اخبار مرتبط با انتشار بازیهای پلی استیشن روی پی سی

Mohammad@li

Gold User
1 MiVabfpSolGgA8s_1Gtiug@2x(1).jpg

بازی های عرضه شده:

HELLDIVERS™ 2
RATCHET & CLANK: RIFT APART
THE LAST OF US™ PART 1
™RETURNAL
MARVEL'S SPIDER-MAN
MARVEL'S SPIDER-MAN: MILES MORALES
SACKBOY™: A BIG ADVENTURE
UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection
GOD OF WAR
DAYS GONE
Predator: Hunting Grounds
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
Horizon Forbidden West™ Complete Edition
HELLDIVERS™ Dive Harder Edition
Everybody's Gone to the Rapture

بازی های تایید شده:

Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT - 16 May 2024
Until Dawn™ - 2024

آخرین ویرایش:
اینکه یک عده برای تجربه عناوین انحصاری PS5 بعد بازی کردن نسخه های قبلی روی PC ترغیب بشن برن PS5 بخرن ممکن هست ولی باید دید چقدر این جامعه آماری میتونه بزرگ باشه؟

به صورت کلی تغییر یا اضافه کردن پلتفرم طبق آمارها خیلی سخت تر دیگه اتفاق می افته. یعنی طبق اکثر آمارها ملت راحت منتظر میشن بازی مورد علاقه شون را روی پلتفرم خودشون بازی کنن تا اینکه به خاطرش یک پلتفرم دیگه تهیه کنن. فقط هم مختص بازی های PS5 رو PC نیست و همین آمار فروش خیلی خوب SOT روی PS نشون داد که خیلی ها دوست داشتن تجربه اش کنن ولی منتظر موندن بیاد روی PS5 و مثلا نرفتن به خاطر اون XBOX بگیرن یا روی PC تجربه کنن. الان با وجود Game Pass و Epic Games بازم میبینی بازی که با هزینه خیلی کم روی گیم پس در دسترس هست روی Steam فروش خیلی خوبی میکنه. یعنی حتی ملت در حد سوییچ کردن لانچر و فروشگاه هم حاضر نمیشن پلتفرمشون را عوض کنن.

این به کنار، اصلا این قضیه Day One و حتی Lunch Window بازی کردن، زیادی بزرگنمایی شده و مختص کامیونیتی گیمینگ هست و تو واقعیت برای اکثر گیمرها اهمیتی نداره. نمونه اش، دیگه از Spiderman که ip بزرگتری نداریم، 6-7 ماه از عرضه اش گذشته 11 میلیون فروخته، یعنی حدود 1/6 یا 16 درصد دارندگان PS5 تا الان تهیه اش کردن و یک درصد زیادی احتمالا در آینده و ماه های آتی بازی را تهیه میکنن. پس نشون میده خیلی ها میتونن منتظر باشن برای تجربه بازی ها. من خودم PS5 هم دارم و با اینکه گیمر هم هستم و نسبتا تایم زیادی را تو فضای گیمینگ سر میکنم هنوز کلی از بازی ها ازجمله همین انحصاری ها مثل Spiderman2 را هنوز بازی نکردم. دلیلش هم خیلی واضح هست و اونم اینه که محتوا برای تجربه کردن به شدت زیاده و اصلا آدم احساس کمبود محتوا نمیکنه. به خصوص اگر چندتا پلتفرم داشته باشی.

همین چند روز پیش آمار فروش SM2 امد، و گفتن 11 میلیون فروخته. خیلی دوست دارم این طرفداران فلسفه "رو PC بدیم اونا هم بیان PS بخرن" از خودشون بپرسن، SM و MM که برای PC امدن، به همراه کلی بازی دیگه، چقدر به فروش SM2 یا PS5 کمک کردن؟ آیا باعث شد شماره دوم عملکرد بهتری داشته باشه و مخاطبین PC بازی برای تجربه شماره دوم بیان مستقیم خود کنسول رو بخرن؟ چقدرِ این عدد؟
گاد قبلی چقدر ترغیب کرد،همون قدر که این نسخه رو دادن.
تو دیتاهای لیک شده،عناوین مختلفی دیده میشود از بازیهای نسلهای بعدی.
این چه مدل پروژه کشوندنی هست که قراره چندین سال طول بکشه و اگه کشوندنی قراره صورت بگیره تو چرا گس روز اول میدی که به نوعی داری استیم تبلیغ میکنی،چون اونجا هزینه اشتراک انلاین نداره.
این صحبت هرمن تنها برای آروم کردن جو هست. همونطور که ماکرو پشتیبانی از بازیاشو قطع کرد رو pc و رفت و بعد از حدود یک دهه برگشت و دید نتونست جذب کنه
________
و این سونی ترغیب گر، اومده با پشتیبانی از دسته ایکس باکس ترغیب کنه ببره رو کنسولش.
و اگه این انحصاریا جواب میداد، عناوین انحصار زمانی، هیچ موقع رو سایر پلتفرمها نمیومد.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m.a.t
تنها راه ترغیب برای خرید پلی استیشن از نظر من کاری هست که کلیف بلزنسکی کرد.
اومد گیرز ۱ رو روی پی سی داد، ۲ و ۳ و جاجمنت رو گفت بیلاخ😅من سر همین ایکس باکس ۳۶۰ خریدم. چون واقعا ۳ گانه گیرز اینقد خفن بود که نمیشد ازش گذشت.
اون زمان البته اوضاع پی سی گیمینگ هم جالب نبود و خیلی از بازیا اصلا برای پی سی نمیومدن. الان شرایط خیلی متفاوته.
این استراتژی رو قبلا سونی فنا هم مطرح کرده بودن.
گفتن سونی میاد هورایزون ۱ رو میده، ۲ رو نمیده، ملت مجبور میشن پی اس ۵ بخرن! ولی خب دیدیم که سونی داره هر سال فاصله رو کمتر میکن.
خلاصه همون چیزی که ماکان گفت. اگه فروش اسپایدرمن روی پی اس ۵ شد ۲۵ میلیون، این یعنی عده زیاده نسخه ۱ رو بازی کردن و عاشق اسپایدرمن شدن و پی اس ۵ خریدن. ولی فعلا فروش در همون حد نسخه قبلی هست.

• Like
Reactions: Dante _Sparda
شما وقتی اومدی بازیت رو عملا Time Exclusive کردی و به طرف مقابلت هی سیگنال میدی که بازیم رو تو یـ باز ـه خاص منتشر میکنم اونم تو دوره زمونه ای که ملت میخوان لایبرری بازیاشون یـ جا باشه و قطعا با منتظر موندن هیچ مشکلی ندارن نمیتونی انتظار حرکت چشم گیری از سمت PC گیمر ها داشته باشی . ته ته زوری که بتونی بزنی چند هزار یونیت بیشتر واسه هر انحصاری باشی همین . یعنی در خوشبینانه ترین حالت یـ عده محدود رو مجبور میکنی سخت افزارت رو بخرن که عملا هیچ سودی برات نداره . اون کسی که پلتفرم اصلیش PC ـه واسه تجره عناوین مورد علاقش بر میگرده رو همون PC و هیچی کف دست سونی نمیندازه (از این منظر میگم که End Goal سونی عوض کردن کامل پلتفرم گیمر هدف ـه تا بابت ترد پارتی ها تو PSN خرج کنه)

پ.ن 1: همین چند وقت پیش Kingdom Hearts برا استیم معرفی شد و کلی سر و صدا کرد . ملت یـ جوری رفتار میکردن که انگار ورژن اپیک استور وجود خارجی نداره و بازی داره تازه واسه PC پورت میشه . خلاصه یـ عده فک میکنن همه مثل خودشون که به اصلاح Gamer Enthusiast هستن و میخوان Day 1 همه چیز رو تجربه کنن و صبرشون کمه ولی نمیدونن خیلی وقتا منتشر شدن که هیچی فقط منتظر میمونن تا یـ بازی تخفیف بخوره و بعد تهیش کنن .

پ.ن 2: به نظر خودم سیاست فعلی سونی باید اینجوری باشه :
بازیای لایو سرویس و سینگل پلیر با مخاطب های محدودتر (Rachet and Clank, Demon Souls , Returnal و ...) Day 1
بازیای بلاک باستری سینگل پلیر کنسول سلر 3 الی 6 ماه تاخیر

آخرین ویرایش:
شما این دو سال رو دارید ثواب می کنید بتا تست میکنید واسه ما pc پلیر ها :D
True 4K
Unlock fps
Ultra-wide
...
نگم برات:))
به اینشم فکر کن که GTA VI اگر یک سال بعد بیاد، قفل دنوو و راکسان داره کسی هم نیست کرکش کنه. باز میبینی همینو اول روی اپیک استور میده شیش ماه بعد روی استیم... پیشنهاد میکنم از الان اکانتارو شارژ کنید که 2-3 سال دیگه معلوم نیست دلار چقدر باشه تو این مملکت :)

پ.ن 2: به نظر خودم سیاست فعلی سونی باید اینجوری باشه:
بازیای لایو سرویس و سینگل پلیر با مخاطب های محدودتر (Rachet and Clank, Demon Souls , Returnal و ...) Day 1
استودیو های سونی توانایی اینو ندارن همزمان بازیو بدن بیرون، اینجوری بیشتر یک فاجعه منتشر میشه که نه نسخه کنسولی خروجی درستی داره نه نسخه PC. از دو طرف هم بهشون فشار میارن بابت این خرابکاری و بیا و درستش کن.

همون 1 سال 2 سال منطقی تره.

به اینشم فکر کن که GTA VI اگر یک سال بعد بیاد، قفل دنوو و راکسان داره کسی هم نیست کرکش کنه. باز میبینی همینو اول روی اپیک استور میده شیش ماه بعد روی استیم... پیشنهاد میکنم از الان اکانتارو شارژ کنید که 2-3 سال دیگه معلوم نیست دلار چقدر باشه تو این مملکت :)

استودیو های سونی توانایی اینو ندارن همزمان بازیو بدن بیرون، اینجوری بیشتر یک فاجعه منتشر میشه که نه نسخه کنسولی خروجی درستی داره نه نسخه PC. از دو طرف هم بهشون فشار میارن بابت این خرابکاری و بیا و درستش کن.

همون 1 سال 2 سال منطقی تره.
idc
شما بگو 5 سال بعدش میاد مهم اینکه تجربه اولت بهترین تجربه باشه :>
ماد هم بزنی تنگش :))

• Like
Reactions: hitman68
idc
خب همه مثل شما فکر نمیکنن، همه نمیتونن برای گرند دفت اتو جدید 1 2 سال صبر کنند، یا بازی های اصلی پلی استیشن که اما و اگر هم دارند حالا حالا ها، اکثریت مخاطب اصلی 1 روز هم نمیتونند صبر کنند... چه بسا 1 ساعت...

اما نظر شما هم قابل درکه و قطعا برای خودتون و اولویت هاتون عالیه...

*کاری به بحث پی سی ندارم لزوما چون به نظرم بحث فرسایشی شده و تا زمان بگذره و عملکرد سونی رو ببینیم خیلی نمیشه نظر دقیق داد و همه اش میشه تفسیر، و صرفا دارم در مورد دی وان بودن تجربه حرف میزنم...

idc
والا اون زمان GTA V یادمه یه رفیق داشتم پی سی داشت و ارزوش بازی کردن این بود. تنها دلیل اینکه کنسول نمیخرید این بود که پول نداشت نه اینکه تعصب داشته باشه.
این تعصب های پی سی گیمرا البته باید بگم استیم گیمرا چون فقط استیم براتون مهمه (بعد طرفدارا سونی ماکرو هم مسخره میکنید که وابسته به یه پلتفرمن:)) ) درباره همه شون صدق نمیکنه. کلی ادم میشناختم برا انحصاریا خفن کنسول میخریدن. چهار تا CS2 باز و dota2 باز فقط پی سی گیمر نبستن. امار خیلی بیشتره

• Like
Reactions: SiminSecret
اینکه یک عده برای تجربه عناوین انحصاری PS5 بعد بازی کردن نسخه های قبلی روی PC ترغیب بشن برن PS5 بخرن ممکن هست ولی باید دید چقدر این جامعه آماری میتونه بزرگ باشه؟

به صورت کلی تغییر یا اضافه کردن پلتفرم طبق آمارها خیلی سخت تر دیگه اتفاق می افته. یعنی طبق اکثر آمارها ملت راحت منتظر میشن بازی مورد علاقه شون را روی پلتفرم خودشون بازی کنن تا اینکه به خاطرش یک پلتفرم دیگه تهیه کنن. فقط هم مختص بازی های PS5 رو PC نیست و همین آمار فروش خیلی خوب SOT روی PS نشون داد که خیلی ها دوست داشتن تجربه اش کنن ولی منتظر موندن بیاد روی PS5 و مثلا نرفتن به خاطر اون XBOX بگیرن یا روی PC تجربه کنن. الان با وجود Game Pass و Epic Games بازم میبینی بازی که با هزینه خیلی کم روی گیم پس در دسترس هست روی Steam فروش خیلی خوبی میکنه. یعنی حتی ملت در حد سوییچ کردن لانچر و فروشگاه هم حاضر نمیشن پلتفرمشون را عوض کنن.

این به کنار، اصلا این قضیه Day One و حتی Lunch Window بازی کردن، زیادی بزرگنمایی شده و مختص کامیونیتی گیمینگ هست و تو واقعیت برای اکثر گیمرها اهمیتی نداره. نمونه اش، دیگه از Spiderman که ip بزرگتری نداریم، 6-7 ماه از عرضه اش گذشته 11 میلیون فروخته، یعنی حدود 1/6 یا 16 درصد دارندگان PS5 تا الان تهیه اش کردن و یک درصد زیادی احتمالا در آینده و ماه های آتی بازی را تهیه میکنن. پس نشون میده خیلی ها میتونن منتظر باشن برای تجربه بازی ها. من خودم PS5 هم دارم و با اینکه گیمر هم هستم و نسبتا تایم زیادی را تو فضای گیمینگ سر میکنم هنوز کلی از بازی ها ازجمله همین انحصاری ها مثل Spiderman2 را هنوز بازی نکردم. دلیلش هم خیلی واضح هست و اونم اینه که محتوا برای تجربه کردن به شدت زیاده و اصلا آدم احساس کمبود محتوا نمیکنه. به خصوص اگر چندتا پلتفرم داشته باشی.

وقتی امار رسمی وجود داره ( تنها 11 ماه بعد از عرضه با وجود کرونا وکمبود شدید 8 درصد PC پلیر های امریکا PS5 خریدن ) نیازی به حدس و گمان نیست :-?? :-?? :-??
Mat Piscatella: According to The NPD Group's PlayerPulse, only about 1/3 of PC players in the US owns a PS4, and only 8% own a PS5. Sony - PC
بله Spiderman یه IP عظیم در دنیای سینما و کمیک بوده اما چه ارتباطی به دنیایی گیم داره ؟ کل نسخه های قبلی تا قبل از قرارداد سونی و نسخه های اینسامنیاک چقد فروخته بودن ؟ کل نسخه های قبلی روی هم جمع بزنی به اندازه یه نسخه معمولی COD نفروختن :))

Starfield هشت ماه بعد از عرضه 2.5 تا 3 میلیون روی استیم فروخته / Fallout 4 بعد از 9 سال 8 تا 10 میلیون نسخه روی استیم فروخته​

بعد 11 میلیون نسخه فروش یه بازی 70 دلاری اون فقط در 6 ماه کم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گاد قبلی چقدر ترغیب کرد،همون قدر که این نسخه رو دادن.
تو دیتاهای لیک شده،عناوین مختلفی دیده میشود از بازیهای نسلهای بعدی.
این چه مدل پروژه کشوندنی هست که قراره چندین سال طول بکشه و اگه کشوندنی قراره صورت بگیره تو چرا گس روز اول میدی که به نوعی داری استیم تبلیغ میکنی،چون اونجا هزینه اشتراک انلاین نداره.
این صحبت هرمن تنها برای آروم کردن جو هست. همونطور که ماکرو پشتیبانی از بازیاشو قطع کرد رو pc و رفت و بعد از حدود یک دهه برگشت و دید نتونست جذب کنه
________
و این سونی ترغیب گر، اومده با پشتیبانی از دسته ایکس باکس ترغیب کنه ببره رو کنسولش.
و اگه این انحصاریا جواب میداد، عناوین انحصار زمانی، هیچ موقع رو سایر پلتفرمها نمیومد.
واقعا خبر نداری که استیم بازار اصلی بازی های GAAS صنعت گیم ؟ 90 درصد بازی های GAAS موفق به لطف استیم مشهور شدن ؟ بعید خبر نداشته باشی :D ما رو سر کار گذاشتی....

شما وقتی اومدی بازیت رو عملا Time Exclusive کردی و به طرف مقابلت هی سیگنال میدی که بازیم رو تو یـ باز ـه خاص منتشر میکنم اونم تو دوره زمونه ای که ملت میخوان لایبرری بازیاشون یـ جا باشه و قطعا با منتظر موندن هیچ مشکلی ندارن نمیتونی انتظار حرکت چشم گیری از سمت PC گیمر ها داشته باشی . ته ته زوری که بتونی بزنی چند هزار یونیت بیشتر واسه هر انحصاری باشی همین . یعنی در خوشبینانه ترین حالت یـ عده محدود رو مجبور میکنی سخت افزارت رو بخرن که عملا هیچ سودی برات نداره . اون کسی که پلتفرم اصلیش PC ـه واسه تجره عناوین مورد علاقش بر میگرده رو همون PC و هیچی کف دست سونی نمیندازه (از این منظر میگم که End Goal سونی عوض کردن کامل پلتفرم گیمر هدف ـه تا بابت ترد پارتی ها تو PSN خرج کنه)

پ.ن 1: همین چند وقت پیش Kingdom Hearts برا استیم معرفی شد و کلی سر و صدا کرد . ملت یـ جوری رفتار میکردن که انگار ورژن اپیک استور وجود خارجی نداره و بازی داره تازه واسه PC پورت میشه . خلاصه یـ عده فک میکنن همه مثل خودشون که به اصلاح Gamer Enthusiast هستن و میخوان Day 1 همه چیز رو تجربه کنن و صبرشون کمه ولی نمیدونن خیلی وقتا منتشر شدن که هیچی فقط منتظر میمونن تا یـ بازی تخفیف بخوره و بعد تهیش کنن .

پ.ن 2: به نظر خودم سیاست فعلی سونی باید اینجوری باشه :

این استراتژی مضحک چه سودی داره ؟
HZD حدود 24 میلیون فروخته / 3.3 میلیون نسخه روی استیم فروخته
GOW 2018 حدود 24 میلیون نسخه فروخته / فقط 2.5 میلیون نسخه روی استیم بوده
Spiderman 2018 هم حدود 23 میلیون فروخته / فقط 1.3 میلیون روی استیم بوده
مایلز 11 میلیون نسخه فروخته / 450 هزار نسخه روی استیم بوده
1717181147226.png

این امار فروش سونی , اون طرف مایکروسافت که همه چیز اش کنسول اش فدا کرد به کجا رسید ؟
چند تا بازی مایکروسافت بالای 5 میلیون نسخه روی استیم فروخته ؟ کلا 2 بازی :-??:-??:-??

Forza Horizon 5 /4 ( دیگه نماد کیفیت و موفقیت مایکروسافت ) 2.5 تا 3 میلیون روی استیم فروختن

GEARS 5 زیر 500 هزار نسخه فروخته

سایر بازی های سینگل پلیر خطی چقد فروختن ؟ دیگه بزرگتر از RE داریم ؟ رکورد فروش سری RE روی استیم زیر 2 میلیون نسخه است
و.....

مخاطب بازی های سینگل پلیر خطی روی استیم در حد همین 3 تا حداکثر 5 میلیون :-??طوری رفتار نکنید که انگار 20/ 30 میلیون نفر روی استیم بازی سینگل پلیر خطی بازی می کنن :-??

اون طرف PSN بزرگترین استور کنسول / PC صنعت گیم ( گردش مالی PSN دو برابر استیم ) + PS پلاس سالانه 3 تا 3.5 میلیارد دلار درامد داره

بعد سونی با اون استراتژی مضحک 19 میلیارد دلار درامد به خطر بندازه ؟ شاید 3 تا 5 میلیون نفر که ممکن بازی های AAA سینگل پلیر خطی بخرن :-??:-??:-?? از اینجا تا خود ژاپن علامت سوال :-??:-??:-??

سونی استودیو نیکسز رو خریده مخصوص پورت بازی های pc ب اضافه استودیو های دیگه که دارن پخته تر میشن تو این کار پس مشکلی نباید از این لحاظ باشه .
هدف سونی تبدیل pc به یکی از پلتفرم های اصلیش برای فروش بازی هاشه داره موفق هم میشه .
کپکام که دیگه میشه گفت پلتفرم اصلیش pc ه و کلی ناشر دیگه مثل cd یوبی ........
pc گیمینگ و استیم هر روز دارن رشد می کنن 5 سال دیگه جایگاهشون از اینی هم که هست چند پله بالاتر میره
این حرف که سونی گفت میخوایم pc گیمر هارو به خرید کنسولمون سوق بدیم همش کشکه و فقط داره جامعه پلی استیشن دار هارو راضی نگه میداره و الا بچه 7 ساله هم میفهمه سونی نمیتونه پلتفرم pc و سود حاصل از اون رو نادیده بگیره
پس نظرم من اینه که به مرور زمان تایم پورت بازی ها کم و در نهایت تبدیل به day 1 میشه

• Like
Reactions: Dante _Sparda
شما این دو سال رو دارید ثواب می کنید بتا تست میکنید واسه ما pc پلیر ها :D
True 4K
Unlock fps
Ultra-wide
...
نگم برات:))
بابا بیخیال عموم پی سی گیمرا هنوز قانع نشدن بازیاشونو جای hdd رو ssd نصب کنن تورو ۴ کی و آنلاک اف پی اس و اولترا واید چیه دیگه؟ :D

پس نظرم من اینه که به مرور زمان تایم پورت بازی ها کم و در نهایت تبدیل به day 1 میشه
4 ساله همینو میگید و همچنان خبری از این اتفاق نیست و نمیخوایید اینو متوجه بشید که سونی در اصل نمیتونه از یوزربیس اصلیش بگذره اونم برا یوزرهایی که تره براش خورد نمیکنن ، ریلیز day1 بازی های سینگل پلیر سونی هیچ نکته مثبتی برا یوزرهایی که اکثرا گس بازن نداره و اتفاقا به یوزرهای اصلیش ضربه میزنه اتفاقی که برا اکس باکس هم افتاد . با همچین اتفاقی سونی خودش قبر PS رو میکنه اونم بخاطر یکی دو میلیون فروش و یه سری پایرت باز .
این بحثی هم که ما Gamer Enthusiast نیستیم و صبرمون کم نیست و خیلی اوکی هست عناوین رو با تاخیر دو سه ساله بازی کنیم و تخفیف و ... هم به نظر من برا بازی های سینگل پلیر داستان محور یه شوخی بی مزه هست . اصلا بحث صبر نیست بعد این همه مدت قطعا گیمپلی، گرافیک، اتمسفر، لول دیزاین اون تجربه به روز و خاص رو ارائه نمیدن و بعد دو سه سال عادی میشن + اسپویل داستان، دیالوگ ها، کاراکترها، سورپرایزهای بازی، ست پیس ها و ... باعث میشه که تجربه زمان ریلیز رو نداشته باشید . این هایی که با عشق زمان ریلیز بازی ها پول میدن تا بهترین و به روزترین تجربه رو داشته باشن و دنبال تخفیف و کرک و فریم تست گرفتن و ... نیستن Gamer Enthusiast نیستن در یک کلام gamer هستن . خیلی ساده ...

آخرین ویرایش:
4 ساله همینو میگید و همچنان خبری از این اتفاق نیست و نمیخوایید اینو متوجه بشید که سونی در اصل نمیتونه از یوزربیس اصلیش بگذره اونم برا یوزرهایی که تره براش خورد نمیکنن ، ریلیز day1 بازی های سینگل پلیر سونی هیچ نکته مثبتی برا یوزرهایی که اکثرا گس بازن نداره و اتفاقا به یوزرهای اصلیش ضربه میزنه اتفاقی که برا اکس باکس هم افتاد . با همچین اتفاقی سونی خودش قبر PS رو میکنه اونم بخاطر یکی دو میلیون فروش و یه سری پایرت باز .
این بحثی هم که ما Gamer Enthusiast نیستیم و صبرمون کم نیست و خیلی اوکی هست عناوین رو با تاخیر دو سه ساله بازی کنیم و تخفیف و ... هم به نظر من برا بازی های سینگل پلیر داستان محور یه شوخی بی مزه هست . اصلا بحث صبر نیست بعد این همه مدت قطعا گیمپلی، گرافیک، اتمسفر، لول دیزاین اون تجربه به روز و خاص رو ارائه نمیدن و بعد دو سه سال عادی میشن + اسپویل داستان، دیالوگ ها، کاراکترها، سورپرایزهای بازی، ست پیس ها و ... باعث میشه که تجربه زمان ریلیز رو نداشته باشید . این هایی که با عشق زمان ریلیز بازی ها پول میدن تا بهترین و به روزترین تجربه رو داشته باشن و دنبال تخفیف و کرک و فریم تست و ... نیستن Gamer Enthusiast نیستن در یک کلام gamer هستن . خیلی ساده ...
باشه اصلا تمام حرف هایی که میگید درست و حتی گیریم بعد 4 سال واسه pc بده
اما نظر من از pc گیمر جماعت کسی نمیره کنسول بخره تا با گیم پد و کلی محدودیت مثل fps 30 تنظیمات گرافیکی مدیوم به پایین اونم با کلی اپشن غیر فعال و تکسچر و شادو لوو و..... تا باهاش بازی کنه

باشه اصلا تمام حرف هایی که میگید درست و حتی گیریم بعد 4 سال واسه pc بده
اما نظر من از pc گیمر جماعت کسی نمیره کنسول بخره تا با گیم پد و کلی محدودیت مثل fps 30 تنظیمات گرافیکی مدیوم به پایین اونم با کلی اپشن غیر فعال و تکسچر و شادو لوو و..... تا باهاش بازی کنه
بله درسته PCفن جماعت همچین کاری نمیکنه ولی نه بخاطر محدودیت (چون طبق آمار اکثرا سخت افزارهای خیلی خفنی هم ندارن) صرفا بخاطر اینکه فن دو آتیشه این پلتفرم هستن ، همین .
سونی هم 4 ساله همچین حرفی میزنه نه بخاطر اینکه حرفش درسته چون قطعا تحلیلگرهاشون منگل نیستن میدونن PCمسترریس استیم فن از مجموع فن های سه تا کنسول روی هم درجه فن بویی بالاتری دارن ، فقط میخوان بعد دو سه سال که بازی هاشون فروششو کرد رو PC یه پولی در بیارن (خرج بازی) و بازی هاش دوباره ترند بشه ، بازی های گسشون هم که سبک مورد علاقه PC پلیرهاس و همون day1 بدن همه هم اوکی هستن

یک چیزی که بنظرم باید بهش دقت بشه این الزام اکانت psn هست...
بنظرم تغییر پلتفرم خیلی کار سخت و زمانبری هست و شدنی نیست اما احساس میکنم سونی داره با این الزام اکانت psn کاری میکنه که تمام بازیهایی که میخرید روی استیم روی اکانت خودشون هم باشه .
الان که تو یه بازه حداقل دو ساله داره فول پرایس میاد رو استیم و پولش رو به جیب میزنه احتمالا انتهای نسل خیلی از کسایی که بازیهای سونی رو روی pc خریدن میتونن راحت کوچ کنن به کنسول و سونی بیاد اون بازیها رو به لایبرری اونا اضافه کنه
اینجوری خیلی راحت تر میتونن کنسول بخرن و همون روز اول بازی رو انجام بدن چون در نهایت دو سال بعد باید باز فول پرایس بازی رو بخرن

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or