xbox360 vs ps3

xbox360 vs ps3

• مجموع رای دهنده‌ها
    173
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
آقا لطفاً بحث هارو يك جا ادامه بديد.. نميشه راجع به يك موضوع 200 تا تاپيك داشته باشيم كه.. درضمن انقدر بخش آنلاين رو وسط نكشيد بخصوص در ايران كه شما با بهترين شرايط تازه بايد پول بديد و عضو شيد... تا بتونيد از امكانات آنلاين استفاده كنيد... بگذريم با اين وضع اينترنتها و پينگهاي مزخرف - منهاي بعضي شركتها - كه اونام وضعيت پينگهاشون UnStable هست و هيچ وقت ثابت نيست... پس اين براي ايراني جماعت تا 4 سال آينده مزيت حساب نميشه...
درضمن PS3 رو مگه ديدي ميگي بخش آنلاينش ضعيفه؟ اينا همه شايعات مايكروسافتي هاست... تا نياد و دوتا بازي آنلاين نده چيزي مشخص نميشه...

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
حالا سامان جان چرا داغ کردی....شما اون مقاله رو بخون کلا از XBOX 360ناامید میشی... خداییش سونی دیگه سنگ تموم گذاشته... اون دوتا برتری که گفتم از بارزترین هاش هست که XBOX 360 رو ناک اوت میکنه... دیگر خوبی های سونی : پشتیبانی تا 7 دسته برای بازی همزمان 7 نفر... وجود انواع و اقسام پرت های ارتباطی : 6 تا پرت USB 2.0 وجود اسلات کارتهای حافظه SD,MmeoryStick, .... و در ضمن هارد دیسک پلی استیشن با ورژنی دستکاری شده و مخصوص از لینوکس همراه خواهد بود که دستگاه باز ی شما رو به معنای واقعی کلمه تبدیل به یک ابر PC میکنه... و بعد از ریلیز پلی استیشن DevKit های اون برای فروش در دسترس عموم قرار میگیره و اگه شما هم دانشش رو داشته باشی .. بسم الله... بشین برنامه نویسی و بازی طراحی کن..

همه این قابلیتهایی که گفتی در مقابل XBOX Live هیچی به حساب نمیان
خیلی جالبه این امکانات رو خوب میدونید و باعث برتری کنسول بعدش از اون طرف میگید :

در بخش بازی های آنلاین که امکانات به نسبت بهتری نسبت به PS3 داره اما خب این بخش متاسفانه برای ماهایی که در ایران زندگی می کنیم مزیتی محسوب نمیشه

یعنی XBOX Live به این عظمت پشم ... این که DevKit پی اس 3 در درسترس عموم قرار میگیره برای ما که تو ایرانیم فایده ای داره ؟
اگه XBOX Live به درد ما نمیخوره پس بقیه هم نمیخورن ... شما از همون راهی که دارین میگین پی اس 3 خوبه میخواین ثابت کنین که 360 بده

در ضمن در بخش بازیهای آنلاین 360 به نسبت بهتر نیست ، به طور کامل سونی و کنسولش رو له میکنه

انقدر بخش آنلاين رو وسط نكشيد

وقتی میگن DevKit کنسول پی اس 3 به فروش میرسه تا همه استفاده کنن صدای هیچ کدومتون در نمیاد تا یکی میگه آنلاین همه میگن ای آقا ما که تو ایران فلانیم ...

کسانی که هی سخت افزار قوی سخت افزار قوی میکنن ، اگه شماها به سخت افزار قوی اهمیت میدین پس چرا از پی اس 2 که سخت افزارش برا عصر حجره پشتیبانی میکنید ؟

ضمنا بیخود نگردید تو اینترنت دبنال لینک و سایتی که از 360 بد گفته باشه بیارید بزارید اینجا به عنوان مدرک ... همون IGN هم که 10 تا دلیل برای خرید پی اس 3 نوشت فرداش برای خرید روولوشن و 360 هم دلیل نوشت ... منم همین الان میتونم 100 تا لینک بدم که توش تا دلتون بخواد از 360 تعریف شده و از پی اس 3 بد گفتن

آخرین ویرایش:

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
آقا بهزاد شما خودتو ناراحت نكن. با تمامي اين بحثهايي كه اينجا ميشه , نه كسي كه طرفدار پروپا قرص Ps3 هستش نظرش عوض ميشه و نه كسي كه طرفدار 360 هست بيخيال عشق خودش ميشه !
هر كس ميتونه كنسول مورد علاقه خودش رو بخره و لذتش رو ببره.
هيچ كس هم نميتونه نظرات خودش رو به ديگران تحميل كنه.
در ضمن مگه فقط قدرت سخت افزاريه كنسوله كه يك نفر رو بخودش جذب ميكنه ؟ خوب معلومه كه نه ! هركي كنسول مورد نظرش رو بخاطر بازيهاي كه انحصارا مختص اون كنسوله ميخره تا بتونه بازيهاي مورد علاقه اش رو بازي كنه.
بطور مثال من برم Xbox بخرم , با تمام قدرت سخت افزاريش , وقتي نتونم Re4 رو كه عشقمه بازي كنم , قدرت كنسول رو مبخوام چيكارش كنم.
اگه حرف نادرستي زدم , بگيد ؟!

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
آقا بهزاد شما خودتو ناراحت نكن. با تمامي اين بحثهايي كه اينجا ميشه , نه كسي كه طرفدار پروپا قرص Ps3 هستش نظرش عوض ميشه و نه كسي كه طرفدار 360 هست بيخيال عشق خودش ميشه !
هيچ كس هم نميتونه نظرات خودش رو به ديگران تحميل كنه.
در ضمن مگه فقط قدرت سخت افزاريه كنسوله كه يك نفر رو بخودش جذب ميكنه ؟ خوب معلومه كه نه ! هركي كنسول مورد نظرش رو بخاطر بازيهاي كه انحصارا مختص اون كنسوله ميخره تا بتونه بازيهاي مورد علاقه اش رو بازي كنه.
بطور مثال من برم Xbox بخرم , با تمام قدرت سخت افزاريش , وقتي نتونم Re4 رو كه عشقمه بازي كنم , قدرت كنسول رو مبخوام چيكارش كنم.
اگه حرف نادرستي زدم , بگيد ؟!
کاملا درسته.
این انتخاب بستگی به بازیی داره که شما دوست دارید.مثلا کسی سری بای RE یا devil may cry دوست داره میره PS3 میخره ولی مثلا کسی سری بازی halo یا deadoralive رو دوست داره میره X360 میخره.

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069

درسته.ولي نبايد بياد اينجا ايرادهاي بني اسراييلي بگيره و دلايل غلط بياره.بياد بگه من پي اس 3 رو دوست دارم .همين.

اخه پشتيباني از 7 دسته در مقابل 4 دسته شد برتري ؟مگه هر چي زياد تر باشه بهتره ؟ كدوم شومپرت هايي رو ديديد كه 7 تايي بشينن پي اس بازي كنند ؟ تصور كنيد تصوير تلويزيون هم به 7 قسمت مساوي تقسيم شه ! واقعا خنده دار نيست ؟

6 تا پورت يو اس پي ؟ يكي بگه به من كه اين 6 تا رو كجاش ميخواد بكنه ؟

دانش ديو كيت هم اولا كسي اين دانش رو تو ايران نداره ثانيا 30 هزار دلار پول نداره ديو كيت پي اس 3 رو بخره . براي اطلاع بگم كه ديو كيت 360 رو ميتونيد 20 هزار دلار بخريد.حالا هر كي پول داره بياد بخره.

بخش آنلاين 360 رو هم به راحتي ميشه استفاده كرد.يه اينترنت وايرلس بگيريد ميتونيد مثه بقيه بازي كنيد.هزينه ش هم براي بار اول و يك سال ميشه 200 دلار كه يه مقدار زياده.اما از دفعات بعد خيلي كمتر ميشه.

ببينيد من همين جا شرط ميبندم كه كسي تو ايران نميتونه پي اس 3 بازي كنه و تنها انتخابش بايد 360 باشه.نهايت شانس بياريد يك سال ديگه با قيمتي دور و بر 700 هزار تومن بتونيد پي اس 3 رو بگيريد.اونم مجبوريد بدون تلويزيون اچ دي بازي كنيد كه نصف كيفيت رو از دست ميديد.در ضمن قيمت بازي هاي پي اس 3 هم با وجود بلو ري خيلي زياد خواهد بود.

لطفا تا اومدن پي اس 3 و انتشار اطلاعات بيشتر صبر كنيد.من نميگم 360 بهتره.ميگم پي اس 3 رو هنوز كسي نشناخته و نميتونه بگه از 360 بهتره.چه بسا كه بد تر هم باشه.در ضمن تاكيد ميكنم پي اس 3 تو ايران بازار نخواهد داشت.هر كي هم دليل خاصي نداره و از رو عشق و علاقه خريد ميكنه لطفا فقط تو اين تاپيك راي بده و دلايل عجيب ننويسه ..

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
سامان جان شما كه ماشالا زدي دك و پوز PS3 رو آوردي پايين !
wink.gif

در ضمن اين هم بگم كه قرار نيست تمام بازيهايي كه براي PS3 ميسازند روي ديسكهاي Blue Ray باشه و باز هم از DVD5 و DVD9 استفاده خواهد شد و در صورت لزوم از ديسكهاي Blue Ray استفاده ميشه. و مساله ديگه اينكه سوني اعلام كرده كه PS3 قادر خواهد بود كنسولهاي قبلي خود رو كاملا ساپورت كنه و تازه بازيهاي PS2 رو هم با Full SCcreen Antialiasing اجرا ميكنه كه اين ديگه يعني محشر !
ببينيد من خودم از طرفداران PS3 هستم ولي اصلا نميگم كه XBOX بده و يا اينكه كدوم تو بازار ايران فروش بهتري خواهند داشت. گذشت زمان همه چيز رو مشخص خواهد كرد. اجازه بديد كه كنسول رقيب هم به بازار بياد , بعد بياييم اينجا بگيم كه كدوم چي دارن كه اون يكي نداره !
در ضمن قرار نيست با وجود 7 دسته بازي صفحه به 7 قسمت تقسيم بشه و خودشون گفتند كه در بازيهاي ورزشي مثل فوتبال هر كس ميتونه كنرل يك بازيكن رو در دست بگيره و هر وقت توپ افتاد دستش , بازي كنه !
همه دوستان لطف كنند و با تعصب به قضيه نگاه نكنند , هر كس مياد ميگه كه فلان كنسول , فلان چيزو داره , لطفا بره ببينه اون يكي در مقابل چي داره ! بره فيلمهاي ويدئويي موجود رو كه در اينترنت از بازيهاي مشترك در هر دو كنسول وجود داره , ببينه و قضاوت كنه !
دوستان عزيز من طرف صحبتم يك شخص خاص نيستا , يه وقت فكر نكنيد كه خواستم نوشته كسي رو زير سوال ببرم.

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
هيچ كس هم نميتونه نظرات خودش رو به ديگران تحميل كنه

من قصد ندارم نظر كسي رو تغيير بدم طاهر جان ... ولي بعضي از دوستان قصد دارن تا سوني و كنسولش رو به بقيه تحميل كنن ... براي من هيچ اهميتي نداره كي چي ميخره ... اصلا ربطي به من نداره ... ولي وقتي يه نفر ميره از بين اين همه سايتي كه دارن از 360 تعريف ميكنن و موفق دونستنش 2 تا لينك ميزاره كه باهاش ثابت كنه 360 به درد نميخوره یا اینکه استفاده از Blue Ray رو عامل موفقیت PS3 میدونن یا 10 تا دلیل از IGN میارن برای اثبات ضعیف بودن 360 من نميتونم هيچ حرفي نزنم

The BIG Boss

کاربر سایت
Sep 25, 2005
61
اول سلام...
من نمیدونم ما ایرانیها چرا سریع جو گیر میشیم و داغ میکنیم.....
من یادم نمیاد تو صحبت هام به کسی حمله کرده باشم... هر حرفی هم که زدم واسش دلیل اوردم...حالا اینکه این قابلیت ( مثل نصب ورژنی از لینوکس و یا ارائه Devkit و یا پشتییبانی از انواع حافظه های فلش) به دردت نمیخوره.. این دیگه مشکل شماست...شما هم با دلیل بیا جلو تا حرفات قابل قبول بشه... اینها از جمله امکاناتی هستند که هر کاربری توی کنسول دنبالشون میگرده... به شخصه خودم..
و حالا جالبتر اینکه شما این همه امکانات رو میای با یه سرویس آنلاین مقایسه میکنید که اغلب ما ایرانیها نمیتونیم ازش استفاده کنیم...

این که DevKit پی اس 3 در درسترس عموم قرار میگیره برای ما که تو ایرانیم فایده ای داره ؟

دانش ديو كيت هم اولا كسي اين دانش رو تو ايران نداره ثانيا 30 هزار دلار پول نداره ديو كيت پي اس 3 رو بخره . براي اطلاع بگم كه ديو كيت 360 رو ميتونيد 20 هزار دلار بخريد.حالا هر كي پول داره بياد بخره.

در مورد Devkit کی میگه ما ایرانیها دانشش رو نداریم.. شما با توجه به خودت و افراد دور و برت قضاوت نکن...فقط همین.

کسانی که هی سخت افزار قوی سخت افزار قوی میکنن ، اگه شماها به سخت افزار قوی اهمیت میدین پس چرا از پی اس 2 که سخت افزارش برا عصر حجره پشتیبانی میکنید ؟

کی میگه که PS2 سخت افزارش ماله عصر حجره. هنوز هم که هنوزه همین سخت افزار به قول شما عصر حجری روی هر چی پردازنده رو کم میکنه.. شما حتما باز رفتی به مشخصات PS2 نیگا کردی دیدی نوشته سرعت پردارنده : 220 مگاهرتز داری این حرفو میزنی... همون اول هم گفتم مقیاس صحیح برای سنجش قدرت پردازش یک پردازنده مقیاس MIPS هست... شما ابتدا یه نیگا به توان پردازشی PS2 بکن بعد این حرفا رو بزن..خداییش همین فاینل 10 یا 2-10 رو عمرا حتی CPU های فعلی PC به به راحتی بتونن اجرا کنن.

در ضمن من توی هیچ جای صحبت هام نگفتم که XBOX 360 به درد نمیخوره... فقط با دلیل و برهان براتون گفتم که در مقابل PS3 در خیلی از جهات کم میاره...

اخه پشتيباني از 7 دسته در مقابل 4 دسته شد برتري ؟مگه هر چي زياد تر باشه بهتره ؟ كدوم شومپرت هايي رو ديديد كه 7 تايي بشينن پي اس بازي كنند ؟ تصور كنيد تصوير تلويزيون هم به 7 قسمت مساوي تقسيم شه ! واقعا خنده دار نيست ؟

6 تا پورت يو اس پي ؟ يكي بگه به من كه اين 6 تا رو كجاش ميخواد بكنه ؟

در این مورد قبلا عرض کردم چون شما خوشت نمیاد یا به دردت نمیخوره معنیش این نیست که بد یا بی مصرف باشه...

ببينيد من همين جا شرط ميبندم كه كسي تو ايران نميتونه پي اس 3 بازي كنه و تنها انتخابش بايد 360 باشه.نهايت شانس بياريد يك سال ديگه با قيمتي دور و بر 700 هزار تومن بتونيد پي اس 3 رو بگيريد.اونم مجبوريد بدون تلويزيون اچ دي بازي كنيد كه نصف كيفيت رو از دست ميديد.در ضمن قيمت بازي هاي پي اس 3 هم با وجود بلو ري خيلي زياد خواهد بود.

این هم از اون حرفاست... دلیل لطفا.. جالبه... تازه بالاترین قیمیت که خود سونی اعلام کرده 399 دلار بوده!!!
شما هم میتونین مثل من دقیقا روز ریلیز PS3 اونرو از یکی از کشورهای حاشیه خلیج به قیمت صحیح و قانونی تهیه کنید.

اونم مجبوريد بدون تلويزيون اچ دي بازي كنيد كه نصف كيفيت رو از دست ميديد

این چه حرفیه بنده خودم یه تی وی HD Ready دارم.. هر چند که فقط تا 720P رو پشتیبانی میکنه ولی بازم ترجیح میدم که تصویر 1080 Progressive پلی استیشن رو روش داشته باشم... حتی اگه تی وی HD Ready هم نداشته باشید باز هم میتونید تفاوت تصویر فاحش رو روی همون تی وی معمولیتون مشاهده کنید...تازه مگه در مورد XBOX 360 همینطور نیست... معلومه دقیقا اطلاعات سایتها رو مطالعه نکردین.. XBOX 360هم از HD پشتیبانی میکنه ولی فقط تا 720P!!!!!!!!!!

در ضمن قيمت بازي هاي پي اس 3 هم با وجود بلو ري خيلي زياد خواهد بود.

در این مورد اقا طاهر جواب شما رو دادن... در ضمن سونی قیمت بازیهای PS3 رو 60 دلار اعلام کرده که بین 10 تا 20 دلار گرونتر از بازیهای کنسولهای فعلی هستش..

دلايل عجيب ننويسه ..

اینهم از اون حرفاست!!!!!!!! اگه گفتن امکانات آینده نگرانه پلی استیشن میشه دلال عجیب..دیگه نمیدونم چی بگم!!!!!!!!

من قصد ندارم نظر كسي رو تغيير بدم طاهر جان ... ولي بعضي از دوستان قصد دارن تا سوني و كنسولش رو به بقيه تحميل كنن ... براي من هيچ اهميتي نداره كي چي ميخره ... اصلا ربطي به من نداره ... ولي وقتي يه نفر ميره از بين اين همه سايتي كه دارن از 360 تعريف ميكنن و موفق دونستنش 2 تا لينك ميزاره كه باهاش ثابت كنه 360 به درد نميخوره یا اینکه استفاده از Blue Ray رو عامل موفقیت PS3 میدونن یا 10 تا دلیل از IGN میارن برای اثبات ضعیف بودن 360 من نميتونم هيچ حرفي نزنم

اولا من به هیچ وجه نخواستم نظرم رو به کسی تحمیل کنم...
همونطور که 40 بار تو همین پست گفتم من هرگز قصدم این نبود که بگم XBOX 360 به درد نمیخوره.... شاید شما اینطور برداشت کردین..
خوب خود شما هم همین الان دارین برتریهای PS3رو میشمرین... بابا پشتبانی از Blu-ray واسه من و خیلی های دیگه مهمه...

حالا در پایان بازم میگم شما پست های من رو دقیق و کامل بخونید .. برای تک تک حرف هام دلیل اوردم..برای چندمین بار میگم اگه این امکانات عالی PS3 به کار شما نمیاد یا نمیتونین ازش استفاده کنین دلیل بر بد بودن و با بی مصرف بودنشون نیست... یه عده مثل من آرزوشون این بوده که یه همچین ابر کنسولی بیاد بازار تا بتونن اسیدی ازش استفاده کنن و فقط یه دستگاه بازی نباشه...

در خاتمه اگه بی احترامی به کسی به هر شکلی کردم عذر میخام... فقط خواهشا همونطور که من با دلیل رفتم جلو شما هم با دلیل بیاید جلو. اینکه بگیم من قبولش دارم نشد دلیل!!!!!

P.S. در راستای صحبت های دوست خوبمون اقا طاهر... بنده تک تک دوموهای ریلیز شده برای هر دو کنسول رو دانلود کردم و دیدم... رو هوا حرف نمیرنم .. چون اصولا از بی دلیل حرف زدن بدم میاد...
در ضمن برای من منهای بازیهای اون کنسول قدرت پردازشش و همینطور قابلیت Expandability اون هم واسم مهمه... اینکه غیر از بازی دیگه چه کارهایی ازش بر میاد.. اینکه روی PS3 لینوکس نصب میشه برا من یه + بزرگ حساب میشه...

فعلا.
Cheers

آخرین ویرایش:

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
صحبتهاي شما واقعا جالبه ... از يه طرف ميگي اگه امكان استفاده از يه چيز رو ندارين نگين به درد نميخوره از يه طرف ديگه ميگي قابليت آنلاين به درد ما تو ايران نميخوره ... واقعا جالبه

يعني دسترسي به Dev Kit کنسول PS3 از دسترسی به قابلیت XBOX Live آسون تره ؟

در مورد داشتن دانش استفاده از Dev Kit هم کاملا واضحه که تو ایران کسی دانش استفاده ازش رو نداره ... اگه داشتن شاهد ظهور بازیهایی مثل Quest of Persia نبودیم ... کسی دانش استفاده از Dev Kit رو داره که بتونه با استفاده ازش یه بازی در حد استانداردهای جهانی بسازه نه اینکه 4 خط کد نویسی کنه

The BIG Boss

کاربر سایت
Sep 25, 2005
61
صحبتهاي شما واقعا جالبه ... از يه طرف ميگي اگه امكان استفاده از يه چيز رو ندارين نگين به درد نميخوره از يه طرف ديگه ميگي قابليت آنلاين به درد ما تو ايران نميخوره ... واقعا جالبه

يعني دسترسي به Dev Kit کنسول PS3 از دسترسی به قابلیت XBOX Live آسون تره ؟

در مورد داشتن دانش استفاده از Dev Kit هم کاملا واضحه که تو ایران کسی دانش استفاده ازش رو نداره ... اگه داشتن شاهد ظهور بازیهایی مثل Quest of Persia نبودیم ... کسی دانش استفاده از Dev Kit رو داره که بتونه با استفاده ازش یه بازی در حد استانداردهای جهانی بسازه نه اینکه 4 خط کد نویسی کنه

بازم اول سلام..

ببین برادر من بنده که باشما خصومتی ندارم.... در مورد بازی انلاین حق با شماست... من معذرت میخام که اصلا مطرحش کردم... ولی از یه دیدگاه کلی بود... چون کمتر میان 200 دلار اول رو واسه اشتراک تو سرویس XBOX Live بدن....
گیر اوردن Devkit هم کار شاقی نیست... به نظر من خیلی بیشتر از اون سرویس انلاین با اون هزینش میارزه.....
و اما در مورد دانش... برادر من مگه کسی به تنهایی میتونه با هزینه شخصی یه بازی اونهم واسه کنسول بده بیرون.....گیرم که شما اصلا انیشتن این رشته باش.. وقتی که تنها هستی و حمایت نمیشی خوب چه کاری ازت بر میاد...در ضمن همون چهر خط به قول شما کدنویسی خودش کلی کاره که از هر کسی بر نمیاد....این بازیهایی که شما میبینی حتی ساده ترینهاشون کار تیمهای بسیار قهار با امکانات عالی و پشتیبانی قوی هست.

فعلا.
Cheers

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اول بگم من کاری به کنسول های نسل بعد ندارم و راستشو بخوام به هیچ کدوم هم علاقه ای ندارم ولی یه سری موضوع جالب بود برام:
در مورد Devkit کی میگه ما ایرانیها دانشش رو نداریم.. شما با توجه به خودت و افراد دور و برت قضاوت نکن...فقط همین
داود جان این رو شما مطمئن باش که این Devkit ها در ایران به هیچ درد نخواهد خورد. گرچه ما اصلا دانش این ها رو نداریم ولی اگر هم به فرض گفته شما دانش استفاده از این devkit ها باشه به دلیل نداشتتن صرف اقتصادی و مسائل دیگر تقریبا می شه گفت حالا حالا ها این devkit در ایران یک چیز به درد نخور خواهد بود.
کی میگه که PS2 سخت افزارش ماله عصر حجره. هنوز هم که هنوزه همین سخت افزار به قول شما عصر حجری روی هر چی پردازنده رو کم میکنه.. شما حتما باز رفتی به مشخصات PS2 نیگا کردی دیدی نوشته سرعت پردارنده : 220 مگاهرتز داری این حرفو میزنی... همون اول هم گفتم مقیاس صحیح برای سنجش قدرت پردازش یک پردازنده مقیاس MIPS هست... شما ابتدا یه نیگا به توان پردازشی PS2 بکن بعد این حرفا رو بزن..خداییش همین فاینل 10 یا 2-10 رو عمرا حتی CPU های فعلی PC به به راحتی بتونن اجرا کنن.
درسته سرعت پردازنده فقط به اون عدد مگاهرتز نیست ولی من نمی دونم شما این اطلاعات در مورد CPU PS2 از کجا اوردی!؟ این MIPS که همان طور خودت قبلا گفته بودی مربوط تعداد دستور العمل های میلیونی در ثانیه است شما از کجا می گی در PS2 خیلی بیشتر از CPU های PC است؟ در ضمن قدرت CPU باز هم فقط به این MIPS نیست. CPU PS2 از نظر قدرت پردازش و حسابگری به زور به معمولیترین Pentium 4 ها می رسه.
من قبلا در مورد تفاوت ساختار و قدرت PS2 با PC های امروزی زیاد حرف زدم الان هم حوصله و وقتشو ندارم دوباره بیام مسائل تکراری رو باز گو کنم. ولی لطفا همین طوری و فقط از روی علاقه چیزی رو نسبت به دیگری برتر ندونین. همین بازی final fantasy 10 که شما فکر می کنی به زور در PC های امروزی اجرا می شه اگه کاری بکنن که بشه روی PC اجراش کار با یه CPU Pentium 4 1.7Ghz و RAM 256 و کارت گرافیکGeforce 4400 TI به راحتی اجرا می شه.

The BIG Boss

کاربر سایت
Sep 25, 2005
61
با سلام...

داود جان این رو شما مطمئن باش که این Devkit ها در ایران به هیچ درد نخواهد خورد. گرچه ما اصلا دانش این ها رو نداریم ولی اگر هم به فرض گفته شما دانش استفاده از این devkit ها باشه به دلیل نداشتتن صرف اقتصادی و مسائل دیگر تقریبا می شه گفت حالا حالا ها این devkit در ایران یک چیز به درد نخور خواهد بود.

میدونم دوست عزیز ( اقا شرمنده اسمتو فراموش کردم) ... نمیدونم چرا دوستان از این همه دلیل و برهان ما فقط به همین Devkit کلید کردند... این مساله در حالیه که Devkit هر دو کنسول در دسترس خواهد بود و این رو هم میدونم که چندان برای ما ایرانیها کاربردی نیست.

درسته سرعت پردازنده فقط به اون عدد مگاهرتز نیست ولی من نمی دونم شما این اطلاعات در مورد CPU PS2 از کجا اوردی!؟ این MIPS که همان طور خودت قبلا گفته بودی مربوط تعداد دستور العمل های میلیونی در ثانیه است شما از کجا می گی در PS2 خیلی بیشتر از CPU های PC است؟ در ضمن قدرت CPU باز هم فقط به این MIPS نیست. CPU PS2 از نظر قدرت پردازش و حسابگری به زور به معمولیترین Pentium 4 ها می رسه.
من قبلا در مورد تفاوت ساختار و قدرت PS2 با PC های امروزی زیاد حرف زدم الان هم حوصله و وقتشو ندارم دوباره بیام مسائل تکراری رو باز گو کنم. ولی لطفا همین طوری و فقط از روی علاقه چیزی رو نسبت به دیگری برتر ندونین. همین بازی final fantasy 10 که شما فکر می کنی به زور در PC های امروزی اجرا می شه اگه کاری بکنن که بشه روی PC اجراش کار با یه CPU Pentium 4 1.7Ghz و RAM 256 و کارت گرافیکGeforce 4400 TI به راحتی اجرا می شه.

بنده هم از این مساله مطلعم... اما در مورد اجرا شدن فاینل 10 روی سیستمی با ابن مشخصات بنده خیلی شک دارم... چون اون نور پردازیها و ... که نمیخام وارد بحث تخصصی اون بشم در بازی فاینل 10 بسیار عالی و با کیفیت بالا کار شده....
اما در مورد قدرت پردازش .. همانطور که قبلا هم عرض کردم از رو هوا حرف نمیزنم... کلی هم عدد و رقم میتونم برای اثبات حرفم بهتون بدم که قدرت پردازشش از یه P4 معمولی بیشتره...اگه خواسته باشین.... حالا گیریم که حرف حضرت عالی در مورد بازی فاینل 10 درست باشه... در مورد بازی RE4 چی میگین... آیا گرافیک و نورپردازی این بازی حداقل در حد بازی F.E.A.R نیست... شما که خودت PC کاری و میدونی برای اجرای روان و قابل قبول بازی F.E.A.R چه سخت افزارهایی لازم هست...حالا چی... PS2 با اینکه چند سال از عمرش میگذره هنوز هم میتونه یه همچین بازیهایی رو به راحتی و روانی اجرا کنه....اما PC های ما باید مدام به روز بشه... ( بنده خودم PC باز هم هستم. ولی متاسفانه بازیها روز به روز به قدرت پردازش ( اعم از CPU یا کارت گرافیک) بیشتری نیاز دارند. برای همینه که خیلی وقته نتیجه گرفتم که کنسول واسه گیمینگ خیلی بهتره تا PC )....بازم منتظر نظرات حضرت عالی هستم...

فعلا.
Cheers

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
با سلام مجدد...
اما در مورد اجرا شدن فاینل 10 روی سیستمی با ابن مشخصات بنده خیلی شک دارم... چون اون نور پردازیها و ... که نمیخام وارد بحث تخصصی اون بشم در بازی فاینل 10 بسیار عالی و با کیفیت بالا کار شده....
من درسته PC بازم ولی PS2 دارم و اکثر بازی هاش رو هم بازی کردم بنابراین از روی هوا مقایسه نمی کنم. (البته جسارت به حرف های شما نشه یکوقت) نور پردازی های موجود در بازی های PS2 خوبن ولی در حد همون shader های 1.0 هستند و اصلا نمی تونن با نور پردازی های بازی های PC مقایسه بشن. این سیستمی هم که من برای اجرای فاینال نوشتم مطمئنم که 95% بازی های PS2 با این سیستم به راحتی اجرا می شن. البته این حرف به شما بر نخوره چون من الان در مورد بازی های PC هم می گم یک نکته مهم هست و اون اینکه دلیل اینکه بازی های PC سیستم های قوی برای اجرا می خوان این نیست که این بازی ها واقعا به این سیستم ها نیاز داشته باشند و مثلا همین بازی F.E.A.R می تونه با سیستمی کمتر از اون چه که براش نوشته شده به راحتی اجرا بشه ولی این شرکت های بازی سازی از روی یک سری مسائل سودی و تبلیغاتی بازی ها رو نسبت به سخت افزار ها محدود می کنن تا مردم مجبور بشن برن هی قطعاتشونو آپدیت کنن.

اما در مورد قدرت پردازش .. همانطور که قبلا هم عرض کردم از رو هوا حرف نمیزنم... کلی هم عدد و رقم میتونم برای اثبات حرفم بهتون بدم که قدرت پردازشش از یه P4 معمولی بیشتره...اگه خواسته باشین....
داود جان خوشحال می شم از اطلاعاتت در این باره استفاده کنم!
در مورد بازی RE4 چی میگین... آیا گرافیک و نورپردازی این بازی حداقل در حد بازی F.E.A.R نیست... شما که خودت PC کاری و میدونی برای اجرای روان و قابل قبول بازی F.E.A.R چه سخت افزارهایی لازم هست...حالا چی... PS2 با اینکه چند سال از عمرش میگذره هنوز هم میتونه یه همچین بازیهایی رو به راحتی و روانی اجرا کنه....اما PC های ما باید مدام به روز بشه...
اول بگم همین بازی F.E.A.R خیلی گرافیک خارق العاده ای نداره و من به شخصه نور پردازی های HL2 رو بیشتر قبول دارم. تنها نور پردازی ای هم که به نظر من تا حالا خارق العاده بوده نور پردازی موتور جدید source هست که قراره در HL جدید عرضه شه. من نمی دونم شما نورپردازی و گرافیک کدوم قسمت RE4 رو کاملا با بازی های PC یکی می دونید البته هر بازی های نقاط ضعفی داره و ممکنه مثلا RE4 در طراحی چهره از F.E.A.R بهتر باشه ولی این تفاوت ها زیاد نیست. .در مورد RE4 هم اول بگم که تمامی بازی های PS2 با رزولوشن 480*640 و بدون Anti-aliasing اجرا می شن که مشکل اساسی بازی های PC هم سر این دو قسمت هست و با افزایش این دو قسمت هست که فشار بیشتری به PC وارد می شه. همون RE4 اگه یه مقدار به تصویر دقت بشه باگ گرافیکی داره که بدلیل محدود بدون PS2 دیگه نتونستن اونا رو از بین ببرن و در ضمن تمامی لبه ها هم به علت نداشتن Anti-aliasing کمی لرزش دارندکه این خود کلی در سطح گرافیک تاثیر داره.. البته واقعا RE4 نسبت به بازی های دیگر PS2 یک شاهکاره ولی هنوز هم نسبت به گرافیک بازی های PC دارای اشکالاتی است که این اشکلات در صورت نداشتن تعصب به خوبی قابل فهم است. قطعا اگه این بازی برای روی PC عرضه می شد گرافیکی خیلی بیشتر از این نسخه داشت!

موفق باشی
اشکان

آخرین ویرایش:

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
خدمت همه دوستان عزيزم سلام عرض ميكنم. ببخشيد كه ميپرم وسط بحث شما.
يك نكته به ذهنم رسيد كه گفتم شايد گفتنش خالي از لطف نباشه. همه دوستان بخوبي ميدونند كه سيستمهاي عادي P4 يا AMD Athlon XP همه داراي پردازنده هاي 32 بيتي هستند و خوب سيستمهاي 64 بيتي هم كه ديگه معلومه كه پردازش 64 بيت رو هم ساپورت ميكنند , در حاليكه پردازنده كنسول PS2 قدرت پردازش 128 بيت رو داره !
خوب پس نتيجه ميگريم كه مقايسه قدرات اين پردازنده ها زياد درست نيست. چون هيچ كس نميتونه ادعا كنه كه با اندازه گيريهاي انجام شده توسط خودش ميتونه ثابت كنه كه پردازنده PS2 از كدوم پردازنده كامپيوترهاي خانگي قويتره و يا برعكس.
البته ميدونم كه همه دوستان عزيز اطلاعاتشون در اين رابطه از بنده خيلي بيشتره و من هم فقط خواستم اين نكته رو يادآوري كنم.
موفق باشيد

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
شما که خودت PC کاری و میدونی برای اجرای روان و قابل قبول بازی F.E.A.R چه سخت افزارهایی لازم هست...حالا چی... PS2 با اینکه چند سال از عمرش میگذره هنوز هم میتونه یه همچین بازیهایی رو به راحتی و روانی اجرا کنه....اما PC های ما باید مدام به روز بشه... ( بنده خودم PC باز هم هستم. ولی متاسفانه بازیها روز به روز به قدرت پردازش ( اعم از CPU یا کارت گرافیک) بیشتری نیاز دارند. برای همینه که خیلی وقته نتیجه گرفتم که کنسول واسه گیمینگ خیلی بهتره تا PC )....بازم منتظر نظرات حضرت عالی هستم...

من ديگه واقعا حوصله ندارم اين بحثو ادامه بدم ولي كاملا واضحه كه دليل نياز بازيهاي PC به سخت افزار قوی فقط و فقط فروش رفتن قطعات جدیدیه که تولید میشه ... مثلا شما فکر میکنی Ubi نمیتونه بازی Prince of persia رو یه کاری کنه که با کارت MX440 اجرا بشه ؟ چرا به راحتی میتونه همچین کاری بکنه ولی نمیکنه تا سخت افزار جدیدتر به فروش بره

اگه قرار بود یه بازی مثه F.E.A.R با سخت افزار 5 سال پیش اجرا بشه که الانAMD و Intel و nVidia و Ati و ... ورشکست شده بودن

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر