آموزش و پاسخ به سوالات Gran Turismo 5

با سلام و خسته نباشيد خدمته عزيزاني كه جوابه سوالهاي دوستان رو ميدن
عزيزان من 2 تا سوال داشتم
1_بنظرشما بهترين ماشين توي gt5 چيه وقيمتش چنده؟
2_من تاحالا چند بار آنلاين زدم توي چندتاروم رفتم يكيشون تمام ماشينها يكسان بود و همه از لحاظ ماشين در يك سطح بودند اما بقيه رومها مختلط مثلا يكي فرمول 1 داشت يكي ژيان :d ميخواستم بپرسم من از كجا بفهمم كه فلان روم ماشيناش يكيسانه يعني همه يه ماشين استفاده ميكنن اصلا ميشه فهميد كه اين روم ماشيناش يكسانه يا نه اگه آره از كجا خواهشا راهنمايي كنيد چون واقعا حياتيه

سلام
خب جواب سوال اولت که تا حدودی سلیقه ای هستش یعنی نظرها متفاوته اما بهترین تجربه ای که تا حالا داشتم بر میگرده به x2010 فقط باید امتحان کنی تا متوجه تفاوتش با سایر ماشینها بشی...اگه بخوای بخریش باید تا لول 40 صبر کنی و در ضمن 20000000 تا هزینه کنی.اما دو تا راه دیگه هست یکی اینکه تو مسابقات B-spec برسی به لول 37 (یا8) که در این صورت این ماشینو جایزه میگیری و دیگه اینکه تو مسابقات Redbull (که توی special event هست و تو لول 30 یا 32 باز میشه)حداقل سوم بشی که بازم اونو جایزه میده بهت.
در مورد رومهای بخش انلاین و انتخاب نوع ماشین هم همون طور که گفتی هم میشه یک نوع ماشین رو برای انتخاب قرار داد و هم میشه همه رو برای انتخاب ازاد گذاشت که در این صورت معمولا قدرت ماشین رو روی یک سطح معین قرار میدن و همه ی این کارها رو میتونی در قسمت گوشه ی سمت راست روم انجام بدی...
سه تا گزینه اونجایی که گفتم هست اون سمت راستیه مخصوص این کاره...وقتی خودت رووم میسازی اونجا میتونی تنظیمات رو انجام بدی و وقتی جوین رووم کس دیگه ای شدی میتونی اونجا ببینی که ماشین مورد نیاز برای این مسابقه کدومه... موفق باشی ;)

X2010 هاي بازي :
1 : وقتي Aspec به لول 30 برسي يه چلنج داره كه آخرين Special Event هست تو GT5 . اسم چلنج هم S.vettel هست ( قهرمان مسابقات فرمول 1 هست ايشون و عضو تيم ردبول )
تو اين چلنج شما بايد حدودا 1 ثانيه و نيم زير زماني كه اين بشر با X2010 پيستو رفته بريد ( و اگه ماشين از جاده بره پايين DQ ميشيد )
اين چلنج هم مدال برنز داره هم نقره هم طلا ( واسه برنز 6 ثانيه بالاي ركوردو بايد بزنيد ( حدودي ) )
به ازاي هر مدال يه x2010 جايزه ميده اولي X2010 s.vettel دومي همون با يه رنگ ديگه و اخري هم X2010 Prototype
تا اينجا ميشه 3 تا X2010 گرفت

2 : تو Bspec هم وقتي به لول 35 برسي خودش جايزه ميده كه اين خيلي راه خوبيه واسه به دست اوردنش ( ولي شايد واسه رسيدن به لول 35 به 5،6 روزي وقت نياز باشه )

3 : خريدن ماشين كه سخت ترين راه هست چون ( فكر كنم ) بايد لود 40 باشي و پولي هم كه بايد بدي 20 ميليون هست كه نهايت پولي هست كه ممكنه تو GT5 جمع كني ( كه تو انلاين خيلي كار ستي نيس ) . پولتون يهو ميشه 0 اگه اين كارو كنيد ( كه يه تروفي هم داره 0 شدن پول .

به صورت طبيعي ميشه 4تا X2010 داشت . و به صورت خريدن هر چي كه وجودته ...
بنظرشما بهترين ماشين توي gt5 چيه وقيمتش چنده؟
روز اول كه بازي رو گرفتي زوده واسه آنلاين
شما بايد لا اقل Aspec رو تا لول 24 بري يه چنتا ماشين بگيري ، ماشيناتم نفروشي
+
بايد از دوستات ماشين بگيري ، ماشين بالاي 1 ميليون نميشه داد تو GT5 و روزي هم فقط يه ماشين ميشه داد .
+
اكثر روم ها اجازه استفاده از X2010 رو نميدن ، مگه كه همه داشته باشن
+
اگرم همه داشته باشن هيشكي نميتونه ماشينو بيشتر از 10 ثانيه رو آسفالت حفظ كنه ( مگه de la sarathe و مشابهاتش كه خيلي ديگه صافه صافه مسير )
ماشين خوب مثلا
Ferrari 458
toyota minolta
خيلي از Rac carها ! ( كه اكثرا استانداردن و نميشه خريد ، يه كم شانسيه )
CT230R واقعا ماشينه تو دستيه فكر كنم شركتش HKS بود ! ولي قدرتش پايينه
ماشينايي كه در حد وسط هستن من خيلي خوشم مياد . Enzo مثلا !
از اينايي كه گفتم فكر كنم 458 و ‍CT230R ارزون باشه جز ماشيناي P هم هستن

با تشکر از دوستان که سوال قبلی من رو جواب داده بودن :d (بعدش پست نزدم اسپم نشه :d)

یه سری سوال داشتم:
1- من الان lvl 8 با حدود 90000 تا پول هستم (اسم کامل واحد پولش چیه؟ :d) تا الان فقط یه ماشین lvl 1 خریدم و بقیه ماشینام جایزه است. بهترین ماشینم که فکر کنم civic هست، 157mbh قدرت داره و تو بخش آماتور A-spec هستم.
میخواستم ببینم لازمه یه ماشین بخرم؟ بچه ها تو این چند صفحه آخر میگفتن پولهاتون رو نگه دارین و ماشین نخرین. یه Toyota (فکر کنم) تو ماشینهای دست دوم پیدا کردم، قدرتش 340mbh هست و فقط 2000 کیلومتر ازش استفاده شده و قیمتش هم 45000 تاست. بخرمش؟؟

خب معلوم شد که لایسنس اینترنشنال بهم یه ماشین با قدرت 330mph داده، مشکلم حل شد :d

2- تو لایسنس اینترنشنال دوتا اتفاق جالب برام افتاد. یکی اینکه توی یکی از مسیرهای Dirt بازی، کامل از روح خودم (replay دور قبلی) سبقت گرفتم اما 600 صدم ثانیه دیرتر رسیدم. چطوری شده؟ :)) دوم اینکه چندبار روحم بهم تنه زد، مگه ممکنه؟ :-o:))
3- وقتی میخوام از بخش Photo استفاده کنم، میگه باید ماشینت پرمیوم باشه که من فقط یه کارتینگ دارم. این ماشینهای پرمیوم به مرور هم آزاد میشن دیگه؟
4- من تو این بخش آماتور، راحت میتونم تو پیچ ها همه رو رد کنم، اما وقتی مسیر مستقیم میشه ماشینم کم میاره. به خاطر top speed کم ماشینمه یا ضعیف شده؟ پیشنهادتون چیه؟ (مربوط به ماشینهای ضعیفم)

با تشکر :d

آخرین ویرایش:
درود اقا ما تازه باز ی را شروع کردیم تا لول 4 رفتیم جلو بعد جو گیر شدیم یک z4خریدم و بقیه ماشین هارافروختیم حالا برای چند تا مسابقه تویوتا می خواهد ماشین خودم نمیزاره یفروشم چطور میشه سریع پول در اورد تویوتا را خرید !!!!!!!!!!!!!!
بعد تو 2 تا مسابقه دیگه هم ماشین های دیگه می خواه یعنی باید همه این ماشین هارا بخرم اول بازی که پول کافی ندارم خوب

با تشکر از دوستان که سوال قبلی من رو جواب داده بودن :d (بعدش پست نزدم اسپم نشه :d)

یه سری سوال داشتم:
1- من الان lvl 8 با حدود 90000 تا پول هستم (اسم کامل واحد پولش چیه؟ :d) تا الان فقط یه ماشین lvl 1 خریدم و بقیه ماشینام جایزه است. بهترین ماشینم که فکر کنم civic هست، 157mbh قدرت داره و تو بخش آماتور A-spec هستم.
میخواستم ببینم لازمه یه ماشین بخرم؟ بچه ها تو این چند صفحه آخر میگفتن پولهاتون رو نگه دارین و ماشین نخرین. یه Toyota (فکر کنم) تو ماشینهای دست دوم پیدا کردم، قدرتش 340mbh هست و فقط 2000 کیلومتر ازش استفاده شده و قیمتش هم 45000 تاست. بخرمش؟؟

خب معلوم شد که لایسنس اینترنشنال بهم یه ماشین با قدرت 330mph داده، مشکلم حل شد :d

2- تو لایسنس اینترنشنال دوتا اتفاق جالب برام افتاد. یکی اینکه توی یکی از مسیرهای Dirt بازی، کامل از روح خودم (replay دور قبلی) سبقت گرفتم اما 600 صدم ثانیه دیرتر رسیدم. چطوری شده؟ :)) دوم اینکه چندبار روحم بهم تنه زد، مگه ممکنه؟ :-o:))
3- وقتی میخوام از بخش Photo استفاده کنم، میگه باید ماشینت پرمیوم باشه که من فقط یه کارتینگ دارم. این ماشینهای پرمیوم به مرور هم آزاد میشن دیگه؟
4- من تو این بخش آماتور، راحت میتونم تو پیچ ها همه رو رد کنم، اما وقتی مسیر مستقیم میشه ماشینم کم میاره. به خاطر top speed کم ماشینمه یا ضعیف شده؟ پیشنهادتون چیه؟ (مربوط به ماشینهای ضعیفم)

سلام... من که تا حالا به اون سایه ماشین نرسیدم نمیدونم چجوری ازش رد شدی :-/ احتمالا سازنده ها نمیدونستن قراره یکی از سایه ها رد بشه وگرنه بهشون برخورد نمیکردی!!
در مورد ماشینهای پرمیوم هم باید اکثر اونها رو بخری چون بیشترین جایزه ها ماشینهای استاندارد هستن...وقتی ماشینت تو کفی!! کم میاره دوتا دلیل میتونه داشته باشه...یکی این که تاپ اسپید ماشینت پایینه(اگه خیلی عقب میفتی) یا اینکه تنظیمات رو درست نچیدی توی درایوینگ اپشن

درود اقا ما تازه باز ی را شروع کردیم تا لول 4 رفتیم جلو بعد جو گیر شدیم یک z4خریدم و بقیه ماشین هارافروختیم حالا برای چند تا مسابقه تویوتا می خواهد ماشین خودم نمیزاره یفروشم چطور میشه سریع پول در اورد تویوتا را خرید !!!!!!!!!!!!!!
بعد تو 2 تا مسابقه دیگه هم ماشین های دیگه می خواه یعنی باید همه این ماشین هارا بخرم اول بازی که پول کافی ندارم خوب

کلا نباید تو gt5 ماشین بفروشی(هر چیز که خار اید یک روز به کار اید :d) اگه انلاین میزنی میتونی بری تو seasenal event وتو کمتر از 4 دقیقه پانصد هزار تا کاسب بشی...اگه افلاین میزنی باید یه مسابقه رو که بیشتر پول میده پیدا کنی همون رو چند بار بری و یادت باشه دیگه همینجوری ماشین نخری و اول ببینی چی ازت خواسته همونو بگیری بعد همینجوری به ترتیب مسابقات رو پاس کن تا از جایزه ها هم بهره مند بشی ;)

مرحله كه فقط يه Lap باشه تو لايسنس ها فقط B-10 و A-10 هست ، هيچ كدومم با فراري نيس !!

لایسانس همونه که توی منو عکس موانع قرمز تو خیابون رو داره و همون طور که foxy گفت شماره بندی داره مثلا:a-1/b-3
حالا شما مسابقه ی مورد نظر رو بگی بچه ها راهنمایی میکنن.

اول از همه تشکر بابت پاسخگویی :x

این هم عکس مرحله ـی که گفتم
10332439343307542624.jpg

سلام.من توی a-spec فقط beginner رو سه تا مسابقه ی اولشو بازی کردم..بعد رفتم تو special اونجا هم تا lv 16 بازی کردمو حدود 750,000 تا جمع کردم.حالا میخوام ببینم با این پول چه ماشینی بخرم بهتره؟جالب اینجاست که من دو بار تا همین lv بازی کردم و دوباره به خاطر این که اشتباه ماشین خریده بودمو اون ماشین به درد من نمیخورد بازی رو ریست کردمو از اول بازی کردم.مثلا یه بار ferrari 458 italia خریدم که تو مسابقات با سطح بالا تو lv 15 20 جامیموند از بقیه.یه بار enzo ferrari 02 خریدم که سر پیچ ها اعصابمو خورد میکرد.اصلا خوب نمیپیچید.هی میرفت بیرون از پیست.دستی هم میکشیدم یا ترمز میگرفتم تا بیرون از پیست نرم از بقیه جا میموندم.یه بار audi r8 5.2 fsi quattro09 با mc laren mp4-12c 10 خریدم که خداییش از همه لحاظ خوب بودن ولی خوب بازم از بقیه جا میموندن.یه بار auto bacs arta garaiya 08 خریدم که اینم عالی بود ولی بیشتر از 150 تا نمیرفت.حالا اگه ممکنه بهم بگید که چه ماشینی بر دارم که اذیتم نکنه؟یا اگه میگید همونارو بردارم چی کار کنم که سرعتشون بالا بره؟اون مک لارنرو خیلی دوست دارم.
این seasonal event چی هست؟
چرا بعضی از ماشینارو نمیشه فروخت؟مثل همون ماشینی که گفتم 150 تا بیشتر نمیره؟
توی قسمت special events توی top gear با اون ماشینه لوتس که هست باید مسابقه بدی.چرا اون ماشینه اینجوریه؟همش سر پیچا لیز میخوره.باید چی کارش کرد؟
توی قسمت gt auto چه ماشین هایی رو میشه racing modifications کرد؟
اون قسمت aero parts توی همون قسمت واسه چیه؟
من آفلاین بازی میکنم.بهترین راه واسه پول در آوردن چیه؟تا صفحه ی 6 خوندم اما خسته شدم.خلاصه نفهمیدم.
ببخشید اگه زیاد شد.ممنون میشم اگه سوالمو جواب بدید.

