Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
بلوپوینت هرچقدر که تو ساختن محیط خوبه واقعا بلد نیست صورت بسازه. از نظر گرافیکی عالینا صرفا انگار عروسکن. عملا هیچ حسی ندارن یا حس درست رو ندارن.

DUMxtJrUMAA_8Cf.jpg
maxresdefault.jpg

تو عکسای چپ واندر مصمم به نظر میرسه. تو عکسای راست انگار وسط میز شام بلندش کردن بره مونو رو نجات بده.

همین تو دیمنز سولز هم هست بره یه سری از کاراکترا.
Featured-8.jpg
عکس سمت چپ ترسناک, مصمم و قوی به نظر میرسه.
عکس سمت راست انگار به جای شمشیر حلوا دستش داره تعارف میکنه.

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
کتاب کاغذی > کتاب صوتی > مطالعه نوشته‌های روی بسته‌بندی کیسه زباله > کتاب دیجیتالی
در مورد PDF و چیزهای دیجیتال با اینکه خیلی تلاش کردم، ولی مغز و چشمم جواب نمی‌ده و سریع خسته می‌شم. :D ولی صوتی هم سه تا نکته منفی در مقایسه با کاغذی داره برای من:
۱. یکی از جذابیت‌های خوندن از روی نوشته اینه که آدم می‌تونه جزئیات رو برای خودش توی ذهنش شبیه‌سازی کنه. یعنی هیچ واسطه‌ای بین متن و خواننده وجود نداره و قدرت تخیل بیشتر کارایی داره تا زمانی که یه واسطه (صدای گوینده) میاد وسط و ناخودآگاه یه فضای خاصی برای مخاطب ایجاد می‌کنه. یعنی حداقل برای من که این طوریه و وقتی از روی یه چیزی می‌خونم، خیلی بیشتر باهاش ارتباط برقرار می‌کنم و واردش می‌شم تا اینکه اون چیز رو به جای صدای ذهنی(!) خودم با صدای یه بنده خدایی بشنوم.
۲. تمرکز من توی حالت صوتی خیلی پایین‌تر از حالت نوشتاری هست. کلاً یکی از فواید کتاب صوتی برای خیلی‌ها اینه که می‌تونن همزمان اون رو بشنون و کارهای دیگه هم بکنن ولی من توی اون حالت، تمرکزم نسبت به چیزی که می‌شنوم خیلی کم می‌شه و یه دفعه به خودم میام و می‌بینم ۱۵ دقیقه ازش گذشته و اصلاً نفهمیدم چی گفتن و باید بگردم یه بار دیگه با دقت گوش کنم یا بی‌خیال اون ۱۵ دقیقه بشم! :D
حالا این وسط می‌شه سراغ یه روش دیگه رفت و کتاب صوتی رو زمانی گوش داد که کار دیگه‌ای نداریم. مثلاً توی تخت، قبل از خوابیدن. ولی بدبختی اینجاست که توی این حالت هم سریع خوابم می‌بره! :D یعنی از قدیم این مدلی بودم که کافیه یه چیزی توی گوشم باشه تا در عرض چند دقیقه بیهوش بشم. به خاطر همین قضیه هم نصف محتوای پادکست‌ها رو از دست می‌دم، چون هر شب که می‌ذارم گوش بدم، یه دفعه خوابم می‌بره و با شنیدن صدای آهنگ از خواب می‌پرم و می‌بینم تموم شده، ولی نمی‌دونم دقیقاً از کجاش خوابم برده و همین‌طوری رندوم میام عقب و این وسط یه چیزهایی از دست می‌ره. :|
۳. کلاً اون حس و حال کاغذ رو با هیچی نمی‌تونم عوض کنم و برام خیلی سخته که صوت و دیجیتال رو جایگزین کاغذ کنم! بحث ادا اصول بیخودی و ژست‌های الکی و اینا هم نیست و واقعاً این مدلی هستم. :D یعنی مثلاً نسخه فیزیکی مجله «فیلم امروز» ۷۰ تومنه و نسخه دیجیتالی ۲۵ تومن. یعنی حدود یک سوم قیمت هست و در عین حال چیزهای بیشتری هم داره و بعضی مطالب و مصاحبه‌ها، توی دیجیتالی کامل‌تر هستن چون دیگه محدودیت کاغذ وجود نداره. ولی باز همون فیزیکی رو می‌خرم و هم باید بیشتر خرج کنم و هم کمتر گیرم میاد، ولی نمی‌تونم با دیجیتالی کنار بیام و چاره‌ای نیست.
برای اینکه آف تاپیک نباشه، باید تاکید کنم که همه بحث‌هامون در مورد کتاب‌ها به کتاب‌های مربوط به دنیای بازی برمی‌گرده! :-"
ترکیب بوی کاغذ و جوهر کتاب >>>>>>>>>>>>>>> *
بنظر من تنها چیزی که باهاش قابل مقایسه ست بوی نم بارون روی خاکه، و البته بوی حاصل از سوختن کنده ی چوب در باران

یه تعبیر خیلی قشنگی بود که میگفت کتاب ها رو اگه دقت کنین بعد از هر دفعه خوندن چاق تر میشن چون صفحات ورق می خورن و مرطوب میشن، تا میشن، لذا تغییر وضعیت میدن و کتاب بعد از مطالعه کمی متورم میشه... هر نوبت هم که خونده میشه یکم چاق تر میشه کتابه، انگار که یه تیکه از روح خواننده لای صفحات کتاب جا می مونه

برای اینکه آف تاپیک نشه :D
توی سری کتابهایی که به دنیای gaming مربوط میشن، بنظر من سری کتابهای warcraft یه سر و گردن از بقیه بالاتر هستن
حتی من خط داستانی و lore‌ مربوط به وارکرفت رو از سری ارباب حلقه ها هم بیشتر دوست دارم

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
ترکیب بوی کاغذ و جوهر کتاب >>>>>>>>>>>>>>> *
بنظر من تنها چیزی که باهاش قابل مقایسه ست بوی نم بارون روی خاکه، و البته بوی حاصل از سوختن کنده ی چوب در باران

یه تعبیر خیلی قشنگی بود که میگفت کتاب ها رو اگه دقت کنین بعد از هر دفعه خوندن چاق تر میشن چون صفحات ورق می خورن و مرطوب میشن، تا میشن، لذا تغییر وضعیت میدن و کتاب بعد از مطالعه کمی متورم میشه... هر نوبت هم که خونده میشه یکم چاق تر میشه کتابه، انگار که یه تیکه از روح خواننده لای صفحات کتاب جا می مونه

برای اینکه آف تاپیک نشه :D
توی سری کتابهایی که به دنیای gaming مربوط میشن، بنظر من سری کتابهای warcraft یه سر و گردن از بقیه بالاتر هستن
حتی من خط داستانی و lore‌ مربوط به وارکرفت رو از سری ارباب حلقه ها هم بیشتر دوست دارم
واقعاً بوی کاغذِ کتاب و مجله جزو بهترین بوهای عالم هست و به شدت هم اعتیادآور! :D
همیشه یکی از اولین کارهایی که بعد از خریدن کتاب انجام می‌دم، بو کردنش هست و امید دارم که کاغذش از اون مدل‌های خوشبو باشه! چون تنوع زیادی توی این قضیه وجود داره و بعضی‌ها تقریباً بوی خاصی ندارن و بعضی‌ها یه ذره دارن و بعضی‌ها هم واقعاً خوشبو هستن، در حدی که انقدر بوشون می‌کنم که نگران می‌شم بوئه تموم بشه! :D
---------------
بدم نمیاد یه سر به کتاب‌های Warcraft بزنم. البته بازی‌هاش رو انجام ندادم (به جز یه ذره از نسخه دوم در دوران کودکی و تماشای کل کاتسین‌های نسخه سوم که کیفیت حیرت‌انگیزی داشتن)، ولی به نظر می‌رسه کتاب‌هاش چیزهای جالبی باشن.
حدود ۱۵ سال پیش یه ترجمه از کتابش خریدم، ولی توی همون صفحه اول یه ایرادی داشت که باعث شد کلاً کنار بذارمش. یه اسمی رو به فاصله چند خط، دو مدل نوشته بود و مثلاً (فقط مثاله، چون اسم رو یادم نیست) توی یه خط نوشته بود «رونین» و پنج خط پایین‌تر نوشته بود «رانین». منم این جور وقت‌ها بهم حس توهین دست می‌ده که حتی صفحه اول کتاب هم بررسی و ویرایش نشده و برای همین ولش کردم. :| ولی الآن که بیشتر عادت کردم به خوندن کتاب‌های انگلیسی، شاید برم سراغ نسخه اصلی Warcraftها.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
هرچقد Horizon Forbidden West و Forza Horizon 5 واسه گرافیکشون (بین اپن وردا) ستایش میشن هنوز از نظر جلوه های بصری کلی جلوی RDR2 پشم محسوب نمیشن :-" ویدئو های نسخه پی سی رو چند وقت یک بار یوتیوب پیشنهاد میده میبینم واقعا یک جادوی خاصی داره ویژوالش که هیچ بازی دیگه ای نداره!
یکی از دلایلشم بنظرم ثباتش هست، شما تو بازیای اپن ورد دیگه یک سری نقاط از مپ رو توی یک آب و هوای خاص میبینید پشماتون میریزه (که معمولا از همینجاها هم هی عکس میزارن) یک نقطه دیگه از مپ هست که تو یک تایم دیگه روز یا آب و هوای متفاوت انگار یک چهارم جذابیت قبل رو نداره اما تو RDR2 تقریبا هر قسمت از مپ تو هر شرایطی مثل اثر هنری میمونه اینقدر که نورپردازی و جزئیات تر و تمیز کار شده که فک نکنم تا GTA6 کسی بتونه دوباره برسه بهش.
البته شما خیلی دیگه داری اغراق میکنی پشم محسوب نمیشن.:D علت اصلی هم که اینطوری حس میکنی گرافیک واقع گرایانه و رنگ بندی خاص بازیه در حالیکه فوربیدن وست به شدت رنگارنگ و رنگها تند و اغراق شده هستن که بعضی خوششون نمیاد. وگرنه سطح جزئیات محیط تو فوربیدن وست، پوشش گیاهی و کیفیت تکسچرهاش بهتر از رد دده. البته عجیب هم نیست بهرحال 4 سال بعد اومده. البته راکستار معجزه کرده بود سال 2018 مخصوصا روی کنسولها اونم بازی اپن ورلد!
این تاپیک کلا اغراقه :D درسته حرفات واسه همین گفتم "جلوه بصری بصورت کلی" چون مشخصا بازیایی که واسه این نسل اپتیمایز شدن داغون تریناشون هم ممکنه کیفیت تکسچرای بهتری از رد دد روی کنسولای نسل پیش داشته باشن ولی اون چیزی که من به چشم میبینم (نسخه پی سی آخرین تنظیمات) هنوز کم نقص ترین ویژوال اپن ورد هست بنظرم، اگه راکستار یک روز تصمیم بگیره یک ورژن کاملا آپدیت شده واسه نسل نهم بوده بنظرم میتونه واسه همین نسل هم هنوز بی رقیب باشه.

آخرین ویرایش:

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
بدم نمیاد یه سر به کتاب‌های Warcraft بزنم. البته بازی‌هاش رو انجام ندادم (به جز یه ذره از نسخه دوم در دوران کودکی و تماشای کل کاتسین‌های نسخه سوم که کیفیت حیرت‌انگیزی داشتن)، ولی به نظر می‌رسه کتاب‌هاش چیزهای جالبی باشن.
حدود ۱۵ سال پیش یه ترجمه از کتابش خریدم، ولی توی همون صفحه اول یه ایرادی داشت که باعث شد کلاً کنار بذارمش. یه اسمی رو به فاصله چند خط، دو مدل نوشته بود و مثلاً (فقط مثاله، چون اسم رو یادم نیست) توی یه خط نوشته بود «رونین» و پنج خط پایین‌تر نوشته بود «رانین». منم این جور وقت‌ها بهم حس توهین دست می‌ده که حتی صفحه اول کتاب هم بررسی و ویرایش نشده و برای همین ولش کردم. :| ولی الآن که بیشتر عادت کردم به خوندن کتاب‌های انگلیسی، شاید برم سراغ نسخه اصلی Warcraftها.
این نکته رو بهش دقت کن که کتابهای وارکرفت، تعداد زیادی دارن خیلی شلوغ و پلوغ هستن (چون چند نفر نویسنده دارن)، باید ترتیب دقیقش رو در بیاری و شروع به خوندن کنی
نقطه‌ی شروع این کتابها کتاب طلوع هورد (rise of the horde) هست.
اما اوج داستان و نهایت زیبایی قلم رو توی ۳گانه نبرد پیشینیان (war of the ancients) پیدا می کنی. خیلی ها به اشتباه اول میرن این ۳گانه رو می خونن و گیج میشن…
اگر تلاش کنی و قبل از این ۳گانه، ۸کتاب پیش نیاز رو بخونی، به اینا که برسی و شروعشون کنی دیگه حقیقتش مویی روی بدنت باقی نخواهد موند.

بعنوان یک پیشنهاد، بهت شدیداً توصیه می کنم حتما و حتما، بازی warcraft3 رو تجربه کنی، شده با cheat و ترینر… ولی حتما بازیش کن، بعد می بینی که قابلیت توی جیب گذاشتن تقریباً تمامی بازی های روز رو داره

پ.ن: از اونجایی که اینجا همه هاردکور گیمر هستند، اون تیکه ای که دارم به آریا استفاده از چیت و ترینر رو پیشنهاد می کنم میشه قسمت unpopular ماجرا 😎

The White Wolf

کاربر سایت
Aug 10, 2013
375
نام
ممد
هرچقد Horizon Forbidden West و Forza Horizon 5 واسه گرافیکشون (بین اپن وردا) ستایش میشن هنوز از نظر جلوه های بصری کلی جلوی RDR2 پشم محسوب نمیشن :-" ویدئو های نسخه پی سی رو چند وقت یک بار یوتیوب پیشنهاد میده میبینم واقعا یک جادوی خاصی داره ویژوالش که هیچ بازی دیگه ای نداره!
یکی از دلایلشم بنظرم ثباتش هست، شما تو بازیای اپن ورد دیگه یک سری نقاط از مپ رو توی یک آب و هوای خاص میبینید پشماتون میریزه (که معمولا از همینجاها هم هی عکس میزارن) یک نقطه دیگه از مپ هست که تو یک تایم دیگه روز یا آب و هوای متفاوت انگار یک چهارم جذابیت قبل رو نداره اما تو RDR2 تقریبا هر قسمت از مپ تو هر شرایطی مثل اثر هنری میمونه اینقدر که نورپردازی و جزئیات تر و تمیز کار شده که فک نکنم تا GTA6 کسی بتونه دوباره برسه بهش.
البته شما خیلی دیگه داری اغراق میکنی پشم محسوب نمیشن.:D علت اصلی هم که اینطوری حس میکنی گرافیک واقع گرایانه و رنگ بندی خاص بازیه در حالیکه فوربیدن وست به شدت رنگارنگ و رنگها تند و اغراق شده هستن که بعضی خوششون نمیاد. وگرنه سطح جزئیات محیط تو فوربیدن وست، پوشش گیاهی و کیفیت تکسچرهاش بهتر از رد دده. البته عجیب هم نیست بهرحال 4 سال بعد اومده. البته راکستار معجزه کرده بود سال 2018 مخصوصا روی کنسولها اونم بازی اپن ورلد!

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
کسی که با چشم های باز ضعف ها و توانایی های شی یا شخص مورد علاقه شو می بینه و متعصب نیست >>>>>>>>>>>>>>>>> کسی که چشم بسته همیشه شخص یا شی مورد علاقه شو می پرسته

اکثر بحث های بیخود این تایپیک ها رو سر بازی ها، کنسول ها و ... رو متعصبین می کنند و حالش رو یکی دیگه می بره !

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
580
صحبت از وارکرفت شد و بنظر من هم آرتاس کار اشتباهی نکرد :D چرا که:

i would gladly bear any curse to save my homeland

و در همین راستا
An Karanir Thanagor
Mor Ok Angalor
Mor Ok Gorum
Palahm Raval
این قطعه(World Of Warcraft - Invincible) به قدری قوی هست که جا داره سرود ملی یک کشور بشه :D

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,097
نام
محمد علی
بازی‌های جهان باز رو باید با Cheat/Trainer بازی کرد و حتماً باید گزینه Super Speed یا Speed X50 یا همچین گزینه‌ای رو روشن کرد. حالا اگر گزینه دیگه‌ای هم حسب مورد لازم بود، میشه اونم روشن کرد.
از جمله عدم گرسنگی، تموم شدن سوخت/باطری و ...

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,578
نام
Mehrdad
بازی‌های جهان باز رو باید با Cheat/Trainer بازی کرد و حتماً باید گزینه Super Speed یا Speed X50 یا همچین گزینه‌ای رو روشن کرد. حالا اگر گزینه دیگه‌ای هم حسب مورد لازم بود، میشه اونم روشن کرد.
از جمله عدم گرسنگی، تموم شدن سوخت/باطری و ...
ماد های ازاد کردن وزن برای بازی های ار پی جی رو یادت رفت :D

یاد سلطان چیت و ترینر یعنی هسویام و پیتزا ترینر های جی تی ای رو PC هم بخیر :D

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,663
قبلا گفته بودم برای دور زدن گرایند باید ترینر زد

اینم اضافه کنم بعد از تموم کردن بازی(استوری)، بلافاصله باید تا دسته همه چی رو با ترینر/CE آنلاک کرد که بیشتر از این واسه یه بازی وقت نذاری :>

مخصوصا Roguelite ها :> Hades لحظه‌ای که دهمین ران رو تموم کردم ترینر زدم :D

مگر اینکه چیزی مثل NieR باشه که Playthrough ها باهم متفاوتن :-"

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,380
نام
محمد
قبلا گفته بودم برای دور زدن گرایند باید ترینر زد

اینم اضافه کنم بعد از تموم کردن بازی(استوری)، بلافاصله باید تا دسته همه چی رو با ترینر/CE آنلاک کرد که بیشتر از این واسه یه بازی وقت نذاری :>

مخصوصا Roguelite ها :> Hades لحظه‌ای که دهمین ران رو تموم کردم ترینر زدم :D

مگر اینکه چیزی مثل NieR باشه که Playthrough ها باهم متفاوتن :-"
موافقم! شدید.:D

بجای همون ده ساعت گرایند والا میرم درسی یا حرکتی میزنم. والا

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
553
زندگی خیلی اوورریتد هست :D
اونایی که تو هر سنی از دنیا میرن (حتی کسانی که بهشون اصطلاحا ناکام میگن) چیز زیادی رو از دست نمیدن و حتی شاید میشه بهشون غبطه خورد.
پولدار و فقیر و پیر و جوون هم نداره. اینو به عنوان کسی میگم که در جامعه آدم ناموفقی به حساب نمیام :D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر