Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,310
نام
مــاکــان
منم موافقم باهاتون با اینکه بلادبورن و سکیرو و دیمن سولز و حتی دارک سولز ۳ رو هم دوست داشتم اما الدن رینگ با وجود اینکه یه سری special ability مثل Ash of war و کلی اسپل و آیتم مثلا جدید به گیم پلی دارک سولز طورش اضافه کرده به خاطر map و open world شدنش با محیط های وسیع به معنای واقعی خالی و catacomb های شبیه به هم و غار ها با باس های تکراری و دشمنهای تکراری کپی پیست شده در گوشه کنار دنیای بازی به هیچ وجه به دلم نشست. گرافیک و پرفورمنس افتضاحش هم به عنوان یه بازی نسل بعدی شرم آوره.
به طور کلی هم الدن رینگ رو یه بازی متوسط تحت تاثیر عناوین شاخص یوبی سافت میدونم.
Overrated ترین بازی این چند سال گذشته هم هست.
بنظر من اورریتدترین نیست ، قطعا یکی از بهترین بازیهای خوب چندسال اخیر هست.
با این حال حتما بهترین ساخته FS نیست.

متنوع نبودن ، باس فایت های تکراری و بعضا ضعیف و کلا اینکه کپی پیست از سر و کول بازی میباره.
همه اینها تو همون دفعه اول به چشم میاد که اگه نه تو نیوگیم پلاس قطعا احساس میشه.
هیچوقت فکر نمیکردم یک بازی از FS بیاد و من بتونم از 80-70 درصد باس فایت هاش ایراد بگیرم.

بنظرم منتقدهایی که بازی رو نقد کردن و بهش نمره کامل دادن یا لقب شاهکار، اونقدری بازی نکردن که به این نکات برسن.

مسئله ترسناک اینجاست که بازی فروش وحشتناکی داشته ، وجود المانهای جهان باز که بطور ضعیفی تو بازی پیاده شدن تبدیل میشه به روال کاری استودیو تو عناوین بعدی.
از این راه برگشتی نیست ، میفتن تو تو چاهی که یوبیسافت افتاد که امیدوارم اینطور نشه.

همه اینهارو گفتم ولی

در آخر فکر نمیکنم نظراتمون خیلی غیرمعمول باشه ، هرکسی ساعات زیادی صرف بازی کرده باشه به این نکات میرسه ولی خب طبق معمول چون حال و حوصله انتحاری های تاپیک هارو نداریم ، جایی جز اینجا پیدا نمیشه.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,541
نام
Mehrdad
در جام جهانی قطر، اگر یک تیم یا کشور، "حق" برد داشته باشه، اون تیم، تیم عربستان سعودیه، خوشحالم که تا اینجای کار به حقش رسیده، از اعماق وجودم ارزو میکنم که بیش باد....

rpg321

کاربر سایت
May 27, 2021
1,031

ردپای اینترنت طبقاتی در آیین نامه حمایت از فریلنسرها؛ «اینترنت با سطح دسترسی مناسب» برای افراد اعتبارسنجی شده​

منبع

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
Cancel Culture فوق العاده چیز خوبیه و متاسفانه توی ایران وجود نداره.
اگر وجود داشت امثال سامان ویلسون و تتلو و شهاب حسینی و مهران مدیری و ... خیلی وقت پیش از صحنه روزگار محو شده بودن.

چیزی که توی ایران وجود داره دقیقا برعکس Cancel Culture اه.

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,967
نام
احمد
Cancel Culture فوق العاده چیز خوبیه و متاسفانه توی ایران وجود نداره.
اگر وجود داشت امثال سامان ویلسون و تتلو و شهاب حسینی و مهران مدیری و ... خیلی وقت پیش از صحنه روزگار محو شده بودن.

چیزی که توی ایران وجود داره دقیقا برعکس Cancel Culture اه.
کنسل کالچر دقیقا همون نداشتن آزادی بیان و عقیده هست و هیچ فرقی با وضعیت فعلی نداره. اینکه تو این کیس مد نظر شما نتیجه مثبت می ده شاید درست باشه ولی در مجموع پدیده بسیار مخربی هست از نظر من...

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
کنسل کالچر دقیقا همون نداشتن آزادی بیان و عقیده هست و هیچ فرقی با وضعیت فعلی نداره. اینکه تو این کیس مد نظر شما نتیجه مثبت می ده شاید درست باشه ولی در مجموع پدیده بسیار مخربی هست از نظر من...
به نظرم اینطور نیست.
اشخاصی که معروف هستند و رفتارشون روی تعداد زیادی از افراد تاثیر می زاره باید حساب شده کار کنن وگرنه رفتار های اشتباهشون دقیقا اثر مخرب داره.

بعد آزادی بیان هم این نیست که هر کسی هر مزخرفی دوست داشت بگه. و این مورد خیلی بدتر می شه وقتی اون شخص مزخرفاتش روی یک سری تاثیر داشته باشه.
تتلو وقتی توی اینستا بود 4M فالوور داشت الانم توی یوتوب 703K ساب داره. بارها دیدگاه های ایشون در مورد زن ها رو شنیدیم ولی کماکان واسه خودش ول می چرخه و مزخرف می گه.
یا یکی مثل عزیز دل شادمهر عقیلی رسما سایت بت می زنه از ملت دزدی کنه کماگان ملت عشق شادمهر ان.
و ...

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,967
نام
احمد
به نظرم اینطور نیست.
اشخاصی که معروف هستند و رفتارشون روی تعداد زیادی از افراد تاثیر می زاره باید حساب شده کار کنن وگرنه رفتار های اشتباهشون دقیقا اثر مخرب داره.

بعد آزادی بیان هم این نیست که هر کسی هر مزخرفی دوست داشت بگه. و این مورد خیلی بدتر می شه وقتی اون شخص مزخرفاتش روی یک سری تاثیر داشته باشه.
تتلو وقتی توی اینستا بود 4M فالوور داشت الانم توی یوتوب 703K ساب داره. بارها دیدگاه های ایشون در مورد زن ها رو شنیدیم ولی کماکان واسه خودش ول می چرخه و مزخرف می گه.
یا یکی مثل عزیز دل شادمهر عقیلی رسما سایت بت می زنه از ملت دزدی کنه کماگان ملت عشق شادمهر ان.
و ...
بزرگوار مشکل اینجاست که شما هیچ متر و معیاری مطلقی نداری برای اینکه بتونی بگی کی حرفش درسته و کی نباید بزاری حرف بزنه. همون نسل 5 و 7 گیمرا هر کی حرفایی که الان ما می زنیم رو می زد در جا طوری کنسلش می کردن که می رفت سینه قبرستون :D شما وقتی این قضیه رو باب می کنی اجازه می دی که یه سری تفکرات خودشون رو برتر و بالاتر از یه سری دیگه بدونن و خدا نکنه یه موقع یه تفکری مثل اونی که نسل 5 و 7 اومد بیاد اون بالا دیگه برا پایین کشیدنش یه لشکر گیمر باید بن بشن....
شما اگر فکر می کنی یه تفکری / حرفی غلط هست راه مقابله باهاش بستن دهن آدما نیست راهش اینه که تفکری که درست فکر می کنی هست رو بری تو هم داد بزنی و قضاوت رو واگذار کنی به آدما...
من و شما ارزش حرفمون و تفکرمون هیچ فرقی با اونی که می ره دنبال تتلو و امثالهم نداره و دلیلی وجود نداره که فکر کنیم ما درست میگیم و ما خوبیم و اونا اشتباه می کنن. همین تفکر متاسفانه آلت دست EA شده برای رسوندن جامعه گیمینگ ایران به اینجا...

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
بزرگوار مشکل اینجاست که شما هیچ متر و معیاری مطلقی نداری برای اینکه بتونی بگی کی حرفش درسته و کی نباید بزاری حرف بزنه. همون نسل 5 و 7 گیمرا هر کی حرفایی که الان ما می زنیم رو می زد در جا طوری کنسلش می کردن که می رفت سینه قبرستون :D شما وقتی این قضیه رو باب می کنی اجازه می دی که یه سری تفکرات خودشون رو برتر و بالاتر از یه سری دیگه بدونن و خدا نکنه یه موقع یه تفکری مثل اونی که نسل 5 و 7 اومد بیاد اون بالا دیگه برا پایین کشیدنش یه لشکر گیمر باید بن بشن....
شما اگر فکر می کنی یه تفکری / حرفی غلط هست راه مقابله باهاش بستن دهن آدما نیست راهش اینه که تفکری که درست فکر می کنی هست رو بری تو هم داد بزنی و قضاوت رو واگذار کنی به آدما...
من و شما ارزش حرفمون و تفکرمون هیچ فرقی با اونی که می ره دنبال تتلو و امثالهم نداره و دلیلی وجود نداره که فکر کنیم ما درست میگیم و ما خوبیم و اونا اشتباه می کنن. همین تفکر متاسفانه آلت دست EA شده برای رسوندن جامعه گیمینگ ایران به اینجا...
اول این که Cancel Culture در مورد سلبریتی ها و افراد معرف هست نه افراد عادی. من الان هرچی بگم حتی رفیقم هم بهم گوش نمی ده چه برسه به بقیه :D
اینی که میگی متر و معیار مطلقی نیست برای این که بگی کی حرفش درسته و چی غلط هم به نظر من درست نیست. بعد از N هزار سال زندگی کردن روی زمین و جنگ و خون و خون ریزی بالاخره یک سری ازش های انسانی به وجود اومدن.
همیشه دیدگاه های مختلف وجود داره ولی یک سری دیدگاه ها آسیب رسونن و افرادی که همچین دیدگاه هایی رو ترویج می دن اتفاقا باید تریبون ازشون گرفته بشه. کسی که داره ترویج خشونت می کنه, کسی که حرمسرا راه انداخته و بارها زن ها رو فقط در استفاده ابزاری خلاصه کرده, کسی که ملت رو اسکم می کنه و ... نباید تریبون ترویج همچین چیزایی رو داشته باشه وگرنه دنیا بر می گرده همون N سال قبل.
خیلی از این ارزش ها نتیجه صد ها سال مبارزه و خون ریختنه و نباید با اسم آزادی بیان به فنا دادشون.

من بار ها اینو گفتم آزادی بیان این نیست هرکی هر مزخفی به ذهنش می رسه بیانش کنه. هیچ جای دنیا اینطور نیست.
توی همین آلمان که می گن آزادی بیان هست و ... بیا ضد زن حرف بزن ببین چجوری می ری تو گونی :D

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,541
نام
Mehrdad
در مورد کنسل کالچر،

حقیقتا با هر دو عزیز موافقم، و هم مخالف،

مثلا از طرفی معتقد به ازادی بیان حداکثری هستم و حتی فراتر از اعتقاد و فهم خودم، به نظرم این حق بدیهی هر انسانی هست،، و در این زمینه کنسل کالچر رو "گاهی" اوقات مخرب میدونم، مثلا الان حتی "ادعا"ی نوعی از تعرض صورت گرفته از طرف یک ادم معروف، حتی ادعا، اتهام، قبل از اینکه مدرک مشخصی (حتی Multiple بودن شاکیان) ارائه بشه یا اتهام مورد تفهیم واقع شه، قبل از همه ی اینا، میتونه به راحتی اینده(و حال) شغلی یک انسان رو نابود کنه، میتونه به شدت و به طور نامرئی، حق و حقوق اولیه و بدیهی هر کسی رو بگیره،

خب این به نظرم از اساس ایراد داره و متاسفانه یکی از گرفتاری هایی هست که دنیای مدرن بهش دچار شده، اینجا به نظرم کنسل کالچر مخربه...

اما سمت دیگر ماجرا، وقتی جرم یا اشتباه یا تعرض یک ادم، و اسیب زا بودن بسیار بالاش، به صورت عینی محرز باشه، مورد تفهیم اکثریت جامعه باشه (حتی اگر در ظاهر خلاف قوانین اون کامیونیتی نباشه مثل وضعیت فعلی در EA) در این شرایط کنسل کالچر میشه گفت متمدنانه ترین، ابتدایی ترین(یعنی پیشاقانون) حرکتی هست که میشه در برخورد با ان ادم مجرم یا مخرب، انجام داد، شبیه حالتی که خیر و صلاح و امنیت(!) اکثریت جامعه میتونه اهمیت بیشتری نسبت به حقوق اولیه یک فرد، پیدا کنه،

در واقع، تا زمانی که یک متر و معیار و قانون خاصی در مورد یک مسئله خاص تدوین نشده باشه، تا زمانی که بازوی قانونی مشروع (چه دولتی، چه توده ای در صورت فقدان سیستم دولتی مورد اعتماد) پدید نیومده باشه، به نظرم مخربه، چون همونطور که اسموک )xsmokex( گفت، در این شرایط ممکنه هر بلایی سر هر کسی بدون هیچ متر و معیاری بیاد و این یعنی بدترین حالت انارشی...

حالا زمانی که یک سیستم مشروع یا یک توده که نخبگانش مورد قبول اکثریت قاطع مردم باشند، با قوانین مدون و مشروع، با بازوهای اجرایی مشروع، با هدف حفظ حقوق اولیه و بدیهی اکثریت مردم، حقوق اولیه یک فرد خاص مثل ازادی بیان رو نقض میکنه، بنظرم نه تنها ایرادی نداره، مخرب نیست، که واجب هم هست، (مثل حقوق برخی شهروندان یا اقلیت های خاص که به دلایل تاریخی مورد تبعیض بوده اند و امروزه قوانینی در تضمین و احقاق حقوق اولیه شون وجود داره مانند مثالی که ژرفبین(thonkeyes) بهش در مورد حقوق زنان اشاره کرد،)

* شاید برخلاف تصور، اما معمولا این بخش خصوصیه که گند میزنه و ادم اشتباه رو در شرایط اشتباه "کنسل" میکنه، مثل مسخره بازی که چهار تا ابله + مدیریت ابله تر سابق توییتر، به خیال خودشون سر کسی مثل جردن پیترسون دراوردن(که البته نتیجه اش شد که به جای کنسل، پیترسون رو شناخته تر هم کرد، خودشم پیشبینی کرده بود)، یا اتهام های نادرست تعرض و حذف ادما از "زندگی" و روابط اجتماعی، اما برخلاف بخش خصوصی، دولت ها (نظر نامحبوب) معمولا به دلیل اولویت های جدی و ساز و کار های جا افتاده، کمتر اشتباه میکنند. به همین دلیل به نظرم "حذف" تا زمانی که دولتی باشه، مفید تره (منظور یک سیستم و دولت نورماله، وگرنه در مورد استثنایی مثل EA، تنها گزینه همون ساز کار های مردمی و توده است)

**تتلو و امثالهم کوچک تر از این هستند که تاثیر اجتماعی مخرب ویژه ای داشته باشند، همون تاثیر اندکشون هم اتفاقا واجبه و به عنوان مکملی در مکانیسم "ازمون و خطا" حتما باید ازادی بیان صد درصدی شون تضمین بشه، کلا موافق ازادی بیان صد درصدی هستم، کسی که خلاف امنیت و خیر و صلاح ملی حرکت میکنه اگر تانک باشه، تتلو سوسک پلاستیکیه... سوسک پلاستیکی نیاز به کنسل و حتی سوسک کش نداره، یک پِخ کنی فرار میکنه (یعنی تتلو رو نباید محدود کرد، باید جوابش رو داد و رسوا کرد)، همیشه باید "بد" وجود داشته باشه تا بشه "خوب" رو تشخیص داد، منظور "بد" های ابکی و نورمال مثل یک هنرمند دوزاری چون تتلو هست....

آخرین ویرایش:

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,415
نام
علی
فوتبال دیدن با مادر پیرت>تموم لذت های دنیا

بازیهای بارسا و سیتی رو با مادرم میبینم، یه تیکه های بانمکی میندازه تموم غم هام یادم میره.
برای اولین بار برای مادربزرگم فوتبال گذاشتم گفت اینا چرا هی میدوئن دنبال توپ؟ داستان بازیو گفتم گفت چه کاریه؟ خوب به هرکدومشون یه توپ بدن دیگه ندوئن خسته میشن گناه دارن! ایدشو فرستادم برای فیفا، سپ بلاتر کناره گیری کرد :D

این داستان تخیلی می باشد:D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر