بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
سلام دوستان ، در ادامه مشکلاتم تو صفحه گذشته ، دیروز که اصلا مامورشون نیومد
امروز زنگ زدم گفتن زنگ بزن 2020 ثبت کن درخواستتو
به محض اینکه ثبت کردم اوضاع خط این شد :/ قرار شد امروز دیگه مامور بیاد مودم بیاره

==
آپدیت : قطع شد دوباره برگشت رو 8 مگ ولی پینگا همونطوری موند
Bad az Sabt Kharabi internet a drakhast mamoor.png

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
سلام دوستان ، در ادامه مشکلاتم تو صفحه گذشته ، دیروز که اصلا مامورشون نیومد
امروز زنگ زدم گفتن زنگ بزن 2020 ثبت کن درخواستتو
به محض اینکه ثبت کردم اوضاع خط این شد :/ قرار شد امروز دیگه مامور بیاد مودم بیاره

==
آپدیت : قطع شد دوباره برگشت رو 8 مگ ولی پینگا همونطوری موند
پینگ خیلی به سرعت ربطی نداره.چه 8 باشه چه 16 پینگ تقریبا یکیه
الان ولی پینگت خوبه.هم نوسان نداره هم پکت لاس نداره

ولی اگه میتونی مخابراتو جمع کن برو شاتل یا آسیاتک بگیر.فکر نکنم خیلی گرونتر بشه

من الان شاتل سرعت 16 و حجم 420 گیگ بین الملل میگیرم 460 تومن

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
پینگ خیلی به سرعت ربطی نداره.چه 8 باشه چه 16 پینگ تقریبا یکیه
الان ولی پینگت خوبه.هم نوسان نداره هم پکت لاس نداره

ولی اگه میتونی مخابراتو جمع کن برو شاتل یا آسیاتک بگیر.فکر نکنم خیلی گرونتر بشه

من الان شاتل سرعت 16 و حجم 420 گیگ بین الملل میگیرم 460 تومن
ببین من تا حالا جشنواره نگرفتم.
جشنواره زمستانی شاتل | شاتل؛ شاهراه اینترنت و تلفن
مثلا اینجا زده 1.5 میلیون (ماهی 125 هزار) ، اینو باید یه جا بدم یا همون ماهی 125 اوکیه ؟

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
ببین من تا حالا جشنواره نگرفتم.
جشنواره زمستانی شاتل | شاتل؛ شاهراه اینترنت و تلفن
مثلا اینجا زده 1.5 میلیون (ماهی 125 هزار) ، اینو باید یه جا بدم یا همون ماهی 125 اوکیه ؟
یه جا میدی همه شرکت ها جشنواره هاشون این شکلیه چون قرارداد 1 ساله میبنده اما میافته ماهی 125 تومن
ولی جشنواره شاتل هم تموم شده تا 20 ام بود

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
یه جا میدی همه شرکت ها جشنواره هاشون این شکلیه چون قرارداد 1 ساله میبنده اما میافته ماهی 125 تومن
ولی جشنواره شاتل هم تموم شده تا 20 ام بود
مشکلی نداره وایمیستم تا دوباره جشنواره بزاره
منتها این خط ما ببینم نویزش داخلیه یا مال سیم کشی بیرونه یا اینکه مخابرات میخواد کلا بندازه گردن ما :D دیگه با این اوضاع فکر نمیکنم مخابرات و آسیاتک و شاتل فرقی بکنه.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
مشکلی نداره وایمیستم تا دوباره جشنواره بزاره
منتها این خط ما ببینم نویزش داخلیه یا مال سیم کشی بیرونه یا اینکه مخابرات میخواد کلا بندازه گردن ما :D دیگه با این اوضاع فکر نمیکنم مخابرات و آسیاتک و شاتل فرقی بکنه.
خط منم نویز عجیبی داشت وقتی از خود مخابرات گرفتم ولی رو شاتل درست عمل میکرد
برای من حداقل مشکل خود مخابرات بود

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
خط منم نویز عجیبی داشت وقتی از خود مخابرات گرفتم ولی رو شاتل درست عمل میکرد
برای من حداقل مشکل خود مخابرات بود
الان اومد تست کرد سر خط
مقدار snr دوازده بود و گفت سرعت 23 هست و گفت سیم کشیتون ایراد داره و پیشنهاد داد سیم کشی رو رو کار انجام بدم.
آره شاتل داشتم قبلا همیشه خوب عمل میکنه و من همیشه تو اون بازه ای که ازشون سرویس داشتم راضی بودم.

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
128
الان اومد تست کرد سر خط
مقدار snr دوازده بود و گفت سرعت 23 هست و گفت سیم کشیتون ایراد داره و پیشنهاد داد سیم کشی رو رو کار انجام بدم.
آره شاتل داشتم قبلا همیشه خوب عمل میکنه و من همیشه تو اون بازه ای که ازشون سرویس داشتم راضی بودم.
حدس میزدم از داخلیتون باشه; سیم کشی داخلیتون رو قطع کنید بعدش روکار بکشید ( داخلیتون از کنار برق رد شده احتمالا)

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
حدس میزدم از داخلیتون باشه; سیم کشی داخلیتون رو قطع کنید بعدش روکار بکشید ( داخلیتون از کنار برق رد شده احتمالا)
سلام رفیق
من امروز برق کار اوردم از سرخط و روکار تا دم مودم کشید کابل تلفن رو (کابل مسی فویل دار مرغوب) SNR تکون نخورد .
حدسم دروغ گویی مخابرات و مامورشون هست چون خودشون مودم اوردن (مودم Utel که ایرانی هم هست) و مامور دیگشون از 2020 پارامتر هارو خوند.
الان هم نمیدونم چیکار کنم دیگه. زنگ زدم 2020 توضیح دادم بازم زیر بار نرفتن که مشکل خودشونه .

Line Status:Connected
DSL Modulation Type:ADSL_2plus
Annex Type:Annex A/L/M

UpstreamDownstream
Current Rate (Kbps)10828129
Max Rate (Kbps)13319992
SNR Margin (dB)6.76
Line Attenuation (dB)12.424.5
Errors (Pkts)00

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
سلام رفیق
من امروز برق کار اوردم از سرخط و روکار تا دم مودم کشید کابل تلفن رو (کابل مسی فویل دار مرغوب) SNR تکون نخورد .
حدسم دروغ گویی مخابرات و مامورشون هست چون خودشون مودم اوردن (مودم Utel که ایرانی هم هست) و مامور دیگشون از 2020 پارامتر هارو خوند.
الان هم نمیدونم چیکار کنم دیگه. زنگ زدم 2020 توضیح دادم بازم زیر بار نرفتن که مشکل خودشونه .

Line Status:Connected
DSL Modulation Type:ADSL_2plus
Annex Type:Annex A/L/M

UpstreamDownstream
Current Rate (Kbps)10828129
Max Rate (Kbps)13319992
SNR Margin (dB)6.76
Line Attenuation (dB)12.424.5
Errors (Pkts)00
خوب خودت مودم نمیتونی ببری سر خط تست بگیری ؟
من خودم مودم بردم سر خط زنگ زدم پشتیبانی شاتل گفتم بیا الان مودم سر خطه کشش نداره دیگه یکبار هم نمیگن بهم که مشکل از سیم کشی خونتونه :D
البته که هم حوصله پیگیری ندارم که از سر خط تا مخابرات چرا نویز داره هم نمیدونم اصلا از کجا باید پیگیری کنم و در کل فکر کنم کاری هم نمیکنن

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
خوب خودت مودم نمیتونی ببری سر خط تست بگیری ؟
من خودم مودم بردم سر خط زنگ زدم پشتیبانی شاتل گفتم بیا الان مودم سر خطه کشش نداره دیگه یکبار هم نمیگن بهم که مشکل از سیم کشی خونتونه :D
البته که هم حوصله پیگیری ندارم که از سر خط تا مخابرات چرا نویز داره هم نمیدونم اصلا از کجا باید پیگیری کنم و در کل فکر کنم کاری هم نمیکنن
والا دیگه وقت نشد.
ولی خب الان مستقیم به مودم وصله دیگه (کلا 12 -13 متر کابل مصرف شد) دیگه مگه چقدر میتونه تاثیر داشته باشه تو این قضیه ؟ من با برقکار هم چک کردم که از کنار سیم های برق و هر چیز دیگه ای رد نشه.
آقا والا ما تهران بودیم با SNR 8 بهم 18مگابیت میدادن. هم ساختمون آسانسور داشت هم ما طبقه 4 بودیم هم دقیقا بغل سیم تلفن سیم برق رد شده بود :/
والا دیگه به نظرم دارن چرت میگن

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
والا دیگه وقت نشد.
ولی خب الان مستقیم به مودم وصله دیگه (کلا 12 -13 متر کابل مصرف شد) دیگه مگه چقدر میتونه تاثیر داشته باشه تو این قضیه ؟ من با برقکار هم چک کردم که از کنار سیم های برق و هر چیز دیگه ای رد نشه.
آقا والا ما تهران بودیم با SNR 8 بهم 18مگابیت میدادن. هم ساختمون آسانسور داشت هم ما طبقه 4 بودیم هم دقیقا بغل سیم تلفن سیم برق رد شده بود :/
والا دیگه به نظرم دارن چرت میگن
یه چیزی فقط بگم چون فکر میکنم هنوز snr رو درست متوجه نشدی

عدد snr ثابت نیست و باید ببینی رو چه سرعتی داره چه snrی میده

اینجا باید برعکس بگی یعنی میشه رو سرعت 18 بهم snr رو 8 میداد.اینطور نیست که بگیم این سیم کشی snr 8 داره.بلکه با توجه به پارامترهای مختلف و در سرعتهای مختلف اون عدد تغییر میکنه

اون مامور مخابرات هم به نظرم خالی بسته.آخه چه خبره که کشش سرعت 23 اونم با snr 11 :eek: کفِ نیویورک هم فکر نکنم سیم تلفن مسی همچین کیفیتی داشته باشه :))

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
یه چیزی فقط بگم چون فکر میکنم هنوز snr رو درست متوجه نشدی

عدد snr ثابت نیست و باید ببینی رو چه سرعتی داره چه snrی میده

اینجا باید برعکس بگی یعنی میشه رو سرعت 18 بهم snr رو 8 میداد.اینطور نیست که بگیم این سیم کشی snr 8 داره.بلکه با توجه به پارامترهای مختلف و در سرعتهای مختلف اون عدد تغییر میکنه

اون مامور مخابرات هم به نظرم خالی بسته.آخه چه خبره که کشش سرعت 23 اونم با snr 11 :eek: کفِ نیویورک هم فکر نکنم سیم تلفن مسی همچین کیفیتی داشته باشه :))
آره اشتباه شد شرمنده ، تند تند داشتم تایپ میکردم امروز همه چیزو فشرده انجام دادم اعصابم ریخته بهم :))

والا الان زنگ زدن گفتن خطتت صبح رو 16 لاگ انداخته پس مشکل خودتی :/
حالا به یه چیز دیگه هم مشکوک شدم داخل خونه
یه پریز برق بغل همین خط تلفن هست که بهش محافظ میزنم به اون دو تا چیز وصله و یه سیم سیار و به اون سیم سیاره هم 3 تا چیز دیگه وصله :)) (کمبود پریز داریم خونه :)) ) . فردا یه تستی میکنم ببینم اگه این پریز برقه بهش چیزی وصل نباشه چی میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر