بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
128
من گوشی تلفن خونو ر و برمیداشتم پر نویز بود ولی مکس ریت رو بسته بودن رو 18 مگابیت رو بستر سیم مسی.
اسپلیتر رو درست وصل کردید؟
یه بار هر دستگاهی که به خط تلفن وصله رو در بیارید و مودم رو بدون اسپلیتر بزارید; ببینید تغیری میکنه یا نه!

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
128
اون پینگ 8.8.8.8 هم بد که هیچ،افتضاحه.چون این 8.8.8.8 میگن از داخل خود ایران پینگش گرفته میشه و برای همین هم isp ها اصرار دارن که فقط با این تست کنیم چون پینگ کمی رو نشون میده
ولی 60 تا 120 دیگه خیلی بده.هم بالان هم نوسان داره.مال من حدود 40-45 هست بدون نوسان

یدونه هم 4.2.2.4 پینگ بگیر ببین اون چطوره
مشکلات پینگ DNS از خود ایرانه و عمدیه و این کاملا واضحه. وقتی VPN میزنم پینگ 4.2.2.4 30 تا میاد پایین (بدون حالت گیم). 8.8.8.8 سرورش تو ایران نیست توی امارات متحده عربی فکر کنم میرفت بخاطر همین تایمش از سرور اروپا کمتره.

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
یه گزینه البته هست تو مودم یکیش Bit Swap و یکیش هم SRA وظیفه اشون همینه که اینترنت پایدار بهت بدن ولی اگه تیکشون رو برداری فکر کنم دیگه سرعت رو کم نمیکنه ولی قطعی زیاد میشه.
این سه تا گزینه هست
Enable Bit Swap (این تیک خورده)

Enable SRA (این تیک نخورده)

Disable AELEM (اینم تیک نخورده

ولی 60 تا 120 دیگه خیلی بده.

پس احتمالا مشکل از خودشونه.
با 4.2.2.4 هم بین 130 تا 180 نوسان میکنه :/

شاید حواست نباشه متوجه قطع شدنش نشی برای همین میگم تایمش رو چک کن.
نه از یک ساعت پیش که خاموش روشن کردم تا حالا قطع نشده
اسپلیتر رو درست وصل کردید؟
یه بار هر دستگاهی که به خط تلفن وصله رو در بیارید و مودم رو بدون اسپلیتر بزارید; ببینید تغیری میکنه یا نه!
بله درسته . البته این متنی که ریپلای کردید مال زمانی بوده که تهران بودم الان نیستم.
اتصالاتم هم درسته همین حرف شما رو صبح مخابرات تلفنی به من گفت، تغییر در SNR خیلی ناچیز بود که میشه ازش صرف نظر کرد.

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,734
مشکلات پینگ DNS از خود ایرانه و عمدیه و این کاملا واضحه. وقتی VPN میزنم پینگ 4.2.2.4 30 تا میاد پایین (بدون حالت گیم). 8.8.8.8 سرورش تو ایران نیست توی امارات متحده عربی فکر کنم میرفت بخاطر همین تایمش از سرور اروپا کمتره.
کلا منظورم این بود که چون پینگ رو پایین نشون میده،برای همین isp ها فقط همین رو قبول دارن ومثلا 4.2.2.4 رو زیر بار نمیرن که 60 تا 120 که دوستمون گفت برای 8.8.8.8 خیلی بالا هست
این سه تا گزینه هست
Enable Bit Swap (این تیک خورده)

Enable SRA (این تیک نخورده)

Disable AELEM (اینم تیک نخورده

نه از یک ساعت پیش که خاموش روشن کردم تا حالا قطع نشده

خب اگه قطعی نداری که خوبه.فقط تو این یک ساعت سرعتت افت کرده یا نه هنوز؟

البته اگه برای بازی میخوای که با این پینگهایی که میده اصلا نمیشه بازی کرد.دیگه مهم نیست قطع بشه یا نه ;))

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,734
همین الان مودم خودش قطع و وصل شد و اوضاع این شد :

UpstreamDownstream
Current Rate (Kbps)8837985
Max Rate (Kbps)10858604
SNR Margin (dB)75.9
Line Attenuation (dB)12.422.5
Errors (Pkts)00
خب پس همون که گفتم.الان باز خودت خاموش روشن کنی احتمالا سرعت برمیگرده ولی باز بعد چند دقیقه یا ساعت قطع میشه و سرعت میاد پایین

اگه مشکلت حل نشد بهتره که بگی سرعتت رو از 16 بذارن رو 10 یا 8

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
کلا منظورم این بود که چون پینگ رو پایین نشون میده،برای همین isp ها فقط همین رو قبول دارن ومثلا 4.2.2.4 رو زیر بار نمیرن که 60 تا 120 که دوستمون گفت برای 8.8.8.8 خیلی بالا هست

خب اگه قطعی نداری که خوبه.فقط تو این یک ساعت سرعتت افت کرده یا نه هنوز؟

البته اگه برای بازی میخوای که با این پینگهایی که میده اصلا نمیشه بازی کرد.دیگه مهم نیست قطع بشه یا نه ;))
برا بازی نمیخوامش ، فقط دیتا دانلود و آپلود دارم سرعت مهمه برام
خب پس همون که گفتم.الان باز خودت خاموش روشن کنی احتمالا سرعت برمیگرده ولی باز بعد چند دقیقه یا ساعت قطع میشه و سرعت میاد پایین

اگه مشکلت حل نشد بهتره که بگی سرعتت رو از 16 بذارن رو 10 یا 8
باشه پس ببینم مامور میاد یا نه :)

• Like
Reactions: hamid_barca

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
برا بازی نمیخوامش ، فقط دیتا دانلود و آپلود دارم سرعت مهمه برام

باشه پس ببینم مامور میاد یا نه :)
مخابرات بدرد نمیخوره تجهیزاتش. با تجربه شخصی من اسیاتک بالاترین کشش خط رو بهت میده و شاتل هم تا الان بیشترین snr رو بهت میده

مکس ریت خط من چند روز پیش روی بستر تجهیزات مخابرات روی ۵ یا ۶ مگ بود و الان با شاتل به ۷ و ۸ رسیده! اگر بالاترین سرعت رو میخای برای دانلود برو از اسیاتک جشنواره بگیر و استفاده کن. مخابرات بکار نمیاد اگر حداکثر کشش خط برات مهمه

• Like
Reactions: jokeram and pkarash

jokeram

کاربر سایت
Dec 15, 2014
190
مخابرات بدرد نمیخوره تجهیزاتش. با تجربه شخصی من اسیاتک بالاترین کشش خط رو بهت میده و شاتل هم تا الان بیشترین snr رو بهت میده

مکس ریت خط من چند روز پیش روی بستر تجهیزات مخابرات روی ۵ یا ۶ مگ بود و الان با شاتل به ۷ و ۸ رسیده! اگر بالاترین سرعت رو میخای برای دانلود برو از اسیاتک جشنواره بگیر و استفاده کن. مخابرات بکار نمیاد اگر حداکثر کشش خط برات مهمه
رفیق قیمتاشون زیاده وگرنه که من اصلا سمت مخابرات نمیرفتم

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
رفیق قیمتاشون زیاده وگرنه که من اصلا سمت مخابرات نمیرفتم
همین الان اسیاتک جشنواره داره. قیمتاش هم مناسبه. طرح های استاندارد بله. مفت هم گرونه. منم هیچ وقت حاضر نیستم جز مخابرات، بسته های استاندارد هیچ شرکت خصوصی رو بخرم و فقط از جشنواره هاشون استفاده میکنم

Attachments

• Screenshot_20240316_170115_Chrome.jpg
    Screenshot_20240316_170115_Chrome.jpg
    161.9 KB · مشاهده: 17
  • Like
Reactions: jokeram

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
منم دقیقا سر همین بازی های مخابرات پس دادمش
الانم فقط منتظر جشنواره عید شاتل ام

دوستان آسیاتک به درد نمیخوره ؟ آخه ما برای مغازه ( پاساژ چارسو جمهوری ) داریم شاگردمون خیلی میناله میگه قطعی داره و فلان اما حتی از پینگش تعریف هم شنیدم

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
منم دقیقا سر همین بازی های مخابرات پس دادمش
الانم فقط منتظر جشنواره عید شاتل ام

دوستان آسیاتک به درد نمیخوره ؟ آخه ما برای مغازه ( پاساژ چارسو جمهوری ) داریم شاگردمون خیلی میناله میگه قطعی داره و فلان اما حتی از پینگش تعریف هم شنیدم
من احتمالن تا دو هفته اینده که حجم ۵۰ گیگ جشنواره شاتلم تموم میشه میرم اسیاتک رو تست کنم دوباره ببینم وضعیتش چطوره برای بازی مد نظرم!

تا ۲ هفته دیگه صبر کن معلوم میشه!

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
128
شاید اتصالات داخلیشون مضخرفه یا از کنار برق چند فاز رد شده سیم تلفنشون. توی پاساژها اینجور خطاها زیاده! با شرکت دیگه ای هم تست کردن؟

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
شاید اتصالات داخلیشون مضخرفه یا از کنار برق چند فاز رد شده سیم تلفنشون. توی پاساژها اینجور خطاها زیاده! با شرکت دیگه ای هم تست کردن؟
اصلا جز آسیاتک اجازه نداریم اینترنت دیگه ای بگیریم قرارداد دارن با پاساژ
من احتمالن تا دو هفته اینده که حجم ۵۰ گیگ جشنواره شاتلم تموم میشه میرم اسیاتک رو تست کنم دوباره ببینم وضعیتش چطوره برای بازی مد نظرم!

تا ۲ هفته دیگه صبر کن معلوم میشه!
شاتل لامصب عالیه اما نمی‌دونم چرا جشنواره عید نمی‌ذاره با پشتیبانیش هم حرف زدم گفت برنامه ای نداریم فعلا

• Like
  • Wow
Reactions: mallo and Brightman

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر