Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
Ambient Occlusion مهمترین بخش نورپردازی یه بازیه (جز بدیهیجات اولیه قاعدتا) و نبودش یا بهتره بگم کمبودش تو خیلی از بازیای مدرن کاملا احساس میشه.

3-s2.0-B9781558606593500172-f15-16-9781558606593.jpg

از یه شرکت خفن مثال میزنم. ناتی داگ سر U4 ترکوند با Baked in Ambient Occlusion که خب نتیجش شد اینا:

tumblr_pql3mhHgnK1th1afqo4_1280.jpg boon-cotter-epilogue-bedroom-01.jpg

حالا همین شرکت سر Tlou P2 تمرکزشو گذاشت رو چیزی جز AO و نتیجش شد این:

tiffany-nguyen-farm-interior-tnguyen-001.jpg tiffany-nguyen-farm-interior-tnguyen-007.jpg

با اینکه لایتینگش پیشرفته تر و سنگین تر از U4 عه تو محیط داخلی بدتر به نظر میاد. و نه, به خاطر تفاوت در ارت استایلشون نیست.
تو تصویر بالا اجسام انگار جزوی از محیطن عموما ولی تو پایینی نه. با اینکه خود نورپردازی اصلیش بهتره, asset ها بهترن و حتی سایه های مستقل تا حد زیادی بهترن, نتیجه بدتر به نظر میاد.
به نظر خودم دو دلیل اصلی داره.
1- محیطای بالایی اصلا دینامیک نیست (کار خاصی نمیشه توش کرد اصلا) درصورتی که محیطای پارت دو اکثرا دینامیکن.
2-اینکارو کردن که بعدا با ریلیز دایرکترز کات با ری تریسینگ اوکیش کنن. هرچند بازیم خیلی عظیم تر از U4 عه کلا.
و نه منظورم این نیست که گرافیکش بده الان, هنوز در کنار RDR2 بهترین گرافیک بصری نسلو داره.8->

Gen. Martinez

کاربر سایت
Nov 27, 2013
565
نام
تورین سپر بلوط
قبلا یه چیزی بود تو فروم به اسم نظر شخصی
هر کی میخواست توسط جانبرکفان فروم ترور نشه یک نظر شخصی میذاشت اول پستش که در امان باشه.‌ بعد دیگه کاربردش از بین رفت چون میومدن میگفتن نظر شخصیت اشتباهه چون فکت ها رو زیر سوال میبره!
تاپیک آنپاپیولار هم دقیقا یک نسخه ی هوشمندانه از نظر شخصی هست. چرا هوشمندانه تر؟ چون این تاپیک کسانی جذب رو میکنه که حداقل تمایل دارند نظرات دیگران رو هم بشنوند و قبول دارند در دنیا چیزی غیر از نظر خودشون هم اجازه داره وجود داشته باشه یا حداقل ممکنه وجود داشته باشه! بنابراین کسانی تو تاپیک فعالیت میکنند تقریبا یک تیپ هستند. از اون تیپ افراطی یا نیومده یا اگه اومده گذرا بوده تحویل گرفته نشده و رفته.
من خواستم از همین تریبون یک تشکر بکنم از زننده تاپیک و افرادی که تاپیک رو زنده نگه داشتند. اینجا خونه امنی بوده برای نظرات مخالف نظرات mainstream. از بعضی نظرات اینجا واقعا لذت بردیم.
البته من خودم حس میکنم هر چی آنپاپیولار بوده تو ذهنم رو گفتم و بهتره یه کم استراحت بدم به آنپاپیولارام تا جمع شه دوباره بیام بگم.
بهترین تاپیک بازیسنتر بوده اینجا بدون شک البته این نظر پاپیولار باشه فک کنم

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
ببینم sarcasm ؟ :D جویل وقت نمیکنه اصن اسمشو بگه تامی میگه -اونم باز بهتر بود تامی تو حالت جیغ وداد و استیصال اسم جویل رو بگه که طبیعی تر باشه ولی بهرحال خود جویل چیزی نگفت
ببینم Are you kidding me؟ !
برو اون سکانس رو یوتویوب ببین

البته بگم نظر اون دوستمون که میگه اسم گفتن یه چیز فاجعه هست رو قبول ندارم، این در صورتیه که طرف بشینه تو ذهنش کلی بیش تحلیل و فکر کنه، وگرنه کسی که نشسته کژوال بازی میکنه نمیگه عه این چرا اسم گفت!! مگه اینکه از اتفاق بعدش زورش بگیره

TOOL.

کاربر سایت
Nov 15, 2020
411
بابا جویل اسم خودشو نمیگه:D

ببینم sarcasm ؟ :D جویل وقت نمیکنه اصن اسمشو بگه تامی میگه -اونم باز بهتر بود تامی تو حالت جیغ وداد و استیصال اسم جویل رو بگه که طبیعی تر باشه ولی بهرحال خود جویل چیزی نگفت
.
عجب بدبختی با شما داریم دوست عزیز

جول هم اسم خودش رو میگه هم اسم تامی رو میگه - یک عمر بازی کردم و همین الان هم ویدئوش از یوتیوب جلوی چشامه

همه دنیا اشتباه میکنن شما درست میگی ؟ :D

ویرایش : آها خب بحث اگه سر اول گفتن باشه بله اول تامی میگه : دی

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
در مورد این بحث‌های TLoU2، قبلاً خیلی صحبت شده و یکی از پست‌های قدیمی رو می‌ذارم. :D

قبلاً خیلی در مورد این قضیه بحث شده و این تامی هست که خودش و جول رو لو میده و توی اون صحنه هم ابی با شنیدن اسم جول (از زبون تامی) تعجب می‌کنه، ولی باز هر دفعه میاین میگین چرا جول احمق شد! دیگه وقتی تامی به ابی گفته این اسمش جول هست، بعدش که جول برای معرفی خودش نمی‌تونه بگه برادرم زوال عقل داره و من قاسم هستم نه جول! :D

d436365__nrfn.jpg

خوشبختانه از همون دو سال پیش، نسخه کامل بازی روی یوتیوب موجود هست و نیازی نیست همچنان به تیکه‌های لیک‌شده و میم‌های طنز مراجعه کنین. الآن برین اون تیکه از بازی که جول رو می‌زنن ببینین، کاملاً مشخصه که ابی از قبل تصمیمش رو گرفته و کاری نداره که جول بگه من جلال هستم یا غلامعلی یا ... چون اسم جول رو از زبون تامی شنیده و آماده شکنجه کردنش هست.
اصلاً حتی اگه جول به جای تامی اسم خودش رو مطرح می‌کرد هم مشکلی وجود نداشت. یکی از نکاتی که بازی خیلی روش تأکید داره (در صورتی که براساس روایت موردنظر کارگردان بازی رو تجربه کرده باشین و به همه دیالوگ‌ها و جزئیات توجه کنین، نه براساس لیک و میم)، تغییر اخلاق جول در عرض این چند سال هست. پنج سال از اتفاقات بازی اول گذشته، پنج سال! اصلاً زمان کمی نیست و وقتی شما توی این مدت وارد یه محیط جدید پُر از آدم‌های مختلف بشی و اون احساس خطر همیشگی رو نداشته باشی، طبیعیه که ملایم‌تر می‌شی و دیگه مثل سابق جلوی هر کسی گارد نمی‌گیری.
خود بازی توی یکی دو صحنه، این قضیه رو به طور شفاف داره می‌گه و انتظار داره مخاطب از طریق این صحبت‌ها متوجه بشه که این جول، اون جول سابق نیست و مثل هر انسان دیگه‌ای، تحت شرایط متفاوت با تغییراتی توی خلق و خوی خودش همراه شده. یه تیکه هست که جول در مورد عبور و مرور افراد دیگه توی دهکده صحبت می‌کنه و یه چیزی تو این مایه‌ها می‌گه که هفته پیش یه گروهی اومده بودن و من بهشون یه چیزی دادم و ازشون قهوه گرفتم. یعنی این آدم در این حد نسبت به قبل عوض شده و دیگه اون شخصیت محافظه‌کار قبلی نیست. وقتی خود نویسنده‌های بازی روی این قضیه تأکید دارن و می‌گن جول تبدیل به یه آدم اجتماعی شده که با غریبه‌ها هم در ارتباطه، دیگه نمی‌شه اسمش رو سوتی گذاشت و گفت چرا جول یهویی اون طوری شد. یهویی نشد، در عرض پنج سال اون طوری شد.
واقعاً آدم دلش برای سازنده‌های بازی می‌سوزه که برای تک‌تک ثانیه‌ها وقت گذاشتن و جزئیاتی رو در نظر گرفتن که از روی دیالوگ‌ها و حتی ریزترین انیمیشن‌ها بشه افکار شخصیت‌ها رو دنبال کرد، ولی باز یه میم بی‌مفهوم گذاشته می‌شه و خلاص! :D

کلاً هیچ سوتی‌ای توی اون صحنه در کار نبوده، ولی به احتمال زیاد یکی از یوتیوبرها اولین بار این بحث رو راه انداخته یا توی لیک‌های قبل از انتشار بازی دیده شده (بدون در نظر گرفتن صحنه قبل و موارد دیگه). بعد هم به عنوان میم و این جور چیزها دست به دست شده و به عنوان یه سوتی توی ذهن بعضی دوستان رفته و تا می‌خوان یه ایرادی به TLoU2 بگیرن، می‌رن سراغ این ماجرا. :D

آخرین ویرایش:

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,970
نام
احمد
آقا حداقل وقتی درباره داستان ی بازی بحث میکنید بذارید تو اسپویلر
....
last2 بهترین بازی سونی تو نسل ۸ه و در کنار rdr2 بهترین بازی های aaa نسل ۸ هستن :pepsi:
تاپیک پاپیولار دو کوچه بالاتره اشتباه اومدی :-" :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
در مورد این بحث‌های TLoU2، قبلاً خیلی صحبت شده و یکی از پست‌های قدیمی رو می‌ذارم. :D

قبلاً خیلی در مورد این قضیه بحث شده و این تامی هست که خودش و جول رو لو میده و توی اون صحنه هم ابی با شنیدن اسم جول (از زبون تامی) تعجب می‌کنه، ولی باز هر دفعه میاین میگین چرا جول احمق شد! دیگه وقتی تامی به ابی گفته این اسمش جول هست، بعدش که جول برای معرفی خودش نمی‌تونه بگه برادرم زوال عقل داره و من قاسم هستم نه جول! :D

d436365__nrfn.jpg

خوشبختانه از همون دو سال پیش، نسخه کامل بازی روی یوتیوب موجود هست و نیازی نیست همچنان به تیکه‌های لیک‌شده و میم‌های طنز مراجعه کنین. الآن برین اون تیکه از بازی که جول رو می‌زنن ببینین، کاملاً مشخصه که ابی از قبل تصمیمش رو گرفته و کاری نداره که جول بگه من جلال هستم یا غلامعلی یا ... چون اسم جول رو از زبون تامی شنیده و آماده شکنجه کردنش هست.
اصلاً حتی اگه جول به جای تامی اسم خودش رو مطرح می‌کرد هم مشکلی وجود نداشت. یکی از نکاتی که بازی خیلی روش تأکید داره (در صورتی که براساس روایت موردنظر کارگردان بازی رو تجربه کرده باشین و به همه دیالوگ‌ها و جزئیات توجه کنین، نه براساس لیک و میم)، تغییر اخلاق جول در عرض این چند سال هست. پنج سال از اتفاقات بازی اول گذشته، پنج سال! اصلاً زمان کمی نیست و وقتی شما توی این مدت وارد یه محیط جدید پُر از آدم‌های مختلف بشی و اون احساس خطر همیشگی رو نداشته باشی، طبیعیه که ملایم‌تر می‌شی و دیگه مثل سابق جلوی هر کسی گارد نمی‌گیری.
خود بازی توی یکی دو صحنه، این قضیه رو به طور شفاف داره می‌گه و انتظار داره مخاطب از طریق این صحبت‌ها متوجه بشه که این جول، اون جول سابق نیست و مثل هر انسان دیگه‌ای، تحت شرایط متفاوت با تغییراتی توی خلق و خوی خودش همراه شده. یه تیکه هست که جول در مورد عبور و مرور افراد دیگه توی دهکده صحبت می‌کنه و یه چیزی تو این مایه‌ها می‌گه که هفته پیش یه گروهی اومده بودن و من بهشون یه چیزی دادم و ازشون قهوه گرفتم. یعنی این آدم در این حد نسبت به قبل عوض شده و دیگه اون شخصیت محافظه‌کار قبلی نیست. وقتی خود نویسنده‌های بازی روی این قضیه تأکید دارن و می‌گن جول تبدیل به یه آدم اجتماعی شده که با غریبه‌ها هم در ارتباطه، دیگه نمی‌شه اسمش رو سوتی گذاشت و گفت چرا جول یهویی اون طوری شد. یهویی نشد، در عرض پنج سال اون طوری شد.
واقعاً آدم دلش برای سازنده‌های بازی می‌سوزه که برای تک‌تک ثانیه‌ها وقت گذاشتن و جزئیاتی رو در نظر گرفتن که از روی دیالوگ‌ها و حتی ریزترین انیمیشن‌ها بشه افکار شخصیت‌ها رو دنبال کرد، ولی باز یه میم بی‌مفهوم گذاشته می‌شه و خلاص! :D

کلاً هیچ سوتی‌ای توی اون صحنه در کار نبوده، ولی به احتمال زیاد یکی از یوتیوبرها اولین بار این بحث رو راه انداخته یا توی لیک‌های قبل از انتشار بازی دیده شده (بدون در نظر گرفتن صحنه قبل و موارد دیگه). بعد هم به عنوان میم و این جور چیزها دست به دست شده و به عنوان یه سوتی توی ذهن بعضی دوستان رفته و تا می‌خوان یه ایرادی به TLoU2 بگیرن، می‌رن سراغ این ماجرا. :D
مشکل اینه که این قسمت تو کات سین ها نیست و اونایی که تو یوتیوب بازی رو دنبال میکنن طبیعیه که ندیده باشن... و خصوصا پیج هایی که اون چیزی که دوست دارن بهشون میگه این چیزا رو عمدا یا سهوا نادیده میگیرن 🤗😆

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
عجب بدبختی با شما داریم دوست عزیز

جول هم اسم خودش رو میگه هم اسم تامی رو میگه - یک عمر بازی کردم و همین الان هم ویدئوش از یوتیوب جلوی چشامه

همه دنیا اشتباه میکنن شما درست میگی ؟ :D

ویرایش : آها خب بحث اگه سر اول گفتن باشه بله اول تامی میگه : دی
اتفاقا ما بدبختی داریم با شماها.

اونی که اول اسم جویل رو میگه تامی هست و طبیعیه وقتی اسم جویل رو میفهمن بعدش چه اهمیتی داره کی میگه ؟ مثه این میمونه که من وارد جمعی بشم یه نفر اول اسممو بگه طبیعیه همه می شناسن و تکرار مجدد اون مهم نیست(اصن هر دو دقیقه یکبار یه نفر اسم منو بگه هم مهم نیس چون همون اول فهمیدن من کیم).....مهم اونه همون اول تامی گفت

یوتیوب هم لازم نیست....من چندین بار لست 2 رو بازی کردم و دقیقا میدونم کی چی میگه - برای کسی که گیم بازی میکنه نیازی نیس به یوتیوب استناد کنه بازی رو خود سیستم نصبه

قبلاً خیلی در مورد این قضیه بحث شده و این تامی هست که خودش و جول رو لو میده و توی اون صحنه هم ابی با شنیدن اسم جول (از زبون تامی) تعجب می‌کنه، ولی باز هر دفعه میاین میگین چرا جول احمق شد! دیگه وقتی تامی به ابی گفته این اسمش جول هست، بعدش که جول برای معرفی خودش نمی‌تونه بگه برادرم زوال عقل داره و من قاسم هستم نه جول!

با تشکر از توضیح کامل
اتفاقا اگر جویل میومد می گفت داداشم اشتباه میکنه و اسم من قاسمه باز میومدن می گفتن تو یوتیوب جویل میگه نه من جویل نیستم و قاسمم پس بازی خیلی چرته :D کلا باید همیشه یه چیزی باشه که یه چیزی بهش بند کنن

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
این ویدیو را ببینید و جواب بدید

به هر حال مشغله و زندگی متاهلی باعث میشه آدم فراموشی هم بگیره بعضی وقت ها! اوکی من اشتباه کردم و تامی اسم را میگه.خب چرا میگه؟! واقعا نمیدونه نباید بگه!اونم به کسی که نمیشناسن و احتمال داره از گروه فایرفلای باشه!

یک قسمتی هم این دوست عزیز میگه که منم باهاش موافقم.بازی زور میزنه ما از ابی خوشمون بیاد!

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
بازی زور میزنه ما از ابی خوشمون بیاد!
آنپاپیولار:
بنظرم موفق هم بود :D
ابی >>> بقیه کرکترای گیم :-"

---
کلا حس میکنم اون تنفری که نسبت به ابی هست بخاطر همون قضیه هست تا اینکه مشکل از شخصیت پردازیش باشه.
بازی تلاش میکنه زاویه دیگه داستان رو نشون بده ولی اینقد مردم سرشون تو اول بازی گیر کرده دیگه طرف فرشته هم باشه فک نکنم در نهایت تو دیدشون تاثیر بزاره :D

آخرین ویرایش:

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
آنپاپیولار:
بنظرم موفق هم بود :D
ابی >>> بقیه کرکترای گیم :-"

---
کلا حس میکنم اون تنفری که نسبت به ابی هست بخاطر همون قضیه هست تا اینکه مشکل از شخصیت پردازیش باشه.
بازی تلاش میکنه زاویه دیگه داستان رو نشون بده ولی اینقد مردم سرشون تو اول بازی گیر کرده دیگه طرف فرشته هم باشه فک نکنم در نهایت تو دیدشون تاثیر بزاره :D
cover5.jpg

به نظر منم بهترین پرداخت اون بازیو ابی داره. عملا از اول تا اخر بازی داره کاراکترش رشد میکنه.
زوری هم نیست واقعا کم اشتباه نمیکنه تو طول بازی.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
این ویدیو را ببینید و جواب بدید

به هر حال مشغله و زندگی متاهلی باعث میشه آدم فراموشی هم بگیره بعضی وقت ها! اوکی من اشتباه کردم و تامی اسم را میگه.خب چرا میگه؟! واقعا نمیدونه نباید بگه!اونم به کسی که نمیشناسن و احتمال داره از گروه فایرفلای باشه!

یک قسمتی هم این دوست عزیز میگه که منم باهاش موافقم.بازی زور میزنه ما از ابی خوشمون بیاد!
نه احتمالی نداره!
فایرفلای یک گروه محو شده بوده که 5سال ازشون خبری نبوده!
انتظار نمیره یکی 5سال بعد هنوز دنبال انتقام باشه دیگه!

و همینطور که خیلی از ما گیمرها(یه جورایی دانای کل:-" ) انتظار نداشتیم اینا فایرفلای باشن، یا همچنان داستان نسخه دوم درگیر فایرفلای باشه، کاراکترهای خود بازی هم احتمالا بعد این همه سال فکرش رو نمیکردن!

کلا همینطور که گفته شد صرفا به خاطر اتفاق اول بازی یک سری چشمشون رو به روی همه چی بستن، و دیگه نمیخوان و دوست ندارن از زاویه دید دیگه ای به قضایا نگاه کنند:-"

---

ابی و lev به نظرم هر دوتاشون بهترین کاراکترهای شماره دوم بودن:-"

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
از عوض شدن آواتار بعضی از کاربرای #بازی سنتر متنفرم...
مثلا Cloud Strife آواتارشو عوض کنه اعصابم بهم میریزه! چون با همین مشخصه از اول میشناختمش. نمونه واضحش هم پدید آورنده تاپیک :(

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر