بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
الان باز خط کشش رسید به ۸ مگ با snr 10 که با هیچ شرکتی یادم نمیاد با این سرعت snr 10 گرفته باشم. یادمه اسیاتک سرعت ۸ با snr ۶ میگرفتم

Attachments

• Screenshot_20240313_103105_Chrome.jpg
    Screenshot_20240313_103105_Chrome.jpg
    56.1 KB · مشاهده: 9

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,747
الان باز خط کشش رسید به ۸ مگ با snr 10 که با هیچ شرکتی یادم نمیاد با این سرعت snr 10 گرفته باشم. یادمه اسیاتک سرعت ۸ با snr ۶ میگرفتم
در کل snr 10 برای سرعت 8 مگ اصلا خوب نیست.من الان که باز عکس رو دیدم متوجه شدم line attenuation خطت خیلی بالا هست.این نشون دهنده فاصله تا مخابراته که هرچی این عدد بیشتر باشه یعنی فاصله بیشتره و باعث افت سیگنال میشه.مثلا برای خود من اون عدد 17 الی 18 همیشه میزنه ولی مال شما 36 هست که یعنی 2 برابر خط من میشه.
احتمال میدم مشکلت از اینجا باشه تا سیم کشی خونه

• Like
Reactions: Brightman

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
در کل snr 10 برای سرعت 8 مگ اصلا خوب نیست.من الان که باز عکس رو دیدم متوجه شدم line attenuation خطت خیلی بالا هست.این نشون دهنده فاصله تا مخابراته که هرچی این عدد بیشتر باشه یعنی فاصله بیشتره و باعث افت سیگنال میشه.مثلا برای خود من اون عدد 17 الی 18 همیشه میزنه ولی مال شما 36 هست که یعنی 2 برابر خط من میشه.
احتمال میدم مشکلت از اینجا باشه تا سیم کشی خونه
من فاصله ام تا مرکز مخابراتی ۱۵۰۰ متر اینطوراست ولی بخاطر فرسودگی کابل ها و کافو و کابل کشی غلط و در کل بی توجهی مخابرات این وضعیت خطمه.

تازه همینم با هزار زحمت خودم و سیم بان ها و اینا رسیده به این اگر نه ۶ بیشتر نمیداد.

حالا کاش ثابت همین ۸ می موند و دراپ نمیشد من با همینم میساختم تا فیبر اوکی میشد سمت ما ولی همین اب باریکه هم ۳ ۴ ماهه دراپ سرعت پیدا کرده

• Like
Reactions: hamid_barca

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,747
من فاصله ام تا مرکز مخابراتی ۱۵۰۰ متر اینطوراست ولی بخاطر فرسودگی کابل ها و کافو و کابل کشی غلط و در کل بی توجهی مخابرات این وضعیت خطمه.

تازه همینم با هزار زحمت خودم و سیم بان ها و اینا رسیده به این اگر نه ۶ بیشتر نمیداد.

حالا کاش ثابت همین ۸ می موند و دراپ نمیشد من با همینم میساختم تا فیبر اوکی میشد سمت ما ولی همین اب باریکه هم ۳ ۴ ماهه دراپ سرعت پیدا کرده
منم با مخابرات همین حدود فاصله دارم ولی اینکه line attenuation شما 2 برابره به احتمال زیاد عامل مشکله

حالا من خیلی سال پیش تو یک فروم دیگه یه چیز در همین مورد یکی نوشته بود که حقیقتا نمیدونم چقدر حرفش علمی بود یا شدنی هست.ولی میگفت مخابرات رو مجبور کردم که ولتاژ خط رو بالا ببره که میرایی کمتر بشه.
حالا اگه تو مخابرات آشنا داری ازش بپرس ببین همچین چیزی هست و اصلا شدنی هست یا نه!!

• Like

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
منم با مخابرات همین حدود فاصله دارم ولی اینکه line attenuation شما 2 برابره به احتمال زیاد عامل مشکله

حالا من خیلی سال پیش تو یک فروم دیگه یه چیز در همین مورد یکی نوشته بود که حقیقتا نمیدونم چقدر حرفش علمی بود یا شدنی هست.ولی میگفت مخابرات رو مجبور کردم که ولتاژ خط رو بالا ببره که میرایی کمتر بشه.
حالا اگه تو مخابرات آشنا داری ازش بپرس ببین همچین چیزی هست و اصلا شدنی هست یا نه!!
حتما در میون میزارم باهاشون ببینم زیر بار میرن یا چ جوابی میدن. من حتی سر کافو هم تست گرفتم. اونجا هم با سرعت ۷ مگ که بسته شده بود snr روی ۱۵ بود و مکس ریت رو هم ۱۲ نشون میداد. ( کافو هم سر کوچه مون هست )

• Like
Reactions: hamid_barca

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
128

بررسی کنید سیمی که از پست سر کوچه تا خونتون میاد؛ تیکه نشده باشه

• Like

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
بررسی کنید سیمی که از پست سر کوچه تا خونتون میاد؛ تیکه نشده باشه
حتما. این مدت ۳ ماه اخیر من دو سه اکیپ سیم بان آوردم چک کنن خط رو برام سر کافو و پست. " ممکنه " جایی اتفاقی افتاده باشه. فعلن که سمت ما نیومده اونی که بهش پیام دادم. اخر سال هست و شلوغی کارا

MMDMO

کاربر سایت
Mar 12, 2016
141
نام
Moein
دوستان اینترنت رادیویی کدوم شرکت خوبه ؟ کسی تجربه ای داره در این زمینه از نظر هزینه کلی و تعرفه و سایر موارد یه راهنمایی بکنه ؟
الان دو روزه اکثر dns ها رو شاتل اختلال نوسان پینگ و پکت دارن . زنگ زدم مثل همیشه میگن سراسریه و از دیشب این طوری شده از دوستان کسی این دو روز اختلال رو دی ان اس ها داشته؟

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
دوستان اینترنت رادیویی کدوم شرکت خوبه ؟ کسی تجربه ای داره در این زمینه از نظر هزینه کلی و تعرفه و سایر موارد یه راهنمایی بکنه ؟
الان دو روزه اکثر dns ها رو شاتل اختلال نوسان پینگ و پکت دارن . زنگ زدم مثل همیشه میگن سراسریه و از دیشب این طوری شده از دوستان کسی این دو روز اختلال رو دی ان اس ها داشته؟
نمیدونم دی ان اس جای خاصی مدنظرته یا نه اما من توی گیم گاهی در حد چند ثانیه " نوسان پینگ و افزایشش " رو با شاتل که الان استفاده میکنم دارم. با پارس آنلاین شدتش بیشتر بود و بازه های زمانی بیشتری اینجوری میشد و با مخابرات خیلی کم در حد ناچیز

هر سه شرکت هم همین یکی دو ماه اخیر همه با هم داشتم و تست کردم

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,762
نام
محمد امین
سلام
امروز اومدن بعد دوهفته زی تل نصب کردن به معنای واقعی مزخرف
سرعت که از 2.5MB/SEC بالاتر نمیره بعد شدیدا نوسان داره هی سرعت بالا پایین میشه

RED_BEARD39

Ghost of Sparta
کاربر سایت
May 16, 2009
6,360
نام
Ǝـــحـــســـان
روی های وب (و احتمالا پارس‌آنلاین) مدت طولانی‌ هست که DNSهای تحریم‌شکن کلا از کار افتادن و هیچکدومشون کار نمیکنن. بنابراین به سرورهای ایکس‌باکس و بازیهایی که به DNS نیاز دارن کلا نمیشه وصل شد.
برای بازی سمتشون نیاید :D

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
سلام
امروز اومدن بعد دوهفته زی تل نصب کردن به معنای واقعی مزخرف
سرعت که از 2.5MB/SEC بالاتر نمیره بعد شدیدا نوسان داره هی سرعت بالا پایین میشه
بدرد گیم تحت هیچ شرایطی نمیخوره !

• Like
Reactions: mohammadl021

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,250
نام
سروش
روی های وب (و احتمالا پارس‌آنلاین) مدت طولانی‌ هست که DNSهای تحریم‌شکن کلا از کار افتادن و هیچکدومشون کار نمیکنن. بنابراین به سرورهای ایکس‌باکس و بازیهایی که به DNS نیاز دارن کلا نمیشه وصل شد.
برای بازی سمتشون نیاید :D
چند ماهه به همین دلیل فرار کردم از پارس انلاین هیچ dns رو این isp ست نمیشه کرد :D

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
امروز فکر کنم بعد از 1 هفته مخابرات جمع اوری کرد خط رو و خالی کرد اما متاسفانه شاتل جشنوارش رو برداشته و تا 20 ام بوده
حالا باید منتظر بمونم شاتل دوباره جشنواره بزاره
اون یکی خطم که شاتل دارم روش هم درست شده snr اش به 6 رسیده بود اما دوباره روی 13 تا 14 میچرخه و سرعت 8 رو کامل ساپورت میکنه بدون هیچ تایم اوت ای
کلا طبق تجربم هر چند ماه برای من 3 4 روز خراب میشه هیچ کاریش هم نمیکنم خودش دوباره درست میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر