Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,437
نام
مسلم
بازی‌های جهان باز رو باید با Cheat/Trainer بازی کرد و حتماً باید گزینه Super Speed یا Speed X50 یا همچین گزینه‌ای رو روشن کرد. حالا اگر گزینه دیگه‌ای هم حسب مورد لازم بود، میشه اونم روشن کرد.
از جمله عدم گرسنگی، تموم شدن سوخت/باطری و ...
یادش بخیر، سری trails اصلا نیازی هم به ترینر نداشت، خود سازنده یه گزینه گذاشته بود که سرعت رو تا 6 برابر (به غیر از کات سین ها) بیشتر میکرد. علاوه بر اون یه گزینه کات کردن کات سین ها و فست فوروارد هم داشت :D به این میگن QOL :>
ماد های ازاد کردن وزن برای بازی های ار پی جی رو یادت رفت :D

یاد سلطان چیت و ترینر یعنی هسویام و پیتزا ترینر های جی تی ای رو PC هم بخیر :D
سلطان چیت اسکاریم بود، پنیر میخواستی، کنسول رو باز میکردی و روش کلیک میکردی و آی دیش میومد، بعد فقط کافی بود بنویسی 1000 تا پنیر بده :D
قبلا گفته بودم برای دور زدن گرایند باید ترینر زد

اینم اضافه کنم بعد از تموم کردن بازی(استوری)، بلافاصله باید تا دسته همه چی رو با ترینر/CE آنلاک کرد که بیشتر از این واسه یه بازی وقت نذاری :>

مخصوصا Roguelite ها :> Hades لحظه‌ای که دهمین ران رو تموم کردم ترینر زدم :D

مگر اینکه چیزی مثل NieR باشه که Playthrough ها باهم متفاوتن :-"
بعد از اتمام بازی باید پاکش کرد. دیگه هر کاری میخوای بکنی یا هر داستانی میخواد تعریف کنه تا قبل از پایان باید بگه. مخصوصا اونایی که شخصیت اصلی میمیره :-"
موافقم! شدید.:D

بجای همون ده ساعت گرایند والا میرم درسی یا حرکتی میزنم. والا
یا میتونی یه اوپن ورلد دیگه رو تموم کنی :D

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
متاسفانه یه جو بدی راه افتاده که در کمال تاسف در فضای وب ایران هم تا حد زیادی رخنه کرده، این که تا دهن باز میکنی از یک محتوا انتقاد کنی سریع عزیزان مشابه گشت ارشاد و تفتیش عقاید یا sjw، هزار جور انگ فوب و نژاد پرستی و افراطی (حالا راست افراطی یا هرچی) اینا بهت میزنند!

قطعا عده ای واقعا این انگ ها بهشون وارده(که همونم معمولا از رو نااگاهی و عدم شناخت جهان هست، حالا این عزیزان دلواپس چطوری میخوان با گیر دادن، تحقیر کردن، انگ زدن، دسته بندی و غیره این ضعف اگاهی رو جبران کنند خدا میدونه، هرچقدر خانواده و سیستم های ظالم و سخت گیر تونستند باعث تغییر در رفتار و اگاهی بچه ها یا ملتشون بشند، این دلواپسین هم میتونند)

مثلا من خودم از بچگی عاشق ادی مورفی بودم، معمولا اینطوری بود(دهه ی هفتاد) که با تریلر های تبلیغاتی اول و اخر فیلم های vhs پدرم (یا کارتون انیمیشن های خودمون)، فیلم های دیگر رو میشناختم و تو کفشون میرفتم :-" و بعد گیر میدادم به پدرم که اینو بگیر، اونو جور کن، فولان رو پیدا کن و....)

طوری که با فراگیر شدن رسانه، تا اخرای راهنمایی و دبیرستان فکر کنم تک تک فیلم های معروف ادی مورفی رو دیدم، هنوزم عاشقشم، همین حس رو با روز استقلال به این مرتیکه ویل اسمیت هم پیدا کردم، , و به مرور دنزل واشینگتون و لنس ردیک و ادریس البا و... هم پیدا شدند، یا مثلا تو وایر کافی بود بانک یا عمر در اپیزود حضور داشته باشند تا من رسما عشق کنم، تو جامعه هم درسته نژاد پرستی ایرانی ها بیشتر جنبه تاریخی (اعراب/افغان برای مثال) داره و الزاما رنگ پوست نیست، اما من یادمه از همون بچگی نسبت به مثلا افغان ها خیلی سعی میکردم خوب باشم، از نظر سنت خانوادگی هم همیشه یک علاقه به فرهنگ اعراب پیشرو معاصر وجود داشت که باعث شده من 100% باهاشون اوکی باشم، در واقع هیچ وقت از اذیت شدن هیچ کسی لدت نمیبردم حالا هرکی باشه، حتی در مورد سیاه ها، بازم شاید +10 سال باشه که عاشق Jazz های کلاسیک هستم، یا شاید +15 سال باشه که عاشق سبک بلوز هستم، خب کسی هست ندونه این موسیقی ها با سیاه ها گره خورده؟ کسی هست ندونه شیکاگو بلوز جز خفن ترین زیرشاخه های بلوز هست (و در دست سیاه ها) ؟؟ * از همون بچگی یا بهتر بگم از وقتی فهمیدم چه خبره، صفر درصد مشکل هم با گی ها برای مثال داشتم،

حالا تصور کنید یکی مثل من بیاد از این سریال های اخیر انتقاد کنه، بدون تردید عده ای علم مبارزه با نژادپرستی و فولان رو دست میگیرند و شروع میکنند به گیر دادن که ال و بل، بدون اینکه کوچک ترین ایده ای از واقعیت ذهن یکی مثل من داشته باشه، که مثلا برام غیر طبیعیه البرت وسکر 180 درجه تغییر ظاهر بده، نه لزوما رنگ پوستش برام غیر قبول باشه فک کن همینم مونده(خط داستانی بماند)
اما در نهایت مطمئنم شرایط اینطور باقی نمیمونه و این موضوع به مرور به یک تعادل میرسه، چون معتقدم دلواپسین هم مسیر رشد و اگاهی خودشون رو طی میکنند و در نهایت همه به سوی اگاهی بیشتر در حرکتیم، حقیقتا من نگرانی های دلواپسین هم درک میکنم :-"

در مورد نژادپرستی ایرانی ها: این قسمت از حرفای بالا خیلی مهم تره اما چون طولانی شد اسپویلر بهتره،

من فکر میکنم این نژادپرستی ایرانی ها ریشه در یک عقده حقارت/خودبرتربینی تاریخی داره، دنیا که از پارسال شروع نشده، واقعیت تاریخی اینه که ایران +2500 سال پیش یک دولت ملت داشته و به عنوان ایران یا ایرانشهر و نام های مشابه شناخته میشده(فکت)، به شکل افسانه ای پیشرفته و ثروتمند بوده(یکی از دلایل اصلی سقوط هخامنشیان(اسکندر) ساسانیان (اعراب شبه جزیره) خوارزمشاهیان(مغول) صفویان(قیام و خیانت یک ایالت داخلی ایران به رهبری محمود) همین ثروت انباشه شده در طول نسل ها و تنبلی و جدا شدگی از واقعیت زندگی و در نتیجه عدم پیشرفت در سال های اخر هر سلسله و حرکت افراطی به سوی عرفان بوده، * مسئله ای که امروز و در دنیای مدرن، غرب رو مورد تهدید قرار داده)

*ایران منهای حمله اسکندر، فقط تسخیر نشد، بعد از اسکندر (اعراب + مغول) ایران و ایرانی به شکل وحشتناکی با خاک یکسان شد، مثلا اعراب بر سر بریدن سر ایرانی با هم کل کل و شوخی میکردند، مرد های ایرانی گردن زده شدند، زن های خوش شانس ایرانی به کنیزی گرفته شدند و بد شانس ها مورد تجاوز گروهی قرار گرفتند، الت پسران ایرانی در مواردی که ایالت مورد نظر در مقابل مهاجمین مقاومت کرده بود، بریده شده بود(که نسل بعدی قیام نکنه)، ده ها وصد ها و هزاران و ده ها و صد ها هزار دختر و پسر ایرانی به بردگی گرفته شدند و در بازار ها به فروش رسیدند، تمام این بلاها سر ایرانی اومد که صنعت داشت، هنر داشت، سیاست داشت، معدن داشت، دانشگاه داشت، دیوان سالاری داشت، بیمارستان داشت، سیستم حمل و نقل داشت، دستگاه نجوم و ستاره شناسی و ریاضیات پیشرفته داشت، دستگاه دیپلماسی داشت، شهرنشینی به شدت پیشرفته و مرفه داشت، کشاورزی و دامداری به شدت سطح بالا داشت، خب به نظرتون عقده حقارت ناشی از سقوط این ایران توسط مثلا قبایل بدوی، طبیعی نیست؟(به نظرم مسئول تک تک این سقوط ها، سیستم های ایرانی هستند نه مهاجمین، مهاجمین تکلیفشون روشنه)

خب ملتی که در خاطره خودش، در کتب باقی مانده، در گفتار همسایه ها و جهانگردان و بازرگانان، چنین عظمتی رو میبینه، اما در دور و بر خودش جز بدبختی و عقب افتادگی و ظلم چیزی نمیبینه (غالب تاریخ 1400 سال اخیر منهای دوران کوتاهی از صفویه و خوارزمشاهیان و معاصر، به این صورت و در بدبختری بوده، که البته صفویان ظالمین بزرگی هم بودند که بماند) خب طبیعیه ایرانی به مرور دست به دامن "توهم خودبرتر بینی" برای جبران حقارت خودش بشه، طبیعیه به مرور یک سری ایده بر اساس برتری نسلی و کشوری از خودش بسازه، در واقع این یک مکانیسم دفاعی روانی بوده که ایرانی بدبخت با کمک ازش تونسته در این قرن های سخت، دووم بیاره، به نظرم قبل از اینکه بزنیم تو سر ایرانی نژادپرست، متوجه بشیم با کی طرفیم، و چه انگیزه هایی پشت این ذهنیت خراب قرار داره، و از کجا امده، این راهیه که میشه مشکل رو حل کرد....

آخرین ویرایش:

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
بازی رو فقط باید یکبار کمپین شو تموم کرد (اگر چند پایان داشت که فقط به انتخاب اخر بستگی داشت باز هم ارزش داره آدم نیم ساعت دیگه هم بره تا اون پایان رو ببینه وگرنه اگر قرار هست از اول بری یوتیوب گزینه بهتری هست) هرگونه بازی کردن برای بار دوم، گشت و گذار وسواس گونه برای جمع اوری همه ایتم ها (منظورم همه هست نه اکثر ایتم ها) حتی برای همون بار اول، باز کردن تروفی، اچیومنت، اغلب dlc ها و ... اتلاف وقت هست در حد تیم ملی !

پ.ن: هر چه سنت بیشتر بشه بیشتر متن بالا رو قبول داری

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,380
نام
محمد
بازی رو فقط باید یکبار کمپین شو تموم کرد (اگر چند پایان داشت که فقط به انتخاب اخر بستگی داشت باز هم ارزش داره آدم نیم ساعت دیگه هم بره تا اون پایان رو ببینه وگرنه اگر قرار هست از اول بری یوتیوب گزینه بهتری هست) هرگونه بازی کردن برای بار دوم، گشت و گذار وسواس گونه برای جمع اوری همه ایتم ها (منظورم همه هست نه اکثر ایتم ها) حتی برای همون بار اول، باز کردن تروفی، اچیومنت، اغلب dlc ها و ... اتلاف وقت هست در حد تیم ملی !

پلات کردن خر است!:D

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
پلات کردن خر است!:D

خلاصه و مفید ! :D حالا مثلا طرف در بازی فلان خیلی شاخ هست، یا همه چی بازی رو به سقف رسونده خب تهش چی !!!

تو دنیای واقعی هم پلات کردن خر است (اینکه بخوای در همه چیز بینظیر باشی) و تهش میشه پرفکشنیسم که دمار در میاره !

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,757
نام
مراد حلیمی

من حتی از اون زمان ها که سنم پایین بود هم چرایی پلات کردن و اچیومنت گرفتن و جمع کردن فلان آیتم رو نفهمیدم. هیچ نوع ارزش افزوده ای نداره - نهایتا یکم لذت داشته باشه برای برخی افراد که اونم چون ساعت ها برای اینکار وقت صرف میکنن لذتش نسبت به زمان صرف شدش واقعا به چش نمیاد.

.

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,663
البته بعضی بازی ها عملا خودشون سر زیاد بازی کردن پلات میشن :-"

1662202502499.png

من تو زندگیم 2 تا بازی بوده که بشینم برای پلات کردنش تلاش کنم، FFXV و NieR Automata، اولی ارزشش رو نداشت مخصوصا سر تروفی "دویدن" :-"، دومی 100% ارزش داشت and I'll fucking do it again :D

MHW هم بدم نمیاد پلات کنم، ولی میرسیم به UO این پست:

RNG مرتبط به اچیومنت خر است! :D

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
مورد انتظارترین بازی دنیا سایلنت هیل هست (وی اشک هایش رو پاک می کند و فحشی نثار کونامی می کند و آهی می کشد ... هی هی هی) مخصوصا این همه شایعه که ازش پخش شد و عرضه نشد این مسخره بازی های اخیر که معلوم نیست بالاخره عرضه بشه یا نه (وی دوباره فحش می دهد).

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876

هی میخوام باهات مخالفت کنم میبینم که حق میگی.
یاد این میم افتادم:

1662205066704.png

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر