolet Camaro SS '10 - Level 9 - $35,000
Racing Modifications - $177,500
Total - $212,500

Chevrolet Camaro Z28 '69 - Level 5 - $65,000
Racing Modifications - $215,000
Total - $280,000

Chevrolet Corvette Z06 (C6) '06 - Level 12 - $94,500
Racing Modifications - $264,500
Total - $280,000

Chevrolet Corvette ZR1 (C6) '09 - Level 15 - $184,800
Racing Modifications - $385,000
Total - $569,800

Dodge Challenger R/T '70 - Level 8 - $75,000
Racing Modifications - $175,000
Total - $250,000

Honda CIVIC TYPE R (EK) '97 - Level 0 - $19,980 (B-Spec Beginner FF Challenge)
Racing Modifications - $110,000
Total - $129,980

Honda INTEGRA TYPE R (DC5) '04 - Level 2 - $27,300
Racing Modifications - $117,500
Total - $144,800

Lexus IS F '07 - Level 10 - $76,600
Racing Modifications - $166,500
Total - $359,000

Lotus Elise '96 - Level 2 - $37,600
Racing Modifications - $137,500
Total - $175,100

Lotus Elise 111R '04 - Level 5 - $54,400
Racing Modifications - $134,500
Total - $188,900

Mitsubishi Lancer Evolution IX GSR '05 - Level 5 - $35,700
Racing Modifications - $115,500
Total - $151,200

Nissan SILVIA spec-R AERO (S15) '02 - Level 3 - $25,600
Racing Modifications - $125,500
Total - $151,100

Subaru IMPREZA Sedan WRX STI spec C Type RA '05 - Level 6 - $38,220
Racing Modifications - $188,000
Total - $226,220

Suzuki Cappuccino (EA21R) '95 - Level 0 - $14,600
Racing Modifications - $114,500
Total - $129,100

TVR Tuscan Speed 6 '00 - Level 9 - $94,800
Racing Modifications - $175,000
Total - $269,800

Volkswagen Golf IV GTI '01 - Level 1 - $31,500
Racing Modifications - $156,500
Total - $188,000
تو اين لينك هم ميتونيد تغييرات ماشينا رو بعد اين كار ( از نظر قدرت ، وزن و ... ببينيد + يه سري عكس )
تو همون جا تو قسمت Aero Parts هم ميشه كمي تا قسمتي اسپورت كرد ، رينگ و ماشينو رنگ كرد ، شماره ميشه گذاشت رو ماشين( X2010 مثلا )

سلام.من سیو کامل گرن تورسمو 5 رو دانلود کردم.ریختم توی دستگاه.رفته توی قسمت سیو ها ولی کار نمیکنه.بدبختی سیو خودمم پاک کردم.الانم اعصابم خرده.چی کار کنم کار کنه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or