xbox360 vs ps3

xbox360 vs ps3

• مجموع رای دهنده‌ها
    173
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
سلام

اولا مشکلاتی که برای XBOX 360 پیش اومده فقط برای یه تعداد خاص از دستگاهها هست نه برای همشون. ثانیا مکروسافت چندروزی میشه که اعلام کرده این مشکلات قابل حل هستن و خیلیام مشکلشون حل شده ... نیمدونم حالا اینارو جایی ندیدین یا نخواستین ببینین و فقط اون قسمتش که گفتن خرابه رو خوندین

بابا آخه چه تعصبي. يه سر به Ign بزني 60 درصد زدن كه 360 نميخرن و منتظر ميمونن تا پي اس3 بييادحتما اونا هم تعصب دارن

اون 60 درصد نگفتن صبر میکنن تا PS3 بیاد و بخرنش ... گفتن صبر میکنن تا PS3 بیاد بعد تازه تصمیم میگیرن که کدومو بخرن

هر كي ميياد يه برتري پي اس3 رو ميگه نسبت به 360 شما بجايه اينكه برگردي برتري 360 نسبت به پي اس3 بگي مياي ميكوبيش

والا از اول این بحث همه اومدن گفتن PS3 همچینه XBOX همچینه پس PS3 بهتره ... بهتر دوسنتن قابلیت ساپورت 7 تا دسته نسبت به قابلیت داشتن آنلاین رو اسمشو میزارین برتری شما ؟

توی 10 دلیلی که IGN برای نخریدن PS3 گفته بود میدونید اولیش چی بوده ؟

No Live! In fact, sony came out and recently announced that they're not even going to bother to build an answer to Xbox Live.

به این ترتیب سونی میتونه تمام تلاش خودشو روی قابلیت ساپورت 7 تا دسته به صورت همزمان متمرکز کنه ... از اون طرف هم هرکس هر موقع اراده کرد با 63 تا بازیکن دیگه هربازی رو که دلش خواست به صورت آنلاین انجام میده ... هر ساعت از روز و هر روز از هفته
این الان شد یه قابلیت برتر XOBX 360 ... تنها جوابی که به این قابلیت داده میشه اینه که ای بابا ما که تو ایران نمیتونیم بازی کنیم پس هیچی ... از طرف دیگه به فروش Dev Kit پی اس 3 افتخار میشه و از نقاط قوت کنسول دونسته میشه ... این اصلا مهم نیست تو ایران کاربرد داره یا نه ولی قابلیت آنلاین چون تو ایران کاربردی نداره پس به درد نمیخوره و نباید ازش به عنوان برتری 360 نام برد.

هزاد نميدونم چرا همش يه چيزايي ميگي كه هيچ گونه ربطي به بحث نداره

اول یه دور کامل همه حرفا رو بخون بعد متوجه میشی اول کی این بحثو پیش کشید ...

آدم رو چيزي تعصبي ميشه كه يا امتحانش كرده باشه يا حداقل حداقل يه بار دستشو دستش بگيره!

شما تا حالا چندبار PS3 رو امتحان کردی یا دستشو تو دستت گرفتی که همچین نسبت بهش تعصبی هستی ؟

مگه قرار نبود ساخت بازي رو اين كنسول آسان باشه... ؟!؟!؟!؟!

هنوز هم همچین قراری هست و کاملا واضحه که ساخت بازی روی 360 از ساخت بازی روی PS3 حدود 20 درصد ساده تره ...

No one has any experience working with the Cell. 7 PPEs, seriously, you think any developer is going to have any idea how to utilize them? Just making a game that uses dual processors takes a 50% larger budget. Meanwhile, developers are already raving about how much easier Microsoft's standards and XNA development kits are making it to develop 360 games

جان کارمک هم که همه دنیا قبول دارن این موضوع رو تایید کرده که ساخت بازی روی این کنسول ساده تره حالا شما اینو ول کردی حرف 4 نفر که معلوم نیست مشکلشون چی بوده رو چسبیدی و نتیجه گیری کردی که ساخت بازی رو این کنسول آسون نیست

طرفداراشم كه بد جور كم شدن

یکی از علائم کم شدن طرفداراش همینه که کنسول همه جا Sold Out شده و هیچ جا پیدا نمیشه ...
New Xbox hard to find in Chico: Sold out since Tuesday, local retailers await new shipments

کاملا این جمله نشون میده که 360 هیچ گونه طرفداری نداره !

همه كسايي كه يه عمره كنسول دارن و 360 خريدن (سايتايه خارجي)از 360 بد ميگن

weeklypoll112705_small.jpg

شما 2 تا سایت که سرشون به تنشون بیارزه (نه از این سایتای درپیت که کسی تا حالا اسمشون رو هم نشنیده) لینک بده که دارن از 360 بد میگن

در کل برای لــــــــه شدن XBox 360 فقط یک نام کافیه...

خواهیم دید ....

آخرین ویرایش:

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
نوشته شده توسط Behzad:
اولا مشکلاتی که برای XBOX 360 پیش اومده فقط برای یه تعداد خاص از دستگاهها هست نه برای همشون. ثانیا مکروسافت چندروزی میشه که اعلام کرده این مشکلات قابل حل هستن و خیلیام مشکلشون حل شده ... نیمدونم حالا اینارو جایی ندیدین یا نخواستین ببینین و فقط اون قسمتش که گفتن خرابه رو خوندین

نه عزيزم , بنده متاسفانه هر جا كه ديدم , نوشته بود كه فعلا فقط ملت ميگن مشكل داره , مايكروسافت هم گفته اگر لازم بشه كنسولهاي مورد دار رو عوض ميكنه !

نوشته شده توسط Behzad:
خواهیم دید ....

من هم موافقم , بهترين كار اينه كه صبر كنيم و نتيجه رو ببينيم ! اگر نتيجه به ضرر PS3 باشه , حداقل من خودم بدون هيچ حرفي مي پذيرم , بقيه دوستان هم تصميم با خودشونه.

موفق باشيد

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
نه عزيزم , بنده متاسفانه هر جا كه ديدم , نوشته بود كه فعلا فقط ملت ميگن مشكل داره , مايكروسافت هم گفته اگر لازم بشه كنسولهاي مورد دار رو عوض ميكنه !

بله یه سری از دستگاهها رو اعلام کرده عوض میکنه ولی تعدادی هم مشکل خاصی نداشتن و مشکلشون بدون مراجعه به پشتیبانی مایکروسافت حل شده
در کل میخوام بگم این مشکلاتی که الان پیش اومده برای بعضی از دستگاهها ربطی به ساختار کنسول و ضعف ساختاری نداره ... فقط بعضی از دستگاهها در حین تولید دچار مشکل شدن ... حالا این مشکلات یا قابل حل هستن یا نیستن ... اونایی که قابل حل هستن که هیچ اونایی هم که نیستن مایکروسافت گفته کنسول خراب رو بفرستین برای ما یه کنسول سالم و تست شده میفرستیم در خونتون

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
دوستان عزیز من به عنوان یه شخصی که اطلاعاتش دز زمینه این دو کنسول کم هست اومدم تو این تاپیک تا مطالب مفیدی در مورد این دو بیاموزم

اما مثل اینکه اینجا شده صحنه نبرد بین متال گیر بازا و آنتی متال گیر (بازا)
مقایسه fear و ایول 4 چی رو میتونه ثابت کنه ؟!!!
اصلا این واژه تعصب چه مفهومی داره ؟

حرفه ای ها نخونند
((در مورد VS (عنوان تاپیک) این کلمه 2 معنا داره
in comparison to
in contrast with
یکی معنای مقایسه... یکی به معنای در مقابل...
مصلما منظور از این کلمه در عنوان تاپیک مقایسه این دو کنسوله نه میدان نبرد برای این دو))

من نوعی به عنوان یه شخص سوم که نه ps2 باز بودم xbox باز (که تعصبی داشته باشم) با مطالعه مطالب شما در مورد این دو کنسول جدید (ایرادهایی که از کنسول رقیب گرفته اید) به این نتیجه رسیدم که هنوز pc بهترین گزینست

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
weeklypoll112705_small.jpg

بهزاد جون من یه سوال دارم چرا باید در یک جامعه اماری 417 نفره 162 نفر اعلام پشیمانی از خرید کنسول 360 کنند؟
حدود 38 درصد
این رو هم توجه کن که فعلا 360 بی رقیب هست

اون 386 نفر و اون 55 نفر جز امار به حساب نمیان...که اگر هم به حساب بیان بازهم نتیجه مناسبی برای 360 نیست

آخرین ویرایش:

The BIG Boss

کاربر سایت
Sep 25, 2005
61
با سلام خدمت برادران عزیز..

شما با کیفیت ترین عکسی که از اویل 4 توی اینترنت موجود هست رو بزار اینجا منم بی کیفیت ترین عکس موجود از F.E.A.R رو میزارم با هم مقایسه میکنیم که کدوم بهتره
شما رسما دارین بدهیات رو زیر پا میزارین
شما از کنسول PS2 خوشت میاد قبول خیلی دوسش داری قبول نسبت به سخت افزارش کارکرد بهتری داره اینم قبول
ولی دیگه نگو نورپردازی و گرافیک اویل 4 در حده F.E.A.R هست
من مثال زدم که مثلا Ubi میتونه یه کاری بکنه که بازی Prince of Persia SOT که با کارتهای MX سازگار نیست با این کارتها هم سازگار بشه ... خوب کاملا واضحه که این کار با پایین اومدن کیفیت بازی همراهه که میشه دقیقا همون گرافیکی که روی کنسول شاهدش هستیم ... یه نمونه دیگه SplinterCell 3 که توی پی سی از SM3 استفاده میکنه و توی کنسول از SM1.1 ... تفاوت کیفیت کاملا آشکاره وقتی یه کارت SM3 ساپورت داشته باشین ... وقتی هم که رزولوشن رو بزارید روی 640 480 و SM1.1 گرافیک میشه تقریبا همونی که روی کنسول هست یعنی تا این حد پایین میاد که آدم از بازی کردن زده میشه
نمیدونم شما چرا میخوای قدرت سخت افزار پی اس 2 رو تا این حد بالا نشون بدی ... منم قبول دارم که نسبت به سخت افزارش داره بیشتر جواب میده ولی اصلا در حدی نیست که حتی بخواد مقایسه بشه با گرافیک بازیهای PC چه برسه که بگیم در همون سطحه
ضمنا من یادم نمیاد جایی به شما توهین کرده باشم آقای داود خان

ببین برادر عزیز بهزاد خان ابتدا بزارید یه چیزی رو بگم... بنده در طول این بحث و گفتگو داغ هیچ موقع خدای ناکرده قصد خراب کردن و یا توهین به کسی رو نداشتم... پس خواهشمندم که ادامه پست رو با ذهنیتی مثبت بخونید:

خوب بهزاد عزیز بنده که همون اول همینو گفتم که بدون پیشرفت در سخت افزارها هیچ موقع شاهد اینچنین گرافیک با دقت بالا نمیتوستیم باشیم...
در ضمن من اصلا قصد نداشتم و ندارم که PS2 رو بزرگتر از اونی که هست نشون بدم... چون اصلا عقلانی نیست که بخام سخت افزار 6 -7 سال پیش رو با بهترین سخت افزارهای امروزی مقایسه کنم... کل بحث من در راستای اثبات اینده نگری سونی بود که 6-7 سال پیش سخت افزاری رو روانه بازار کرد که هنوز هم با گذاشت این مدت حرفی برای زدن داره...ایا PIII ها (که با EE همدوره بودند ) الان حرفی برای زدن دارند..فقط همین.
اقا اصلا حرف شما در مورد RE4 قبول من دیگه چیزی نمیگم..امیدوارم این بخش بحث حداقل تعطیل بشه..
در ضمن اگر شما در صحبت هاتون قصد توهین نداشتین.. پس من عذر میخام.. مشکل از من بوده که برداشت متفاوتی داشتم...

در مورد ویندوز و اینکه مکروسافت هیچ کار خاصی انجام نداده ... اگه اینطوره و ویندوز زدن به این راحتیه چرا بقیه شرکتها نمیرن سیستم عامل بزنن ؟ همون لینوکس هم 100 ساله داره خودشو میکشه هنوز به ویندوز نزدیک هم نشده حالا شما بیا بگو یه سری باگو برطرف میکنن میدن تو بازار

(خیلی خیلی عذر میخام که این بخش بحث انحرافیه )...
حرف شما رو در مورد RE4 شاید بتونم قبول کنم ولی خواهشا در مورد یکی از بهترین ( اگه خودش به تنهایی بهترین نباشه) سیستم عاملها اینطور قضاوت نفرمایید... لینوکس اصلا قرار نیست که به ویندوز برسه .. قضیه ویندوز و لینوکس مثل دو خط موازی میمونه.. نمیدونم شما چرا اونرو با ویندوز مقایسه می کنید... در کل چه از لحاظ Server چه WorkStation و خیلی چیزای دیگه لینوکس یکی از بهترین هاست... از لحاظ کارکرد و امنیت ویندوز رتبه چندان قابل قبولی نخواهد داشت... تنها مزیت ویندوز ( نسبت به لینوکس - که مزیت کوچکی هم نیست) سادگی و راحتی کاربر در تعامل با سیستم عامل می باشد.

تنها چیزی که از صحبتهای دوستان Ps2 باز و در آینده Ps3 بار برداشت میشه تعصب وحشتناک روی شرکت سونی و کنسولش هست که به خاطرش دارن به صورت رسمی و علنی تمامی بدهیات رو زیر پا میزارن

بهزاد جان بنده که با دلیل و مدرک دارم میرم جلو.. بنده رو به متعصب بودن متهم نفرمایید..در ادامه همین پست مطلبی رو متذکر میشم که خود شما در مورد سونی پلی استیشن نوشتید و تا حدودی تعصب آمیز هست زیرا اینطور که پیداست اصلا در مورد سونی ( حداقل از اون لحاظ ) مطالعه نفرموده بودید.

یک مطلب هم از Xbox 360 خوندم بنظرم جالب اومد

منبع: آی آر آی تی ان

iSuppli ‏، شركت تحقيقاتي فناوري و ميكروچيپ ضمن تحقيقات خود روشن كرد كه هزينه ساخت هر كنسول بازي ويديويي Xbox360 مايكروسافت تقريبا 40 درصد بيشتر از قيمت فروش جزئي Xbox360 است.

به گزارش بخش خبر سايت http://www.IRITN.com‏، اين شركت هزينه كل ساخت و تست Xbox360، ماشين مسابقه قدرتمند و جديد، غول نرم افزار را 27/552 دلار برآورد كرد. اين در حالي است كه قيمت خرده فروشي اين دستگاه 399 دلار است.
مايكرو سافت قصد دارد تا انتهاي ماه ژوئن 5.5 ميليون دستگاه ارزان قيمت Xbox360 را بفروشد. اين دستگاه با دستگاه playstation3 شركت سوني و Revolution شركت Nintendo رقابت مي كند.
توليد كنندگان كنسول معمولا با ايجاد و فروش بازيهاي ويديويي خود و جمع آوري هزينه هايي از ناشران توليدكننده بازيهاي ويديويي براي سيستم هايشان معمولا تا حدودي هزينه ساخت دستگاه هاي خود را جبران مي كنند. قيمت چندين بازي جديد Xbox360 در حال حاضر 60 دلار است.
قسمت هر چيپ IBM كه درون دستگاه Xbox جاسازي شده است نيز 106 دلار است. قيمت واحد پردازشگر گرافيكي شركت ATI كه كارت هاي گرافيكي با كيفيتي براي سيستم ها توليد مي كند نيز 141 دلار است. حافظه اصلي Xbox360 نيز 65 دلار ديگر بر قيمت محصول مي افزايد.
ساير هزينه هاي اين محصول شامل DVD درايو، لوازم يدكي، مطبوعات، بسته بندي، اسمبلي و آزمايش است.تحليل گران پيش بيني كرده بودند كه فروش اوليه Xbox360 همراه با خسارت خواهد بود.

این حرف شما کاملا صحیح می باشد.. اما در مورد سونی هم عنایت بفرمایید بگید که اونهم حتی با همون قیمت 399 دلار باز هم متحمل ضرر خواهد شد .. چون تولید هر کنسول به طور متوسط چیزی حدود 460 دلار برای خود سونی تمام میشود....

بله یه سری از دستگاهها رو اعلام کرده عوض میکنه ولی تعدادی هم مشکل خاصی نداشتن و مشکلشون بدون مراجعه به پشتیبانی مایکروسافت حل شده
در کل میخوام بگم این مشکلاتی که الان پیش اومده برای بعضی از دستگاهها ربطی به ساختار کنسول و ضعف ساختاری نداره ... فقط بعضی از دستگاهها در حین تولید دچار مشکل شدن ... حالا این مشکلات یا قابل حل هستن یا نیستن ... اونایی که قابل حل هستن که هیچ اونایی هم که نیستن مایکروسافت گفته کنسول خراب رو بفرستین برای ما یه کنسول سالم و تست شده میفرستیم در خونتون

حرف های شما رو کاملا قبول دارم... چون این مشکلات فعلا فقط در مورد دستگاههای پخش شده در آمریکای شمالی اتفاق افتاده ولی هنوز هیچ گزارشی مبنی بر این اتفاق از دستگاههای Promotional ( تبلیغاتی ) که در اروپا پخش شده در یافت نشده...اینجا عکسی از اون صفحه خطا رو براتون میزارم. فقط در پرانتز عرض کنم اگه یکی از همین X360 هایی که در ایران داره فروخته میشه همچین مشکلی داشته باشه ایا Micro$oft اونرو براش تعویض کرده و در خونش میفرسته؟؟؟

Xbox360_bsod_02.jpg

والا از اول این بحث همه اومدن گفتن PS3 همچینه XBOX همچینه پس PS3 بهتره ... بهتر دوسنتن قابلیت ساپورت 7 تا دسته نسبت به قابلیت داشتن آنلاین رو اسمشو میزارین برتری شما ؟

توی 10 دلیلی که IGN برای نخریدن PS3 گفته بود میدونید اولیش چی بوده ؟

No Live! In fact, sony came out and recently announced that they're not even going to bother to build an answer to Xbox Live.

به این ترتیب سونی میتونه تمام تلاش خودشو روی قابلیت ساپورت 7 تا دسته به صورت همزمان متمرکز کنه ... از اون طرف هم هرکس هر موقع اراده کرد با 63 تا بازیکن دیگه هربازی رو که دلش خواست به صورت آنلاین انجام میده ... هر ساعت از روز و هر روز از هفته
این الان شد یه قابلیت برتر XOBX 360 ... تنها جوابی که به این قابلیت داده میشه اینه که ای بابا ما که تو ایران نمیتونیم بازی کنیم پس هیچی ... از طرف دیگه به فروش Dev Kit پی اس 3 افتخار میشه و از نقاط قوت کنسول دونسته میشه ... این اصلا مهم نیست تو ایران کاربرد داره یا نه ولی قابلیت آنلاین چون تو ایران کاربردی نداره پس به درد نمیخوره و نباید ازش به عنوان برتری 360 نام برد.

ببین بهزاد عزیز میدونی مشکل از کجا شروع شد . از اونجایی که ما هر چی دلیل و مدرک اوردیم شما فقط در مقابلش گفتی XBOX Live ..( من هیچ موقع این مزیت رو منکر نشدم!!) ولی خب حق بدید که خوب دفاع نکردید..
اما در مورد این عبارت انگلیسی که به عنوان سند گذاشتید، اجازه میخام تا کمی شفاف سازی کنم ( خواهشا بنده رو به متعصب بودن محکوم نفرمایید):

معنای اون عبارت به شکل تحت اللفظی اینچنین خواهد بود :
LIVE در کار نیست...در حقیقت سونی امده و اعلام کرده که حتی به خودش زحمت نخواهد داد تا برای XBOX Live جوابی اماده کند ..
در مورد ترجمه که انشالله مشکلی نیست. و اما میرسیم به XBOX Live که اصلا ببینیم چیه...چون خیلی از ماها فقط اسمشو شنیدیم:
XBOX Live در حقیقت یه سیستم/سرویس Unified ( یکپارچه - متحد) در مورد بازی کردن بازیهای XBOX به صورت انلاین هست که Micro$oft در پیش گرفته.. در این سیستم تمام بازیهایی که مایلند بخش آنلاین داشته باشند باید با سیستم XBOX Live خود را سازگار کنند ( حتی اگه این به معنای از دست رفتن یک سری ویژگی های خاص اون بازی به صورت آنلاین باشه)..و تنها مزیت اون نسبت به سرویس های آنلاین جداگانه همین یکپارچگی اونهاست که به نفع مصرف کننده تموم میشه... چرا که فقط پول یک سرویس رو پرداخت میکنه و میتونه کلی بازی رو آنلاین بازی کنه..
و اما در مورد سونی ( اینجاست که بهزاد عزیز میگم شما در مورد سونی مطالعه نفرموده بودید):
سونی اصلا قصد هم نداره تا اینچنین سیستم یکپارچه ای رو برای کنسولش در نظر بگیره ( همونطور که در PS2 هم نبود ولی هنوز میشد بسیاری از بازیها رو آنلاین بازی کرد فقط شما میبایست همانند بازی های آنلاین PC یک حق اشتراک برای هر بازی آنلاینتون پرداخت میکردید به عنوان نمونه برای آنلاین بازی کردن بازی RE : OutBreak شما میبایست یک حساب کاربری در سرورهای شرکت Snap تهیه میکردین ) و شرکتهای بازیسازی رو مجبور به تبعیت از اون و در نتیجه پرداخت License Fee بکنه... اینجاست که درسته از لحاظ اقتصادی شاید به صرفه نباشه ( که این ایراد رو میتوان بر بازیهای آنلاین PC هم گرفت) اما هم شرکت های بازیسازی دستشون بازه که هر نوع امکان آنلاینی رو که صلاح دیدن در بازیهاشون تعبیه کنند و هم مشتری محدود فقط به یک سرویس دهنده نمیشه ...

هنوز هم همچین قراری هست و کاملا واضحه که ساخت بازی روی 360 از ساخت بازی روی PS3 حدود 20 درصد ساده تره ...

No one has any experience working with the Cell. 7 PPEs, seriously, you think any developer is going to have any idea how to utilize them? Just making a game that uses dual processors takes a 50% larger budget. Meanwhile, developers are already raving about how much easier Microsoft's standards and XNA development kits are making it to develop 360 games

جان کارمک هم که همه دنیا قبول دارن این موضوع رو تایید کرده که ساخت بازی روی این کنسول ساده تره حالا شما اینو ول کردی حرف 4 نفر که معلوم نیست مشکلشون چی بوده رو چسبیدی و نتیجه گیری کردی که ساخت بازی رو این کنسول آسون نیست

حرف شما رو %100 قبول دارم.. اما عنایت بفرمایید که سونی در پروژه PS3 تا حد خیلی زیادی اومده از Open Source استفاده و حمایت کرده و اگه یه نگاه مختصر به همون Devkit سونی بیندازید متوجه میشید که بخش قابل توجهی ( حداقل ) نصف نرم افزار ها و تکنولوژی های به کار رفته تحت لیسانس GPL و Open Source هستند. اما مایکروسافت هنوز هم همون سیاست بسته خودش رو ادامه میده و ذره ای هم تغییر نکرده.

یکی از علائم کم شدن طرفداراش همینه که کنسول همه جا Sold Out شده و هیچ جا پیدا نمیشه ...
New Xbox hard to find in Chico: Sold out since Tuesday, local retailers await new shipments

کاملا این جمله نشون میده که 360 هیچ گونه طرفداری نداره !

این حرف شما کاملا متینه که XBOX طرفدارای خودشو داره چه ما سونی بازها ( به قول شما ) خوشم بیاد چه نیاد... اما این دیگه فقط خبر سازی دروغین Micro$oft هست که میاد دستگاه رو به تعداد کم در بازار پخش میکنه و خب معلومه که چی میشه... سیل علاقه مندان XBOX به طرف مغازه ها سرازیر شدند اما با وجود تعداد کم سریعا دستگاهها تموم میشه و یه همچین حالتی پیش میاد.. زیاد به این خبر اعتماد نفرمایید.و در مورد اون چارتی هم که ضمیمه کردین.. خودتون ببینید تعداد افراد حتی به هزار نفر هم نمیرسه تازه از اون جمعیت یه عده هنور تصمیمی نگرفتن.. یک عده هم که ناراضین.. پس دیگه چندان قابل استناد نیست..

فعلا.
Cheers

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
با سلام

اول در مورد اون نظر سنجيه يه توضيحي بدم كه اون از سايت چندان پربازديدي نيست و دليل كم بودن آرا هم كم بيننده بودن اون سايته نه تعداد پايين كنسولهايي كه توي بازار پخش شدن
wink.gif

و در مورد بخش آنلاين هم صحبتهاي شما قبول ... اما

شما که میگی سیستم بازی آنلاین روی PS2 همانند سیستم آنلاین بازیهای PC هست پس چرا تعداد کسانی که بازیهای PC رو به صورت آنلاین انجام میدن چندین برابر از تعداد کسانی که بازیهای PS2 رو به صورت آنلاین انجام میدن بیشتره ؟ اگه سازنده ها توی سیستم آنلاین PS2 میتونن امکانات بیشتری رو وارد بازیشون کنن پس چرا این کارو نمیکنن ؟ دلیلش واضحه عدم پشتیبانی سونی

شما به این نکته هم توجه داشته باش که هر شرکتی نمیتونه از پس تهیه سرور و امکانات و هزینش برای بازی ای که میسازه بر بیاد و نیاز به حمایت داره که سونی هم هیچگونه علاقه ای در زمینه از خودش نشون نمیده و دیگه همه اینو قبول دارن که یکی از بزرگترین اشتباهات سونی تا اینجا عدم پیشتیبانی مناسب از سیستم آنلاین بوده که ظاهرا در آینده هم قصد انجام این کارو نداره

اگه یکی از همین X360 هایی که در ایران داره فروخته میشه همچین مشکلی داشته باشه ایا Micro$oft اونرو براش تعویض کرده و در خونش میفرسته؟؟؟

حالا اگه شما PS3 خریدی و خدایی نکرده یه مشکلی براش پیش اومد سونی میاد ازت بگیره تعویض کنه ؟ مملکت تحریم شده این چیزارم داره

موفق باشید

solidsnake

کاربر سایت
Sep 23, 2005
76
سلام

من نمیدونم چه اسراری دارید که حرف خودتون رو به کرسی بنشونید میدونید چند صفحه هست که بحث میکنید اون هم تعصبی کسی که به حرفش ایمان داشته باشه یک بار حرفش رو میزنه یک بار هم تاکید میکنه نه 100 بار حالا بزارید کنسولها بیان بعد بگید کدوم بهتره تازه با یک ماه دوماه هم مشخص نمیشه یک سال که از ورودشون به بازار گذشت مشخص میشه چی هستند

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
خوب اول باید از دوستان به خاطر مقایسه PC با کنسول عذر خواهی کنم چون این مسئله را من راه انداختم و هیچ ربطی هم به این تاپیک نداره الان هم واقعا دوست ندارم با کسی بحثی کنم تا مشکلی پیش نیاد ولی وقتی موضوع دیگه به وسطاش رسیده حیفه توموش نکنیم. در ضمن من واقعا سعی می کنم این بحث ها فقط برای بالاتر رفتن سطح اطلاعات باشه اگر فکر می کنید این بحث باعث توهین و یا آزار کسی می شه بگید تا همین جا توموش کنیم! تا حالا هم فکر نمی کنم کسی بتونه از حرف های من توهین یا بی احترامی ای پیدا کنه البته منم از کسی نسبت به خودم همچین چیزی ندیدم!
برادر عزیز از نظر شما مطلع شدیم. نه اقا چرا بهم بر بخوره...ولی به نظر من این بازیهای اگه یه روزی قابل اجرا روی PC بشن هیچ موقع با نسخه کنسولیشون قابل مقایسه نیستن.. دقیقا مشابه همون بلایی که سر MGS 2 اوردن... واقعا روی PC پدرشو در اورده بودن....اما باز هم با این سخت افزاری که شما گفتید قابل اجرا نخواهد بود... در مورد شیدرها هم که دارین کم لطفی میکنین .... حداقل ( در پست ترین حالت و گرافیک ) به شیدر 1.4 نیاز خواهد بود.
من منظورم از shader 1.0 تمامی ورژن هاش بود که 1.4 هم شاملش می شه. در ضمن مگه PS2 شیدر بالای 1.4 ساپرت می کنه که شما می گی در پست ترین حالت؟!
در مورد MGS2 چرا شما می یای یه بازی رو که اصلا معلوم نیست چرا انقدر افتضاح به PC تبدیل شده مقایسه می کنی؟! چرا بازی هایی را که به طور مشترک با PC و کنسول هستند مثل: Prince of Persia - GTA - Splinter Cell - FIFA - ... مقایسه نمی کنی که گرافیکشون در کنسول و PC کلی اختلاف داره؟!
در مورد RE4 هم اول بگم که تمامی بازی های PS2 با رزولوشن 480*640 و بدون Anti-aliasing اجرا می شن که مشکل اساسی بازی های PC هم سر این دو قسمت هست و با افزایش این دو قسمت هست که فشار بیشتری به PC وارد می شه. همون RE4 اگه یه مقدار به تصویر دقت بشه باگ گرافیکی داره که بدلیل محدود بدون PS2 دیگه نتونستن اونا رو از بین ببرن و در ضمن تمامی لبه ها هم به علت نداشتن Anti-aliasing کمی لرزش دارندکه این خود کلی در سطح گرافیک تاثیر داره.. البته واقعا RE4 نسبت به بازی های دیگر PS2 یک شاهکاره ولی هنوز هم نسبت به گرافیک بازی های PC دارای اشکالاتی است که این اشکلات در صورت نداشتن تعصب به خوبی قابل فهم است. قطعا اگه این بازی برای روی PC عرضه می شد گرافیکی خیلی بیشتر از این نسخه داشت!
این ها همش حرف های خودمه!!
خدا وکیلی من دوست دارم یک نفر کاملا بی طرف بگه کدوم یک از این حرف های این قسمت من غلط و کم لطفی است. واقعا دوست دارم بدونم؟! من همیشه سعی می کنم بی غرض و بدون تعصب حرف بزنم و اصلا هم روی PC تعصبی ندارم. در ضمن قبلا هم گفتم من خودم روی PS2 این بازی رو انجام دادم و از روی عکس
بازی نظر نمی دم!
خوب در مورد مقایسه CPU:
اول در مورد این مقایسه های عددی بگم که مقایسه سی پی یوی PS2 و PC به این شکل به دلیل تفاوت در ساختار و کارایی های CPU این دو اصلا صحیح نیست. به عنوان مثال در PS2 CPUوظیفه کنترل و تامین بیت های گرافیکی را هم به عهده داره در صورتی که CPU در PC همچین کاری رو انجام نمی ده و این کار مربوط بهGPU کارت گرافیک می شه. اگر هم دقت کنید سایتی یا منبعی وجود نداره که به طور واضح و مقایسه ای بیاد CPU ایندو را با هم مقایسه کنه چون زیاد شبیه به هم نیستند. منم اصلا در گفت هام اینCPU های ایندو را به این شکل مقایسه نکردم و فقط گفتم مثلا قدرتش معادل یهP4 معمولی است. ولی خوب از اونجایی که ممکنه بعضی ها با خواندن این مطالب بگن که این بابا هم تا کم اورد برای خودش داستان سرایی کرد به این مسئله اصلا کاری نداریم و می ریم سر بحث مقایسه:
اما نکته مهم اینجاست که طبق اعلام خود شرکت سونی پردازنده EE قدرتی حدود 2 برابر یک پردازنده PIII 800 MHz رو داره
من در مورد این اعداد و ارقام اظهار نظر نمی کنم چون قطعا همگی درست هستند ولی آیا هرچی شرکت سازنده می گه عین حقیقته؟! اونم بدون آزمایشات و جدول های منطقی برای عموم؟!
که قدرت نهایی اون چیزی حدود 4340 خواهد بود که طبق جدول ارائه شده بوضوح میتوان مشاهد کرد که از یک P IV 1.6 Ghz بیشتر است... ( در مورد حرف اشکان عزیز که گفته بود به زور به معمولیترین P4 شاید برسه )...
ببینم از نظر شما P4 1.6 یک CPU معمولی نیست؟! این CPU بعد از 1.4 و 1.5 ضعیفت ترین مدل در سری P4 است که هر 3 تای اینها تقریبا در یک سطح هستند!
خوب حالا به چارت زیر در مورد توان CPU های قوی رده P4 توجه نمایید :
که شامل P4 Extreme Edition هم می باشد.
همانطور که در چارت مشاهده می فرمایید توان پردازشی اونها به زور حتی به 3 گیگافلاپ هم نمیرسه.
داود جان فکر نمی کنی اینجا رو یکم داری کم لطفی می کنی. اول باید بگم که این مقایسه Whetstone ها در CPU های PC بدون کمک گرفتن از بقیه اجازه PC محاسبه شده و اگه مثلا در برنامه 3Dmark بخواین مقدار براتون حساب کنه مقدارش بالاتره که این عدد هم در عمل بیشتر به درد ما می خوره! در ضمن شما اگه به FPU PS2(Floating Point Unit) و PC که در هر دو CPU مشترک است نگاه کنی می بینی که واقعا در PS2 کمتر هست. PS2 در دو قسمت Vector Unit های VU0 و VU1 بیشتر خودشو نشون داده که این قسمت فقط مخصوص PS2 طراحی شده و CPU های PC هم تکنولوژی های دیگری مثل iSSE دارند که در PS2 نیست که این قسمت ها هم برای مقدار دهی به floating point و به عنوان جز اصلی آنها هستند که در تصاویر 3D هم که نیاز شبکه های vector بیشتری هست این تکنولوژی ها کار CPU را در پردازش آسان می کنند می کنند. به عنوان مثال تکنولوژی دیگری که در CPU های AMD هست به نام 3DNOW! که باعث قوت floating point ها در تصاویر 3D و مولتی مدیا و زیباتر شدن آنها می شود. بنابراین در این قسمت اصلا نمی شه CPU این دو را با هم مقایسه کرد چون با هم فرق دارند و قسمت اصلی این کار ها در PC به GPU سپرده می شود ولی در PS2 اینطور نیست.
در ضمن در جایی ندیدم که بیان این MFLOPS ها رو با هم جمع کنن و هر کدوم به صورت جداگانه مطرح می شوند. در مورد PS2 هم گفته شده که توانایی Floating Point آن 6.2 GFLOPS است ولی از قسمت های مختلف جمع زده نشده!
دوم اصلا در این چارت شما Extreme Edition وجود ندارد EE خیلی قوی تر از این حرفاس که شما بخوای با این CPU ها مقایسش کنی! (این ها که شما گزاشتی مدل E هستند و با EE فرق دارند) در ضمن من تا حالا این چارت به این شکلو ندیده بودم. من الان بنچ مارک whetstone چنتا CPU و همچنین Extreme Edition را می زارم تا دوستان مشاهده کنند!
hwml92.jpg

hwmmv5.jpg

این نمره ها در این عکس فقط مربوط به قسمت FPU CPU ها است.
cpu4.jpg

این قدرت یه EE (البته این از مدل های خیلی قویشه ولی اینو گزاشتم تا تفاوتو ببینید!)
cpu3.JPG

در ضمن این عکس هم که مربوط به سیستم Emotion Engine می باشد فکر کنم بتونه این 128 بیت را به طور واضح معلوم کنه که چطور بین قسمت های مختلف تقسیم می شه و فقط مربوط به پردازشگر نیست!!
ee128bit.JPG

فقط ميخواستم بگم كه چطور 32 بيت بودن يك پردازنده با 64 بيت و يا 128 بيت بودن پردازنده هيچ فرقي تو قدرت نداره ؟
ببین طاهر جان حرف شما کاملا صحیح است در بالا هم همین گفته شما رو نوشته بودم ولی تعداد اعدادشو نگفته بودم. من نگفتم که این اعداد به قدرت ربطی نداره ولی این بیت ها به تنهایی نشون دهنده قدرت یک CPU نیستن. (عکس بالا فکر می کنم بتونه یه سری مسائل را روشن کنه!)
اون مثال Intel و AMD را هم برای همین زدم و گرنه می دونم زیاد ربطی به CPU کنسول نداره.
من نمی خوام یه کنسول 5 پیش رو با PC های امروزی مقایسه کنم. من قبول دارم که این کنسول وقتی به بازار اومد از زمان خودش جلوتر بود ولی این دلیل نمی شه که بگیم هنوز این کنسول قدرت برابری با PC های امروزی را داره. سخت افزار این کنسول واقعا عمرش تموم شده ولی حالا اگه بعضی ها قبول ندارم خوب نظر خودشونه!
اگه اينجوريه چرا هيچ شركتي تو مونيتور .تو تلويزيون تو ضبط ها تو سيستم ماشين ها و... نميتونه به سوني برسه ؟؟؟؟؟؟؟
ببین ممد جان ما الان تو همین مشکل کنسول ها موندیم لطفا بحثو پیچیده تر نکن. کی به شما گفته که سونی تو این زمینه ها رقیب نداره؟! دیگه اینجا واقعا می شه گفت بهتره بریم یکم نحقیق کنیم چون این مسائل دیگه هیچ ربطی به تعصب و علاقه و... نداره!

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
دلیل اینکه بازی های XBOX 360 امتیازات پایین گرفته معلومه
همیشه بازی هایی که حتی کمپانی های معروف (EA) برای کنسولها میسازند از لحاظ کیفی و کمی از بازیهایی که خود کنسول میسازه خیلی کمتره و این ابتدای کار هستش
GAMMER های حرفه ای متوجه هستند که اگر GAMESPOT امتیاز بالایی میداد به
بازیهایی که در ابتدا ما شاهد اون هستیم میشد نتیجه گیری کرد که XBOX 360
قدرتی در حد همین بازیها داره
همانطور که میدونید XBOX 360 دارای 3 هسته اصلی میباشد
به گفته ی JOHN CARMACK هنوز بازی ها بر پایه 1 هسته میباشند
و زمان میبره که بتوان از 2 هسته استفاده کرد و 100 البته 3 هسته
در ضمن نمیتوان سازندگان بازیها را مقصر شمرد چرا که بعضی بازیها از 2 سال پیش در دست نوشتن بودند و آن زمان حتی CLOCK CPU هنوز مشخص نشده بود
و باید از این بابت که امتیازات این بازی ها پایین شده خوشحال بود و حتی GAMESPOT
کمی مدارا کرده به قول معروف منت گذاشته که این امتیازات را داده و باید کمتر از این
امتیاز میگرفت و این نشانه قدرت سخت افزاری XBOX 360 هستش و دلیله مدارا کردن GAMESPOT در این ضمینه میتونه
فاکتور زمان باشه و زمانی خواهد رسید که یک بازی امتیاز 8.2 بگیره ولی از لحاظ کیفیت قابل مقایسه با بازی های الان نباشه زمانی که 2 هسته پس از آن 3 هسته
بصورت موازی عمل کرده و در حال حاضر علنا 2 هسته دیگر غیره فعال هستند
بله دوستان بهتر است با دید باز به قضیه نگاه کنیم و تعجیل عاقلانه نیست
هنوز 2 ماه از کامل شدن KIT اصلی میگذره و اگر به خاطر تون هست در E3 خود MS
دسترسی به CPU IBM نداشت و تموم بازی ها بر پایه CPU G5 APPEL و CARD SLI
به نمایش در اومد
قصد توهین ندارم ولی اکثر شما دارید عکس قضیه را در نظر میگیرید کمیه امتیاز را دال بر ضعیف بودن XBOX 360 میدونید
و مثل این میمونه که یه آشپز (برنامه نویس) را توی بهترین آشپز خانه ببرند که جدید ترین تکنولوژی را داشته باشه ولی هنوز غذاهای سنتی بپزه و از مواد اولیه جدید نتونه بهره ببره پس زمان میخواهد

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
2 تا عکس میزارم از 2 ورژن بازیه GUN از 2 سیستم XBOX ، XBOX 360​
XBOX 360 XBOX 1
اول از همه چیز باید بگم که 1 کمپانی مثلا UBISOFT اگر بخواهد از یک بازی برای 2 دستگاه تولید کند
که هر وژن از بازی مختص دستگاه مربوطه باشد 2 راه دارد
1-از متریال های مختلف استفاده کرده به طوری که مراحل بازی در هر 2 ورژن تفاوت محسوسی داشت باشند
و کلا گرافیک 2 ورژن قابل مقایسه با هم نباشند در این شرایط
کمپانیه فوق متحمل مخارج بسیاری خواهد شد تا 2 برابر هزینه(2 بازیه کاملا مختلف با یک موضوع)
2-از یک متریال و یک موتور گرافیکی استفاده کرده ولی در طراحیه ورژن دوم(در اینجا منظور کنسول قویتر)
مقداری تغییرات ایجاد کرده از جمله :
Resolution بالاتر
ANTI ALIALIASING و ANTITROPIC کلا سیستم ترمیم پیکسل
EFFECT بالاتر که میتونه شامل افکت محیط ،مه ، آتش، انفجار، خون،سایه زنی ....
SMOOTH Renderingکه در این حالت ما شاهد FRME های بیشتر و صاف بودن ANIMATION هستیم
DRAW DISTANCE
NUMBER OF CHARACTER
...
چون من فقط این 2 تا عکس را برای مقایسه پیدا کردم خیلی موارد توی این عکسها مشخص نیستند
البته اگر به پیکسل های کنار اجسام نگاه کنید کاملا مخص هستند
از جمله گردن بند که البته این متریال کار سختی نیست
از جمله سایه ها
پس مطمءنا اگر قرار بود 2 نسخه را با هم مقایسه کنیم باید به نسخه 360 امتیاز بیشتری داده میشد
نتیجه میشه گرفت که امتیاز کم XBOX 360 از بازیه مثلا GUN به این دلیل نبوده که
از نسخه XBOX 1 یا PS2 گرافیک کمتری داشته همه در عکس میبینید که 360 از کیفیت بهتری بهره میبره
و جالب تر این که گرافیک ورژن 360 شده 6
ورژن XBOX 1 شده 8
برای مقایسه مجبور شدم کیفیت عکس ها را بالا بزارم شما هم میتونید عکس ها را SAVE کرده
و مقایسه کنید و یا اگر قادر به دیدن کامل عکس در صفحه HTML نیستید Resolution Desktop را تا آخر ببرید

929178_20051018_screen001.jpg

929178_20051108_screen001.jpg

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
PLAYSTATION همیشه در تبلیغ کنسولهاش دروغ زیاد میگه مثل زمانی که قرار بود
PS2 بیاد گفت ما انیمیشنی در حد TOY STORY به شما ارزه خواهیم کرد
و اکنون:
1-تعداد ترانزیستور هایCPU + GPU به صورت مشترک 300 میلیون اعلام کرده و هیچ صحبتی در مورده هر یک به صورت مجزا نکرده !!!
2-تعداد PIPELINE های Xbox 360 48 میباشد و SONY هیچ صحبتی در مورد تعداد PIPELINE های RSX نکرده
به طوری که در سایت GAMESPOT گفته که SONY از اینکه PIPELINE های RSX کمتر از R500 اعلام کنه میترسه و نمیخواهد ریسک کنه که از دید مردم فعلا پنهان بمون
ای MS ساده لوح!!!
در ضمن RSX NON-UNIFIED SHADER هستش و این نشانه ی سنت گرا بودند این چیپ گرافیکی میباشد منبع GAMESPOT (خواستید لینکشم میزارم)

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
دلیل انتخاب XBOX 360 :
1-XBOX 360 VS PC
7 ماه پیش میخواستم یه GF 6800 ULTRA بگیرم 590 هزار تومان دیدم MAINBOARD هم باید X8 باشه + پاور در ضمن CPU 2200 AMDخیلی ناچیز بود برای GF 6800
از طرفی RAM 256 باید 4 برابر میشد یعنی حدودا نزدیک 1 میلیون برایه 3 قطعه باید
پرداخت میکردم که نتیجه چی میشد میتونستم بازی DOOM 3 و HALF LIFE 2 را
روی RESOLUTION بالا بازی کنم در حالی که XBOX 1 این 2 بازی را با سیستم زیر با بیشترین افکت اجرا میکنه :
INTEL PENTUIM 3 733 MHZ
GEFORCE 3 TI 64
دلیلش هم اینه که کنسولها 100 % قدرتشون را برای بازی مصرف میکنند و تموم سخت افزاره داخلش ما هم دیگه مچ هستش
چیزی از امپراتوریه GEFORCE 6800 ULTRA نگذشت که ULTRA EXTREM اومد به دنبالش هم GTX 7800
و هیچ زمان اشتباه گذشته را انجام نخواهم داد که برم پول پایه PC برایه بازی کردن بدم
ای کاش 3 سال پیش PS 2 یا نهایتا XBOX 1 خریده بودم
2- XBOX 360 VS PS3
بین این 2 سیستم فرقی از لحاظ سخت افزاری نمیبینم اگر هم باشه ناچیزه
CELL هرچقدر هم پر قدرت باشه XBOX 360 دارای CPU 3.2 با 3 پردازش گر موازی هستش لطفا نگید که PS 3
7 تا هسته داره اون عدد 7 چیزه دیگریست
چیزه مهمی که من روش بیشتر تحقیق کردم و بدون اطلاع نیستم اینه که بازاره کدوم
تو ایران معقول تر هستش
اولا که تو ایران اگر بازیها بصورت COPY نباشه 90 % از مردم عاجز از خرید بازی هستند
ظاهرا قیمت اصلی بازی های PS3
15 تا 20 دلار گرونتر از XBOX 360 هستش فراموش نکنید که BLUE-RAY خام 20 تا 26 دلار هستش بعضیها شاید به امید این باشند که بازی های PS3 از روی BLUE-RAY روی 2 تا DVD COPY بشه ولی در این مورد باید گفت که فرمت این 2 با هم فرق داره
به فرض اگر این مشکل هم نباشه میشه FILM را از روی BLUE-RAY روی DVD کوپی کرد ولی GAME را هرگز مگر کمپانیه اصلی !!!
اگر هم بازیهای PC را در DVD و CD میبینید دلیلش این هست که بازیه PC بر روی HARD نصب میشه و عملیات پردازش از

روی HARD انجام میشه

البته با اومدن 360 در زمان کوتاه نمیشه بازیهایش را با قیمت پایین خرید
من قصدم اینه که تا مدتی بازیهایه XBOX 1 که خیلی هاشا توی PC نتونستم با
کیفیت عالی بازی کنم را مثل DOOM 3 و HALF LIFE 2 و SPRINTEL CELL و ...
بازی کنم تا اون موقع خدا بزرگه که البته زمان زیادی هم نمیبره
در نهایت اگر XBOX 360 با اون 3 هسته ی 3.2 و GPU در حد X1800XT (آخرین محصول ATI) دستگاه پوچی در اومد تا اومدن PS3 یه فکری میکنم ولی با BLUE-RAY چی کار کنیم ؟
DVD خام 1 $
BLUE-RAY خام 20-26 $
من نمیدونم منطق کسانی که منتظر PS3 هستند چیه البته نظرشون محترم
ولی خواهشا به من بگن میخواهند با BLUE-RAY چی کار کنند ؟

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
قابل توجه :
What will a Blu-ray Disc recorder cost?
A: As with any new technology, the first generation of Blu-ray Disc recorders will be very expensive, but the prices have already begun falling. The Sony BDZ-S77 is currently priced at 222,000 yen ($2,150), while the Panasonic DMR-E700BD is priced at 189,000 yen ($1,830). The discs required to record high-definition video are priced at about 2,700 yen ($26)

قیمت هر DISC خام BLUE RAY $26
و قیمت RECORDER یا همون WRITER $2،150

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
تا 20 دلار گرونتر از XBOX 360 هستش فراموش نکنید که BLUE-RAY خام 20 تا 26 دلار هستش بعضیها شاید به امید این باشند که بازی های PS3 از روی BLUE-RAY روی 2 تا DVD COPY بشه ولی در این مورد باید گفت که فرمت این 2 با هم فرق داره
چه ربطي داشت به 13 بدر؟؟؟!!
خود شركتا قراره بازيهاشونو اول رويه dvdبزنن نه ايرانيها
بعد هم warner bros هم فرمته بلو ري رو قبول كرد و سوني هم كه خودش فيلماشو رو بلوري ميخواد بزنه!!
مطمين باشين خيلي سريع ارزون ميشه....شايدم تا وقتي كه پي اس3 بيياد هم قيمته dvd شده باشه

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر