Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,954
نام
احمد
آقا حالا که این بحثا بالا گرفته، منم یه سوالی دارم که خیلی وقته دارم بهش فکر میکنم:

چرا باید حفظ تمامیت ارضی یه کشور (ایران، آمریکا، فرانسه یا چین) اهمیت داشته باشه؟ (استفهام انکاری نیست، جدی برام سواله.)

و دنبال دلیل و برهان هستم به عنوان جواب. مثلا اینکه بگیم چون هیچ کشوری تو دنیا حاضر نیست تمامیت ارضی خودش رو از دست بده، یا اینکه بگیم که چون برای حفظ خاک این کشور خون ریخته شد، استدلال محسوب نمیشه.

فرض کنیم مثلا مردم کرج و حومه تصمیمی بگیرن که بخوان از ایران جدا شن و امپراطوری البرز (!) رو تشکیل بدن. اصلا صرف نظر از اینکه تصمیم درستی هست یا نه. اگه خواست اکثریت قاطع مردم کرج این باشه، چرا باید باهاش مخالفت کرد؟ (دیگه خواستم مثالی بزنم که هیچجوری نتونه سو تفاهم ایجاد کنه. :D)
دلایل متعددی داره. اولیش اینه که وضعیت فعلی کشور حالا به هر شکلی بوجود اومده مالکش همه مردم اون کشور هستن. به عبارتی کسی که مثلا کرد هست مالک خیابونای مشهد هم هست ( به صورت اشتراکی با بقیه ملت) و خب وقتی بخواد جدا بشه به عبارتی داره این مالکیت رو تغییر می ده و خب طبیعتا نیاز به موافقت بقیه مالکین هم هست :D
دلیل دوم اینکه شما بالاخره باید یه مینیمومی برای سرزمین قائل بشی تا منافع جمعی تامین بشه. اگه نه مثلا اومدیم تو اون ایالت تازه جدا شده یه محله اعلام خودمختاری کرد :-" اون موقع چیکار باید کرد؟ اومدیم شما پذیرفتی اون محله هم جدا بشه بعدا یه کوچه تو اون محله باز اعلام استقلال کرد چی؟ من که خونم تو اون کوچه هست باز اگه از کوچه اعلام استقلال کردم و یه کشور 50 متری تشکیل دادم چی؟ :D
خلاصه این دو دلیل (منافع جمعی و مالکیت مشترک) از نظر بنده دلیل اصلی این قضیه هست. البته اعتقاد دارم اگه اکثریت جمعیت یه کشور با استقلال بخشی از اون کشور موافقت کردن مشکلی نداره...

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,227
نام
Mansour
متاسفم که اینو میگم ولی من همیشه و همه جا گفتم و میگم
نصف ایرانی ها مردمونی به شدت نژادپرست و خودبزرگ بین و خودخواه هستن
کسانی هستن که با اینترنت سرعت دیال آپ از تو پرایدشون به نت وصل میشن و اعراب رو به خاطر اینکه زمانی ملخ میخوردن مسخره میکنن در حالی که بابای عرب در رفاه زندگی میکنه و داره از زندگی لذت میبره
کسانی که دم از تمدن 2500 ساله میزنن ولی نه از فرهنگ و نه از تمدن بویی نبردن
کسانی که بین کشور های دنیا ته ته هستن ولی ادعاشون اونجای خر و پاره میکنه
کسانی که زمانی که حمله میکردن به فلان کشور و فلان جا رو فتح میکردن اسمش میشد کشورگشایی حماسی ولی وقتی بهشون حمله میشد میشدن مردم متمدنی که آزاراشون به مورچه هم نمیرسیده و به نامردی بهشون حمله شده
کسانی که نمیتونن حق خودشون رو بگیرن و سر همین به اینو اون گیر میدن
و چیز های دیگری که اگه بخوام بگم حالا حالا ها باید تایپ کنم
ولی هستن هم وطن هایی که آدم کیف میکنه باصحبت باهاشون و تو این سایت کم نداریم چنین افرادی و به خاطر اون نصف دیگه ملته که به ایرانی بودنم افتخار میکنم

آخرین ویرایش:

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
این حجم از نژاد پرستی و بعضا ملی گرایی افراطی کلا بی سابقه س :-" :D
آخر هم کسی به من توضیح نداد دقیقا که الان اکبر از عربستان به جای خلیج فارس بگه خلیج عربی چه مشکلی پیش میاد :-"
بنده قبلا در این تاپیک یک کامنت دادم که قوم گرایی اولین مرحله از نژادپرستی هست.وگرنه خلیج فارس با خلیج گوجه فرنگی واقعا تفاوتی نباید داشته باشد.

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,365
نام
علی
  • Like
Reactions: Natural Killer

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,749
نام
حامد
در مورد خلیج فارس و یا پرشین گلف حتی کسانی که پارس هستن و مثلا با نژاد های دیگه هم مشکل دارن بعضا نمیتونن با اون واقعیتی که هست ازش دفاع کنن.
در واقع اسم این خلیج از خطه پرشیا گرفته شده.
حالا درسته قوم پرشین ی در این سرزمین ساکن بودن و اصلا اسم خود سرزمین از همون قوم نشأت گرفته.
ولی در مورد اهمیت حفظ این اسم به نظرم در مرحله اول اون چیزی که در جغرافیای تاریخی اسم داشته باید حفظ بشه. اگر هر کسی حتی میخواد اسم جایی رو بذاره خلج گوجه فرنگی مثلا چهار تا کتاب تاریخی بیاره که قبلا به این اسم صدا میشده. صحبت من سر مالکیت اون مکان نیست چون در تاریخ مالکیت سرزمین ها چندین بار عوض میشده.
مثلا من و کلی ادم جزوه خطه تاریخی خراسان که در کتاب های قدیمی خوراسان هم نوشته شده هستیم. خراسان اسم هیچ قومی نیست که بشه اون رو به نژاد پرستی ربط داد. ولی اگر اینجا دریایی بود و اسمش میشد دریای خراسان مسلما کسی دلش نمیخواست که اسمش عوض بشه چون اون دریا متعلق به اون خطه تاریخی هست، نه قوم خاصی.
و یا مثال واقعیش رو میشه به فلات زاگرس ارتباط داد. یه رشته کوه وجود داره اسمش زاگرس هست. حالا یکی بگه چرا باید این اسم حفظ بشه و اسمش رو نذاریم رشته کوه فلان.
حالا یکی اگر از حفظ اسم زاگرس دفاع کنه نمیشه گفت اون داره از قوم و نژاد زاگرسی دفاع میکنه چون اصلا همچین چیزی وجود نداره.
درسته اون یه عده خاصی که وقتی اسم خلیج فارس عوض میشه رگ گردنشون بالا میزنه حتی خودشون نمیدونن چرا ولی یه حس نژاد پرستی نسبت به عرب ها پیدا میکنن. ولی حرف صحیح و منطقی همونی هست که در مورد اسم تاریخی یه جا گفتم.
البته اونی که با عرب ها مشکل داره صرفا همون ادمی هست که با مغول ها و یا اسکندری ها و یا عثمانی هم مشکل داره به این دلیل که طرف هزار سال پیش به این خاک حمله کرده. ولی خوب به همون طبع هم ما از دید اون ادم با افتخار به هند و عراق و شام و ترکیه و حتی یونان حمله کردیم.
بطور کلی این دلیل بر دشمنی مردم فعلی این کشور ها نمیشه.
در واقع اونی که ذاتش نژاد پرست هست همیشه بهانه خودشو برای توجیه کارش پیدا میکنه و میگه این کار من نژاد پرستی نبود و فلان منطق درش نهفته است.

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,721
خیلی خوب بود، دمت گرم. ادامش اومده؟ تهش انگار ادامه داشت، عکس ارباب عنمامه به سرارو ظاهر کرد. یکم اومدم بگردم ببینم چه ویدیوهای دیگه ای داره، دیدم نت ترکیده تر از این صحبتاس!:| سابسکرایبم که نمیتونم کنم=((
خوشحالم که برای شما مفید بوده
سه قسمت هست ، که هر سه قسمتش رو در خود سایت میشه رایگان دید.

• Like
Reactions: J. Constantine

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,485
آقا حالا که این بحثا بالا گرفته، منم یه سوالی دارم که خیلی وقته دارم بهش فکر میکنم:

چرا باید حفظ تمامیت ارضی یه کشور (ایران، آمریکا، فرانسه یا چین) اهمیت داشته باشه؟ (استفهام انکاری نیست، جدی برام سواله.)

و دنبال دلیل و برهان هستم به عنوان جواب. مثلا اینکه بگیم چون هیچ کشوری تو دنیا حاضر نیست تمامیت ارضی خودش رو از دست بده، یا اینکه بگیم که چون برای حفظ خاک این کشور خون ریخته شد، استدلال محسوب نمیشه.

فرض کنیم مثلا مردم کرج و حومه تصمیمی بگیرن که بخوان از ایران جدا شن و امپراطوری البرز (!) رو تشکیل بدن. اصلا صرف نظر از اینکه تصمیم درستی هست یا نه. اگه خواست اکثریت قاطع مردم کرج این باشه، چرا باید باهاش مخالفت کرد؟ (دیگه خواستم مثالی بزنم که هیچجوری نتونه سو تفاهم ایجاد کنه. :D)
اینجا قانون ایالتی نیست
حتی اگه ایالتی هم باشه طبق قانون اساسی باید رفتار شه
یعنی اگه بحث رای گیریه باید از کل کشور رای گیری کنند
دومین مسئله مسئله استبداد درونیه هر فرده
درون همه انسان ها یک صفت دیکتاتوری نهفتست
ما به کوردها حق میدیم که بهشون ظلم شده ولی مخالف جدایشون هستیم
ما به بللوچها حق میدیم ولی راضی به جدایشون نیستیم
ما به خوزستانیا حق میدیم که حقشون پایمال شده ولی حاضر به اینکه فروش نفت و گازشون اکثرا نصیب خودشون بشه نیستیم
بخش بعدی مربوط به ژئوپولتیک و اقتصاد و.... میشه
مثال میزنم
شما فکر کن فردا روزی مثلا ایالت اورگان تصمیم به جدای گرفته و چند وقت بعد نفوذ سیاسی روسیه رو تو اون منطقه شاهد باشیم به نظرت امریکا همچین اشتباهیو میکنه؟

آخرین ویرایش:

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,365
نام
علی
کسی میدونه تو پنیسیلین چی میزنن که تزریقش اصلا درد نداره؟! لیدوکائین؟ (بلد نیستم، همینجوری یه چی پروندم!:D) احساس میکنم سرنگو پر آب مقطر میکنن میزنن میگن پنیسیلینه پاشو برو!:| یه یک و دویست زدم اصلا هیچی متوجه نشدم، حالمم هیچ تغییری نکرده، نیم ساعت 45 دیقه پیش زدم البته، ممنون

TOOL.

کاربر سایت
Nov 15, 2020
411
دوستان اینکه خلیج از خط پرشیا رد میشه یا از خط پراید ، مهم نیست
این روز ها دیپلماسی و قدرت، اسم ها رو تعیین میکنه
الان هم که عربستان و اعراب خیلی از هر 2 نظر بهتر از ایرانن

چرا واقعا نباید بگن خلیج عربی ؟: ))

کسی میدونه تو پنیسیلین چی میزنن که تزریقش اصلا درد نداره؟! لیدوکائین؟ (بلد نیستم، همینجوری یه چی پروندم!:D) احساس میکنم سرنگو پر آب مقطر میکنن میزنن میگن پنیسیلینه پاشو برو!:| یه یک و دویست زدم اصلا هیچی متوجه نشدم، حالمم هیچ تغییری نکرده، نیم ساعت 45 دیقه پیش زدم البته، ممنون
به خاطر فشار های EA باسن هامون دیگه چیزی حس نمیکنه
وگرنه درد داره اقا

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,365
نام
علی
به خاطر فشار های EA باسن هامون دیگه چیزی حس نمیکنه
وگرنه درد داره اقا
خوب مثکه زود قضاوت کردم، دردش نمه نمه داره زیاد میشه و حالمم داره بهتر میشه ولی همچنان دردش نسبت به یک و دویستایه چند سال قبل خیلی کمتره و جای بسی خرسندی داره که میشه با خیال راحت رفت یه آمپول پر دردو زد و تقریبا چیزی متوجه نشد، علم و دیگر هیچ

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,954
نام
احمد
شما ساقیت با وجدانه مقاوم شدی :-" :D

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,749
نام
حامد
خوب مثکه زود قضاوت کردم، دردش نمه نمه داره زیاد میشه و حالمم داره بهتر میشه ولی همچنان دردش نسبت به یک و دویستایه چند سال قبل خیلی کمتره و جای بسی خرسندی داره که میشه با خیال راحت رفت یه آمپول پر دردو زد و تقریبا چیزی متوجه نشد، علم و دیگر هیچ
بستگی به وجدان تزریقاتی داره. معمولا چون تزریق عضلانی هست شما نباید فورا پاشین و تکون بخورین. حالا یه تزریقاتی با وجدان هست و تخت خالی داره میگه راحت یه ربع بیست دقیقه دراز بکش و تکون نخور چون اصولش همینه و شما دردی حس نمیکنید. ولی یکی میبینی سرش شلوغه و یا حوصله نداره بعد تزریق 5 دقیقه نشده میگه پاشو برو. بعد یه ور باسن بیمار یه هفته درد میکنه و .......

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
450
آره معمولا درمانگاه ها لیدوکائین میزنن برا تزریقش. شما خواستی تفاوتش رو درک کنی یبار بگو بدون لیدوکائین بزنه تا خاطرات شیرین دوران کودکی ها مون از تزریقش بیاد جلو چشت.😅
ویرایش: اگه احساس کردی دردش به مرحله اذیت کردن رسید حتما کمپرس داغ با حوله نمدار انجام بده.

آخرین ویرایش:

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
855
نام
Ahmad
شبیه Box Box نوشتی. :D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر