Xenia | Xbox 360 Emulator

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
گرامی من بیست سال پی سی گیمر بوده ام مزایا رو میدونم . مایکرو دو نسله داره بکوارد ساپورت میکنه مطمئنا نسل بعدش هم همینطور است . همه پی سی ها ایمولاتور نیستند . همه ایمولاتور ها هم کار نمیکنند درست (بگ و کرش و مشکلات تکنیکی که حلش از عهده خیلی ها بر نمیاد ...)بازی اصلی ۳۶۰یا ایکس اوجی بسیار ارزونه بندرت بازی اصلی گرون هست اکثر رنج صد تا پانصد تومن .بعد بلاک باستر ها به بهترین شکل ممکن اجرا میشن روی سخت افزار native با رزلوشن بالا و ساپورت کنترلر استاندارد و حتی اچیومنت و ذخیره سازی کلود.و... من چندین ساله دارم بکوارد بازی میکنم قابل مقایسه نیست ایمولوت بگیر نگیر زیاد داره.
بکوارد.دیسک فیزیکی میزاری تو دستگاه تمام بازی ده سال بیست سال پیش رو یا 1080یا 4کا بازی میکنی.

این پیج تاپیک خودم رو ملاحظه کنید متوجه میشید فرایند راحته و کاربردی :

پیوستن به Team XBOX . برای بار سوم
عزیز شبیه ساز پی سی هم سخت افزاریه دیگه اگه نبود که با رزولوشن بالاتر قابل اجرا نبود اصلا فرقش اینکه ماکروسافت سورس کد خودش داره شبیه ساز بهتری ارائه داده که صد البته بعدا این شبیه سازها هم به اونجا می رسن
بقیه شبیه سازها هم که دقیقا همین شبیه سازها پی سی هست توی Developer mode می شه فعالش کرد که صد البته خیلی بدترم از پی سی روش اجرا می شه
شما ایکس باکس خریدی یا حاضری برای بازی اصل پول بدی اینجا خیلی ها حاضر نیستن نه ایکس باکس بخرن نه بازی اصل
بعدشم برخی بازی ها نسخه دانلودیشم دیگه گیر نمیاد چه برسه به اصلش
تازه توی ایران که اصلا بازی اصل xbox 360 خیلی کمه کلا بازی اصل توی ایران کمه
بعدشم کار کردن با پی سی هم خیلی راحت تره هم دستت خیلی باز تره هر نوع گیم پد یا موس و کیبورد یا مد تکسچری چیزی کیویک سیو یا خلاصه کلی کارهای دیگه در کنار اینکه همیشه ساختار یک شکلی داره نه اینکه نسل بعدی ایکس باکس شاید developer mode بسته بشه یا دیگه سیوهای قدیمی روی جدیده کار نکنه و خیلی مشکلات دیگه
کنسولی ها خیلی تلاش می کنن که بگن کنسول برای بازی بهتره اما پی سی توی همه چیز بهتره نه فقط بازی چون ازادی عملش خیلی بیشتره اما برای کسایی که زندان به جنگل ترجیح می دن نمی شه جنگل توصیف کرد چون همیشه توی زندان بودن
من در کنار بزرگ ترین ارشیو پی سیم ارشیو خیلی بزرگی از 360 هم داشتم اما متاسفانه بعد که وان خریدم کل ارزشش از بین رفت هیچ خبری از انتقال داده هام نبود چون جیتگ شده بود الان کل زحمت های من فقط داخل همون 360 که هنوزم دارم قابل استفاده هست اما تمامی زحمات پی سی من همچنان پا برجاست و هر نسلیم که پیش می ره می تونم با رزولوشن بهتریم بازیشون کنم یعنی من از دهه ی 90 تا الان هر بازی که هوس بکنم با یک کلیک داخلشم به همین راحتی
الان من برای پی اس ویتا هم کلی زحمت کشیدم و بعید می دونم کسی به این دقت ارشیو به این زیبایی تونسته باشه درست کرده باشه اما خوب اگر مشکل دار بشه دستگاه باز باید بگردم دنبال دستگاه تمیز جایگزین که شاید با توجه به قفل psn شاید بشه بازسازیش بکنم اما پی سی هر چقدرم که اپگرید کنید همه چیز به راحتی منتقل می شن تازه بهترم می شن الان kill zone 2 دارم با دسته ps5 بازی می کنم که قطعا لذتش از دسته خود 3 بیشتره

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
عزیز شبیه ساز پی سی هم سخت افزاریه دیگه اگه نبود که با رزولوشن بالاتر قابل اجرا نبود اصلا فرقش اینکه ماکروسافت سورس کد خودش داره شبیه ساز بهتری ارائه داده که صد البته بعدا این شبیه سازها هم به اونجا می رسن
بقیه شبیه سازها هم که دقیقا همین شبیه سازها پی سی هست توی Developer mode می شه فعالش کرد که صد البته خیلی بدترم از پی سی روش اجرا می شه
شما ایکس باکس خریدی یا حاضری برای بازی اصل پول بدی اینجا خیلی ها حاضر نیستن نه ایکس باکس بخرن نه بازی اصل
بعدشم برخی بازی ها نسخه دانلودیشم دیگه گیر نمیاد چه برسه به اصلش
تازه توی ایران که اصلا بازی اصل xbox 360 خیلی کمه کلا بازی اصل توی ایران کمه
بعدشم کار کردن با پی سی هم خیلی راحت تره هم دستت خیلی باز تره هر نوع گیم پد یا موس و کیبورد یا مد تکسچری چیزی کیویک سیو یا خلاصه کلی کارهای دیگه در کنار اینکه همیشه ساختار یک شکلی داره نه اینکه نسل بعدی ایکس باکس شاید developer mode بسته بشه یا دیگه سیوهای قدیمی روی جدیده کار نکنه و خیلی مشکلات دیگه
کنسولی ها خیلی تلاش می کنن که بگن کنسول برای بازی بهتره اما پی سی توی همه چیز بهتره نه فقط بازی چون ازادی عملش خیلی بیشتره اما برای کسایی که زندان به جنگل ترجیح می دن نمی شه جنگل توصیف کرد چون همیشه توی زندان بودن
من در کنار بزرگ ترین ارشیو پی سیم ارشیو خیلی بزرگی از 360 هم داشتم اما متاسفانه بعد که وان خریدم کل ارزشش از بین رفت هیچ خبری از انتقال داده هام نبود چون جیتگ شده بود الان کل زحمت های من فقط داخل همون 360 که هنوزم دارم قابل استفاده هست اما تمامی زحمات پی سی من همچنان پا برجاست و هر نسلیم که پیش می ره می تونم با رزولوشن بهتریم بازیشون کنم یعنی من از دهه ی 90 تا الان هر بازی که هوس بکنم با یک کلیک داخلشم به همین راحتی
الان من برای پی اس ویتا هم کلی زحمت کشیدم و بعید می دونم کسی به این دقت ارشیو به این زیبایی تونسته باشه درست کرده باشه اما خوب اگر مشکل دار بشه دستگاه باز باید بگردم دنبال دستگاه تمیز جایگزین که شاید با توجه به قفل psn شاید بشه بازسازیش بکنم اما پی سی هر چقدرم که اپگرید کنید همه چیز به راحتی منتقل می شن تازه بهترم می شن الان kill zone 2 دارم با دسته ps5 بازی می کنم که قطعا لذتش از دسته خود 3 بیشتره
دوست من جنگل؟؟ چیه؟ زندان چیه داستانی میگید 😂
من مخالف ایمولوت نیستم. اتفاقا ارشیو بازی های 360 الان براحتی میشه تهیه کرد شما در جریان نیستی بازی فیزیکی و دیجتالی الان میشه باقیمت های بسیار پایین تهیه کرد.تمام ارشیو ایکس باکس اوجی و 360 رو من برات میخرم دونه دونه موجودن من خودم بهترین بازی های 360 فیزیکی و دیجیتالی ارشیو دارم. شما که اینقد طالب انجام بازی 360ای من بهت پیشنهاد دادم گفتم پلتفرمش هست بازیش هم هست یک سریز اس 9تومن الان تمام بازی های بیست سال قبلش رو اجرا میکنه. سی پی یو قوی برای ایمولوث الان باید سیستم قوی ببندی چقدر میافته؟ بعد باز با مشکلات بیشمار و... من مخالف بحث نیستم کلی گفتم بر خلاف پی اس تری و نینتندو که بله برخی عناوین در دسترس نیستند و ایمولاتور تنها راه است ایکس باکس بکوارد داره و نیازی انچنان نیست به ایمولوت. من عزیز تو زندان نبودم بیست سال قوی ترین سیستم ها رو داشتم در فروم سخت افزازی لیون سالها اورکلاکر و هاردور باز بودم دیگه خسته شدم وقت کم و فرصت نداشتن باعث شد کوچ کنم تمام این راه ها که شما داری میری من ده سال پیش رفتم گذاشتم کنار. با تازه وارد صحبت نمیکنی همین الان دارم مارموسا دیمون بلید wii رو رو دلفین اندروید روی پوکو، f3 باز ی میکنم😂با کنترلر ایکس باکس بلوتوث. سیصد ساعت زلدا botw روی پی سی بردم تا اخر بعد دیدم خود سوییچ چیز دیگه است رو سوییچ بازیش کردم. من سلیقه ام سخت افزار مادره شما هم گفتم خدمتت بکوارد براحتی دردسترسه. شما اگر واقعا دنبال بازی 360 ای که حتما 95%شون هم اجرا نمیشن و کرش دارن و باگ و.... سریز اس یا وان اس رو با بکوارد تمام بازی های مورد علاقه ات رو داری. حالا راه سخت میخوای بری و کلی هزینه کنی و یا از مزایای پی سی برای من بگی انگار هیچ کسی نمیدونه مادینگ و کاستوم تکسچر اون یک داستان دیگه است. بازی هم که میگی گرونه اصلا اینطور نیست بازی های قدیمی 360و اوجی با قیمت ها و تخفیفات عالی موجود هستن در استور براحتی با یک دکمه میخری من صد تاش رو خودم خریدم فیزیکی و دیجیتالی. فیزیکی هم پره برید تو ایسام کلکسیون دارن از بهترین بازی های 360.توی همین استور بازیسنتر من کلی بازی 360اوجی خریدم تقریبا نو آکبند عکس هم هست میتونم برات بفرستم از آرشیو ها. 360بکواردش بسیار قدرتمند تره از ایمولوت. کسی مزایای پی سی رو انکار نکرد که شما اشاره میکنی بهشون؟!
این فقط یک سرچ کوچک است در استور ایکس باکس نمونه :

View attachment VID_20220530_201655_832x468.mp4
تمام بازی بیست سال پیش تقریبا بدون محدویت میشه تهیه کرد تمام بازی ها رو تمامشون از زمان ایکس باکس اوجی در دسترس هستند. اینکه که شما میگید محتوی نیست یا دردسترس نیست صحیح نیست.باز درنهایت خیلی از شبیه سازها و خیلی از بازی ها اخرش اجرا نمیشن و سازگاری و اجراشون بسته به تیم توسعه دهنده شبیه سازه. باز هم در نهایت کلی بازی خراب و باگ دار و کرشی میمونه که کاریشون نمیشه کرد خیلی هاشون هم که اصلا ایمولوت نمیشن . خوب کسی از مزایای پی سی بد نگفت نگفت که شما میگی موس و کیبورد و.. /! ؟صحبت بکوارد در مقابل ایمولوت بود. فکر کنم بهتون نشون دادم ابعاد بکواردر و و اینکه شما به صد در صد ارشیو دسترسی داری در حالی که در ایمولاتر با مشکلات زیادی روبرو هستی و البته درنهایت یک سری بازی ها اجرا میشن دست و پا شکسته و... باز قابل مقایسه نیست. بحث پایرت هم گفتید جاش نیست هیچ اون دیگه یک موضوع دیگه است اصلا وارد نمیشم داستان طولانی است. حالا باز از مزایا بگم یا کافیه؟!
بهرحال سپاس که در بحث بودی.

آخرین ویرایش:

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
سلام
دوستان بنده مدتیه که از این شبیه ساز استفاده میکنم. متوجه شدم که بعد از گذشت مدتی ظرفیت خالی هارد پر میشه. بعد از کمی بررسی متوجه شدم که فایل xenia.log که لاگ های برنامه توش ذخیره میشه ظرفیتش به شدت افزایش پیدا میکنه. با حذف این فایل مشکل بصورت موقت حل میشه ولی با اجرای دوباره برنامه دوباره این فایل ایجاد میشه و ظرفیتش به شدت افزایش پیدا میکنه. تنها چاره ای که پیدا کردم اینه که فایل رو Read-only کنم که با این کار مشکل بصورت کامل حل شد.

• Like
Reactions: satellitedvb

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,637
اقا این شبیه درست و درمون کار می کنه چه بازی های خاصی رو میتونه درست و حسابی اجرا کنه ؟
not much :D

Issues · xenia-project/game-compatibility

تو این لینک سرچ کن بین Playable ها ببین بازی که میخوای هست یه نه

پ.ن: کلا لیست Compatibility امولاتور ها خیلی آپدیت نیستن تهش باید خودت تست کنی ببینی رو سیستمت چجوری اجرا میشه :D

من دارم Rise of a ninja و Broken bond رو دانلود میکنم امیدوارم خوب اجرا بشن

از اون بازی هاست که برام نوستالژیه و امکان پورت شدنش رو PC و یا ریمستر شدنش از صفر هم کمتره

فکر کن بازی Naruto رو دادن Ubisoft ساخته و خوب هم درومده :))

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
اقا این شبیه درست و درمون کار می کنه چه بازی های خاصی رو میتونه درست و حسابی اجرا کنه ؟
بازی های Red Dead Redemtion و SILENT HILL DOWNPOUR و resident evil code veronica HD رو باهاش بازی کردم و بدون مشکل خاصی اجرا شدن. چون سیستم من زیاد قوی نیست بعضی جاها افت فریم دارم.

• Like
Reactions: Dark_Souls

Hajvahid

کاربر سایت
Jul 23, 2022
12
نام
Gabe Newell

اموزش تغییر رزولوشن و تنظیمات کلی شبیه ساز xenia

ابتدا نسخه xenia_canary دانلود میکنید Releases · xenia-canary/xenia-canary

یک فلدر بنام portable.txt داخل پوشه xenia بسازید بعد شبیه سازو اجرا کنید . اتوماتیک فایل کانفیگ xenia-canary.config کنار شبیه ساز ایجاد میشه ..
حالا فلدر portable.txt که ساختید پاک کنید

خوب فایل کانفیگو xenia-canary.config با برنامه notepad++ باز کنید در قسمت رزولوشن مقادیر طبق رزولوشن مانیتورتون تغییر بدید (بصورت پیش فرض روی 720p هست )

https://s6.uupload.ir/files/untitled_09qn.jpg

با این روش کل تنظیمات شبیه سازو میتونید تغییر بدید

سوالی داشتید با من در ارتباط باشید;)

آخرین ویرایش:

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
496
نام
علی
not much :D

Issues · xenia-project/game-compatibility

تو این لینک سرچ کن بین Playable ها ببین بازی که میخوای هست یه نه

پ.ن: کلا لیست Compatibility امولاتور ها خیلی آپدیت نیستن تهش باید خودت تست کنی ببینی رو سیستمت چجوری اجرا میشه :D

من دارم Rise of a ninja و Broken bond رو دانلود میکنم امیدوارم خوب اجرا بشن

از اون بازی هاست که برام نوستالژیه و امکان پورت شدنش رو PC و یا ریمستر شدنش از صفر هم کمتره

فکر کن بازی Naruto رو دادن Ubisoft ساخته و خوب هم درومده :))

عالی بودند هر دو عنوان قبلا رو 360 زدم Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 مونده که دو سال هست رو سیستم اصلا طلسم شده نمیرم سمتش ! احساس می کنم ناروتو مال دوره نوجوانی بود نه الان :D

• Sad
Reactions: NHM

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
یه ویدیو پیدا کردم که بسیار عالی هستش در مورد تنظیمات که رو نسخه اصلی برنامه هم جواب میده

Code:
https://www.youtube.com/watch?v=1_rrPovt4yM

یه مورد دیگه رو هم باید بگم بهتون
برای اینکه فایل کانفیگ رو ببینید احتیاج به ساخت فایل portable.txt نیست. کافیه برنامه رو باز کنید و از سربرگ File گزینه Show content directory رو بزنید تا یک پوشه براتون باز بشه.
1659176119877.png
حالا یه پوشه به عقب برین تا فایل کانفیق رو مشاهده کنین
1659176170130.png
------------------------------------------------------------------
مورد بعدی اینه اگه با ساخت فایل portable.txt و ایجاد شدن فایل xenia.config.toml برنامه سیو های شما رو نشناخت باید پوشه content که در عکس بالا مشاهده میکنین رو کپی کنین تو پوشه برنامه.

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین

اموزش تغییر رزولوشن و تنظیمات کلی شبیه ساز xenia

ابتدا نسخه xenia_canary دانلود میکنید Releases · xenia-canary/xenia-canary

یک فلدر بنام portable.txt داخل پوشه xenia بسازید بعد شبیه سازو اجرا کنید . اتوماتیک فایل کانفیگ xenia-canary.config کنار شبیه ساز ایجاد میشه ..
حالا فلدر portable.txt که ساختید پاک کنید

خوب فایل کانفیگو xenia-canary.config با برنامه notepad++ باز کنید در قسمت رزولوشن مقادیر طبق رزولوشن مانیتورتون تغییر بدید (بصورت پیش فرض روی 720p هست )

https://s6.uupload.ir/files/untitled_09qn.jpg

با این روش کل تنظیمات شبیه سازو میتونید تغییر بدید

سوالی داشتید با من در ارتباط باشید;)
سلام من این کارها رو کردم ولی بازی به نظرم همون 720 پی هست هر کاری میکنم فورکی نمیشه بازی گرز2 را دارم و یک مورد دیگه فریم روی 30 قفله نمیشه باز کرد بالاتر بره 60 بشه میشه دقیق تر بگین رزولشن چه طور بالاتر ببرم من این کار کردم ولی 720 پی هست کیفیتش معلومه

Attachments

• IMG_20220803_100756.jpg
    IMG_20220803_100756.jpg
    882.2 KB · مشاهده: 8
  • Like
Reactions: raminxxx

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
سلام من این کارها رو کردم ولی بازی به نظرم همون 720 پی هست هر کاری میکنم فورکی نمیشه بازی گرز2 را دارم و یک مورد دیگه فریم روی 30 قفله نمیشه باز کرد بالاتر بره 60 بشه میشه دقیق تر بگین رزولشن چه طور بالاتر ببرم من این کار کردم ولی 720 پی هست کیفیتش معلومه
پست بالایی منو ببین. تو ویدیو کامل توضیح داده شده

• Like
Reactions: godofwar3

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر