z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
عزیز کینکت برگ برنده مایکرو وسطه نسل قبل بودش گجتی که بالغ بر 30 میلیون ازش فروش میره قریبا از هر دو نفری که X360 داشتن یک نفر کینکت داشت . رکورد گینس رو تو سریع ترین فروش یک گجت شکوند! بیشتر از 50 60 تا بازی انحصاری خوب و بد از سمت ترد پارتی فرست پارتی براش امد هیچ وقت منجلاب حساب نمیشه پیروزی حساب میشه چیزی که سونی هیچ وقت نتونست با move بهش برسه الان هم کاملا رهاش کرده! همین الان هم اماره فروش کینکت 2 کم نیستش بازی هایی هم که براش میاد خیلی جالب هست از ip های اصلی شرکت رقیب در سال 2014 متای بهتری گرفتن !

بازیهای قابل بازی کردن کینکت بسیار کم بود. علاوه بر این ایرادات کینکت مانند عدم تشخیص انگشتان دست، فوکوس و زاویه دید محدود دوربین، لگ داشتن و ریسپانس تایم بالا در +90% بازیها، عدم توانیی در تشخیص سیه چردگان و... اونو تبدیل به گجت ناقص کرده بود که خیلی زود مخاطبش رو از خریدش پشیمون میکرد.
اون مقدار فروش کینکت به خاطر هایپ و تبلیغاتی بود که ماکروسافت براش کرد + وسوسه تجربه یه تکنولوژی جدید که قبل از این فقط توی فیلم ها دیده بودیم، باعث شد خیلی ها مثل من گول بخورن و کینکت بخرن.ولی در واقعیت کینکت نه کارایی داشت و نه جذابیت. برای همین هم کینکت 2 از همون ابتدا محکوم به شکست بود. چون دیگه تجربه ی یونیک و جدیدی نبود. از طرفی ماکروسافت هم میدونست که اینبار دیگه نمیتونه با هایپ و تبلیغات کسی رو مجاب به خریدش کنه، تصمیم گرفت زورکی بفروشتش که خب تو این کارهم شکست خورد.

آخرین ویرایش:

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
وسوسه تجربه یه تکنولوژی جدید که قبل از این فقط توی فیلم ها دیده بودیم، باعث شد خیلی ها مثل من گول بخورن و کینکت بخرن.
معرفی می کنم یکی از قربانی های سودجویی های مایکروسافت! :(

-----------
اگر به WiiU هم نگاه کنیم علاوه بر کینکت می بینیم که دیگه فرمول تکراری استفاده از قشر کاژوال تو این نسل جواب نمیده! این نسل کاژوال گیمرها با اسمارت فون ها درگیرن! هر بچه 6-7 ساله دنباله تبلته تا کنسول! مایکروسافت هم بهترین کار رو کرد و کینکت رو سریع حذف کرد.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
Roter Jäger@
خلاصه اینطور که من فهمیدم شما کلا علاقه ای به چیزای متفاوت ندارید. مطعنا wii که فروش 100 میلیونی هم داشته بالاتر از ps3 x360 قرار گرفته شکست خورده میدونید ! درباره متا هم بگم من با خوندن همون نقد های و دیدن نمرات متا فهمیدم the crew بازی بیخودی هستش وگرنه هایپ ها و المان هایی که یوبی ازش میگفت خیلی وسوسه انگیز بود ! در کل من همیشه در طول مدت زمانی که همین بحث های متا اینجور چیزا بوده من یک چیز رو فهمیدم منتقد ها همیشه سمت گیمر ها هستند چون هیچ وقت سازنده ای که میاد برای درامد بیشتر محتوای تکراری ناقص ایده پردازش نشده تبلیغات دروغ میکنه درباره بازیش رو تحویل مردم میده مورده ستایش قرار نمیدن در حالی که خیلی از Fanboy ها اینکارو میکنن به صرف اینکه fan هستند.همین الان میبینیم از بازی های اخیری که محتوای 30 دلاری هم ندارن بعضی ها چه طوری با تمام وجود ازشون دفاع میکنن بقیه رو مجاب به خرید اون بازی ها میکنن. یادم نره واقعا متای 76 برای Cod که اکثره نسخه هایش بالای 90 87 هستند واقعا خوب هستش راضی کننده هست ؟
z2s sas@ همه این عیب هاش رفع شده الان به حدی رسیده تو فیتنس ضربان قلب هم تشخیص میده
Pythonistas@یک نکته بگم این دوست عزیزمون متاسفانه تو همه زمینه ها قربانی سودجویی های مایکروسافت شده خیلی بحث های ایشون رو دنبال میکردم اصلا این مایکروسافت خبیث تیشه به ریشه این دوستمون زدن در همه زمینه ها
همین wiiu هم تو خیلی از بازی هاش از همین الگو های حرکتی wii استفاده میکنه اینطوری هم نیست که 100% گذاشته باشتش کنار ! در کل میگم این حرکت مایکرو کینکت رو همراه با کنسول فقط میفروخت اشتباه محض بودش(البته توجیح هم میکردن وقتی سازنده های ترد پارتی از مقدار فروش گجت مطعن باشن بازی های بیشتری و بهتری به صورت خودجوش میسازن مثل wii از همین طریق میشه همین گیمر های کژال رو که سمت اسمارت فون ها رفتند به کنسول ها دو مرتبه برگردوند اینطوری بازار کنسول ها حفظ میشه) با توجه به مشکلات دیگه ای هم که بود ولی به خودی خود کینکت وسیله ی خیلی جذابی هستش که داره ازش ساپورت میشه الان شما میتونی بری pseye بخری برای ps4 حتی سونی هم این رو کنار نذاشته ولی ساپورت نمیکنش هر سال یکبازی just dance فقط براش میاد ولی مایکرو الان داره کینکت ساپورت میکنه بازی های خوبی هم میده از بازی های معمولی همه پسند بگیر تا D4 که داستان خیلی جدی داره
در کل بحث داره به تکرار می افته حرف من این هست خیلی ها از کینکت خوششون نمیاد کسی هم مشکلی نداره ولی کسی نمیتونه منکر خوبی های این گجت بشه مخصوصا وقتی داره اینقدر ازش با بازی های خوب ساپورت میشه

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253

-----------
اگر به WiiU هم نگاه کنیم علاوه بر کینکت می بینیم که دیگه فرمول تکراری استفاده از قشر کاژوال تو این نسل جواب نمیده! این نسل کاژوال گیمرها با اسمارت فون ها درگیرن! هر بچه 6-7 ساله دنباله تبلته تا کنسول! مایکروسافت هم بهترین کار رو کرد و کینکت رو سریع حذف کرد.

بنظر من عامل اصلی عناوین زیاد و خوب کار شده هستن تا باعث فروش بالا کنسول میشه و البته قیمت کمتر کنسول و قیمت پایین بازی ها در کنار تعداد بالا عناوین باعث فروش بالا کنسول میشه

نمونه اش GBC . GBA . SNES . DS و ..... حتی 3DS نسل هشتی هم همینطوره سخت افزارش در حد گوشی ها اندرویدی 160 هزار تومنیه اگه 3D بودنو کنار بزاریم اما فروش 3DS به بالا 45 میلیون کنسول رسیده اما ویتا با اون بازی ها تاپ و با کیفیت و ..... حدود 6 میلیون فروخته چون برای 3DS داره مثل مور و ملخ بازی میاد اما کیفیت این بازی ها در حد ویتا هم نیستن

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
یک نکته بگم این دوست عزیزمون متاسفانه تو همه زمینه ها قربانی سودجویی های مایکروسافت شده خیلی بحث های ایشون رو دنبال میکردم اصلا این مایکروسافت خبیث تیشه به ریشه این دوستمون زدن در همه زمینه ها
من هم xbox org دارم و هم 360 . خوشبختانه به خاطر کیفیت استثنایی و بی نظیر این معحزه خارق العاده معندسین شرکت ماکروسافت که از قرار معلوم شما هم یکی سهامداران بزرگش محسوب میشید(ببخشید زودتر به جا نیاوردم) بنده مجبور شدم دوبار این کنسول بی بدیل و جادوی هزاره سوم رو خریداری کنم. با این اوصاف باید خدمتتون عرض کنم بله. بنده یکی از قربانی های سودجویی های ماکروسافت هستم.:(البته سونی هم به خاطر اینکه گذاشت شرکت محبوب و مشتری مدار ماکروسافت تحقیقات و دستاوردهای سل رو بدزده و باهاش یک کنسول ناقص بسازه و تحویل ملت بده، باید جوابگو باشه.
اولویت wiiu بازار hardcore بود نه کژوال. فرمول تکراری؟؟؟:)

AchyTunic

I'll be watching over you
کاربر سایت
Sep 15, 2009
3,164
نام
Ehsan
UK

1. FIFA 15
  2. Call of Duty: Advanced Warfare
  3. Grand Theft Auto 5
  4. Far Cry 4
  5. Lego Batman 3: Beyond Gotham
  6. Just Dance 2015
  7. Minecraft: Xbox Edition
  8. Minecraft: PlayStation Edition
  9. Destiny
  10. Assassin's Creed: Unity
source

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
به نظرم مایکروسافت با این برتری که این ماه به دست آورد میخ خودشو کوبید و اینکه بازار UK و US دیگه ماله خودشه مثل قبل . باور نمی کنید ؟ صبر کنین آمار دسامبر هم بیاد خودتون میفهمین ;)

حقیقت رو از زبان کاربری با نام Lord XONE بشنوید. :D

Lord Zeus

کاربر سایت
Sep 15, 2009
1,234
طبق اخرین گزارش GfK امار فروش PS4 در المان 1.2 میلیون و Xbox One هم به 270 هزار کنسول رسیده است، که نسبت فروش PS4 به Xbox One در این بازار تقریبا به 4.44:1 می رسونه. جالب اینکه در این گزارش گفته شده نسبت فروش Xbox One به PS4 در بقیه بازارهای اروپایی (به جز UK) در همین حدود یا حتی بدتر است.

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
نسل قبل که X360 اوضاعش مساعد بود، جز UK بقیه اروپا زیاد حرفی واسه گفتن نداشت، حالا که اوضاع به این شکله... کاملا قابل پیش بینیه! تا اخر نسل هم طبیعتاً به این شکل پیش میره! در کل مایکروسافت هر چی زور داره باید روی بازار UK و US خالی کنه حداقل فاصله وحشتناک نشه:d

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
نسل قبل که X360 اوضاعش مساعد بود، جز UK بقیه اروپا زیاد حرفی واسه گفتن نداشت، حالا که اوضاع به این شکله... کاملا قابل پیش بینیه! تا اخر نسل هم طبیعتاً به این شکل پیش میره! در کل مایکروسافت هر چی زور داره باید روی بازار UK و US خالی کنه حداقل فاصله وحشتناک نشه:d

دقیقا مایکروسافت هم تمام تلاشش همینه که اتفاف ps2 و xbox اورجینال برای one هم تکرار نشه ... چون اگه این اتفاق بیفته دیگه اینده XBOX تو این صنعت واقعا به خطر می افته ... به خصوص با اون سهام دار های مایکرو

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
طبق اخرین گزارش GfK امار فروش PS4 در المان 1.2 میلیون و Xbox One هم به 270 هزار کنسول رسیده است، که نسبت فروش PS4 به Xbox One در این بازار تقریبا به 4.44:1 می رسونه. جالب اینکه در این گزارش گفته شده نسبت فروش Xbox One به PS4 در بقیه بازارهای اروپایی (به جز UK) در همین حدود یا حتی بدتر است.
فكر كنم اگر آمار ايران رو هم دربياريم نزديك به ٦:١ يا بدتر هستش :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
دقیقا مایکروسافت هم تمام تلاشش همینه که اتفاف ps2 و xbox اورجینال برای one هم تکرار نشه ... چون اگه این اتفاق بیفته دیگه اینده XBOX تو این صنعت واقعا به خطر می افته ... به خصوص با اون سهام دار های مایکرو
مایکروسافت تو این یک سال، نصف فروش کلی Xbox Original تونسته کنسول شیپ کنه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر