Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
156585

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

* Hidden Gems *
|=======================|

Foregone
Spirit Hunter: Death Mark
Children of Morta
Among The Sleep
Death's Gambit: Afterlife
Steel Assualt
Lost in Random
Blasphemous
El Shaddai ASCENSION OF THE METATRON

The Turing Test
Wargroove
Omno
Where The Heart Leads
Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
AI: The Somnium Files
Risk of Rain 2
The Procession to Calvary
Whispering Willows
Last Day of June
Cyber Shadow
If Found
Agent A: A Puzzle in Disguise
11-11Memories Retold
There Is No Game
Kentucky Route Zero
Billie Bust Up
ScourgeBringer
Iratus: Lord of the Dead
(Tetris Attack (Panel De Pon
Pathologic 2
The Coma 2: Vicious Sisters
Jotun: Valhalla Edition
Echo Night
Horizon Chase Turbo
Minit
Sentient
Dead to Rights
Downwell
Haven
Creaks
Ape Out
Katamari Damacy
Antichamber
The Longing
CrossCode
Cris Tales
The Ambassador: Fractured Timelines

|=======================|

آخرین ویرایش:

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
اخ اخ همین الان deaths door را پلات کردم عجب تجربه معرکه ای بود .خیلی حال داد .با اینکه یه سونی فن هستم و امروزم جایزه بازی مستقل را kena برد ولی خداییش حق این بازی بود جایزه را ببره .نمیدونم میشه اسمشو هیدن جم گذاشت یا نه ولی حالا که روی تمام پلتفرم ها هم اومده به هیچ وجه از دستش ندید .

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
خوب شد تاپیک اومد بالا...تا یادم نرفته بگم:
اگه مثل من با Guacamelee خیلی حال کردید، دموی رایگان Nobody Saves The World رو که به مناسبت گیم اواردز منتشر کردن رو حتما بازی کنید...فک کنم برای مدت زمان محدود در دسترسه.
قبلا هم گفتم که Drinkbox استدیو ایندی موردعلاقه منه و با حس شوخ طبعی خاصشون خیلی حال میکنم.
معمولا بازیاشونم جوری نیست که با دیدن تریلر زیاد ازش سر دربیاری و جذبش بشی...این Nobody Saves The World همینطوریه...حتما باید تجربه کنید.
تنوع شخصیت هایی که میتونی بهشون تبدیل بشی عالیه...هر کدوم کاملا ریتم بازی رو تغییر میدن. آرت استایل و موسیقی هم که امضای خودشون هست و از همون چند دیقه اول براتون آشناست.

Nobody-Saves-the-World.jpg

کلا دموهای خفنی اومده از بازیای ایندی که الان رفته زیر سایه معرفی های جدید TGA...من فعلا همین رو بازی کردم. برید یه سری بهشون بزنید!

master_hate

کاربر سایت
Sep 22, 2015
232
نام
مصطفی

Darkwood_cover.jpg
ترسناک ترین گیمی که بازی کردم بدون ذره ای جامپ اسکیر و cheap horror ...

کل فلسفه ی گیم مثل کابوسی میمونه که تا میاد شکل ترسناک به خودش بگیره و تو داری متوجه اش میشی ، دوباره برمیگرده به حالت نرمال ولی تو ته دلت میدونی که یک جای کار میلنگه و این چرخه هی تکرار میشه تا ...>:)

قطعا امتحانش کنید. گیمپلی بازی در سبک explore/survival هست. یعنی در روز به گشت و گذار و کاوش محیط و رمزگشایی از داستان و شخصیتها میپردازی و شبها باید به مخفیگاه برگردی و تا صبح دووم بیاری.

و اینکه حتما برای تجربه اش باید هدفون یا هدست بزارید برای استفاده کامل از سیستم صدای فوق العاده بازی.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
بچه ها Eastward رو کسی بازی کرده؟ چطوریاست ارزش ۲۵ دلار داره؟ فکر نکنم بازی اصلا تاپیک داشته باشه گفتم اینجا بپرسم :D

من از آرتش خیلی خوشم اومد ولی گیم پلیش رو نمیدونم جذاب باشه یا نه.

• Like
Reactions: Z-fan and mqg1387

s.snake2

کاربر سایت
Jul 29, 2011
738
نام
هادی
بچه ها Eastward رو کسی بازی کرده؟ چطوریاست ارزش ۲۵ دلار داره؟ فکر نکنم بازی اصلا تاپیک داشته باشه گفتم اینجا بپرسم :D

من از آرتش خیلی خوشم اومد ولی گیم پلیش رو نمیدونم جذاب باشه یا نه.
من توی چنل های یوتوب خیلیی تعریفشو شنیدم به خصوص توی بحث بهترین بازیهای سال به خصوص نسخه سوییچش که خوراکه اصن توی لیست خرید خودمم هست 😅 :D

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
من توی چنل های یوتوب خیلیی تعریفشو شنیدم به خصوص توی بحث بهترین بازیهای سال به خصوص نسخه سوییچش که خوراکه اصن توی لیست خرید خودمم هست 😅 :D
اره منم تو لیست گذاشتم ولی الان تو تخفیف ۲۲ دلاره احتمالا صبر کنم تخفیف بهتری بخوره

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,924
نام
نـــــــویـــــــــد
دوستان اهل فن بین Blasphemous و Death's Gambit Afterlife کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ بیشتر سیستم مبارزات و به قولی نرم بودنش واسم مهمه چون از آرت و داستان و اتمسفر جفتشون خوشم میاد. و اینکه ممکنه من که خیلی علاقه به سبک مترویدوینیا ندارم با این ارتباط بگیرم؟ :D
سوال بعدی اینکه کسی اینجا Skul: the Hero Slayer رو بازی کرده؟ اینم درگیر کامبتش هستم که آیا حال میده و ارضا کننده هست یا نه وگرنه به طور کلی روگ‌لایت خیلی خوبی به نظر میاد!

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
دوستان اهل فن بین Blasphemous و Death's Gambit Afterlife کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ بیشتر سیستم مبارزات و به قولی نرم بودنش واسم مهمه چون از آرت و داستان و اتمسفر جفتشون خوشم میاد. و اینکه ممکنه من که خیلی علاقه به سبک مترویدوینیا ندارم با این ارتباط بگیرم؟ :D
بیشتر خودم رو noob می دونم تا اهل فن، سوال اول رو تا حدی می تونم جواب بدم
هر دوشون عالی هستن، هر دو متروئیدوانیا، هر دو تم دارک
خیلی هم خوب پشتیبانی میشن، بنظر من طراحی باس های Death's Gambit یکمی بهتره، ولی شخصاً لول دیزاین Blasphemous رو بیشتر می پسندم. این وسط سازنده های Blasphemous خیلی لارج ترن و بازی رو حسابی با آپدیت و کانتنت مجانی پشتیبانی می کنن (Death's Gambit هم البته خوب بهش رسیدن)
هر دو بازی ساعتها گیم پلی ناب دارن، ضمناً من روی سوئیچ بازی کردم، اینجور بازیهای خوراک کنسول دستی هستن

اگر محدودیت نداری جفتشون رو بگیر، اگر محدودیت داری (محدودیت می تونه تردید توی علاقه یا عدم علاقه به سبک بازی تعریف بشه در خصوص شما) با Blasphemous شروع کن، نا امیدت نمی کنه

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
سوال بعدی اینکه کسی اینجا Skul: the Hero Slayer رو بازی کرده؟ اینم درگیر کامبتش هستم که آیا حال میده و ارضا کننده هست یا نه وگرنه به طور کلی روگ‌لایت خیلی خوبی به نظر میاد!
سلام و درود، من Blasphemous رو بازی کردم و میتونم بگم از هر نظر عالیه، گیمپلی و گرافیک و طراحی مراحل واقعا خوبی داره

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
درود.
من عاشق هر دو تای این بازیها هستم و از قبل انتشار منتظرشون بودم. روی استیم خریدمشون و برا هر دو هم نقد نوشتم ( نقد deaths gambit توی اپن کریتیک ثبت شد:D نقد بلسفمس هم عملا بهترین نقدم تا امروز هست.)
اینا را گفتم که بگم، کاملا فن هر دو بازیم و به شدت جفتشونو دوست دارم.:x :D
به نظرم بلسفمس بازی بهتری هست. یعنی خودم الان باشم به دتس گمبیت ۸-۸.۵ میدم اما بلسفمس برام کف ۹.۵ هست :D (البته دارم افتر لایف را با بلسفمس تایدز آف ایونتاید مقایسه می کنم. و الا بلسفمس نسخه بدون آپدیت و دی ال سی یه بازی خوبه اما دتس گمبیت بدون آپدیت افترلایف یه چیزی در حد یه بازی متوسط هست. در این حد نابوده :D )

و الان که دارم اینو می نویسم ، هر جور ارزیابی می کنم بلسفمس بازی بهتری هست.
طراحی هنری؟ بلسفمس بازی بهتریه
طراحی باس؟ بلسفمس بهتره
گیمپلی؟بلسفمس
داستان و جهان سازی؟بلسفمس
موسیقی؟بلسفمس
پشتیبانی؟بلسفمس
نرم بودن؟ صد در صد بلسفمس. دتس گمبیت بدون آپدیت گیمپلیش سرطان بود :D
از نظر میزان سختی، به نظرم دتس گمبیت نسخه اصلی به شدت سخت تر از بلسفمس هست ، اما افترلایف تا باس ۴ ام وقت کردم برم، راحت تر به نظر می رسید.
با این حال بلسفمس توی Ng+ یه سری گزینه در اختیار بازیکن میذاره، با انتخابشون آدم زجرکش میشه :D
در کل من باشم بلسفمس را انتخاب می کنم.همونطور که الان هم روی سیستمم نصبه.

جدا از اینا، اگه با بلسفمس از مترویدوانیا خوشت نیاد، بعید می‌دونم با چیز دیگه خوشت بیاد :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر