اینترنت فیبر نوری (تانوما)

سلام.
مخابرات طرح سرعت ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ ماهی ۵۰۰ گیگ رو برداشته و به جاش سرعت ۱۰۰ و ماهی ۵۰۰ گیگ با همون قیمت قبل رو قرار داده. پشت تلفن بهتون میگن که فقط اسم طرح عوض شده و هیچ تغییری توی طرح رخ نداده، مخابرات تهران اسم طرح رو عوض کرده و اگه بخواید سرعت رو تا ۱۰۰۰ باز میکنیم. ولی دروغه و باور نکنید. چون همون پول رو میگیره ولی توی قرار داد می نویسه که سرعت طرح ۱۰۰ مگابیت هست. اینجوری پولتون رو میگیره و دست شما رو از شکایت کوتاه میکنه. من به خاطر همین مسئله توی ۱۹۵ شکایت کردم و گفتم که تعرفه قبلی خودم رو میخوام و تعرفه من توی سایت tci.ir موجوده و طبق قلنون مخابرات موظف به ارائه همین تعرفه به حداقل ۱۰ درصد مشترکین خود که منم شاملش میشم هستش. قبل از ثبت شکایت یک نفر با من تماس گرفت و گفت که ما ۱۰ درصد خودمون رو عملی کردیم و وظیفه ما نیست که به شما ارائه بدیم. بهش گفتم که من قرارداد دارم، اعلام شد که زمانش تموم شده و نمیتونید کاری کنید. گفتم که تا پایان قرار دادم یک روز مونده و من قبل از پایان قرارداد درخواستم رو ثبت کردم.
یک مقدار توجیح کرد و گفت که ما نمیتونیم و امکاناتش رو نداریم تا ارائه بدیم و از این حرف ها، و بیاید شکایت خودتون رو پس بگیرید چون من این حرف ها رو به سازمان تنظیم مقررات میگم و شکایت شما خود به خود بسته میشه و قرار نیست که سازمان تنظیم مقررات به هر شکایتی جواب بده و رسیدگی کنه. بهش گفتم که من مطابق قانون عمل کردم و شما باید اینترنت با سرعت حداقل ۱ گیگ رو بهم بدید و اگه نمیتونید اینترنت مناسب رو ارائه بدید، به سازمان تنظیم مقررات یا وزارت ارتباطات نامه بزنید و این موارد به من ربطی نداره.

آخرین ویرایش:
ببخشید یکم سوالم بی ربط به تاپیک هست. ولی در مورد همین فیبر نوری مخابراته. روتری که مثلا تا 400-500 مگابیت رو به صورت وایرلس تا فاصله 15 متری با دیوار و در و مانع ساپورت کنه چیزی هست که قیمتش خیلی فضایی نباشه؟
کلا این سرعت با فرکانس 5 گیگاهرتز به دست میاد و تا اونجایی که من میدونم این فرکانس خیلی خیلی سوسوله و به موانع حساسه که نتیجش میشه افت سرعت.
گاها هم خیلی زیاد افت میکنه اگه که تو اون دیوارهایی که به عنوان مانع هست خیلی آهن کشی و... باشه.

بهترین کار به نظرم اینه که اگه حتما میخوای از این فرکانس/سرعت استفاده کنی یک روتر 5 گیگاهرتز دیگه بخر و با یه کابل cat7 حدود 15-10 متری به همین وصلش کن و ببر تو اون محدوده ای که میخوای نصب کن.
نیاز هم نیست بهترین روتر بازار رو بخری.
هرجا بزاری تا 4-3 متر اطرافش رو قطعا خوب میتونه پوشش بده.

ببخشید یکم سوالم بی ربط به تاپیک هست. ولی در مورد همین فیبر نوری مخابراته. روتری که مثلا تا 400-500 مگابیت رو به صورت وایرلس تا فاصله 15 متری با دیوار و در و مانع ساپورت کنه چیزی هست که قیمتش خیلی فضایی نباشه؟
متاسفانه همچنین روتر هایی ارزون نیستند و به سختی هم گیر میان.

• Like
Reactions: mohsen_mzh
کلا این سرعت با فرکانس 5 گیگاهرتز به دست میاد و تا اونجایی که من میدونم این فرکانس خیلی خیلی سوسوله و به موانع حساسه که نتیجش میشه افت سرعت.
گاها هم خیلی زیاد افت میکنه اگه که تو اون دیوارهایی که به عنوان مانع هست خیلی آهن کشی و... باشه.

بهترین کار به نظرم اینه که اگه حتما میخوای از این فرکانس/سرعت استفاده کنی یک روتر 5 گیگاهرتز دیگه بخر و با یه کابل cat7 حدود 15-10 متری به همین وصلش کن و ببر تو اون محدوده ای که میخوای نصب کن.
نیاز هم نیست بهترین روتر بازار رو بخری.
هرجا بزاری تا 4-3 متر اطرافش رو قطعا خوب میتونه پوشش بده.
دقیقا خیلی سوسولن این فرکانس های بالا و مشکل همینه. سیم کشی هم مشکلش اینه یکم زشت میکنه محیط رو. ترجیح میدادم انجام ندم. ولی انگار چاره ای نیست. یه کابل cat6 موقع نصب پنجره از بیرون خونه کشیدم و طرف یکم سوراخ کرد پنجره رو برای کابل و بعد هم سیلیکون زد دورش. حدود 25 متر شد با حساب پیچ و خم هاش. سرعت رو ولی تقریبا یک دهم کرده الان و پینگ هم نوسان زیادی داره با اون روتر

دقیقا خیلی سوسولن این فرکانس های بالا و مشکل همینه. سیم کشی هم مشکلش اینه یکم زشت میکنه محیط رو. ترجیح میدادم انجام ندم. ولی انگار چاره ای نیست. یه کابل cat6 موقع نصب پنجره از بیرون خونه کشیدم و طرف یکم سوراخ کرد پنجره رو برای کابل و بعد هم سیلیکون زد دورش. حدود 25 متر شد با حساب پیچ و خم هاش. سرعت رو ولی تقریبا یک دهم کرده الان و پینگ هم نوسان زیادی داره با اون روتر
حتما جایی مشکلی برای کابل یا اتصالات رخ داده. چون نباید توی فاصله ۲۵ متری سرعت یه یک دهم کاهش پیدا کنه. کابل واقعا کت ۶ هست؟ با کابل دیگه ای آزمایش کنید و ببینید افت سرعت وجود داره یا نه. و اگه وجود داره به چه مقدار هست.

• Like
Reactions: mohsen_mzh and drak
خب پس اگه همین کار رو کردی شاید کابلی که داری باعث افت سرعت شده.
عیار کابل تو این متراژ بالا خودش رو نشون میده و اینکه حتما cat7 بگیر.
از این شرکتی آماده ها بخر که ضعفهایی که این وسط به نسبت این دستی سازها و... پیش میاد رو از بین ببری.
یکی از بچه ها تو صفحات قبل یه کابل خوب تو این متراژ معرفی کرده بود.

• Like
Reactions: mohsen_mzh and drak
خب پس اگه همین کار رو کردی شاید کابلی که داری باعث افت سرعت شده.
عیار کابل تو این متراژ بالا خودش رو نشون میده و اینکه حتما cat7 بگیر.
از این شرکتی آماده ها بخر که ضعفهایی که این وسط به نسبت این دستی سازها و... پیش میاد رو از بین ببری.
یکی از بچه ها تو صفحات قبل یه کابل خوب تو این متراژ معرفی کرده بود.
نیاز به کابل کت ۷ نیست. با کت ۶ اصلی هم میشه سرعت های بالایی رو تا فاصله ۱۰۰ متری گرفت.

• Like
Reactions: m.d.makan and drak
حتما جایی مشکلی برای کابل یا اتصالات رخ داده. چون نباید توی فاصله ۲۵ متری سرعت یه یک دهم کاهش پیدا کنه. کابل واقعا کت ۶ هست؟ با کابل دیگه ای آزمایش کنید و ببینید افت سرعت وجود داره یا نه. و اگه وجود داره به چه مقدار هست.
نیاز به کابل کت ۷ نیست. با کت ۶ اصلی هم میشه سرعت های بالایی رو تا فاصله ۱۰۰ متری گرفت.
دقیقا منم حدسم همینه که یه موردی پیش اومده وگرنه cat6 مشکلی با 25 متر نداره
Screenshot_5.png

درسته ولی منظورم این بود که کلا تمام احتمالها رو این وسط حذف کنی.
مخصوصا این کابلهایی که دستی میسازن و خب خیلیهامون استفاده میکنیم.

درسته ولی منظورم این بود که کلا تمام احتمالها رو این وسط حذف کنی.
مخصوصا این کابلهایی که دستی میسازن و خب خیلیهامون استفاده میکنیم.
اختلاف قیمت این دو کابل باهم دیگه خیلی زیاده و برای همچین کاری ارزش خرید نداره.
با یک کابل جنس خوب مشکلات حل میشه. البته به شرطی که مشکل از کابل باشه.

• Like
Reactions: drak
دقیقا منم حدسم همینه که یه موردی پیش اومده وگرنه cat6 مشکلی با 25 متر نداره
View attachment 345562
شاید جنس کابلم خوب نیست. چون منم سرچ کردم نباید مشکلی باشه تو این مسافت
وگرنه دقیقا بخوام بگم cat 6e هست. رو خود کابل هم حک شده
در کل فکر کنم برای کم کردن ریسک قضیه واسه کابل کشی تو این متراژ همون 7 بذاریم بهتر باشه

شاید جنس کابلم خوب نیست. چون منم سرچ کردم نباید مشکلی باشه تو این مسافت
وگرنه دقیقا بخوام بگم cat 6e هست. رو خود کابل هم حک شده
در کل فکر کنم برای کم کردن ریسک قضیه واسه کابل کشی تو این متراژ همون 7 بذاریم بهتر باشه
اصلا هیچ مشکلی با کابل کت ۶ وجود نداره. مشکل از جای دیگه ای ممکنه باشه. بازم خودتون میدونید. ولی قیمت کابل کت ۷ خیلی خیلی زیاده.

• Like
Reactions: drak and mohsen_mzh
شما احتمالا یه روتر با وای فای ۵ یا ۶ گیگاهرتز بگیری + ریپیتر کارت راه میوفته. دیوار کار رو خراب میکنه مخصوصا در فرکانس های بالاتر از ۲.۴ و نسل های جدیدتر وای فای.

• Like
Reactions: mohsen_mzh
یه طرح جدید گذاشتن اینترنت 300 مگابیت یک ساله 1600 گیگ ترافیک + خط تلفن + مودم= یک میلیون تومن
از نظر هزینه ای که مفته، اینترنت 100 مگابیت سال 1400 با هزینه مودم و فیبر و ... نزدیک چهار تومن واسم دراومد،
از نظرت کیفیت هم الان واسه گیم عالیه، پینگ اسپید تست بین 7 تا 10، بدون قطعی و جیتر
فقط وایرلس مودم جوابگوی اون سرعت نیست حتی تو فاصله های زیر ده متر، حتی با 40 mhz پهنای باند و mcs15 و یه دونه کلاینت تا حدود 80 مگابیت دراپ داره، من یه روتر AX10 تی پی لینک گرفتم
چه شرکتی ؟
لینکی نداری ؟
-----------------------
من اینترنتم مخابراته بخوام فیبرش کنم نتم قطع میشه تا فیبر شه یا نه ؟
بعد هزینه اش چطوره ؟

• Like
Reactions: TheGodfather

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or