اینترنت فیبر نوری (تانوما)

خطت کشش رو داره
از داخل تنظیمات مودم بررسی کن ببین پورت لنی که با کابل بهش متصل میشی از ۱۰۰۰ پشتیبانی میکنه
اگر اینطور نبود مودمی که داری نهایت همون ۱۰۰ رو پشتیبانی میکنه
تو اون بخش Ethernet Port Status رو هر کدوم که تست می‌کنم ۱۰۰ میز‌نه.

• Like
Reactions: _Amir_
خب بالاخره برای منم ایرانسل منت گذاشت و اینترنتم فعال شد.

فقط یک سوال از دوستانی که فیبر ایرانسل دارن و کانتر بازی میکنن اینکه من هرکاری میکنم نمیتونم به سرورهای پابلیک ایرانی (کمیونیتی) وصل شم و ارور unable to establish connection with game server میگیرم.
قبلا که adsl داشتم با چندتا کامند توی cmd (ipconfig و netsh و... که تو نت همه همین رو پیشنهاد میدن) و پاک کردن کش استیم مشکلم حل شد ولی با ایرانسل هرکاری میکنم نمیشه و حتما باید vpn بزنم.
در نتیجه faceit هم نمیتونم بدون vpn کانکت بشم.
نکته جالب اینکه با همراه اول گوشیم که کانکت میشم به راحتی میره داخل.

کلی هم dns عوض کردم (الکترو ، شکن ، رادار ، 1.1.1.1 ، گوگل و...) هیچ تاثیری نداشت.

اگه کسی cs2 و فیبر ایرانسل داره خیلی خوب میشه که تست کنه ببینیم مشکل از چیه چون یکی از بچه های دیگه با همین شرایط و مودم من دقیقا همین مشکل رو داره.
در ضمن مودمم هم اون مشکی (L1 - Eltex)

خب بالاخره برای منم ایرانسل منت گذاشت و اینترنتم فعال شد.

فقط یک سوال از دوستانی که فیبر ایرانسل دارن و کانتر بازی میکنن اینکه من هرکاری میکنم نمیتونم به سرورهای پابلیک ایرانی (کمیونیتی) وصل شم و ارور unable to establish connection with game server میگیرم.
قبلا که adsl داشتم با چندتا کامند توی cmd (ipconfig و netsh و... که تو نت همه همین رو پیشنهاد میدن) و پاک کردن کش استیم مشکلم حل شد ولی با ایرانسل هرکاری میکنم نمیشه و حتما باید vpn بزنم.
در نتیجه faceit هم نمیتونم بدون vpn کانکت بشم.
نکته جالب اینکه با همراه اول گوشیم که کانکت میشم به راحتی میره داخل.

کلی هم dns عوض کردم (الکترو ، شکن ، رادار ، 1.1.1.1 ، گوگل و...) هیچ تاثیری نداشت.

اگه کسی cs2 و فیبر ایرانسل داره خیلی خوب میشه که تست کنه ببینیم مشکل از چیه چون یکی از بچه های دیگه با همین شرایط و مودم من دقیقا همین مشکل رو داره.
در ضمن مودمم هم اون مشکی (L1 - Eltex)
یه اسپید تست بزار ببینم سرعتت چطوره 😁 تو تنظیمات مودم RX و TX چند ست شده؟
من وقت کنم امشب برات تست میکنم ، فقط مسیر پابلیک ایرانی از کجاس؟ سرور خاصی وصل نمیشه یا همه همینن؟

• Like
Reactions: m.d.makan
یه اسپید تست بزار ببینم سرعتت چطوره 😁 تو تنظیمات مودم RX و TX چند ست شده؟
من وقت کنم امشب برات تست میکنم ، فقط مسیر پابلیک ایرانی از کجاس؟ سرور خاصی وصل نمیشه یا همه همینن؟
کابل سفارش دادم داره میرسه ولی تست دانلود با فرکانس 5 گیگاهرتز و سایت ایرانی بین 45 تا 50 مگابایته.
TX = 2.18
RX = 16.9

دمت گرم.
ببین تو منو بعد play میری روی اون کره زمینه کلیک میکنی که alt tab میشه بازی و لیست سرورهای استیم باز میشه.
از تب اینترنت یه رفرش بده و بر اساس پینگ مرتب کن ، اون سرورهای BananaCity که چندتاهستن و پینگ 17-16 دارن مثلا خوبه برای تست.

کلا کاستوم سرورها همه همینن.
faceit هم همینه و بدون vpn نمیشه بازی کرد کلا.
اما بچه ها تو مخابرات به راحتی وصل میشن و ارور نمیده.

کابل سفارش دادم داره میرسه ولی تست دانلود با فرکانس 5 گیگاهرتز و سایت ایرانی بین 45 تا 50 مگابایته.
TX = 2.18
RX = 16.9

دمت گرم.
ببین تو منو بعد play میری روی اون کره زمینه کلیک میکنی که alt tab میشه بازی و لیست سرورهای استیم باز میشه.
از تب اینترنت یه رفرش بده و بر اساس پینگ مرتب کن ، اون سرورهای BananaCity که چندتاهستن و پینگ 17-16 دارن مثلا خوبه برای تست.

کلا کاستوم سرورها همه همینن.
faceit هم همینه و بدون vpn نمیشه بازی کرد کلا.
اما بچه ها تو مخابرات به راحتی وصل میشن و ارور نمیده.
برای منم ارور میده سرور هاشو ، نمیدونم مشکل از کجاست ، به پشتیبانی ایرانسل زنگ زدی؟ یه پنل گیمینگ باید به نظرم ایجاد کنه ایرانسل

برای منم ارور میده سرور هاشو ، نمیدونم مشکل از کجاست ، به پشتیبانی ایرانسل زنگ زدی؟ یه پنل گیمینگ باید به نظرم ایجاد کنه ایرانسل
آره اینها اصلا هیچی نمیدونن و این کاره نیستن.
یعنی در حال حاضر پرسنل تخصصی رو ندارن.
دقیقا باید پنل درست و حسابی فعال کنن.
سرویس گیمینگ بدن یا همچین چیزهایی ، بتونیم ترافیک باقیمونده رو ببینیم و...

ای بابا پس برای همه اینطوره.
مشکل از ایرانسله کلا ، کاریش نمیشه کرد.
چون فیبر مخابرات مثل کره میاره بالا بازیها رو.

آره اینها اصلا هیچی نمیدونن و این کاره نیستن.
یعنی در حال حاضر پرسنل تخصصی رو ندارن.
دقیقا باید پنل درست و حسابی فعال کنن.
سرویس گیمینگ بدن یا همچین چیزهایی ، بتونیم ترافیک باقیمونده رو ببینیم و...

ای بابا پس برای همه اینطوره.
مشکل از ایرانسله کلا ، کاریش نمیشه کرد.
چون فیبر مخابرات مثل کره میاره بالا بازیها رو.
با ایرانسل من ترافیک و وضعیت سرویس و ترافیک های مختلف رو ببینی ولی اره کلا کارشناس هاشون تو باغ نیستن

• Like
Reactions: m.d.makan
یه طرح جدید گذاشتن اینترنت 300 مگابیت یک ساله 1600 گیگ ترافیک + خط تلفن + مودم= یک میلیون تومن
از نظر هزینه ای که مفته، اینترنت 100 مگابیت سال 1400 با هزینه مودم و فیبر و ... نزدیک چهار تومن واسم دراومد،
از نظرت کیفیت هم الان واسه گیم عالیه، پینگ اسپید تست بین 7 تا 10، بدون قطعی و جیتر
فقط وایرلس مودم جوابگوی اون سرعت نیست حتی تو فاصله های زیر ده متر، حتی با 40 mhz پهنای باند و mcs15 و یه دونه کلاینت تا حدود 80 مگابیت دراپ داره، من یه روتر AX10 تی پی لینک گرفتم

• Like
Reactions: TheGodfather
یه طرح جدید گذاشتن اینترنت 300 مگابیت یک ساله 1600 گیگ ترافیک + خط تلفن + مودم= یک میلیون تومن
از نظر هزینه ای که مفته، اینترنت 100 مگابیت سال 1400 با هزینه مودم و فیبر و ... نزدیک چهار تومن واسم دراومد،
از نظرت کیفیت هم الان واسه گیم عالیه، پینگ اسپید تست بین 7 تا 10، بدون قطعی و جیتر
فقط وایرلس مودم جوابگوی اون سرعت نیست حتی تو فاصله های زیر ده متر، حتی با 40 mhz پهنای باند و mcs15 و یه دونه کلاینت تا حدود 80 مگابیت دراپ داره، من یه روتر AX10 تی پی لینک گرفتم
کی گذاشته برادر ؟ مخابرات ؟ ایرانسل ؟

دوستان خواستم بگم ۱۹۵ معجزه می‌کنه ، این فیبر کشی بیرونی ما رو یک ماه بود انجام نمیدادن بعد ثبت نام
تو سایت ۱۹۵ با عکس رسید sms ثبت نام و دریافت شماره پرونده +یه شرح از وضعیت نوشتم ۳ روز بعدش رئیس مخابرات منطقمون زنگم زد و عذرخواهی کرد که طول کشیده و گفت شخصا پیگیری می‌کنه :D
خلاصه هرجا کارتون گیر افتاد سریعا تو ۱۹۵ شکایت کنید ظاهراً واقعا موثره ، من ۳-۴ بار رفتم و اومدم اثر نکرد ، یکبار شکایت کردم خودشون پیگیر شدن
کلا برخلاف تصور اکثرمون تو ایران شکایت خوب جواب میده (البته نه از هر نهادی :D )

آخرین ویرایش:
کی گذاشته برادر ؟ مخابرات ؟ ایرانسل ؟

دوستان خواستم بگم ۱۹۵ معجزه می‌کنه ، این فیبر کشی بیرونی ما رو یک ماه بود انجام نمیدادن بعد ثبت نام
تو سایت ۱۹۵ با عکس رسید sms ثبت نام و دریافت شماره پرونده +یه شرح از وضعیت نوشتم ۳ روز بعدش رئیس مخابرات منطقمون زنگم زد و عذرخواهی کرد که طول کشیده و گفت شخصا پیگیری می‌کنه :D
خلاصه هرجا کارتون گیر افتاد سریعا تو ۱۹۵ شکایت کنید ظاهراً واقعا موثره ، من ۳-۴ بار رفتم و اومدم اثر نکرد ، یکبار شکایت کردم خودشون پیگیر شدن
کلا برخلاف تصور اکثرمون تو ایران شکایت خوب جواب میده (البته نه از هر نهادی :D )
چون اسم تاپیک تانوما بود فکر کردم مشخصه که منظور اینترنت مخابراته
واسه من هفته اول سرعت از 80 بالاتر نمیرفت تیکت گذاشتم و توضیح دادم که پورت لنم گیگابیت هست (بهترین دفاع حمله) پسفرداش سرعتم دو برابر شد، زنگ زدن که ما بررسی کردیم مشکلی نبوده از اول :)))
اینا اینقدر کلاه بردارن که طرح 300 مگابیت دیفالت روی 100 محدوده مگر اینکه مشترک اعتراض کنه

واسه من هفته اول سرعت از 80 بالاتر نمیرفت تیکت گذاشتم و توضیح دادم که پورت لنم گیگابیت هست (بهترین دفاع حمله) پسفرداش سرعتم دو برابر شد، زنگ زدن که ما بررسی کردیم مشکلی نبوده از اول :)))
اینا اینقدر کلاه بردارن که طرح 300 مگابیت دیفالت روی 100 محدوده مگر اینکه مشترک اعتراض کنه
سلام، توی سامانه tci سرویستون 300Mbps بود؟ :D نمیدونم چرا همه مخابرات ها 300 دارن فقط برای من 100mpbs بالاتر نمیده..

این یه تومان شامل فیبر کشی داخلی میشه یا فقط مودم و بسته ؟ میشه لطفا لینک یا عکس بدی ؟
به من گفتن مودم ۱۲۰۰ + هزینه ماهانه بسته ای که میگیری
فیبر کشی داخلی هم ۱۳۰۰
۳۰۰ هم برای خط تلفن و ثبت نام اول کار ازم گرفتن
یعنی حدودا ۲۸۰۰ پام درمیاد

اسم تاپیک قدیمیه چون قبلاً فقط مخابرات فیبر میداد :D
چون تاپیک مشابه فیبر نیست دوستان همه سوالات و مسائل فیبر شرکت های مختلف رو اینجا میگن بخاطر همین پرسیدم

من هر روز صفحه جشنواره مخابرات رو چک می‌کنم. صرفاً از اول مردادماه؛ adsl و Vdsl رو توی طرح گذاشتن. طرح تخفیفی‌ای به اسم تانوما یا همون فیبرنوری وجود نداره.
مگر در هفته دولت!
لینک صفحه جشنواره‌ مخابرات

• Like
Reactions: Sarvior

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or