Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

ARTHUR WESKER

“We can’t change what’s done, we can only move on.
کاربر فعال
Jan 25, 2018
6,600
نام
Albiceleste
1- به نظر میرسد اولین بازی که سیستم امتیازدهی را آورد، داینوکرایسیس 2 باشد.

Dino Crisis 2 utilizes an interesting scoring system that encourages one to improve their combat skills. Getting multiple kills without taking damage increases the combo and payoff, which in turn can be used to buy better items. While some disapproved of this arcade-like design, it is a precursor to systems future games like Devil May Cry and Bayonetta would use to encourage skilled players to perfect the combat.

https://www.thegamer.com/dino-crisis-2-most-underrated-ps1-game/#scoring-system

پ.ن: چون یک سری ها تصور میکنن،عنوان دویل می کرای برای اولین بار از این مکانیزم استفاده کرده است.

پ.ن2: این هم یکی دیگه از ابداعات گوت صنعت بازی

2- همان طور که حدس میزدم نتونستم دث استرندینگ را تحمل کنم و بعد از چند ساعت بازی رفتم پس دادم.حالا طرف رفیقم هست و مغازه داره وگرنه باید پول یک روز کرایه را حساب میکردم :)) یعنی با اختلاف بدترین بازی نیمه انحصاری سونی بوده.حیف بودجه ای که به ابر اوستاد کوجیما دادند.

3- یک سری ها میگن متال گیر بسازین.آقا داستان متال گیر تموم شد و رفت.نقطه ضعف اصلی قسمت 5 هم داستان بی سر و تهش بود.به نظرم این آی پی دیگه تموم شده. تنها راه همون ریکمیک عناوین قبلی هست.

4- میزان تاثیر گرفتن بازی سال در رتبه بندی بهترین بازیسازان تاریخ

Capture todd.PNG

Capture shinji.PNG

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
من اخیرا با مشکل بزرگی روبرو شدم و اونم عدم لذت بردن از بازی هاست. اکثرا بیشتر از نیم ساعت یا یک ساعت از هیچ بازی لذت نمیبرم. هفته ای در مجموع شاید 1.5-2 ساعت اینا میانگین بازی میکنم.

البته این مشکل چندسالی هست شروع شده ولی امسال به اوج رسیده. با اینکه امکانات لازم برای تهیه هر پلتفرم و بازی دلخواهی را دارم ولی اصلا حس خرید و بروزرسانی کنسول و سخت افزارم را ندارم.

عملا تایمی که به بحث در مورد بازی ها میپردازم یا یوتیوب ویدیو مبینم چندین برابر تایم بازی کردنمه. حس میکنم به ته خط رسیدم :D هرچی ممکن بود را دیدم.25 ساله بازی میکنم واقعا چیزی دیگه حس میکنم بهم اضافه نمیشه.

نمیدونم افراد دیگه ای همسن من مثل من وجود دارند اینجا یا نه.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
من اخیرا با مشکل بزرگی روبرو شدم و اونم عدم لذت بردن از بازی هاست. اکثرا بیشتر از نیم ساعت یا یک ساعت از هیچ بازی لذت نمیبرم. هفته ای در مجموع شاید 1.5-2 ساعت اینا میانگین بازی میکنم.

البته این مشکل چندسالی هست شروع شده ولی امسال به اوج رسیده. با اینکه امکانات لازم برای تهیه هر پلتفرم و بازی دلخواهی را دارم ولی اصلا حس خرید و بروزرسانی کنسول و سخت افزارم را ندارم.
افراد دیگه ای من جمله خودم قدیما این حالت رو تجربه کردیم و تو فروم گفتیم. هیچ قانون نانوشته ای وجود نداره که آدم باید همیشه علاقش به چیزی ثابت بمونه و انجامش بده. نمیخوای خب بازی نکن مشکلش چیه.
یادمه یکی یبار انقدر ازین حرف ساده من زورش گرفته بود که برگشت گفت تو سنت کمتر از منه حرف نزن! ینی تعصب داشت رو گیمر بودن مث کسی که مثلا مسلمونه و بشدت میترسه به شک بیوفته و خدایی نکرده دیگه مسلمون نباشه!

اینم که گفتی تایمی که تو یوتوب و فروم میگذرونم بیشتره باز درباره خیلیا صادقه من جمله خودم! تایمی که ملت میرن توییچ و ردیت و ... بخشای گیم خیلی زیاده. دلیلش اینه که راحت تره خب :D

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,583
نام
Mehrdad
ویدیو های پروپوگاندای ج‌ا از این قوی تره
این JFK خودش یه پا نظریه توطئه است

یک بحثی تو این انجمن بارها تکرار کردم و همیشه هم اکثریت متوجه نشدن، یکی میاد میگه برو به دانشمندان بگو یکی میاد یک چیز دیگه ای میگه ولی هیچکس اصل موضوع دقت نمیکنه
من کاری به دانشمندان، ماموت، 60m و... ندارم
اصلا میگم 60m بودجه بازسازی آثار سوخته ژرژ ملیس شده، حرفی که میزنم اینکه زود باور نکنید یا شاید هرگز چیزی کاملا باور نکنید، قبول کنید ولی باور نکنید
من قبول دارم که این یک پروژه تحقیقاتی و برای دوباره زنده کردن ماموت ها باشه ولی باور ندارم که هدف واقعی این تحقیقات این یک موضوع باشه
همین موضوع آیفون بحث خوبی بود، چرا انسان باید فکر کنه که شخصیتش با یک گوشی هزار دلاری شکل بگیره ؟ چرا یک گوشی باید به یک انسان اعتماد به نفس و یا حتی عزت و احترام بده؟ ساده است، پروپوگاندای تبلیغاتی
هزاران سال با د/بن، مردم دچار جهالت بودن و در آینده با مدیا دچار جهالت خواهیم بود
نمیگم مثل این ر|ئفی پور طرح فرش رو هم زاده |یلومیناتی بدونید یا مثل این طرفداران زمین تخت یا خورشید پشتش به ما باشید
فقط کمی بیشتر فکر کنیم دیرتر بپذیریم و باور کنیم
یکی از موضوعاتی که باعث شده بیشتر به این تفکر باور نکردن مدیا و... روی بیارم سره کرونا گرفتن ترامپه در حالی اونموقع هنوز تو فاز دوز ۱ واکسن بودیم ترامپ کرونا گرفت و دو روز بعد پزشکان کاخ سفید درمانش کردن در صورتیکه بعد ترامپ هموون مورد هایی دیدیدم که سالمتر و جوونتز از ترامپ که تا دوز ۳ واکسن هم زده بودن باز از دنیا رفتن
امیدوارم الان باز منظورم بفهمید و مطمئنا الان میاد یکی ریپلای می‌کنه میگه پس فکر میکنی کرونا دست سازه برای کنترل جمعیته یا فلانه، نه کاری به کرونا ندارم و فقط یک مثال بود
خب ببین، از اول گفته شد "قطعا اهداف دیگری هم وجود داره"

پس این تاکیدت رو "بقیه دقت نمیکنند اصل موضوع چیه" کلا اضافه است،

تمام فرضیه => ازمایش => پروژه های علمی چه خواسته چه ناخواسته اهداف گوناگون رو دنبال میکردند، همچنین معمولا نتیجه ای به دست میاد که امکان استفاده های گوناگون از ان نتیجه ازمایش رو بده، از داروی قلب و فشار => ماینوکسیدیل گرفته تا پروژه های شبیه سازی پستانداران و در نهایت کاشت سرباز و غیره...

پس اینکه فکر میکنی بقیه "دقت" نمیکنند، کلهم وارد نیست و کاری هم نداریم چرا اینطوری فکر میکنی،

همچنین در امتداد حرف به نظرم درست خودت در مورد "رسانه"، میشه گفت، پست های خودت در این تاپیک نمونه بارزی از "اثر رسانه" هستند....

پس سخت نگیر :D

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,583
نام
Mehrdad

عملا تایمی که به بحث در مورد بازی ها میپردازم یا یوتیوب ویدیو مبینم چندین برابر تایم بازی کردنمه. حس میکنم به ته خط رسیدم :D هرچی ممکن بود را دیدم.25 ساله بازی میکنم واقعا چیزی دیگه حس میکنم بهم اضافه نمیشه.

برای همه مون پیش اومده فکر کنم،

نظر ساده و دوستانه ام اینه که به نظرم باید یک مدت از این فضا فاصله بگیری، میدونی شاید یک طورایی overwhelm شدی، مثل حالتی که اینقدر خوراکی های گوناگون خوردی که دیگه اشتها برای "غذا" و اصل کاری نداری؛ میدونی چی میگم؟ شاید مثلا همین یوتوب رفتنت رو منهای "ویدئوگیم" و مخلفاتش کنی، یک طورایی فضای کافی برای برگشتن حست به گیم باز شه...

مثلا من به شخصه حقیقتا این حالت که میگی رو با این شدت تجربه نکردم، اما کلا تو سال های اخیر با به شدت محدود کردن تعاملم با "مخلفات و حواشی" ویدئوگیم، یک طورایی هم وقت و هم اشتیاق بیشتری (مثل قدیم) به بازی کردن پیدا کردم، در واقع مدت هاست که خارج از خود شبکه کنسول و PC، بازیسنتر تنها جایی هست که من درش حضور دارم و به ویدئوگیم مربوطه...

البته ممکنه برای هر کسی واقعا متفاوت باشه مثلا ممکنه مربوط به اتفاقات و شرایط زندگی روزمره هم باشه(فارغ از حتی الزاما امکان مالی)، اما به نظرم همین که هنوز اینجا هستی و این موضوع رو اینجا مطرح میکنی، نشون میده علاقه اصلی و دیرینه ات سر جاشه و فقط دچار یک شاید بی حسی موقت شده، یا حداقل من امیدوارم اینطوری باشی :-"

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,970
نام
احمد

سبک بازیت رو عوض کن. چیزای متفاوت بازی کن. اگه سینگل پلیر بازی برو mmo بازی کن. اگه مولتی پلیر بازی برو سینگل. اگه شوتر می زنی برو دنبال آر پی جی و...
خلاصه همون بازی که 25 ساله می زنی رو خب باز بری سراغش طبیعیه خسته بشی...
من خودم از طرفای یک سال پیش درگیر همچین حسی شدم و البته بعد از 6 ماه اینا عطشم برا گیم برگشت :-" :D

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
افراد دیگه ای من جمله خودم قدیما این حالت رو تجربه کردیم و تو فروم گفتیم. هیچ قانون نانوشته ای وجود نداره که آدم باید همیشه علاقش به چیزی ثابت بمونه و انجامش بده. نمیخوای خب بازی نکن مشکلش چیه.
یادمه یکی یبار انقدر ازین حرف ساده من زورش گرفته بود که برگشت گفت تو سنت کمتر از منه حرف نزن! ینی تعصب داشت رو گیمر بودن مث کسی که مثلا مسلمونه و بشدت میترسه به شک بیوفته و خدایی نکرده دیگه مسلمون نباشه!

اینم که گفتی تایمی که تو یوتوب و فروم میگذرونم بیشتره باز درباره خیلیا صادقه من جمله خودم! تایمی که ملت میرن توییچ و ردیت و ... بخشای گیم خیلی زیاده. دلیلش اینه که راحت تره خب :D

کلا من آدم خیلی تعصبی نیستم. خیلی از کل کل های فرومی هم، بیشتر چون علاقه دارم به بحث و دوست دارم دیدگاهم را مطرح کنم واردش میشم و در عمل و واقعیت اونقدر شاید به اصل موضوع تعصبی نداشته باشم. :D در مورد بازی به صورت کلی هم نه تعصبی ندارم و خیلی وقته کم بازی میکنم.

ولی خب گیمینگ اصلی ترین تفریح من بود برای سالیان سال و اینکه اینجور داره علاقه ام بهش کاهش پیدا میکنه برام عجیبه در مجموع.

اون بحث سختی- راحتی هم اتفاقا یقه ام را گرفته. اکثر بازی های جدید برام سخته . GOW Ragnorak را بعد از تموم کردن خط داستانی وقتی رفتم سراغ باس های فرعی چند بار که زدم و دیدم سخته، درجه سختی را آوردم پایین. جدیدا خیلی از بازی ها حس میکنم بیش از حد برام سختن. قبلا اینجوری نبودم پاره میکردم هرجی می اومد جلو:D

برای همه مون پیش اومده فکر کنم،

نظر ساده و دوستانه ام اینه که به نظرم باید یک مدت از این فضا فاصله بگیری، میدونی شاید یک طورایی overwhelm شدی، مثل حالتی که اینقدر خوراکی های گوناگون خوردی که دیگه اشتها برای "غذا" و اصل کاری نداری؛ میدونی چی میگم؟ شاید مثلا همین یوتوب رفتنت رو منهای "ویدئوگیم" و مخلفاتش کنی، یک طورایی فضای کافی برای برگشتن حست به گیم باز شه...

مثلا من به شخصه حقیقتا این حالت که میگی رو با این شدت تجربه نکردم، اما کلا تو سال های اخیر با به شدت محدود کردن تعاملم با "مخلفات و حواشی" ویدئوگیم، یک طورایی هم وقت و هم اشتیاق بیشتری (مثل قدیم) به بازی کردن پیدا کردم، در واقع مدت هاست که خارج از خود شبکه کنسول و PC، بازیسنتر تنها جایی هست که من درش حضور دارم و به ویدئوگیم مربوطه...

البته ممکنه برای هر کسی واقعا متفاوت باشه مثلا ممکنه مربوط به اتفاقات و شرایط زندگی روزمره هم باشه(فارغ از حتی الزاما امکان مالی)، اما به نظرم همین که هنوز اینجا هستی و این موضوع رو اینجا مطرح میکنی، نشون میده علاقه اصلی و دیرینه ات سر جاشه و فقط دچار یک شاید بی حسی موقت شده، یا حداقل من امیدوارم اینطوری باشی :-"

Overwhelm آخه باید زیاد بازی کنی در یک بازه مشخص تا بشی. من تقریبا از 2018 به اینور واقعا در مجموع کم بازی کردم. تعدد ساعات بازی کردن اذیتم نکرده، بیشتر خود بازی ها دیگه اون حس قبلی را ایجاد نمیکنه.

مثلا یک زمانی من عاشق پلتفرمینگ به سبک توم ریدر و آنچارتد بودم.اینکه صخره اینا بری بالا. برا همین هرکدوم از این بازی ها را بارها تموم کردم. اون روز GOW R را داشتم میرفتم باید یک صخره را میرفتم بالا و همش حینش داشتم فحش میدادم که پدر سگ زود باش برو بالا خستم کردی:D

الان دوتا چیز بهم حال میده : 1- باشگاه و ورزش 2- مثل اسب کار کردن و پول درآوردن و اندوختن:))

سبک بازیت رو عوض کن. چیزای متفاوت بازی کن. اگه سینگل پلیر بازی برو mmo بازی کن. اگه مولتی پلیر بازی برو سینگل. اگه شوتر می زنی برو دنبال آر پی جی و...
خلاصه همون بازی که 25 ساله می زنی رو خب باز بری سراغش طبیعیه خسته بشی...
من خودم از طرفای یک سال پیش درگیر همچین حسی شدم و البته بعد از 6 ماه اینا عطشم برا گیم برگشت :-" :D

اونم عوض کردم ولی کارساز نشده. هرچند بیشترین خستگی را از بازی های اکشن ادونچر الان پیدا کردم و اپن ورلد

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,664
نام
Moein

دم دستی ترین جواب اینه که تفریحتو عوض کن :D و خب به نظرم بهترین جواب هم همینه. احتمالا الان میگید تفریح دیگه‌ای وجود نداره که خب کاملا درسته، واقعا چیزی مثل گیم وجود نداره ولی همین که یوتیوب میبینید خودش یه تفریحه دیگه
منم الان تقریبا کل تایم روزم یا توی توییتر میگردم یا یوتیوب و اسپاتیفای در حال گوش کردن موزیک و پادکست، و خب در حال حاضر خیلی از گیم بیشتر بهم حال میده. خودم پارسال روزی راحت بالای 10 ساعت گیم میزدم ولی الان روزی 1-2 ساعت اونم کنارش ویدیو یوتیوب مینیمایز شده یا پادکست توی بکگراند پلیه :D خلاصه سخت نگیر به خودت، یه مدت دیگه کم کم شاید برگرده حست... شایدم برنگرده:D
-----------
دارم tunic بازی میکنم، عجب چیزیه لامصب :D همه نشستن پای هاگوارتز لگسی، من تازه رفتم سراغ این:>

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087

اگه حس و حال بازیای قدیم رو میخوای سویچ بگیر انحصاریای نینتندو رو برو حس و حالی که ماریو ادیسه و زلدا و بقیه انحصاریای نینتندو برای من داشت دقیقا مثل همون قدیما بود که چند ساله هیچکدوم از انحصاریای سونی و مایکرو بهم ندادن من که الان خیلی ساله بیشتر از همه واسه پلات کردن بازی میکنم درواقع سرگرمیم و هدفم واسه بازی کردن بیشتر گرفتن پلات بازیه یا اگه چیزی نباشه میرم سراغ مولتی هایی که بتل پس دارن بتل پس اونارو تموم میکنم تا سیزن بعد بیاد که سرگرم میشم وگرنه از نظر لذت بردن از بازی. و گیم پلی هیچ چیزی به گرد پای نینتندو هم نمیرسه و نخواد رسید

mahdi-kool

کاربر سایت
Jun 2, 2013
301
نام
AMIR MAHDI
اگه حس و حال بازیای قدیم رو میخوای سویچ بگیر انحصاریای نینتندو رو برو حس و حالی که ماریو ادیسه و زلدا و بقیه انحصاریای نینتندو برای من داشت دقیقا مثل همون قدیما بود که چند ساله هیچکدوم از انحصاریای سونی و مایکرو بهم ندادن من که الان خیلی ساله بیشتر از همه واسه پلات کردن بازی میکنم درواقع سرگرمیم و هدفم واسه بازی کردن بیشتر گرفتن پلات بازیه یا اگه چیزی نباشه میرم سراغ مولتی هایی که بتل پس دارن بتل پس اونارو تموم میکنم تا سیزن بعد بیاد که سرگرم میشم وگرنه از نظر لذت بردن از بازی. و گیم پلی هیچ چیزی به گرد پای نینتندو هم نمیرسه و نخواد رسید
تو فکرشم یه سوییچ لایت یا سوییچ عادی بخرم صرفا برای اینکه بازیاش رو برم بعد بفروشم چون سال دیگه انگار کنسول جدید نینتندو میاد.
لایت جوابه یا همون عادی یا oled بهتره؟ و اینکه شنیدم هک شده، یعنی بازیای جدید که براش میاد رو میشه راحت هکی بازی کرد؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
تو فکرشم یه سوییچ لایت یا سوییچ عادی بخرم صرفا برای اینکه بازیاش رو برم بعد بفروشم چون سال دیگه انگار کنسول جدید نینتندو میاد.
لایت جوابه یا همون عادی یا oled بهتره؟ و اینکه شنیدم هک شده، یعنی بازیای جدید که براش میاد رو میشه راحت هکی بازی کرد؟
من چند سال پیش فروختم که هنوزم پشیمونم در جریانش نیستم سری جدیداش ظاهرا هکش سختتر شده اگه میخوای بگیری یه کارکرده هک شده بگیر که دردسر هک کردنشو نداشته باشی بازی هم هرچی بیاد میشه هکی زد کاستوم فریمور داره و هر ورژنی هم بیاد هک میشه حداقل مال من که اینجوری بود
بنظرم ۱۰۰٪ ارزش خریدن برای تجربه انحصاریاشو داره فکر کنم از زمان ps2 به بعد فقط و فقط سر بازیای سویچ بود که واقعا از بازی کردن لذت بردم اگه میخوای بفروشی کارکرده بخر هم ضرر نمیکنی هم راحت میفروشی من کلا بعد سویچ هیچی بهم حال نداد انحصاریای سونی هم تا همین الان فقط اژ گرافیکشون تونستم لذت ببرم و بس

• Like
Reactions: Soheil

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,772
نام
Masoud

یه بازی که از قدیم خیلی باهاش حال کردی رو بورو بازی کن شاید درست بشه.
منم چند وقت یه بار اینجوری میشم و بازی های جدید رو یه مقدار بازی میکنم میام بیرون پاکش میکنم.
بعد میرم یه بازی قدیمی رو برای چندمین بازی میکنم و میبینم خیلیم حال میده و معمولا دوباره درست میشم ، تغییر سبک هم بعضا جواب میده.
البته همیشه هم جواب نمیده و باید چند روز بگذره.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر