بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,527
امروز شانسی داشتم پنل مخابراتم رو میدیدم .دو تا چیز نظرم و جلب کرد.
یکی اینکه قیمت ها رو افزایش دادن یادمه همین یکماه پیش 100 گیگ یکماهه 2 تا 8 رو میگرفتم 25 تومن الان شده 33500 .
دوم اینکه در روز برام بین 1 تا 1.5 گیگ آپلود ثبت شده اونم بین الملل در حالی که تو یک هفته گذشته نه سیستم روشن کردم نه کنسول و فقط هم همین یک هفته گذشته اینجور شده قبل این با آنلاین بازی کردن و آنلاین فیلم دیدن مصرف حجمم نصف بود .
دقیقا برای دانلود هم همیجور شده قشنگ دوبرابر حساب شده.
از داخل چارت کامل مشخصه

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
امروز شانسی داشتم پنل مخابراتم رو میدیدم .دو تا چیز نظرم و جلب کرد.
یکی اینکه قیمت ها رو افزایش دادن یادمه همین یکماه پیش 100 گیگ یکماهه 2 تا 8 رو میگرفتم 25 تومن الان شده 33500 .
دوم اینکه در روز برام بین 1 تا 1.5 گیگ آپلود ثبت شده اونم بین الملل در حالی که تو یک هفته گذشته نه سیستم روشن کردم نه کنسول و فقط هم همین یک هفته گذشته اینجور شده قبل این با آنلاین بازی کردن و آنلاین فیلم دیدن مصرف حجمم نصف بود .
دقیقا برای دانلود هم همیجور شده قشنگ دوبرابر حساب شده.
از داخل چارت کامل مشخصه
افزایش قیمت مخابرات به نسبت شرکت های خصوصی کاملن بهشته. مخابرات ۱۲۰ گیگ ماهانه رو میده ۱۰۰ تومن در صورتی که شاتل ۲۰ گیگ رو میده ۱۰۰ تومن!!!

در مورد مصرف مشکوکی که گفتی هم فکر کنم بتونی آی پی که دانلود یا اپلود داشته رو در بیاری یا از همون بخش گزارش مصرف یا پیام به پشتیبانی فنی [ البته از پشتیبانی مخابرات انتظار زیادی شخصا ندارم ولی به عنوان آخرین راه حل ارزش تست داره ]

RaminZero21

کاربر سایت
Jan 29, 2014
726
نام
Ramin
دوستان FTTH داره جا میفته کم کم ، هر چند برای گرفتنش یکم بازی در میارن ولی به نظرم حداکثر تا یک سال آینده کاملا در دسترسه ، یکم دیگه صبر کنید بساط سیم مسیو نویزو همه چی جمع میشه

• Like
Reactions: Brightman

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,527
دوستان FTTH داره جا میفته کم کم ، هر چند برای گرفتنش یکم بازی در میارن ولی به نظرم حداکثر تا یک سال آینده کاملا در دسترسه ، یکم دیگه صبر کنید بساط سیم مسیو نویزو همه چی جمع میشه
با همین سیم مسی هم مشکلی نیست. سرعتی که میدن خوبه بخصوص vdsl .
مشکل اصلی محدودیت هایی هست که ایجاد میکنن .
مثلا الان برای من با مخابرات و همراه اول نمیشه cod بازی کرد (اصلا وصل نمیشه)اما با شاتل میشه . یا apex با شاتل نمیشه اما با اون دوتای دیگه میشه.
الان پسرخالم فیبر شاتل داره سرعت دانلودش با کنسول بین 30 تا 35 مگ هست . پینگ زیر 80 با سرور های دوتا 2 داره . اما همین cod رو نمیتونه بازی کنه.
حالا من cod رو مثال زدم اما چند تا بازی دیگه هم داشتم همینجوری بودن الان یادم اومد evil dead

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
دوستان من تازه اینترنت خریدم تو محله جدیدمون (مخابرات 120 گیگ 16 مگ) ، اوضاع خط گفتن خرابه اینطوریش کردن که پایدار بمونه Line Parametrs.png

بعد من امروز پیگیری کردم از مخابرات محل و فنیشون یه کارایی انجام دادن شد این عکس پایین یه فایل 1 گیگی هم باهاش دانلود کردم سرعت دانلود 1.5 مگابایت بر ثانیه بود (یعنی هنوز اون سرویس 16 مگم رو نتونستن تامین کنن ) یک ساعت همینطوری اوکی بود
parameter 26esfand.png

گفتن تهش همینه و اینا باقیش نویز ساختونتونه

بعد یک ساعت دوباره کمش کردن سرعت اومد رو 9 مگابیت :/
دوباره من پیگیری کردم گفتن رو خط تلفن وصل کردید؟ یا سوکتا رو عوض کردید؟ گفتم نه کاری نکردیم اصلا :/ (اصلا مگه یه تلفن چقد میخواد نویز بندازه :/؟)
رفتم پیش مدیر مرکز مخابراتی صحبت کردم باهاش .
قرار شد مامور بفرستن چک کنه از سر خط .
حالا دوستان تجربه ای دارید به من منتقل کنید که همه ی تقصیرارو نندازن گردن ما :D ؟ اینطور که معلومه خط کاملا کشش رو (حداقل تا 14 ، 15 مگابیت) داره اینا مث که دارن یه غلطی میکنن :/

من فکر میکنم با این اوصاف اصلا کل پارامترای خط دست خودشونه :////

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,790
دوستان من تازه اینترنت خریدم تو محله جدیدمون (مخابرات 120 گیگ 16 مگ) ، اوضاع خط گفتن خرابه اینطوریش کردن که پایدار بمونه

بعد من امروز پیگیری کردم از مخابرات محل و فنیشون یه کارایی انجام دادن شد این عکس پایین یه فایل 1 گیگی هم باهاش دانلود کردم سرعت دانلود 1.5 مگابایت بر ثانیه بود (یعنی هنوز اون سرویس 16 مگم رو نتونستن تامین کنن ) یک ساعت همینطوری اوکی بود

گفتن تهش همینه و اینا باقیش نویز ساختونتونه

بعد یک ساعت دوباره کمش کردن سرعت اومد رو 9 مگابیت :/
دوباره من پیگیری کردم گفتن رو خط تلفن وصل کردید؟ یا سوکتا رو عوض کردید؟ گفتم نه کاری نکردیم اصلا :/ (اصلا مگه یه تلفن چقد میخواد نویز بندازه :/؟)
رفتم پیش مدیر مرکز مخابراتی صحبت کردم باهاش .
قرار شد مامور بفرستن چک کنه از سر خط .
حالا دوستان تجربه ای دارید به من منتقل کنید که همه ی تقصیرارو نندازن گردن ما :D ؟ اینطور که معلومه خط کاملا کشش رو (حداقل تا 14 ، 15 مگابیت) داره اینا مث که دارن یه غلطی میکنن :/

من فکر میکنم با این اوصاف اصلا کل پارامترای خط دست خودشونه :////
در مورد سرعت دانلود حتی اگه 16-17 مگ هم باشه(الان مال شما 14 هست)باز هم تقریبا غیرممکنه سرعت دانلود بالاتر از 1.8 مگابایت بره.من از سال 84 adsl گرفتم و از جاهای مختلف هم گرفتم و روی خطهای مختلف هم بودن.شاید چند لحظه سرعت دانلود به 2 مگ هم برسه ولی نهایتا همون 1.5 تا 1.8 مگ بیشتر نمیشه شما هم خیلی روش به نظرم حساس نشو.

ولی در مورد کیفیت خطتت که اصلا به نظر خوب نمیاد.الانم درسته که زده کشش تا 16 رو داره ولی چیزی که هست snr شما الان 5 هست که یعنی به احتمال زیاد شروع به قطع شدن میکنه و مودمت برای اینکه وضع پایدار بشه خودش میاد سرعت رو کم میکنه.

به نظرم اگه اینترنت با ثبات میخوای باید بین همون سرعت 8 تا 10 مگابیت قانع باشی.مگر اینکه مشکل رو بتونی حل کنی.حالا چه سیم کشی خودتون مشکل داشته باشه چه از طرف مخابرات باشه.
اگه اومدن سرخط چک کنن ببین نهایت کشش تو سرخط چقدر میده و تو اون سرعت snr چقدر هست.اگه مثل الان بود که یعنی مشکل از مخابراته ولی اگه بهتر شده بود یعنی سیم کشی خودتون مشکل داره.

• Like
Reactions: jokeram

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
در مورد سرعت دانلود حتی اگه 16-17 مگ هم باشه(الان مال شما 14 هست)باز هم تقریبا غیرممکنه سرعت دانلود بالاتر از 1.8 مگابایت بره.من از سال 84 adsl گرفتم و از جاهای مختلف هم گرفتم و روی خطهای مختلف هم بودن.شاید چند لحظه سرعت دانلود به 2 مگ هم برسه ولی نهایتا همون 1.5 تا 1.8 مگ بیشتر نمیشه شما هم خیلی روش به نظرم حساس نشو.
من تا دو هفته پیش تهران بودم ، نزدیکای پیروزی
اونجا همین سرویس من سرعت دانلودش 2 مگابایت بر ثانیه بود ثابت .
اگه کم میشد تا 1.8 میومد ولی زیر این دیگه نمیومد.
به نظرم اگه اینترنت با ثبات میخوای باید بین همون سرعت 8 تا 10 مگابیت قانع باشی.مگر اینکه مشکل رو بتونی حل کنی.حالا چه سیم کشی خودتون مشکل داشته باشه چه از طرف مخابرات باشه.
اگه اومدن سرخط چک کنن ببین نهایت کشش تو سرخط چقدر میده و تو اون سرعت snr چقدر هست.اگه مثل الان بود که یعنی مشکل از مخابراته ولی اگه بهتر شده بود یعنی سیم کشی خودتون مشکل داره.
اگه اصلا مشکل از خود مخابرات بود چیزی رو گردن میگیره اصلا؟
جایی هست بشه درخواست VDSL داد؟ اینطوری فاصله با کافوی فیبر محاسبه میشه نه مث سیم مسی فاصله با مرکز.
من فاصله م زیاد هم نیست با مرکز مخابراتی (طبق گفته ی خود مخابرات) باز نمیدونم چرا اینطور میکنن ://
ما حتی یکی دو تا شهرک اطرافمون هست اونجاهاو فیبرکشی کردن منتها ما قدیمی تریم به ما ندادن :|

الان وضعیت خط اینه :
Line Status:Connected

DSL Modulation Type:ADSL_2plus

Annex Type:Annex A/L/M

UpstreamDownstream
Current Rate (Kbps)8879145
Max Rate (Kbps)10779816
SNR Margin (dB)6.65.8
Line Attenuation (dB)12.422.5
Errors (Pkts)00

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,790
من تا دو هفته پیش تهران بودم ، نزدیکای پیروزی
اونجا همین سرویس من سرعت دانلودش 2 مگابایت بر ثانیه بود ثابت .
اگه کم میشد تا 1.8 میومد ولی زیر این دیگه نمیومد.

اگه اصلا مشکل از خود مخابرات بود چیزی رو گردن میگیره اصلا؟
جایی هست بشه درخواست VDSL داد؟ اینطوری فاصله با کافوی فیبر محاسبه میشه نه مث سیم مسی فاصله با مرکز.
من فاصله م زیاد هم نیست با مرکز مخابراتی (طبق گفته ی خود مخابرات) باز نمیدونم چرا اینطور میکنن ://
ما حتی یکی دو تا شهرک اطرافمون هست اونجاهاو فیبرکشی کردن منتها ما قدیمی تریم به ما ندادن :|

الان وضعیت خط اینه :
Line Status:Connected

DSL Modulation Type:ADSL_2plus

Annex Type:Annex A/L/M

UpstreamDownstream
Current Rate (Kbps)8879145
Max Rate (Kbps)10779816
SNR Margin (dB)6.65.8
Errors (Pkts)00
مخابرات که هیچ کلا همه isp ها گردن گیرشون خرابه :D
vdsl رو خب به همون مخابرات بگو ببین رو خط شما ساپورت میکنه یا نه

فاصله هم تا مخابرات رو از پارامتر line attenuation میشه متوجه شد که مال شما الان عدد خوبی هست و احتمالا حدود 2 کیلومتر باید باشه فاصله

کلا snr مودمت اعداد عجیبی رو نشون میده:|
این رو 16 مگ که بود snr رو 5.6 بود بعد الان رو 9 هم که اومده باز همون حدود هست؟وقتی سرعت تا این حد کم شده snr هم باید به مقدار زیادی افزایش پیدا میکرد و حداقل دیگه 10 یا 11 میشد

به نظرم اول یه تست سر خط بگیرید.اگه اونجا هم بد بود یعنی مشکل از طرف مخابراته و باید درستش کنه

بعد این سرعت رو خودشون کم کردن یا در اثر قطعی خود مودم سرعت رو کم کرده؟
اگه اونا کم نکردن،خودت مودم رو خاموش روشن بکن تا باز برگرده به نهایت سرعتش و باز پارامترها رو چک کن و همچنین تایم کانکت بودن مدام.که ببینی زیاد قطع میشه یا نه

• Like
Reactions: jokeram

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
vdsl رو خب به همون مخابرات بگو ببین رو خط شما ساپورت میکنه یا نه
نه گفتن نمیدیم ولی فیبر کشیدیم :/
متوجه شدی؟ منم نفهمیدم :/
فیبرکشیدیم ، شهرک های اطراف داره ولی شما نمیتونی بگیری :/ چراشم نمیدونم :/
فاصله هم تا مخابرات رو از پارامتر line attenuation میشه متوجه شد که مال شما الان عدد خوبی هست و احتمالا حدود 2 کیلومتر باید باشه فاصله
خب پس مشکل فاصله نی
این رو 16 مگ که بود snr رو 5.6 بود بعد الان رو 9 هم که اومده باز همون حدود هست؟وقتی سرعت تا این حد کم شده snr هم باید به مقدار زیادی افزایش پیدا میکرد و حداقل دیگه 10 یا 11 میشد
خود منم پشمام ریخته حقیقتا
همه ی اینارم مستند کردم فعلا
چند روز پیش یه شکایت 195 کردم سر همین موضوع کم بودن سرعت منتها امروز که یهو خط شد 14 -15 دیگه یه کم شک کردم که اینا خودشون دارن دستکاری میکنن و درنهایت زر تحویل ما میدن :D
به نظرم اول یه تست سر خط بگیرید.اگه اونجا هم بد بود یعنی مشکل از طرف مخابراته و باید درستش کنه
گفتن مامور میاد حالا منتظرم فعلا

بعد این سرعت رو خودشون کم کردن یا در اثر قطعی خود مودم سرعت رو کم کرده؟
والا اول وصل که سرویس اوکی شد وصل کردن گفتن خطتت نمیکشه بستنش رو 6.5 مگ .
بعد پیگیری گردم یهو شد 15 مگ :/
بعد یک ساعت یهو شد 9 مگ :/
اصلا نمیدونم الان چشه
الانم شما گفتی خاموش روشن کن کردم اوضاع این شد :/ دیگه خداوکیل نویز ساختمون مگه چقد میتونه متغییر باشه که اینطور میشه :////////////
Current Rate (Kbps)102513977
Max Rate (Kbps)134716100
SNR Margin (dB)116.1
Errors (Pkts)00

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,790
نه گفتن نمیدیم ولی فیبر کشیدیم :/
متوجه شدی؟ منم نفهمیدم :/
فیبرکشیدیم ، شهرک های اطراف داره ولی شما نمیتونی بگیری :/ چراشم نمیدونم :/

خب پس مشکل فاصله نی

خود منم پشمام ریخته حقیقتا
همه ی اینارم مستند کردم فعلا
چند روز پیش یه شکایت 195 کردم سر همین موضوع کم بودن سرعت منتها امروز که یهو خط شد 14 -15 دیگه یه کم شک کردم که اینا خودشون دارن دستکاری میکنن و درنهایت زر تحویل ما میدن :D

گفتن مامور میاد حالا منتظرم فعلا

والا اول وصل که سرویس اوکی شد وصل کردن گفتن خطتت نمیکشه بستنش رو 6.5 مگ .
بعد پیگیری گردم یهو شد 15 مگ :/
بعد یک ساعت یهو شد 9 مگ :/
اصلا نمیدونم الان چشه
الانم شما گفتی خاموش روشن کن کردم اوضاع این شد :/ دیگه خداوکیل نویز ساختمون مگه چقد میتونه متغییر باشه که اینطور میشه :////////////
Current Rate (Kbps)102513977
Max Rate (Kbps)134716100
SNR Margin (dB)116.1
Errors (Pkts)00
ما هم همین مشکل رو سر فیبر داریم.همه اطراف ما فیبر کشیدن جز کوچه ما :D

ببین الان که خاموش روشن کردی و سرعت رفت بالا یعنی مخابرات سرعتت رو محدود نکرده بلکه مودمت خودش بر اثر قطع شدن و نویز زیاد داره سرعت رو کم میکنه

این مشکل نویز و نوسان snr هم اگه چند صفحه اخیر رو بخونی تقریبا همه ما دچارش شدیم.یهو چند روز خوبه بعد چند روز دوباره نوسان پیدا میکنه و متاسفانه هیچکس هم قبول نمیکنه.

حالا شما این پارامترها رو زیر نظر داشتن باش.ببین چقدر به چقدر لینک مودم میپره(گزینه DSL up time مدت زمان کانکت بودن رو نشون میده)بعد که کارشناسشون اومد اینا رو با سرخط مقایسه کن ببین چقدر فرق داره.اگه سر خط یهو همه چی خوب باشه که نشون میده سیم کشی خودتون مشکل داره ولی اگه سر خط هم اوضاع تقریبا همین بود دیگه زیر بار نرو چون اونجا مسئولیتش با خود مخابراته.

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
ما هم همین مشکل رو سر فیبر داریم.همه اطراف ما فیبر کشیدن جز کوچه ما :D
نونم میخوایم ببریم سر سفرشون باید پاچه خواریشونو بکنیم :D
این مشکل نویز و نوسان snr هم اگه چند صفحه اخیر رو بخونی تقریبا همه ما دچارش شدیم.یهو چند روز خوبه بعد چند روز دوباره نوسان پیدا میکنه و متاسفانه هیچکس هم قبول نمیکنه.
[گیف رضا پیشرو در حال فحاشی]
با این حال من تا زمانی که تهران بودم همچین مشکلی رو نداشتم البته نت همه اونجا به کافوهای فیبردار وصله :D
من گوشی تلفن خونو ر و برمیداشتم پر نویز بود ولی مکس ریت رو بسته بودن رو 18 مگابیت رو بستر سیم مسی.
حالا شما این پارامترها رو زیر نظر داشتن باش.ببین چقدر به چقدر لینک مودم میپره(گزینه DSL up time مدت زمان کانکت بودن رو نشون میده)بعد که کارشناسشون اومد اینا رو با سرخط مقایسه کن ببین چقدر فرق داره.اگه سر خط یهو همه چی خوب باشه که نشون میده سیم کشی خودتون مشکل داره ولی اگه سر خط هم اوضاع تقریبا همین بود دیگه زیر بار نرو چون اونجا مسئولیتش با خود مخابراته.
والا سه روزه مودم وصله هنوز یه بارم نپریده چیزی
ولی باشه باز من زیر نظر دارم
ولی مطمئنم قطعی نداره مشکل از سمت اوناست و اونا ریدن :)) و هنوزم معتقدم خودشون دستی اینارو عوض میکنن:))

• Smile
Reactions: hamid_barca

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
بچه ها کسی هست حدود SNR لازمه و خوب رو بگه که من بتونم با مامور ست کنم اگه بد بود بندازم گردن مخابرات ؟
الان طرف میاد میگه خوبه دیگه فلان قدر سرعت داری میگیری پس مشکلی نیست ://///

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,790
بچه ها کسی هست حدود SNR لازمه و خوب رو بگه که من بتونم با مامور ست کنم اگه بد بود بندازم گردن مخابرات ؟
الان طرف میاد میگه خوبه دیگه فلان قدر سرعت داری میگیری پس مشکلی نیست ://///
  • SNR زیر ۶ دسی‌بل بسیار بد است و مشکلات همگام کردن به وجود آورد.
  • ۷ تا ۱۰ دسی‌بل خوب به نظر می‌رسد، اما زیاد مناسب نیست.
  • ۱۱ تا ۲۰ دسی‌بل خوب است، اما ممکن است مشکلات همگام کردن به وجود آورد.

برای سرعت 16 به نظرم حدود 8-9 هم اوکیه
در نهایت مهم اینه که قطع نشه یا ارور نده حالا هر عددی که بود

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
  • SNR زیر ۶ دسی‌بل بسیار بد است و مشکلات همگام کردن به وجود آورد.
  • ۷ تا ۱۰ دسی‌بل خوب به نظر می‌رسد، اما زیاد مناسب نیست.
  • ۱۱ تا ۲۰ دسی‌بل خوب است، اما ممکن است مشکلات همگام کردن به وجود آورد.

برای سرعت 16 به نظرم حدود 8-9 هم اوکیه
در نهایت مهم اینه که قطع نشه یا ارور نده حالا هر عددی که بود
دمت گرم بابت راهنمایی .
داش گفتی حواست باشه که قطع نشه مودم و اینا
اصلا مودم رو بردم زیر فشار دانلود ، قطع نشد کلا.
آهان یه نکته : با 8.8.8.8 پینگ میگیرم پینگ کلا خیلی متغییره و ثابت نیست . بین 60 تا 120 میلی ثانیه نوسان میکنه دائم.

• Like
Reactions: hamid_barca

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,790
دمت گرم بابت راهنمایی .
داش گفتی حواست باشه که قطع نشه مودم و اینا
اصلا مودم رو بردم زیر فشار دانلود ، قطع نشد کلا.
آهان یه نکته : با 8.8.8.8 پینگ میگیرم پینگ کلا خیلی متغییره و ثابت نیست . بین 60 تا 120 میلی ثانیه نوسان میکنه دائم.
خیلی به دانلود کردن ربطی نداره.یهو نویز نوسانش زیاد میشه یا میاد خیلی پایین و یه لحظه لینک قطع میشه و دوباره وصل میشه.شاید حواست نباشه متوجه قطع شدنش نشی برای همین میگم تایمش رو چک کن.

ولی همین که با خاموش روشن کردن مودم سرعت برمیگرده نشون میده مشکل نویز داری.یه گزینه البته هست تو مودم یکیش Bit Swap و یکیش هم SRA وظیفه اشون همینه که اینترنت پایدار بهت بدن ولی اگه تیکشون رو برداری فکر کنم دیگه سرعت رو کم نمیکنه ولی قطعی زیاد میشه.

اون پینگ 8.8.8.8 هم بد که هیچ،افتضاحه.چون این 8.8.8.8 میگن از داخل خود ایران پینگش گرفته میشه و برای همین هم isp ها اصرار دارن که فقط با این تست کنیم چون پینگ کمی رو نشون میده
ولی 60 تا 120 دیگه خیلی بده.هم بالان هم نوسان داره.مال من حدود 40-45 هست بدون نوسان

یدونه هم 4.2.2.4 پینگ بگیر ببین اون چطوره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر