بحث و تبادل نظر در مورد سری Silent Hill (خلاصه داستان در پست اول)

انتخاب شما برای شخصیت محوری داستان برای قسمت بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    129

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831

d.png

خلاصه‌ی داستان سری بازیهای سایلنت هیل
مقدمه:

«Silent Hill» نامی برای یک بازی رایانه‌ای است که در سال 1999 و توسط شرکت Konami برای کنسول PS1 عرضه شد. از همان ابتدا مشخص بود که این نام، پتانسیل تبدیل شدن به یک فرانچایز بزرگ را دارد. داستانی فوق‌العاده غنی، مبهم و عمیق در ژانری به نسبت نوپا. همین غنی و مبهم بودن داستان، Konami را وادار ساخت تا در کتاب راهنمای قسمت سوم بازی (Silent Hill 3 Official Complete Guide) بخشی را با نام Lost Memories قرار بدهد. اما همین عنصر داستان،‌تبدیل به تیغی دو دم شد؛ از یک سو یکی از اصلی‌ترین دلایل علاقه‌ی دیوانه‌وار طرفدارانش و از سوی دیگر، پاشنه آشیل عنوان در جذب مخاطبان جدید. شماره‌ی 2 بازی در سال 2001، شماره 3 در سال 2003 ، شماره‌ی 4 در سال 2004 ، Silent Hill: Homecoming در سال 2008 عرضه شدند. اما از لحاظ خط داستانی، شماره‌های 2 و 4 و Homecoming (به نوعی) مجزا بودند و فقط شماره 3 در ادامه‌ی شماره اول عرضه شد. در متن حاضر سعی شده است خلاصه‌ای کوتاه از شماره‌های منتشر شده ارائه شود تا عزیزانی که تازه به جمع ساکنان سایلنت هیل می‌پیوندند، بتوانند راحت‌تر با این عنوان رابطه بر قرار کنند. لازم به یادآوری است که این متن به معنی واقعی کلمه، اسپویلر است.

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 1 به صورت ویدیویی

163949 163950

داستان سایلت هیل 1 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​

داستان کامل و تحلیل سایلنت هیل 2 به صورت ویدیویی

163952 172258

داستان سایلت هیل 2 را به صورت ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید​
every.png
نویسنده ای به نام Harry Mason و همسرش در حین عبور از یک جاده، نوزادی را یافته و نام او را شریل می‌گذارند. چهار سال بعد همسر هری فوت می‌کند. سه سال پس از فوت همسرش، هری بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرد با شریل به شهری که وی را در نزدیکی آن یافته بودند سفر کند. شب هنگام، در جاده‌ی کنار شهر، پلیسی موتورسوار از کنار آنها عبور کرده و توجه هری را جلب می کند. اندکی جلوتر، هری متوجه موتور پلیسی میشود که بدون سرنشین در کنار جاده افتاده در همین حین، در روبروی خود دختری را وسط جاده می‌بیند. برای اجتناب از تصادف با او، دیوانه‌وار فرمان را می چرخاند. اما ماشین منحرف شده و به دره‌ی کناری سقوط می‌کند. هری پس از به هوش آمدن، متوجه غیبت شریل می‌شود. در حین جستجو، شبح شریل را می‌بیند و به دنبال او می‌دود. در انتهای معبری تنگ، ناگهان همه‌چیز در تاریکی فرو می‌رود و چهره آنجا تغییر می‌کند. هری مصمم ادامه ‌می‌دهد اما در اثر حمله‌ی چند موجود هیولا مانند به حالت مرگ روی زمین می‌افتد.
وقتی هری بعد از آن حادثه در کافه ای بیدار می‌شود، با همان پلیس روبرو می‌شود. آنها با هم از اتفاقات عجیب شهر و حالت غیرعادی آن سخن می‌گویند. پلیس Cybil Bennet‌ نام دارد و به هری در یافتن شریل کمک می‌کند. حالت عادی شهر اینگونه است: خالی از سکنه، فرو رفته در مه، محصور شده توسط دره‌های عمیق و پر از هیولا. اما در حالت غیر عادی به تمامی این موارد تاریکی مطلق تکه گوشت های آویزان از در و دیوار سکوتی مرگبارتر هم اضافه میشود . هری در جستجوی شریل به مکان‌های زیادی از شهر مراجعه می‌کند: مدرسه، کلیسا، بیمارستان، فاضلاب، پارک تفریحی و در بعضی از آنها با شخصیت‌هایی آشنا می‌شود. با پیرزن عجیبی به نام Dahlia Gillespie در کلیسا، دکتر Michael Kaufmann و پرستاری به نام Lisa Garland در بیمارستان. همچنین مرتب شبح دختری را می‌بیند که باعث تصادف او شده بود به نام Alessa. دالیا اطلاعات زیادی درباره‌ی هری و شهر دارد دکتر کافمن و لیزا هم هر کدام مطالب جدیدی به اطلاعات هری اضافه میکنند. در طول بازی اطلاعات زیادی از شهر به دست می‌آوریم خواه از لابلای روزنامه‌های باطله و کتاب‌ها و خواه از این شخصیت‌ها. شهر مکانی نفرین شده بوده و در سال‌های جنگ‌های داخلی، اعدام‌های زیادی در زندان آن صورت گرفته است. شهر قدمت زیادی دارد و قرن‌ها قبل، بومیان ساکن آنجا بودند. از همان زمان، آیینی شیطانی در شهر رواج داشته است. در سده‌های اخیر، پس از سکونت مهاجران در شهر، تلفیقی از آیین باستانی شهر با آیین‌های مهاجران پدید می‌آید که با نام The Order شناخته می‌شود. پیروان و سردمداران این فرقه اعتقادات عجیب و خطرناکی‌ دارند. این فرقه به سه شاخه‌ی اصلی تقسیم می‌شود که یکی از آنها «مادر مقدس» می‌باشد. در راس این شاخه دالیا قرار دارد که آلسا دختر وی است. این فرقه به خدایی اعتقاد دارد که باید در روی زمین متولد شده سپس بهشت موعود فرقه را بنا کند. بر اساس مدارک به دست آمده، این خدا یک بار متولد شده و مرده است و حال باید برای بار دوم متولد یا فراخوانده شود. دالیا متوجه می‌شود که مشخصات دختر وی، آلسا، با مشخصات مادر خدا که در متون قدیمی پیش‌بینی شده هم‌خوانی دارد پس او را تربیت می‌کند تا مراسم تولد را انجام دهد. در این مراسم، باید مادر خدا سوزانده شود. مراسم در سن 7 سالگی آلسا انجام می‌شود و بدن کباب شده‌ی وی را به بیمارستان انتقال می‌دهند. اما او ناقص است. آلسا در نهایت درد و رنج، قسمتی از روح خودش را به صورت یک نوزاد از شهر بیرون می‌فرستد و با استفاده از قدرت ذهن خود، شهر را به جهنمی بی‌بدیل تبدیل می‌کند. دالیا برای اتمام نقشه خود، توسط خود آلسا، شریل را فرا می‌خواند تا روح مادر خدا تکمیل شود. در این بین دکتر کافمن مسئول امور پزشکی آلساست.
آلسا در برابر دالیا مقاومت می‌کند اما دالیا با فریب هری، خود را به آلسا می‌رساند و مراسم را مجدداً انجام می‌دهد اما در همین حین هری سر می‌رسد. روح شریل به آلسا می‌پیوندد تا مادر خدا کامل گردد. دکتر کافمن به قصد نابودی این روح، دارویی را به سمت وی پرتاب می‌کند اما اینکار باعث می‌شود خدا (در شماره‌ی اول این خدا با نام «سامایل» معرفی می گردد) متولد شود. در اولین اقدام، سامایل، دالیا را آتش می‌زند. اما هری با سامایل می‌جنگد و او را شکست می‌دهد. پس از نابودی سامایل، مادر خدا ظاهر می‌شود و نوزادی را به هری می‌دهد سپس، راه فرار از آن مهلکه را به او نشان می‌دهد.
هری نوزاد را از شهر دور کرده و در جایی به طور ناشناس او را بزرگ می‌کند. نام این نوزاد را Heather می‌گذارد. هدر کودکی عادی نبود و گاها ، رفتارهای عجیبی از خود بروز می‌داد.
17 سال پس از این ماجرا، دختر نفر دوم فرقه، یعنی «Claudia Wolf» تصمیم می‌گیرد آن نوزاد را پیدا کند تا مراسم دوباره به جریان بیفتد. با کمک کشیش دیگری به نام «Vincent»، کاراگاهی به نام «Douglas Cartland» را استخدام می‌کند تا این کودک را پیدا کند. داگلاس هدر را پیدا می‌کند اما از نیت اصلی کارفرمایان خود اطلاع ندارد. روزی که هدر به مرکز خرید شهر رفته‌بود،‌ داگلاس را در مقابل خود می‌بیند. هدر بی خبر از همه‌جا به خیال اینکه داگلاس یک مزاحم است، می‌گریزد ولی داگلاس قبلاً محل او را به کلودیا و وینسنت اطلاع داده‌است. هدر به سمت خانه و نزد هری حرکت می‌کند اما اطراف او پر از هیولاهایی هولناک شده است. در اینجا برای اولین بار، کلودیا را ملاقات می‌کند. کلودیا درتلاش است تا هدر چیزی را به یاد بیاورد. هدر پس از گذشتن از مرکز خرید و ایستگاه مترو، درساختمانی نیمه‌کاره در نزدیکی محل سکونت خود با وینسنت روبرو می‌شود.
هدر به آپارتمان خود می‌رسد اما درآنجا پدرش، هری را غرق در خون و بی‌جان می‌یابد. او کلودیا را در پشت‌بام می‌بیند و او را مسئول قتل پدرش می داند. هدر قصد انتقام دارد اما کلودیا به سایلنت هیل می‌رود. هدر به همراه داگلاس (که کمابیش به واقعیت پی برده است) به سمت سایلنت هیل حرکت می‌کند.
هدر تقریباً گذشته‌ی خود را به یاد آورده است؛ او همان روح واحد آلسا و شریل است که توسط مادر خدا به هری سپرده شد. پس از حلول روح آلسا و شریل، جنین خدا هم وارد بدن او شده است اما تحت تاثیر فراموشی هدر، عقیم مانده و برای بارور شدن، نیاز دارد تا آتش خشم و نفرت در درون هدر شعله‌ور شود. کلودیا در تمام طول داستان سعی بر این دارد تا همین میراث آلسا را بیدار کند و برای همین منظور، هری را می‌کشد تا او را از سر راه بردارد. در این میان، وینسنت که منافع خود را با تولد خدا در خطر می‌بیند، سعی می‌کند توسط هدر، کلودیا و عقایدش را نابود کند.
پس از رسیدن به شهر، هدر به بیمارستان می‌رود. او با راهنمایی‌های علنی یا مخفیانه‌ی وینسنت،‌ پدر کلودیا یعنی «لئونارد» را که در بیمارستان زندانی شده می‌کشد تا متاترون را به دست آورد. متاترون، نماد خیر و روشنی و در مقابل سامایل است و وینسنت تصور میکند متاترون میتواند در مبارزه با کلادیا به هدر کمک کند. در ادامه،‌هدر به کلیسای فرقه می‌رسد. کلودیا، وینسنت را ، که به زعم او خیانت کرده‌است، می‌کشد. هری مقداری از داروی دکتر کافمن را به شکل یه قرص به هدر داده بود. هدر آن قرص را می‌بلعد و در نتیجه، جنین خدا را بالا می‌آورد. کلودیا جنین را می‌بلعد و آنرا به شکل ناقص بارور می‌کند. در نهایت کلودیا به دست خدای متولد شده نابود می‌شود و هدر هم وی را می‌کشد. تا بار دیگر تفکرات منحرف فرقه برای به وجود آوردن خدا عقیم بماند.

آنچه که شما در بالا مطالعه کردید تنها بخشی از شهر و اتفاقات رخ داده در آن است در شماره های دوم و چهارم و پنجم از بازی بخشی دیگر از توانایی های شهر حضور پر رنگی دارد و آن هم قضاوت و مجازات است ، شهر به خاطر اتفاقاتی که به خود دیده است دارای قدرتهایی خاص است یکی از این قدرتها فراخواندن افراد است در شماره های دوم و پنجم ما شاهد حضور افرادی در شهر هستیم که به نوعی گناهکارند و شهر برای قضاوت در مورد آن ها ، دعوتشان کرده است .
جیمز ساندرلند مردی که زن مریضش را کشته است و همینطور الکس شفرد که باعث مرگ برادر کوچکتر خود شده است با پا گذاشتن به شهر اماده پاسخگویی به اشتباهاتی میشوند که سعی در فراموش کردن آن ها داشته اند ، صد البته که نوع بازجویی و قضاوت در این شهر مرموز نیز متفاوت است به جای حضور قاضی و هیئت منصفه و دادگاه ، تمام اتفاقات پیرامون شخصیت ها به نوعی اشتباه شخصیت را گوشزد میکنند از موجوداتی که با آنها مبارزه می‌کنید گرفته تا افراد سرگردان دیگری در شهر که خود گناهکارند .گو اینکه این خاصیت شهر در تمامی شماره ها وجود دارد ولی در شماره های مذکور از فرع به اصل بدل شده و محوریت بازی بر عمل انجام گرفته توسط شخصیت اصلی قرار دارد و بحث فرقه ، آلسا و غیره کمتر پرداخته شده است .
در این میان شماره ی چهارم بازی اما فضائی اختصاصی داشت در این شماره یکی از دست پرورده های یتیم خانه ی تحت رهبری فرقه به نام والتر سالیوان که پیرو حزب مادر مقدس است قصد متولد کردن خدا توسط مراسمی به نام قربانی کردن 21 نفر را دارد ، والتر که در کودکی توسط خانواده ی خود رها شده است تصور میکرد اتاقی که در آن بدنیا آمده است مادر او و در حقیقت خداست والتر که تصور میکند مادرش به خواب رفته است سعی دارد از طریق مراسم ذکر شده او را بیدار کند ، هر کدام از افرادی که برای قربانی شدن انتخاب شده اند باید دارای مشخصه ای باشد آخرین نفر این لیست که هدایت آن را بازیباز بر عهده دارد و دریافت کننده ی دانش و تکمیل کننده ی مراسم است ، هنری تونزند نام دارد که حال در همان اتاق تولد والتر زندگی میکند و در طول بازی با پی بردن به ماجرا و کمک های جوزف شرایبر که قبل از هنری در آن اتاق زندگی میکرده است قصد دارد جلوی تکمیل این مراسم را بگیرد . در انتها هنری تونزند با مبارزه با موجودی که والتر به وجود می آورد رویای به وجود آوردن خدا را بار دیگر خراب میکند .
علاوه بر شماره های ذکر شده دو بازی Silent Hill: Origins و Silent Hill: Shattered Memories نیز از سری معرفی شده اند که در اولی به زمان سوزانده شدن آلسا توسط دالیا و چگونگی زنده ماندن آلسا پرداخته شده و در دیگری اتفاقات شماره ی اول بعد از سال ها توسط هری بازسازی میشوند، گر چه با پایان کار تیم سازنده ی اصلی بازی که کار ساخت 4 شماره ی اول بازی را بر عهده داشتند این شماره ها به خوبی پرداخته نشده و دارای نواقصی در حیطه‌ی داستانی هستند اما همچنان سری سایلنت هیل دارای یکی از بهترین داستان ها در طول تاریخ بازیهای رایانه ای است.
لازم به ذکر است بر اساس این بازی تاکنون دو فیلم سینمایی نیز ساخته شده که شماره دوم (تا زمان نگارش این مقاله) هنوز اکران نگردیده است. با توجه به نظر مخاطبان، فیلم اول یکی از برترین و موفق‌ترین فیلم های ساخته شده بر اساس یک بازی ویدیویی می‌باشد.
همچنین شرکت کونامی در سال 2006 و به مناسبت اکران فیلم، مجموعه‌ای ویدیویی را بر روی رسانه‌ی UMD برای PSP عرضه نمود که با نام The Silent Hill Experience شناخته شده و شامل دو کمیک The Hunger و Dying Inside ، ترایلر شماره‌های 1 تا 4 بازی و فیلم، مصاحبه با آهنگ‌ساز افسانه‌ای سری به همراه کارگردان فیلم و برخی موسیقی‌های بازی می‌باشد.

دریافت خلاصه به صورت فایل pdf :دانلود
تهیه و تنظیم خلاصه : (msbazicenter)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

مقالات تحلیلی بازی نوشته شده توسط امیر حسین فرحزادی ( Bone Crusher ) :
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش اول )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش دوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش سوم )
بازی‌سنتر | مقالات | تاریخچه و داستان بازی ها | تاریخچه و بررسی دقیق سری سایلنت هیل ( بخش چهارم )

تاپیک تحلیل بازی نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلی ( nemesis ) ( کامل نشده ):
The Lost Memories ---پایه و اساس بازی بزرگ "Silent Hill" -- تحلیلی بزرگ برای این بازی

مقالات مختلف در مورد سری سایلنت هیل:
Silent Hill: Homecoming Plot
Silent Hill: Origins Plot
Silent Hill Shattered Memories Plot
داستان (Silent Hill: Orphan)
شباهت بین Homecoming و Silent Hill 2
تاریخ وقایع Silent Hill و Shepherd's Glen
دانلود Silent Hill 2 - The movie
ترجمه یادداشت های سایلنت هیل 2
ترجمه فارسی دیالوگ های بازی Silent Hill 2: Born from a Wish
سایلنت هیل 4: پرونده قربانیان
ساکنین South Ashfield Heights apartments- قسمت اول - قسمت دوم
یادداشتی کوتاه بر SILENT HILL: HOMECOMING
داستان نسخه اول فیلم سایلنت هیل
Silent Hill: Original Memories
Silent Hill HD Collection Achievements Guide
Little Baroness
جودی میسون
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 1
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 2
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 3
طرح اولیه موتور سایلنت هیل پست 4
خاطرات الکس شپرد

Attachments

• sh1.png
    sh1.png
    56.3 KB · مشاهده: 3,573
  • silenthill1.jpg
    silenthill1.jpg
    55.1 KB · مشاهده: 117
آخرین ویرایش:

shm744

کاربر سایت
May 8, 2008
391
نام
شهام سمیع عادل
مری :
در رویاهای ناآرامم من آن شهر را میبینم . سایلنت هیل .
تو قول دادی تا باز هم من رو اونجا ببری ولی هیچ وقت این کار رو نکردی .
من الان اونجا تنهام ... توی مکان مخصوصمون... منتظر تو ... منتظرت تا برای دیدنم بیای ... ولی تو هیچ وقت نخواهی اومد .
پس انتظار میکشم . پیچیده توی پیله ی تنهائی و درد . من میدونم که کار وحشتناکی در حقت کردم . کاری که هیچ وقت من رو به خاطرش نخواهی بخشید. آرزومه که میتونستم تغییرش بدم، ولی نمیتونم . اینجا با احساسی توام با زشتی و بدبختی دراز کشیده ام و انتظا تو رو میکشم . هر روز به ترک های روی دیوار اتاقم خیره میشم و به تنها چیزی که میتونم فکر کنم این هست که چقدر همه ی این داستان ناعادلانه است. دکتر امروز اومد . گفت که میتونم برای یه مدت کوتاه برم خونه. فکر نکنم به این معنی باشه که دارم بهتر میشم معنیش اینه که احتمالا این آخرین شانسم هست . فکر کنم منظورم رو میفهمی ... اگر چه ... خوشحالم که دارم میام خونه . دلم خیلی برای تو تنگ شده. اما من میترسم جیمز . میترسم که تو واقعا دلت نخواهد من برگردم خونه . هر وقت به دیدنم میای ، میتونم بگم که این موضوع چقدر برای تو سخته . نمیدونم که ازم متنفری یا دلت برام میسوزه یا فقط حالت رو بهم میزنم. من در این مورد متاسفم. زمانی که اولین بار فهمیدم که دارم میمیرم نمیخواستم این موضوع رو بپذیرم.
تمام این مدت من خیلی عصبانی بودم. همه ی کسائی رو که دوست داشتم عذاب دادم ، مخصوصا تو رو جیمز ... به همین خاطر هست که اگر ازم متنفر باشی درک میکنم . میخوام این رو بدونی جیمز ... همیشه عاشقت خواهم بود. اگر چه زندگی مشترکمون اینطور به پایان رسید ، باز هم با دنیا عوضش نمیکردم . ما سال های فوف العاده ای کنار هم داشتیم . خب این نامه خیلی بیراهه رفت ... پس ازت خداحافظی میکنم . من به پرستار گفتم که این نامه رو بعد از رفتن من بهت بده . این به این معنی هست که اگر داری این نامه رو میخونی من مرده ام . نمیتونم بهت بگم من رو به خاطرت بسپار . ولی تحمل این رو هم ندارم که فراموشم کنی. این سال های اخیر که من مریض بودم خیلی متاسفم برای کاری که با تو کردم . با ما کردم. تو خیلی چیزها به من دادی که من نتونستم حتی کوچکترینش رو جبران کنم . برای همین هست که میخوام حالا دیگه برای خودت زندگی کنی حالا کاری رو بکن که بهترین هست برات ... جیمز ، جیمز ، تو باعث شادی من بودی ...

خدا بگم چی کارت نکنه اشکان ...
باور کن وقتی داشتم دوباره بعد از مدتها این قسمت رو می خوندم بغض سنگینی گلومو گرفته بود ...
جدی می گم ...

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
خب من SM‌ رو بازی نکردم ولی بعید می‌دونم ایده کاملاً منطبق با Shadows of the Past باشه.
من خیلی رو ایده‌ی ساخت بازی در فضای شلوغ فکر کردم. اول احمقانه به نظرم اومد. ولی الان شدیداً شیفته‌ی بازی شدم.
خب مسعود جان توی SM, هری میره پیشه یه روانپزشک. روانپزشک هم ازش میخواد که اتفاقاتی که توی سایلنت هیل براش رخ داده رو تعریف کنه! در حین اینکه داره تعریف میکنه, فلش بک میخوره به گذشته و ما اونجا کنترل کارکتر رو در دست میگیریم. بازی SOTP هم در مورد یه بیمار روانیه که دکترها ازش میخواند اتفاقاتی که در سایلنت هیل براش رخ داده رو تعریف کنه و در حین این که داره تعریف میکنه, فلش بک میخوره به گذشته, و ما اونجا کنترل کارکتر رو در دست میگیریم.
در مورد ایده فضای شلوغ و روز روشن, این ایده در SM به کار گرفته نشد. شاید توانایی ساخت چنین چیزی رو نداشتند و خب واقعاََ هم یه ریسک خیلی بزرگی بود!
Team Silent هم قبل از ساخت SH2 این ایده به ذهنشون رسیده بوده! ولی خب تا سایلنت هیل 4, از این فضای شلوغ و روز روشن خبری نبود...
البته توی سایلنت هیل 4, فضای بازی روشن شده بود...شاید داشتند زمینه سازی میکردند!:d

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
درود!
بالاخره برای نسخه 360 دان پور پچ عرضه شد, فعلا خبری از نسخه PS3 نیست!
این پچ بسیاری از مشکلات بازی رو رفع میکنه!
لیست ساند ترک های Silent Hill: Revelation هم اعلام شد:

01. Silent Hill Revelation – Jeff Danna & Akira Yamaoka
02. Early Birthday Present – Jeff Danna & Akira Yamaoka
03. Armless/The Missionary Attacks – Jeff Danna & Akira Yamaoka
04. Vincent and Heather Open the Box – Jeff Danna & Akira Yamaoka
05. Born and Raised In Silent Hill – Jeff Danna & Akira Yamaoka
06. Heather in the Fog World – Akira Yamaoka
07. Alessa’s Mother/No Ordinary Spider – Jeff Danna & Akira Yamaoka
08. Vincent Condemned – Jeff Danna
09. Master of the Order – Jeff Danna & Akira Yamaoka
10. Red Pyramid/The Nurses – Akira Yamaoka
11. The Carousel/Red Pyramid Battles the Missionary – Jeff Danna & Akira Yamaoka
12. Lost Souls – Jeff Danna & Akira Yamaoka
13. Rain of Brass Petals Three Voices Edit – Akira Yamaoka
14. Silent Scream – Akira Yamaoka

Film Music Reporter

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
یادش به خیر یه زمانی قرار بود دسته جمعی بریم سایلنت هیل بازی کنیم. از شماره اول. باز خوبه من و امیر یه حرکتی زدیم. بقیه که اصلا....
امیر همچنان توی شهر سرگردانه. هری من هم از بس توی ورودی مدرسه منتظر هری امیر موند جلبک ازش رشد کرد.

---------- نوشته در 03:21 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:11 PM ارسال شده بود ----------

Team Silent returns for Silent Hill 9 (April Fools) | Rely on Horror
=))

mppm

کاربر سایت
Jul 21, 2012
288
نام
محمد
درود!
بالاخره برای نسخه 360 دان پور پچ عرضه شد, فعلا خبری از نسخه PS3 نیست!
این پچ بسیاری از مشکلات بازی رو رفع میکنه!
لیست ساند ترک های Silent Hill: Revelation هم اعلام شد:

01. Silent Hill Revelation – Jeff Danna & Akira Yamaoka
02. Early Birthday Present – Jeff Danna & Akira Yamaoka
03. Armless/The Missionary Attacks – Jeff Danna & Akira Yamaoka
04. Vincent and Heather Open the Box – Jeff Danna & Akira Yamaoka
05. Born and Raised In Silent Hill – Jeff Danna & Akira Yamaoka
06. Heather in the Fog World – Akira Yamaoka
07. Alessa’s Mother/No Ordinary Spider – Jeff Danna & Akira Yamaoka
08. Vincent Condemned – Jeff Danna
09. Master of the Order – Jeff Danna & Akira Yamaoka
10. Red Pyramid/The Nurses – Akira Yamaoka
11. The Carousel/Red Pyramid Battles the Missionary – Jeff Danna & Akira Yamaoka
12. Lost Souls – Jeff Danna & Akira Yamaoka
13. Rain of Brass Petals Three Voices Edit – Akira Yamaoka
14. Silent Scream – Akira Yamaoka

Film Music Reporter

امیرم! این پچ 360 رو بیشتر میتوضیحی داداش؟

---------- نوشته در 10:31 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:28 PM ارسال شده بود ----------

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
امیرم! این پچ 360 رو بیشتر میتوضیحی داداش؟
والا اینطور که من از کامنت ها فهمیدم! مشکلات Save Point بازی و تعدادی از باگ های بازی رفع شده.
ولی هنوز افت فریم در بازی مشاهده میشه و اصلاََ این مشکل رفع نشده...
کلاََ حجم این پچ 3 مگابایته!!!
بهتره بگیم این پچ تعداد کمی از مشکلات فنی بازی رو رفع میکنه!
یکی از دوستان هم به کونامی ایمیل داده که این پچ برای PS3 کی منتشر میشه, کونامی هم در جواب گفته:

[LTR]
Dear Konami Customer,

Thank you for contacting Konami Customer Support. Unfortunately, we do not have exact date yet for the release of the patch for Silent Hill Downpour on PS3 , but it should be announced soon.
We again apologize for the inconvenience, and thank you for your patience and understanding.
[/LTR]

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
Ready Yourselves for the most epic fail ever:

55194914712205428564.jpg

See Your Worst Nightmares ---> IGN

با وجود گلابی، بیشتر از این انتظار نمیرفت. لامصب سن مادربزرگ منو داشت تا یه دختر 17 ساله
ببینیم گلابی RE Retribution چکار میخواد بکنه

آخرین ویرایش:

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
Ready Yourselves for the most epic fail ever:
See Your Worst Nightmares ---> IGN

با وجود گلابی، بیشتر از این انتظار نمیرفت. لامصب سن مادربزرگ منو داشت تا یه دختر 17 ساله
ببینیم گلابی RE Retribution چکار میخواد بکنه
بی خیال علی...
از همون اول هم معلوم بود که این فیلم چیز مالی نمیشه...
البته فکر کنم IGN به فیلم قبلی سایلنت هیل 5 داده بود, ولی در کل وقتی من تریلر قسمت جدید فیلم رو دیدم, اینجوری شدم--->:-&
گویا هدر در این نسخه BF داره؟ درسته؟:|
بریم سراغ همون سایلنت هیل های کلاسیک خودمون...
====================================
توی سناریوی Born from a Wish, ماریا از ارنست میپرسه:
ماریا: اسم من....ماریا(ئه). اسم تو چیه؟
ارنست: ارنست.
ماریا: ارنست همینگوی؟
ارنست: بالادوین.
خب همونطور که مبینید ماریا میگه اسمت ارنست همینگوی هست؟
حالا این ارنست همینگوی در واقعیت کیه؟

220px-Ernest_Hemingway_1923_passport_photo.TIF.jpg

ارنِست میلر هِمینگوی (به انگلیسی: Ernest Hemingway) از نویسندگان برجستهٔ معاصر ایالات متحده آمریکا و برندهٔ جایزه نوبل ادبیات است. وی از پایه‌گذاران یکی از تأثیرگذارترین انواع ادبی، موسوم به «وقایع‌نگاری ادبی» شناخته می‌شود.

ارنست همینگوی همه عمرش سرگرم ماجراجویی بود. از زخمی‌شدن در ایتالیا بر اثر اصابت ۲۰۰ تکه ترکش‌گلوله نیروهای اتریشی در خلال جنگ جهانی اول تا شرکت در خط مقدم جبهه‌های جنگ داخلی اسپانیا یا سفرهای توریستی به حیات‌وحش آفریقا تا ماهی‌گیری و شکار حیوانات وحشی و زندگی در کوبا. این روحیه ماجراجویی البته جایی امانش را برید٬ برای همین هم روزی تپانچه‌ای برداشت و به مغزش شلیک کرد.

از مهم‌ترین رمان‌های او کتاب پیرمرد و دریا است. این کتاب می‌گوید "یک مرد را می توان نابود کرد ولی نمی توان شکست داد" داستان پیرمردی است که با ماهی بزرگی مبارزه می کند. برخی ار نقادان گفته اند ارزش پیامی و داستان با ارزش تر از اختراع پیل بوده است.
------------------------------------
درونمایه داستان «پیرمرد و دریا» را می‌توان به روش‌های گوناگون تعبیر و تفسیر نمود. خود همینگوی در این مورد گفته‌است:
شما هیچ کتاب خوبی را پیدا نمی‌کنید که نویسندهٔ آن از پیش و با تصمیم قبلی نماد و یا نمادهایی در آن وارد نموده باشد... من کوشش کردم در داستانم یک پیر مرد واقعی، یک پسربچه واقعی، یک دریای واقعی، یک ماهی واقعی و یک کوسه‌ماهی واقعی خلق نمایم. و تمام اینها آنقدر خوب و حقیقی از کار در آمدند که حالا هریک می‌توانند به معنی چیزهای مختلفی باشند.
سبک داستان، سادگی آن و واقعی و قابل باور بودن ماجراهای آن این امکان را بوجود می‌آورند که داستان را بتوان به روش‌های گوناگون تعبیر و تفسیر نمود.
منبع: ویکی پدیا

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
بی خیال علی...
از همون اول هم معلوم بود که این فیلم چیز مالی نمیشه...
البته فکر کنم IGN به فیلم قبلی سایلنت هیل 5 داده بود, ولی در کل وقتی من تریلر قسمت جدید فیلم رو دیدم, اینجوری شدم--->:-&
گویا هدر در این نسخه BF داره؟ درسته؟:|
بریم سراغ همون سایلنت هیل های کلاسیک خودمون...
باز امیر شماره قبلی سعی خودش رو کرده بود به بازی وفادار باشه و نسبتا هم موفق بود. ولی الان که هیچ کدوم از شخصیت های بازی تناسبی به هم ندارن، هدر BF داره، کله هرمی به یه نماد مضخرف تبدیل شده، شهر سایلنت هیل که مثلا باید هیچکس توش نباید باشه جمعیتش از شهر ما بیشتر شده و ......... باید کمتر بهش میدادن.
===========================
من وقتی راهنمایی بود، شروع کردم به خوندن کتاب های ژول ورن، مارک تواین و ...
تنها کتابی که نتونستم به دستش بیارم همین پیرمرد و دریا بود.
از این دست اشارات به نویسنده های مشهور توی بازی کم نبوده نمونه-ش همین شکسپیر. همین استفاده به جا و درست بازی از این چنین مواردی بوده که باعث شده یه پله از عناوین هم سبکش بالاتر باشه

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
درود بر همه

این نسخه از فیلم عملاً از داستان بازی دور شده ، به خاطر همین مورد هم شاید زیاد مورد استقبال قرار نگیره، خوب پس با اطمینان می‌تونیم بگیم فیلم سایلنت هیل هم همون راه سری فیلم‌های رزیدنت ایول را در پیش گرفته، استفاده از المان‌های داستانی بازی ولی بدون وفاداری به داستان.
از وقتی فهمیدم وینسنت رو اینقدر فجیع نمایش دادند از فیلم ناامید شدم، کرکتر وینسنت نقش مهمی تو داستان نسخه سوم داشت، یکی از سران پر نفوذ فرقه تبدیل به یک پسر سوسول ماجراجو شده! هدری که ما می‌شناسیم فردی نبود که اهل تعاملات اجتماعی باشه، تنها دوست هدر فقط و فقط پدرش هری بوده!
PH بدبخت هم که به عنوان خزترین نماد سایلنت هیل شناخته میشه و بدون هیچ دلیلی تو این نسخه حضور داره. بقیه موارد هم که اصلاً نیازی نیست در موردش صحبت بشه! اما در مورد ترسناک نبودنش، نسخه اول فیلم هم چندان ترسناک نبود، بیشتر به خاطر روایت داستان و فضا سازی خوب تأثیر گذار بود. نسخه اول با نمایش محیط‌های سوت و کور و اتمسفر سنگین تونست اون حس سایلنت هیلی رو منتقل کنه ولی این نسخه که ... .

خب همونطور که مبینید ماریا میگه اسمت ارنست همینگوی هست؟

خوب اینجا یک سؤال پیش میاد: به نظر شما این نام در ذهن کی نقش بسته بوده؟ جیمز یا مری؟ کدوم یکی از این دو آثار این نویسنده رو مطالعه می‌کردند و با اسمش آشنا بودند؟ آیا این مورد رو هم میشه مثل لورا و خرس عروسکی به مری نسبت داد؟

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
من همون زمان که این پسرک زشت! رو در کنار هدر دیدم گفتم که این فیلم نا امیدم می کنه
آخه آبروی هدر رفت !!!!!!!!!!!
من هنوز فیلم رو ندیدم و نخواهم دید، غمم بیشتر میشه

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
آقا یه چیزی!:d
چرا توی پایان In Water به جای اینکه سازنده ها بیاند یه آهنگ غم انگیز رو انتخاب کنند, اومدند یه آهنگ متال و خشن رو برای پایان بازی انتخاب کردند؟
اسم آهنگی که توی پایان In Water میزنه, Angel's Thanatos ئه..
تاناتوس در اساطیر یونان, فرشته مرگه...نماد پروانه هم هست...
خوب اینجا یک سؤال پیش میاد: به نظر شما این نام در ذهن کی نقش بسته بوده؟ جیمز یا مری؟ کدوم یکی از این دو آثار این نویسنده رو مطالعه می‌کردند و با اسمش آشنا بودند؟ آیا این مورد رو هم میشه مثل لورا و خرس عروسکی به مری نسبت داد؟
به گمونم مری این آثار رو مطالعه کرده! شاید در موقعه ای که در بیمارستان بستری بوده, این کتاب ها رو مطالعه میکرده!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر