X vs Y - Never Walk Alone (FINAL)

X vs Y - Never Walk Alone Final

• مجموع رای دهنده‌ها
    44
  • نظرسنجی بسته شده است .

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
@Safety & Peace
مرسی که همینو گزاشتی. :D
راستش اگه بحث بین بهترین آنتاگونیست یا بهترین بازی بود، من بدون تردید بایوشاک ۱ رو انتخاب میکردم.
ولی این یکی واقعا سخته...
کلمبیا و اون شکوه و سرزندگی اولیه اش خیلی روم اثر گزاشت. و اینکه هرچی جلوتر میرفتیم لایه های خراب و فاسد شهر بیشتر نمایان میشد.
از اونور رپچر اتمسفر فوق العاده گیرایی داشت. جاهایی مثل فورت فلوریک هنوزم جزو بهترین لوکیشن های گیمی من هستن.

انتخاب سخته ولی اگه به فلسفه اولیه شکل گیری این ۲ تا نگاه کنیم، رپچر خیلی شکل گیریش دلیل خاص تر و فلسفی تری داشت.
موسسش به شدت ادم پیچیده تر و جدی تری بود.
کامستاک از اول یه ادم متظاهر دورو به نظر میرسه. کسی که دنبال قدرته د با زبونش مردمو فریب میده.

ولی اندرو رایانی که از نظام کمونیستی فرار کرد
تو نظام سرمایه داری به ثروت کلان رسید
و کم کم از دخالت حکومت تو دخل و تصرف اموالش عصبانی شد و تصمیم گرفت جایی بسازه برای کسایی که به میخوان به دور از دخالت های مسکو، واشنگتن و واتیکان کار کنن و دست رنجشون رو دقیقا جوری که میخوان صرف کنن.

خلاصه گرچه ظاهر هر دو شهر خیلی کامل و عالیه، رپچر به نظرم بک استوری پر و پیمون تر و عمیق تری داره.
رای من رپچره.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
راستی از منظرو اتوپیایی هم بخوایم نگاه کنیم،
و هدفی که هر شهر دنباا میکرد،
به نظرم رپچر حالت دور از دسترس تری داشت برای قدرت های جهانی

دقیقا انگار یه جایی بود که دست کسی بهشون نمیرسید.
بهتره بگیم کلمبیا از ابتدا هم با فساد و نزادپرستی شروع کرد.
ولی رپچر واقعا برای رسیدن به هدف اندرو رایان و عم فکر هاش شروع شد...
اتوپیای خالص تری بود و چون اتوپیا عملا نمیتونه وجود داشته باشه، پس بعد از سقوط به دستوپیای خالص تری هم تبدیل شد.

کلمبیا یه حالت بینابینی داشت از اول که کفه اش در ابتدا به سمت اتوپویا و بعدش یه سمت دستوپیا سنگینی میکرد.

اگه دی ال سی های اینفینیت رو رفته باشید و با رپچر قبل از جنگ اشنا باشید، میبینید واقعا اندرو رایان تونسته بود شرایطی که فلسفه اش رو تشکیل میدادن بهجود بیاره تو شهر. حداقل برا یه مدت کوتاهی.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
بیایین بازی رو بذاریم کنار و خیلی رک و پوست کنده بگیم که همه اونایی که به کلمبیا رای دادن، فقط به خاطر الیزابت بهش رای دادن. دیگه ما از نظر سنجی قبلی شناختیمتون رفقای قدیمی:>:D نظر سنجی قبلی یه دام بود که شناسایی بشین و نصف بازیسنتر توی این تله افتادن:D

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
بیایین بازی رو بذاریم کنار و خیلی رک و پوست کنده بگیم که همه اونایی که به کلمبیا رای دادن، فقط به خاطر الیزابت بهش رای دادن. دیگه ما از نظر سنجی قبلی شناختیمتون رفقای قدیمی:>:D نظر سنجی قبلی یه دام بود که شناسایی بشین و نصف بازیسنتر توی این تله افتادن:D

آکیبا اره ولی من نه :D

D.ace

کاربر سایت
Aug 6, 2011
795
نام
JoE

• Love
Reactions: ShahryR

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
بیایین بازی رو بذاریم کنار و خیلی رک و پوست کنده بگیم که همه اونایی که به کلمبیا رای دادن، فقط به خاطر الیزابت بهش رای دادن. دیگه ما از نظر سنجی قبلی شناختیمتون رفقای قدیمی::D نظر سنجی قبلی یه دام بود که شناسایی بشین و نصف بازیسنتر توی این تله افتادن

الیزابت کیه؟:D

من عاشق بیگ ددی ام!:D
View attachment mp4.mp4

• Like
Reactions: rahyarpaul

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,259
نام
امیر حسین
من که خودم اعتراف کردم، چرا میخواید پرونده سازی کنید دیگه:D

ولی بالاخره حضور بانو الیزابت خودش روشنی بخش کلمبیا بوده! :D توی اون رپچر ما یک نفر مثل الیزابت نداشتیم:-"
نتیجه : مردم شهر رپچر<<<مردم شهر کلمبیا:p :))

ولی خو نه... واقعا رپچر یه شهر خفه و نکبت گرفته ی خالص بود! ذره ذره ی رپچری که دیدیم بدبختی و کثافت کاری ازش میزد بیرون:D

باز کلمبیا یه جاهای خوبی داشت:-" درسته لایه های نکبت بار هم داشت...
در بدترین حالت اینه که صرفا با دیدن در و دیوار شهر، یکم دل آدم باز میشد:D رپچر همون حس رو هم نمیداد:D

پ.ن: از یکی که به شدت با عنصر آب مشکل داره و کریتیکال هیت میزنه رسما بهم، انتظار نداشته باشید حس خوبی به زندان زیر آب داشته باشم:))

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
اگه بحث زیبا بودن و دل‌باز بودن باشه که خب قطعا کلمبیا بهتره. :D

ولی خب رپچر لوکیشن خفن تر و اتمسفریک تریه و فلسفه خفن تری داره بوجود اومدنش.

• Like
Reactions: ShahryR

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
به نظر من رپچر جای جالبتر و و خفنتریه، در کل هم بهتر بود نسبت به کلمبیا تو بایوشاک اینفینیت. ولی چون خودم زندگی تو کلمبیا رو ترجیح میدم و تو رپچر قطعا افسردگی میگیرم، به کلمبیا رای دادم!! :D

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
فضای کلمبیا سعی کرده بودن یه حالت روحانی بهش بدن که خیلی موفقم بودن. یعنی اون لحظه ورود و موزیک will the circle be unbroken یه احساس فوق العاده خفنی میداد که از لحظه ورود به رپچر خیلی بهتر عمل کرده بود ولی خوب هر دو تا شهر یه ساید دیستوپیایی هم داشتن که به نظرم مال رپچر خیلی مخوف تر و سورئال تر بود چون زمانی وارد رپچر میشی که شهر دیگه از اون بعد اتوپیای قبل خارج شده. یعنی تو فضاسازی به نظرم رپچر تو نشون دادن این پارادوکس قوی تر بود چون باید گذشته پر شکوه تصور می کردی از روی آینده نابود شدش. اما خوب تو کلمبیا هنوز زندگی در جریان بود و حالت دیستوپیاییش بیشتر مربوط به بخش نژادی میشد و آیندش که خوب زیاد نشون نداد.
ولی خوب چجوری رپچر انتخاب میکنید وقتی نور طبیعی نداره شهر میشه مگه اسمش اتوپیا گذاشت اصلا :D

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,101
نام
محمد علی
برای نظر سنجی بعدی یه چیزی اومد تو ذهنم و به صورت دیکتاتوری عمل میکنم:D
عاقبت همه الیگارشی ها به دیکتاتوری ختم میشه
ما با وعده آب و برق و گیم پس رایگان به این تاپیک اومده بودیم:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر