PlayStation Until Dawn

0emf0u8pohueith8u2k6.jpg

عنوان بازی : Until Dawn
سازنده :Supermassive Games
ناشر : Sony Computer Entertainment
پلتفرم : PlayStation 4
ژانر : Horror
8 نوجوان که واسه سالگرد مرگ یکی از دوستانشان دور هم جمع شدند درگیر یک سری مسائل وحشتناک مربوط به
یه قاتل زنجیره ای میشوند ...
44115108486444330593.png

wdjc2r6tv3oymk73a84v.jpg

720P

تصاویر :

آخرین ویرایش:

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,988
نام
مهدی
خوش حالم كه بازى موفق شده. واقعا خوش حالم! تبريك به خودم و تمام طرفداران اين بازى. :d
دوستان cool و خفن هم تا تاپيك بازى بعدى Cage به خودشون و بقيه يك تنفس مى دن. خيلى هم خوب!

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
خوش حالم كه بازى موفق شده. واقعا خوش حالم! تبريك به خودم و تمام طرفداران اين بازى. :d
دوستان cool و خفن هم تا تاپيك بازى بعدى Cage به خودشون و بقيه يك تنفس مى دن. خيلى هم خوب!

مگه cage ساخته until dawn رو؟

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,821
نام
مرتضی
متا بازی با 54 نقد شده 79 کلا هم یک نقد منفی داشته! واقعا نتیجه خیلی خوبی بوده و کاملا از سطح انتظارات من که بالاتره. قبلا یه کوچولو درباره سابقه استدیو سازنده توضیح دادم:

بعنوان یک استدیو بازیسازی مستقل واقعا سابقه کاری خاصی ندارن به اون صورت! مثلا یکی از کاراشون ساخت بعضی از مینی گیم های داخل Little big planet نسخه ویتا بوده! یا همینطور لول کیت های LBP2. بازیایی که مال خودشون بوده همش بازیهای مرتبط به move و پارتی گیم و فمیلی گیمینگ و ... بوده در واقع تا الان همش بچه بازی بود:d

ولی خب خوشم میاد که سونی بها میده به این استدیو های جمع و جور تا این جرات رو داشته باشند کارای بزرگ تر بکنند. اگر دقت کنید سونی برای پلی4 خیلی به استدیوهای کوچیک و در حاشیه داره اهمیت میده. از R@D که بعد کار روی پورت ها و بازیهای پی اس پی یهو بهش اجازه داد برای کنسول خانگی اصلی خودش بازی بسازه تا Bend و ... و همین supermassive.

فارق از نتیجه ای که خواهد داد این اعتماد، بنظرم روند مثبتی هست که ممکن ایده ها خلاقیت های این استدیوهای کمتر شناخته شده رو بروز بده. خودم هم با توجه به این که سبک بازیهایی مثل until dawn رو دوست دارم اگر نمراتش در در حد بالای 70 باشه احتمال زیاد لذت خواهم برد از بازی. در کل تو این برهوت انحصاری 2015 خوبه که هستند همچین بازیهایی.

باور کنید این نمره برای همچین استدیویی یک موفقیت تمام عیار هست من جاشون بودم یک هفته شبانه روز جشن میگرفتم تو استدیو:d

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
به به... بشدت عاليه. من از اول نا اميد نبودم و اميد داشتم ولي انصافا خيلي شوكه كننده بود نمرات. ايول واقعا...

دوستان . لطفا اولا سريع تر بازي كنين و اسكرين شات بزارين. بعدم تعريف كنين از بازي ديگه... نظراتو ببينيم :دي هايپ شيم
راستي بازي از نظر shock horror خيلي ترسناكه؟؟

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,547
خب نزدیک 3 ساعت بازی رو انجام دادم
بازی به شدت شوکه کننده شروع میشه و تو کف میزاره همرو
بازی تو 10 ساعت اتفاق میفته یعنی تا Until Dawn فقط 10 ساعت مونده
اتمسفر سنگینی داره
نقطه قوت بازی غافلگیری و استفاده از صدا هستش
روایت داستان خیلی خوبه و چیزی رو لو نمیده . داستان هم خوب و جالبه و مجبورتون میکنه بشینید و ادامش بدید . ( من فردا مجبورم 5 صبح بزنم بیرون وگرنه میشستم پاش )
روابط بین کاراکترها خیلی مهمه
موزیک بازی کاملا به بازی میخوره
گرافیک خیلی خوبه .
کنترل کاراکتر راحت هست
بازی آپدیتی نداره فعلا و تمام تروفی ها Hidden هست
کلا پیشنهاد میکنم هر کی میتونه بازیش کنه

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
بازی تو 10 ساعت اتفاق میفته یعنی تا Until Dawn فقط 10 ساعت مونده
اتمسفر سنگینی داره
آقا یه چیزی هم من بگم به اون دوستانی که از زمان کم بازی شاکی بودن. اگر هم بازی حتی حدود 9 - 10 ساعت طول بکشه، به نظرم اونقدری ارزش تکرار داره که آدم بخواد 3 -4 بار دیگه بازی کنه. چون با انتخاب های مختلف نتیجه بازی عوض میشه و تصمیمات مختلف روی روند بازی تاثیر میذاره. کلا به نظرم برید باهاش حال کنید و گیر الکی هم ندید :d بازیه خیلی دِلی به نظر میاد :d

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
نمراتش از انتظارم بیشتر بود:d
پوریا و احسان کجایید!؟

نه مشکل بعضی با کیج نیست با این سبک هستش

من اگه با این سبک مشکل داشتم ۲ سال پیش این نقد رو برای TWAU نمی‌نوشتم و تعریف نمی‌کردم: The Wolf Among Us | صحنه‌هایی از زندگی یک گرگ | بازی‌نما و قبل‌ترش سر TWD. حتی قبل از این که HR هم بیاد پیش‌نمایشی که براش نوشتم منفی نبود. پس فکر نکنید با این سبک مشکل دارم. البته این رو هم به یاد داشته باشید که نمرات HR هم مثبت بود و انتقاد کلی من از داستان بود بیشتر تا گیم‌پلی (هرچند گیم‌پلی‌اش هم نقص داشت). با خود شخص کیج هم مشکل دارم، از صحبت‌هاش بگیر تا اداهایی که در میاره. وگرنه من این سبک رو بیشتر از هر سبک دیگه‌ای دوست دارم و هر بازی خوبی هم که بیاد رو می‌خرم و بازی می‌کنم، همون‌طور که بارها این‌جا گفتم. UD رو هم چند وقت دیگه می‌خرم که تجربه‌اش کنم (اما نه با قیمت ۷۰ دلاری!). باید اعتراف کنم که انتظار چنین نمراتی رو نداشتم و همین‌جا تبریک می‌گم به سازنده‌های تازه‌کار بازی که به عنوان اولین تجربه‌ی جدی‌شون خوب عمل کردن. اما فراموش نکنیم که نمرات بازی طرفای ۷ و ۸ هستن نه ۹ و ۱۰. نقدها رو هم بخونید اکثرا از نیمه‌ی دوم بازی و داستان انتقاد کردن که این یعنی فاجعه، چون معمولا تو داستان‌نویسی قسمت مهم داستان بخش آخر هست. برای همینه که اکثرا با نیمه‌ی اول شوکه شدن چون تمام تلاش سازنده‌ها رو همین بخش بوده و مثل این که زیاد به بخش دوم توجهی نکردن. نکته‌ی مثبت بازی اتمسفر خوب و انتخاب‌های تاثیرگذار هست. و البته عملکرد عالی بازیگرها. امیدوارم همین‌طور به پیشرفت‌شون ادامه بدن و بازی‌های بهتری (و با داستان غیر کلیشه‌ای) بسازن. :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر