اینترنت فیبر نوری (تانوما)

چه شرکتی ؟
لینکی نداری ؟
-----------------------
من اینترنتم مخابراته بخوام فیبرش کنم نتم قطع میشه تا فیبر شه یا نه ؟
بعد هزینه اش چطوره ؟
دوستمون گفت مخابرات این پکیج رو داده ظاهر ،هرچند منم لینکی پیدا نکردم

نه ربطی نداره adsl/vdsl با فیبر کلا بحثشون جدا و نتی که داری قطع نمیشه
هزینه بسته به شانسته برای من با مودم حدود ۲۸۰۰ قراره دربیاد کمتر هست بیشتر هم هست
اول ببین نزدیکت فیبر و باکس fat هست یا نه

دوستمون گفت مخابرات این پکیج رو داده ظاهر ،هرچند منم لینکی پیدا نکردم

نه ربطی نداره adsl/vdsl با فیبر کلا بحثشون جدا و نتی که داری قطع نمیشه
هزینه بسته به شانسته برای من با مودم حدود ۲۸۰۰ قراره دربیاد کمتر هست بیشتر هم هست
اول ببین نزدیکت فیبر و باکس fat هست یا نه
sms ش 2-3 ماه پیش اومد ولی من منتظر شرکت های دیگه بودم
تو نقشه هم دیدم زده
باکس fat نوشته خاصی داره ؟
باید فاصله خاصی داشته باشه ؟
زنگ بزنم 2020 معلوم نمیکنه ؟

تو نقشه هم دیدم زده
مخابرات عالیه.
من ایرانسل دارم مثل چی پشیمونم.
البته گزینه دیگه ای سمت خونه موجود نبود و باید همین رو میگرفتم.

اما ایرانسل عملا فقط برای دانلود خوبه ، برای بازی اصلا خوب نیست.
مخابرات یه چیز دیگست.
شاتل و مبین نت و... رو نمیدونم.

تو نقشه هم دیدم زده
Sms چی اومده ؟ اینکه فیبر منطقتون هست و بیاید بگیرید ؟ اگر sms اینجوری دادن پس فیبر نزدیکت هست
باکس fat رو تو نت بزن یه یکی دو مدل هست ، عکس یکیشو ببینی دیگه خودت دستت میاد چیز خاصی نیست
من ۱۰۰ متر تا fat فاصله دارم اما اگر بیشترم باشه اوکی هست
زنگ بزن ولی اگر خودت این باکس رو پیدا کنی و رو نقشه مشخص کنی و حضوری بری بهتره

Sms چی اومده ؟ اینکه فیبر منطقتون هست و بیاید بگیرید ؟ اگر sms اینجوری دادن پس فیبر نزدیکت هست
باکس fat رو تو نت بزن یه یکی دو مدل هست ، عکس یکیشو ببینی دیگه خودت دستت میاد چیز خاصی نیست
من ۱۰۰ متر تا fat فاصله دارم اما اگر بیشترم باشه اوکی هست
زنگ بزن ولی اگر خودت این باکس رو پیدا کنی و رو نقشه مشخص کنی و حضوری بری بهتره
Sms اومد که منطقه شما تحت پوشش فیبره و میتونید فیبرنوری کنید
حالا دنبال fat نرم نمیشه؟

مخابرات عالیه.
من ایرانسل دارم مثل چی پشیمونم.
البته گزینه دیگه ای سمت خونه موجود نبود و باید همین رو میگرفتم.

اما ایرانسل عملا فقط برای دانلود خوبه ، برای بازی اصلا خوب نیست.
مخابرات یه چیز دیگست.
شاتل و مبین نت و... رو نمیدونم.
اونقدرا هم خفن نیستا مخابرات :دی باز خوبه مال تو حداقل سرعتش عالیه و هرچی حال کنی نهایت تو 20 دقیقه میگیری، این مخابرات ما که بیشتر از 100 مگ نمیده از اون ورم پینگ خیلی معمولیه :دی فقط تو مشکل کانکتیویتی بهتره انگار

روند ثبت نام و درخواست به چه صورت هست تو تهران؟
باید حضوری برم مخابرات یا از طریق سایت میشه ؟
چه سایتی باید برم برای درخواست؟
چقدر طول میکشه تا راه اندازی بشه برام؟
هزینه هاش به چه صورت هست؟
خط تلفن به نام پدرم هست من میتونم تو سایت با مشخصات خودم ثبت نام کنم یا باید مشخصات صاحب خط رو وارد کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

خب ماهم دومین سرویس فیبرمون از طرف مخابرات راه افتاد با این تفاوت که این سرویس FTTO هست و فرقش با FTTH اینه محدودیت سرعت نداره و تا جایی که به قول خودشون خط کشش داشته باشه سرعت میده و یه آیپی استاتیک هم روی سرویس میدن. حجم ماهیانه 800 گیگ هست و هزینه هم 480 تومن.

اینجا یه تجربه از این دوتا سرویسی که از مخابرات گرفتم رو میگم شاید برای دوستان مفید باشه.

اول اینکه اصلا مهم نیست تو سایت irfttx منطقه شما تحت پوشش هست یا نه و اینکه مهم هم نیست منطقه تحت قرار داد چه شرکتی هست. سرویس دومی که من گرفتم حتی تلفن معمولی هم نداشت چه برسه به اینترنت و تو سایت هم تحت قرار داد مبین نت زده بود یعنی مبین نت موظف بود اونجا رو فیبر بکشه.

تمام چیزی که مهمه اینه که شما بتونی یه پیمانکار پیدا کنید. من پیمانکاری که پیدا کردم ظرف مدت یه هفته به جایی که حتی تلفن هم نداشت با هزینه خودشون فیبر رو کشیدن تا دم در ساختمون. فقط قبلش یه قرار داد باهامون بست که کل سیم کشی ساختمون رو اون برامون انجام بده و به این شرط سریع فیبر رو اورد. برای دوستانی که هنوز تو منطقه شون فیبر ندارن بهترین کار اینه که به نزدیک ترین جایی که فیبر رو کشیدن برید و با مدیر اون ساختمون صحبت کنید و تلفن پیمانکار رو بگیرید و بگید بیاد براتون بکشه دیگه بقیه کاراش رو خودش انجام میده.

از زمانی هم که پیمانکار شروع میکنه تا وقتی که اینترنتتون فعال بشه هم حدود 2 ماه طول میکشه. بسته به تعداد واحدتون دو هفته سیم کشی طول میکشه بقیه ش هم تحویل مودم و خرید بسته و فعالسازی از طرف مخابرات و ... هست. اینم بگم هر چی تعداد واحدتون بیشتر باشه پیمانکار راحت تر قبول میکنه و از اون طرف هم کار شما سخت تر میشه برای پول گرفتن از واحد ها

هزینه ش هم برمیگرده دوباره به پیمانکار. با دونفر صحبت کردم یکی هر واحد رو 1800 گفت یکی 1300 برای سیم کشی. مودم هم که هزینه ش جداست.

خب ماهم دومین سرویس فیبرمون از طرف مخابرات راه افتاد با این تفاوت که این سرویس FTTO هست و فرقش با FTTH اینه محدودیت سرعت نداره و تا جایی که به قول خودشون خط کشش داشته باشه سرعت میده و یه آیپی استاتیک هم روی سرویس میدن. حجم ماهیانه 800 گیگ هست و هزینه هم 480 تومن.

اینجا یه تجربه از این دوتا سرویسی که از مخابرات گرفتم رو میگم شاید برای دوستان مفید باشه.

اول اینکه اصلا مهم نیست تو سایت irfttx منطقه شما تحت پوشش هست یا نه و اینکه مهم هم نیست منطقه تحت قرار داد چه شرکتی هست. سرویس دومی که من گرفتم حتی تلفن معمولی هم نداشت چه برسه به اینترنت و تو سایت هم تحت قرار داد مبین نت زده بود یعنی مبین نت موظف بود اونجا رو فیبر بکشه.

تمام چیزی که مهمه اینه که شما بتونی یه پیمانکار پیدا کنید. من پیمانکاری که پیدا کردم ظرف مدت یه هفته به جایی که حتی تلفن هم نداشت با هزینه خودشون فیبر رو کشیدن تا دم در ساختمون. فقط قبلش یه قرار داد باهامون بست که کل سیم کشی ساختمون رو اون برامون انجام بده و به این شرط سریع فیبر رو اورد. برای دوستانی که هنوز تو منطقه شون فیبر ندارن بهترین کار اینه که به نزدیک ترین جایی که فیبر رو کشیدن برید و با مدیر اون ساختمون صحبت کنید و تلفن پیمانکار رو بگیرید و بگید بیاد براتون بکشه دیگه بقیه کاراش رو خودش انجام میده.

از زمانی هم که پیمانکار شروع میکنه تا وقتی که اینترنتتون فعال بشه هم حدود 2 ماه طول میکشه. بسته به تعداد واحدتون دو هفته سیم کشی طول میکشه بقیه ش هم تحویل مودم و خرید بسته و فعالسازی از طرف مخابرات و ... هست. اینم بگم هر چی تعداد واحدتون بیشتر باشه پیمانکار راحت تر قبول میکنه و از اون طرف هم کار شما سخت تر میشه برای پول گرفتن از واحد ها

هزینه ش هم برمیگرده دوباره به پیمانکار. با دونفر صحبت کردم یکی هر واحد رو 1800 گفت یکی 1300 برای سیم کشی. مودم هم که هزینه ش جداست.
گرفتن ftto به چه صورت عزیز ؟ به تجاری ها میدن ؟

داخلی ظاهراً ۱۳۰۰ قیمت نورم و تصویب شدشون هست طبق چیزی که من فهمیدم

سلام.
مخابرات طرح سرعت ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ ماهی ۵۰۰ گیگ رو برداشته و به جاش سرعت ۱۰۰ و ماهی ۵۰۰ گیگ با همون قیمت قبل رو قرار داده. پشت تلفن بهتون میگن که فقط اسم طرح عوض شده و هیچ تغییری توی طرح رخ نداده، مخابرات تهران اسم طرح رو عوض کرده و اگه بخواید سرعت رو تا ۱۰۰۰ باز میکنیم. ولی دروغه و باور نکنید. چون همون پول رو میگیره ولی توی قرار داد می نویسه که سرعت طرح ۱۰۰ مگابیت هست. اینجوری پولتون رو میگیره و دست شما رو از شکایت کوتاه میکنه. من به خاطر همین مسئله توی ۱۹۵ شکایت کردم و گفتم که تعرفه قبلی خودم رو میخوام و تعرفه من توی سایت tci.ir موجوده و طبق قلنون مخابرات موظف به ارائه همین تعرفه به حداقل ۱۰ درصد مشترکین خود که منم شاملش میشم هستش. قبل از ثبت شکایت یک نفر با من تماس گرفت و گفت که ما ۱۰ درصد خودمون رو عملی کردیم و وظیفه ما نیست که به شما ارائه بدیم. بهش گفتم که من قرارداد دارم، اعلام شد که زمانش تموم شده و نمیتونید کاری کنید. گفتم که تا پایان قرار دادم یک روز مونده و من قبل از پایان قرارداد درخواستم رو ثبت کردم.
یک مقدار توجیح کرد و گفت که ما نمیتونیم و امکاناتش رو نداریم تا ارائه بدیم و از این حرف ها، و بیاید شکایت خودتون رو پس بگیرید چون من این حرف ها رو به سازمان تنظیم مقررات میگم و شکایت شما خود به خود بسته میشه و قرار نیست که سازمان تنظیم مقررات به هر شکایتی جواب بده و رسیدگی کنه. بهش گفتم که من مطابق قانون عمل کردم و شما باید اینترنت با سرعت حداقل ۱ گیگ رو بهم بدید و اگه نمیتونید اینترنت مناسب رو ارائه بدید، به سازمان تنظیم مقررات یا وزارت ارتباطات نامه بزنید و این موارد به من ربطی نداره.
سلام.
امروز با رئیس بخش فروش صحبت کردم و علنی بهم اعلام شد که ما دیگه این تعرفه رو ارائه نمیدیم و باید از میان بقیه تعرفه ها انتخاب کنید. اگه دنبال تعرفه خودتون هستید باید ۱۰۰۰ نفر دیگه هم مثل شما درخواست این تعرفه رو داشته باشن تا ما بریم و تجهیزات gpon رو ارتقاء بدیم و کاری کنیم که همه سرعت ۱ گیگ رو دریافت کنند. تا اون موقع خبری از این صحبت ها نیست و لوازم لازم برای ارائه سرعت ۱ گیگ رو هم نداریم‌. ما از خدامون هست که تجهیزات رو ارتقاء بدیم تا مشترکین استفاده کنند، ولی انجام نمیدیم‌ (خیلی باحالن).
منم تمام این موارد رو همراه با عکس قرارداد خودم، متن قانون و تعرفه ای که توی سایت tci.ir وجود داره رو داخل سامانه ۱۹۵ بارگذاری کردم تا وقتی شکایت توی حوزه مرکزی بررسی میشه دلیل و مدرک محکم برای برخورد میلیاردی باهاشون وجود داشته باشه.

اونقدرا هم خفن نیستا مخابرات :دی باز خوبه مال تو حداقل سرعتش عالیه و هرچی حال کنی نهایت تو 20 دقیقه میگیری، این مخابرات ما که بیشتر از 100 مگ نمیده از اون ورم پینگ خیلی معمولیه :دی فقط تو مشکل کانکتیویتی بهتره انگار
سرعت دانلود واقعا برام مهم نیست.
یه فایلی که میخواد 20 دقیقه ای دانلود بشه رو 40 دقیقه ای بگیرم ، مهم نیست اصلا برام.

مهم پینگ و از اون مهمتر پکت لاس و مسیرهای ارتباطیه که تو بازی آنلاین خیلی مهمه.
عملا الان برای بازی کردن همه چی باید vpn بزنم.
حتی سرورهای داخلی کانتر.

گرفتن ftto به چه صورت عزیز ؟ به تجاری ها میدن ؟

داخلی ظاهراً ۱۳۰۰ قیمت نورم و تصویب شدشون هست طبق چیزی که من فهمیدم
مصرف ما که خونگیه موقع ثبت نام چون سرعت 300 مگ میخواستیم و پیمانکار قول داده بود 300 مگ رو بده این سرویس رو با هماهنگی خودش فعال کرد. یکساله هم هست. این طور که من پیگیری کردم مخابرات فعلا همه طرح های بالای 100 مگش رو برداشته و بالای 100 مگ فقط یه طرح ثبت نام up to 200 دارن. حتی 300 هم ندارن. اینم چون قبل از سیم کشی شرط کردم باهاش که من حتما حداقل سرعت 300 میخوام فعال کرد.

البته چند وقت پیش هم برای سرویس اولمون خودشون تماس گرفتن و گفتن اگه میخوایی اینو برات فعال کنیم نمیدونم الان هم میشه یا نه اما از طریق 2020 که نشد حالا شاید از خود مرکز مخابراتی اقدام بشه اونا بتونن فعال کنن.

و اینکه واقعا این 195 معجزه میکنه. تقریبا از 21 تیر کار سیم کشی ساختمون ما تموم شده بود و هر چی میگفتیم چرا وصل نمیکنی بهونه الکی میوردن که الان نمیشه و باید صبر کنی و ... تا اینکه 3 روز پیش یه شکایت تو 195 ثبت کردم و باورم نمیشه فقط 3 یا 4 ساعت طول کشید که باهام تماس گرفتن گفتن تا 24 ساعت دیگه برات فعالش میکنیم و کلی عذرخواهی کردن. بعد از فعال سازی هم دو دفعه تماس گرفتن و خیلی محترمانه عذرخواهی کردن و توضیحاتشون رو دادن

اگه برای هر مشکلی یه سامانه 195 داشتیم خوب میشد 😁

سلام، توی سامانه tci سرویستون 300Mbps بود؟ :D نمیدونم چرا همه مخابرات ها 300 دارن فقط برای من 100mpbs بالاتر نمیده..
اگه طرحت توی پنل 100 باشه که باید درخواست تغییر سرویس بدی

این یه تومان شامل فیبر کشی داخلی میشه یا فقط مودم و بسته ؟ میشه لطفا لینک یا عکس بدی ؟
به من گفتن مودم ۱۲۰۰ + هزینه ماهانه بسته ای که میگیری
فیبر کشی داخلی هم ۱۳۰۰
۳۰۰ هم برای خط تلفن و ثبت نام اول کار ازم گرفتن
یعنی حدودا ۲۸۰۰ پام درمیاد

اسم تاپیک قدیمیه چون قبلاً فقط مخابرات فیبر میداد :D
چون تاپیک مشابه فیبر نیست دوستان همه سوالات و مسائل فیبر شرکت های مختلف رو اینجا میگن بخاطر همین پرسیدم
مخابرات طرح هاش رو زود برمیداره، طرحی که من گرفتم یه تومن واسه فیبرکشی،مودم،خط تلفن و یک سال اینترنت بود

ps: روتر WIFI 6 رو وصل کردم، سرعت آپلودم تا 500 میره، دانلود 280 :))

این طرح سراسری هست ؟ خیلی عالیه
نمیدونم، من استان اصفهانم. ظاهرا اسم طرحش فیبر در خانه است

ببخشید یکم سوالم بی ربط به تاپیک هست. ولی در مورد همین فیبر نوری مخابراته. روتری که مثلا تا 400-500 مگابیت رو به صورت وایرلس تا فاصله 15 متری با دیوار و در و مانع ساپورت کنه چیزی هست که قیمتش خیلی فضایی نباشه؟
ارزون ترین گزینت AX10 تی پی لینک هست به قیمت 000\500\2

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or