...
خوب اين كه بهش خوردي رو كه نظر خاصي ندارم ، فقط اگه replay رو حواست بوده و Save كردي بگو ...
اينكه ازش جلو بودي و ديرتر رسيدي تنها چيري كه به ذهنم ميرسه اينه كه : وقتي ماشينت به روحت ميرسه لحظه اي كه جلو ماشينت به عقب اون ميرسه ديگه ماشينشو نشون نميده ، شايد واسه اينه كه ادم تمركز داشته باشه ، حالا اگه تو آينه ميديديش و اون زود تر رسيده كه ديگه هيچ حرفي نميشه زد .
شما 600 هزارم ثانيه ديرتر رسيدي كه براي اين كه اين اتفاق بيفته سرعتتون نبايد از 18Km/h رو خط پايان بيشتر باشه ... ( حدودا )
بخش Photo Mode هم كه بله ، فقط ماشين P وقتي كيفيت عكساتو خودت ببيني ميفهمي كه چرا فقط P رو اجازه ميده . ماشيناي P همشون هستن ( تقريبا ) تو همون Dealership وقتي كه Level لازم رو داشته باشين ميشه خريد . نگاشون ميتونين كنين فعلا :d
سلام.من توی a-spec فقط beginner رو سه تا مسابقه ی اولشو بازی کردم..بعد رفتم تو special اونجا هم تا lv 16 بازی کردمو حدود 750,000 تا جمع کردم.حالا میخوام ببینم با این پول چه ماشینی بخرم بهتره؟جالب اینجاست که من دو بار تا همین lv بازی کردم و دوباره به خاطر این که اشتباه ماشین خریده بودمو اون ماشین به درد من نمیخورد بازی رو ریست کردمو از اول بازی کردم.مثلا یه بار ferrari 458 italia خریدم که تو مسابقات با سطح بالا تو lv 15 20 جامیموند از بقیه.یه بار enzo ferrari 02 خریدم که سر پیچ ها اعصابمو خورد میکرد.اصلا خوب نمیپیچید.هی میرفت بیرون از پیست.دستی هم میکشیدم یا ترمز میگرفتم تا بیرون از پیست نرم از بقیه جا میموندم.یه بار audi r8 5.2 fsi quattro09 با mc laren mp4-12c 10 خریدم که خداییش از همه لحاظ خوب بودن ولی خوب بازم از بقیه جا میموندن.یه بار auto bacs arta garaiya 08 خریدم که اینم عالی بود ولی بیشتر از 150 تا نمیرفت.حالا اگه ممکنه بهم بگید که چه ماشینی بر دارم که اذیتم نکنه؟یا اگه میگید همونارو بردارم چی کار کنم که سرعتشون بالا بره؟اون مک لارنرو خیلی دوست دارم.
این seasonal event چی هست؟
چرا بعضی از ماشینارو نمیشه فروخت؟مثل همون ماشینی که گفتم 150 تا بیشتر نمیره؟
توی قسمت special events توی top gear با اون ماشینه لوتس که هست باید مسابقه بدی.چرا اون ماشینه اینجوریه؟همش سر پیچا لیز میخوره.باید چی کارش کرد؟
توی قسمت gt auto چه ماشین هایی رو میشه racing modifications کرد؟
اون قسمت aero parts توی همون قسمت واسه چیه؟
من آفلاین بازی میکنم.بهترین راه واسه پول در آوردن چیه؟تا صفحه ی 6 خوندم اما خسته شدم.خلاصه نفهمیدم.
ببخشید اگه زیاد شد.ممنون میشم اگه سوالمو جواب بدید.
اول كه ميشه مسابقه هاي تكراري رفت ( تو Aspec و Bspec جفتش )
همه ماشينايي كه داشتي خوب بوده ، شايد tune نميكردي كه عقب مي افتادن ، فقط Enzo خيلي چيز بديه ( پيچيدن باش بازي با روان آدمه )
الان به نظر من Nissan GT-R specV رو بگير ! 156 هزارتا فكر كنم پولشه ، اگه يه كم Tune كني ( كلا شايد 300 هزارتايي خرج ببره خود ماشين با تيونش ) ميتوني مسابقه Turbo Challenge تو Level 17 رو بري ، بعد chapanese Championship تو Level 18 رو بري و Polyphony Digital Cup رو تو لول 20 بري
Seasonal Event مربوط به قسمت انلاين هست ، مسابقه هاي جديد واسه اين كه بازي يكنواخت نشه براي هيچ كس .
بعضي ماشينارو نميشه فروخت ديگه ... اكثرا هم ماشيناي خوب
اون Top Gear هم ميتوني Active Steering رو بزاري رو Strong ديگه ليز نميخوره ولي خوب سرعتش سر پيچ مياد پايين و شتابش كم ميشه و ... رو mild بزار و سعي كن كنترلش كني .
Racing Modification
Acura NSX '91 - Level 3 - $80,000
Racing Modifications - $205,000
Total - $285,000

Chevrolet Camaro SS '10 - Level 9 - $35,000
Racing Modifications - $177,500
Total - $212,500

Chevrolet Camaro Z28 '69 - Level 5 - $65,000
Racing Modifications - $215,000
Total - $280,000

Chevrolet Corvette Z06 (C6) '06 - Level 12 - $94,500
Racing Modifications - $264,500
Total - $280,000

Chevrolet Corvette ZR1 (C6) '09 - Level 15 - $184,800
Racing Modifications - $385,000
Total - $569,800

Dodge Challenger R/T '70 - Level 8 - $75,000
Racing Modifications - $175,000
Total - $250,000

Honda CIVIC TYPE R (EK) '97 - Level 0 - $19,980 (B-Spec Beginner FF Challenge)
Racing Modifications - $110,000
Total - $129,980

Honda INTEGRA TYPE R (DC5) '04 - Level 2 - $27,300
Racing Modifications - $117,500
Total - $144,800

Lexus IS F '07 - Level 10 - $76,600
Racing Modifications - $166,500
Total - $359,000

Lotus Elise '96 - Level 2 - $37,600
Racing Modifications - $137,500
Total - $175,100

Lotus Elise 111R '04 - Level 5 - $54,400
Racing Modifications - $134,500
Total - $188,900

Mitsubishi Lancer Evolution IX GSR '05 - Level 5 - $35,700
Racing Modifications - $115,500
Total - $151,200

Nissan SILVIA spec-R AERO (S15) '02 - Level 3 - $25,600
Racing Modifications - $125,500
Total - $151,100

Subaru IMPREZA Sedan WRX STI spec C Type RA '05 - Level 6 - $38,220
Racing Modifications - $188,000
Total - $226,220

Suzuki Cappuccino (EA21R) '95 - Level 0 - $14,600
Racing Modifications - $114,500
Total - $129,100

TVR Tuscan Speed 6 '00 - Level 9 - $94,800
Racing Modifications - $175,000
Total - $269,800

Volkswagen Golf IV GTI '01 - Level 1 - $31,500
Racing Modifications - $156,500
Total - $188,000
براي بعضي ماشينا ميتوني يه قسمتايي اضافه كني ، مثل Wing ! براي همين Nissan كه پيشنهاد خريدشو دادم ميتوني
اگه بتوني آنلاين شي همه مشكلاتت تو كمتز از 10 دقيقه حل ميشه ، اگر نه تا Lev 21 خودتو برسون و تو Like the Wind تو يه مسابقش ميتوني هر 5 دقيقه 70000Cr بگيري .

• Like
Reactions: Corrinne Yu
prologue اره همینه
مگه با بقیه هم فرق میکنه ؟؟؟
ببخشید من زیاد اطلاعات ندارم اگه بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم

خب این نسخه دو سه سال قبل توسط Polyphony digital یعنی همون شرکتی که gt5 رو ساخته به بازار عرضه شد...همونطور که از اسمش بر میاد این نسخه پیش درامدی بود برای بازی اصلی (گرن توریسمو 5)که قرار بود تا موقع ریلیز بازی جدید علاقه مندای سری رو سرگرم کنه ...
واقعا ! اصلا خبر نداشتم !!
حالا باید چکار کنم ؟؟

خب این دوتا بازی از هیچ زاویه ای قابل مقایسه نیستن:چه از نظر گیم پلی,چه طراحی ماشین ها,و چه از نظر گرافیک محیط...حالا عظمت و گستردگی بازی جدید بماند!! ;)
در کل پیشنهاد میکنم بازی جدید رو امتحان کنی تا خودت متوجه تغییرات دو نسخه بشی... :)

خب این نسخه دو سه سال قبل توسط Polyphony digital یعنی همون شرکتی که gt5 رو ساخته به بازار عرضه شد...همونطور که از اسمش بر میاد این نسخه پیش درامدی بود برای بازی اصلی (گرن توریسمو 5)که قرار بود تا موقع ریلیز بازی جدید علاقه مندای سری رو سرگرم کنه ...

خب این دوتا بازی از هیچ زاویه ای قابل مقایسه نیستن:چه از نظر گیم پلی,چه طراحی ماشین ها,و چه از نظر گرافیک محیط...حالا عظمت و گستردگی بازی جدید بماند!! ;)
در کل پیشنهاد میکنم بازی جدید رو امتحان کنی تا خودت متوجه تغییرات دو نسخه بشی... :)

اخه بدبختی بازی رو تازه گرفتم یعنی سرم ـو کلاه گذاشتن اصلا خبر نداشتم

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or