Uncharted 2 ده ساله شد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,196
نام
∂αнмα
https___pbs.twimg.com_media_EGzO2k9WwAAM4nJ_format=jpg&name=small.jpg

U2 یکی از اثر گذار ترین بازی ها ی نسل هفتم ساخته استدیوی ناتی داگ و رهبری امی هنینگ ده ساله شد بازیی که معنی داستان شخصیت پردازی و روایت سینمایی رو تو این صنعت به اوج خودش رسوند .....

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
کلا مولتی های انچارتد خیلی دلنشین و فان بودن . ناتی داگ قسمت مولتی رو هم مثل سینگل عالی کار کرده همیشه :x
تو سینگا آره ولی تو مولتی نه خیلی :D درسته مولتی های ND همیشه فان خودمم هنوز tlou دارم و تا تونستم مولتی u4 جویدم :D ولی یچی ندارن به اسم سرور و سیستم رنک درست و حسابی و همینطور نبود survival mode و رنک تو tlou الانم که هیچی این نتیجه کم کاریه واقعا:D اگه سیستم رنک داشت tlou الان یکی از نزدیکانم تو 100تای برتر بود درست مثل کیلزون2 :D

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
Uncharted 4 ولی خیلی بد بود مولتی پلیرش واقعا :D
کفر نگو کجاش بد بود! :|:D تا اونجایی که من شنیدم از همه بهتر بود با توجه به اینکه مولتی قبلیا رو اصلا ندیدم :-" و تا اونجایی که قبلیا رو با تجربه خودم از u4 مقایسه کردم بازم سرتر بود

Destro

کاربر سایت
Apr 18, 2010
3,513
نام
Nightwing
هم خوشحال شدم این تاپیک و دیدم هم ناراحت
خوشحال برای اینکه یاد آوری کرد این بازی بی نظیر و برام
و ناراحت ازینکه ازون دوران خوش خیلی فاصله گرفتیم...

• Like
Reactions: A7A

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,492
نام
Ali
ما که از همون زمان Crash Bandicootهای PS1 ارادت کافی به ND داشتیم، ولی Uncharted 2 یه کاری کرد که این ارادت چند برابر بشه! :D با اینکه U1 هم بازی بدی نبود، ولی U2 چنان جهشی داشت که کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد و واقعاً بازی شاهکاری بود که تقریباً توی هر بخشی کیفیت به شدت بالایی داشت.

نمایش بازی توی E3 اون سال غوغا بود! ملت بدجوری کف کرده بودن و یادمه توی همین تیکه که اینا می‌رفتن اون بالا و منظره‌ی دوردست رو می‌دیدن، سالن کنفرانس ترکید! :D بعدش هم که صحنه‌های اکشن شروع می‌شد و تعریف جدیدی از یه بازی سینمایی رو می‌دیدیم.
watch?v=I6R7dtiwneI

عجب دورانی بود. بحث زیبای گرافیک آبرنگی رو هم داشتیم اون روزا! :D

اگه اشتباه نکنم وقتی میرسیدن بالای پنت هاوس (!) یه حوض ُ اینا اونجا بود که نیت و کلویی با هم شوخی میکنن و نیت یه چی تو این مایه ها که " بپرم یکم ابتنی کنم تو حوضه ؛ نـــوپ حالا بعداً" میگه :D!
شایدم دقیق این نبود ؛ باید لینکی که گذاشتی رو ببینم و یادم بیاد آریا .
ولی خلاصه نمایشش خیلی سینمایی بود با اون هلیکوپتر و اینا !

پ.ن : Uncharted 1 و Assassin's Creed 2 تنها بازیهایی بودن که پلات کردم .
پ.ن : نسخه دوٌم AC ؛ اتزیو و رنسانس و بالماسکه و اون طراحی ایتالیا ...
چقدر خاص بود همه چیش و عجب فک برانداز بود اواخر داستان و جُونو و پایانش .

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,652
اگه اشتباه نکنم وقتی میرسیدن بالای پنت هاوس (!) یه حوض ُ اینا اونجا بود که نیت و کلویی با هم شوخی میکنن و نیت یه چی تو این مایه ها که " بپرم یکم ابتنی کنم تو حوضه ؛ نـــوپ حالا بعداً" میگه :D!
شایدم دقیق این نبود ؛ باید لینکی که گذاشتی رو ببینم و یادم بیاد آریا .
ولی خلاصه نمایشش خیلی سینمایی بود با اون هلیکوپتر و اینا !

پ.ن : Uncharted 1 و Assassin's Creed 2 تنها بازیهایی بودن که پلات کردم .
پ.ن : نسخه دوٌم AC ؛ اتزیو و رنسانس و بالماسکه و اون طراحی ایتالیا ...
چقدر خاص بود همه چیش و عجب فک برانداز بود اواخر داستان و جُونو و پایانش .
تروفی داشت، مارکوپولو

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,395
نام
سید محمد حسین
من اونقدر باهاش حال نکردم و به نظرم هایپ الکی بود.

کاش یه خط دلیل هم پشت این نظر کاملا اورجینال ات می گفتی درک می کردیم چرا از همچین کار همه پسندی بدت میاد

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,292
نام
امیر حسین
تروفی داشت، مارکوپولو
و دوباره تو U3 و U4 هم بهش اشاره شد:D

تو TLOU هم یه استخر بی آب بود تو یکی از مراحل...هرچی چرخیدم دور و برش تروفی که هیچ، یه اشاره ای هم نکردن:( خورد تو ذوقم:-"

---
ترتیب سری هم برام 4>3>2>1 هست:D
همین 4 که میگید اکشنش کم شده(رو کراشینگ خیلی بیشتر قبلیا دهنم سرویس شد! همش دعا میکردم کاش انقدر زیاد نبود اکشن بازی:)) ) ، من مرحله مورد علاقه م At Sea بود! نمیدونم چرا ... ولی اون مرحله انگار... انگار نهایت چیزی بود که من از یک بازی میخوام...یه حس عجیبی داشت برام! البته نه اینکه فقط اون مرحله...کلا اواسط این مرحله که بودم به این پی بردم U4 نهایت چیزیه که میتونه باشه برام:D

داستانی که با آیتم های جمع کردنی و تو محیط روایت میشد عالی بود...انگار داشتی همزمان دو داستان و دو زمان رو طی میکردی...، این مورد تعامل با محیط و دیالوگ با بقیه کاراکترها که از TLOU به بازی اضافه شده بود فوق العاده به بازی میخورد...حتی شاید بیشتر از خود TLOU :D

کلا هم که موضوع دزدهای دریایی برا من عشقه:D

باس آخرم برام یکی از به یاد موندنی ترین باس هاست! :x
نمیدونم یادتون هست یا نه ولی تقریبا از زمان U3 اینجا میگفتم(با بعضی دیگر از دوستان میگفتیم) دلمون آنچارتد تو زمان خود سر فرانسیس دریک میخواد، یا یک بخش گیم پلی با اون...شمشیر و ...:D
و تو باس آخر به صورت خفن و سینمایی چیزی که میخواستم رو تحویلم دادن! به شدت لذت بردم:x >:)

خیلی از مراحلش هم کلا این حس رو بهم میدادن که انگار روح Crash 3 توی U4 حلول پیدا کرده:D (غواصیه هر دو بازی ، همون مرحله at Sea در مقایسه با مراحل جت اسکی Co Co ، بخش تعقیب و گریز و ...)

---
قرار بود از U2 بگیم...از U4 گفتم که:)) فکر کنم تو تاپیک کناری باید میگفتم=))

از U2 هم... بازیی بود که به خاطر هایپش رفتم هدست خریدم با بچه ها مولتی بزنیم! یادش بخیر... تقریبا همه بچه های BC که باهاشون مولتی میزدم منقرض شدن :(

و... آها کاورهای جدید PS3 از این بازی شروع شد! ذوق و شوقی داشتیم برا سبک کاور جدید=)) (گرچه اولیه خفن تر بود:-" )

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
نسخه چهارم بهترین آنچارتده و هر کی هم اینجوری فکر نمیکنه :Sniper:

ولی نسخه دوم مسلما در زمان خودش غوغا بود قبلش اصلا شبیهش چیزی نداشتیم ازین جهت حق میدم تو خاطرات بیشتر موندگار باشه

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
نسخه چهارم بهترین آنچارتده و هر کی هم اینجوری فکر نمیکنه :Sniper:

ولی نسخه دوم مسلما در زمان خودش غوغا بود قبلش اصلا شبیهش چیزی نداشتیم ازین جهت حق میدم تو خاطرات بیشتر موندگار باشه
نه واقعا بهتر نبود :D یعنی کسی اگه بهم بگه Uncharted 3 بهتره باهاش بحث نمیکنم و میگم سلیقه اش اوکیه ولی انچارتد ۴ واقعا بهتر از ۲ نبود :D
چه از لحاظ Pacing و چه از لحاظ داستان و فضا و حتی مولتی پلیر و شخصیتای جذاب :D انچارتد ۲ انقدر روایتش و روندش جذابه میتونی بیست بار تمومش کنی اما انچارتد ۴ یکم اون اواسط سرعت و جذابیت و روندش از دست میده :D
با این وجود بنظرم تنها برتری انچارتد ۴ در مقایسه با انچارتد ۲، داستان موازی دزدان دریاییش هست که واقعا بی نظیر و عالی بود :D
برای من آنچارتد ها به این ترتیبن:
U1<U3<U4<U2

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
کاش یه خط دلیل هم پشت این نظر کاملا اورجینال ات می گفتی درک می کردیم چرا از همچین کار همه پسندی بدت میاد
بعضی بازی ها هستن به مرور زمان مکانیزم هاشون کهنه میشن و دیگه مثلاً برای کسی که شاید بخواد ده سال بعد اون بازی بره اون جذابیت نداره مانند زمان خودش چون همه چیز نو تر شده به مرور زمان و گرافیک پیشرفت تکنولوژی و موشن کپچر و.. الان مثلاً شما است آف اس 2 که چند ماه دیگه میاد با 1 مقایسه می‌کنی زمان خودش .. همون حکایت نو که میاد به بازار کهنه میشه دل ازار همین چند وقت پیش خواستم دوباره ردد دد 1 برم ولی دیگه خیلی موارد بازی تو ذوق میزد..

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,395
نام
سید محمد حسین
بعضی بازی ها هستن به مرور زمان مکانیزم هاشون کهنه میشن و دیگه مثلاً برای کسی که شاید بخواد ده سال بعد اون بازی بره اون جذابیت نداره مانند زمان خودش چون همه چیز نو تر شده به مرور زمان و گرافیک پیشرفت تکنولوژی و موشن کپچر و.. الان مثلاً شما است آف اس 2 که چند ماه دیگه میاد با 1 مقایسه می‌کنی زمان خودش .. همون حکایت نو که میاد به بازار کهنه میشه دل ازار همین چند وقت پیش خواستم دوباره ردد دد 1 برم ولی دیگه خیلی موارد بازی تو ذوق میزد..

ببین مسئله ای که هست اینه که از لحاظ مکانیزمی، تقریبا از نسخه یک تا الان اتفاق خفنی برای آنچارتد نیفتاده که قبلی هاش قدیمی شن (یه عده سر همین با انچارتد 4 مشکل داشتن اصن...که خب خودم هم جزو شون بودم ولی در عین حال، فرمول آنچارتد تقریبا چیز بی نقصیه، دندونی که درد نمی کنه رو که نمی کشن، اگه ناتی داگ میخواست حرکت خفنی با فرمول آنچارتد کنه باید می رفت سراغ یه آیپی دیگه که رفت و نتیجه اش شده Tlou)

یه سری چیزها مثل گان پلی و طراحی محیط ها بهبود های جزئی داشتن، ولی تنها تغییرات محسوس بین سه دوره ای که آنچارتد به عنوان فرنچایز وجود داشته تو روایت داستانش و گرافیکش بوده

و خب شاید آنچارتد 1 الان بگیم کهنه شده، ولی آنچارتد 2 هنوزم عین Fine Wine :D عمر کرده لعنتی... اینا رو برحسب واکنش هایی که ملت از کالکشن نیتن دریک داشتن میگم...خیلی ها PS3 نداشتن و اون کالکشن رو خریدن و بازم به آنچارتد 2 به چشم یه شاهکار بصری نگاه می کنن، چون کلا مبحث فنی و تعداد پولیگان ها و نورپردازی و سایه یه بخشی از کار بصری بازی رو انجام میده... بقیش رو دوش طراحی محیط، رنگ پردازی و چیدن اتمسفر هوشمندانه و طراحی شخصیت های خوب و کارگردانی ایه که اینا رو به چشم بیاره

اینان که باعث میشن آنچارتد 2، ده سال تمیز به عنوان یه شاهکار عمر کنه، و نه فقط آنچارتد 2، بلکه چیزی مثل کرش بندیکوت های PSone یا شدو آو د کلوسوس بعد این همه سال خواهان داشته باشن (تا این که ریمیک شن)....(از پشت اشاره می کنن تو تاپیک های سونی اشاره ای به بازی های نینتندو به عنوان مثال کنم، یه عده خرخره ام رو می برن :D ولی فرک کنم بقیه مثال ها رو هم میدونی دیگه :D)

گیم پلی آنچارتد 2 به نظرم واقعا چیزی اش کهنه نشده، ما تو بخش اکشن و مخفی کاری و کاور شوتینگ بازی، واقعا چیز تخیلی ای از اون زمان تا حالا ندیدیم که انجام بازی رو غیر ممکن کنه، بقیه بازی هم پازل و پلتفرمره... که حالا پازل اش به کنار (:D) پلتفرمرش رو با این که من بازم فیک پلتفرمر میدونم که کلا فیلر بین بخش هاست و محض روایت کارگردانی محیطه تا چالش پلتفرمینگ، بازم میگم... چیزیه که تو همین آنچارتد 4 هم هست، تازه من فکر می کنم تو 2 بهتر ارائه اش کردن سر یه سری مناطق خاص که اصن کک ات هم نمیگزه داری از چی میری بالا این قدر محیط خفنه و اتفاقات درگیر کننده :D

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
ببین مسئله ای که هست اینه که از لحاظ مکانیزمی، تقریبا از نسخه یک تا الان اتفاق خفنی برای آنچارتد نیفتاده که قبلی هاش قدیمی شن (یه عده سر همین با انچارتد 4 مشکل داشتن اصن...که خب خودم هم جزو شون بودم ولی در عین حال، فرمول آنچارتد تقریبا چیز بی نقصیه، دندونی که درد نمی کنه رو که نمی کشن، اگه ناتی داگ میخواست حرکت خفنی با فرمول آنچارتد کنه باید می رفت سراغ یه آیپی دیگه که رفت و نتیجه اش شده Tlou)

یه سری چیزها مثل گان پلی و طراحی محیط ها بهبود های جزئی داشتن، ولی تنها تغییرات محسوس بین سه دوره ای که آنچارتد به عنوان فرنچایز وجود داشته تو روایت داستانش و گرافیکش بوده

و خب شاید آنچارتد 1 الان بگیم کهنه شده، ولی آنچارتد 2 هنوزم عین Fine Wine :D عمر کرده لعنتی... اینا رو برحسب واکنش هایی که ملت از کالکشن نیتن دریک داشتن میگم...خیلی ها PS3 نداشتن و اون کالکشن رو خریدن و بازم به آنچارتد 2 به چشم یه شاهکار بصری نگاه می کنن، چون کلا مبحث فنی و تعداد پولیگان ها و نورپردازی و سایه یه بخشی از کار بصری بازی رو انجام میده... بقیش رو دوش طراحی محیط، رنگ پردازی و چیدن اتمسفر هوشمندانه و طراحی شخصیت های خوب و کارگردانی ایه که اینا رو به چشم بیاره

اینان که باعث میشن آنچارتد 2، ده سال تمیز به عنوان یه شاهکار عمر کنه، و نه فقط آنچارتد 2، بلکه چیزی مثل کرش بندیکوت های PSone یا شدو آو د کلوسوس بعد این همه سال خواهان داشته باشن (تا این که ریمیک شن)....(از پشت اشاره می کنن تو تاپیک های سونی اشاره ای به بازی های نینتندو به عنوان مثال کنم، یه عده خرخره ام رو می برن :D ولی فرک کنم بقیه مثال ها رو هم میدونی دیگه :D)

گیم پلی آنچارتد 2 به نظرم واقعا چیزی اش کهنه نشده، ما تو بخش اکشن و مخفی کاری و کاور شوتینگ بازی، واقعا چیز تخیلی ای از اون زمان تا حالا ندیدیم که انجام بازی رو غیر ممکن کنه، بقیه بازی هم پازل و پلتفرمره... که حالا پازل اش به کنار (:D) پلتفرمرش رو با این که من بازم فیک پلتفرمر میدونم که کلا فیلر بین بخش هاست و محض روایت کارگردانی محیطه تا چالش پلتفرمینگ، بازم میگم... چیزیه که تو همین آنچارتد 4 هم هست، تازه من فکر می کنم تو 2 بهتر ارائه اش کردن سر یه سری مناطق خاص که اصن کک ات هم نمیگزه داری از چی میری بالا این قدر محیط خفنه و اتفاقات درگیر کننده :D
خوب چه کاریه نیتندو هم همون ماریو ۱۹۸۶ دوباره میداد دیگه چون فرمول همونه حالا ماریو مثلاً سه بعدی شده دیگه همون ماریو قدیمی تازه هم نوستالوزیه هم ارتش از این جدیدا بیشتر نباشه کنارم نیست
گفتم نیتندو رو هم یک جورایی پاشو باز کنم به بحث D
کارش که اصلا برو ps1 بازی کن بندیکوت کنترلش دیگه خیلی رو مخه بعد این همه سال

آخرین ویرایش:

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,897
نام
حسين
انچارتد همون نسخه یکش هم هنوز تجربه خوب و تازه ای هست چه برسه به شاهکار نسخه دوم!! من هر ازگاهی دلم میگیره میرم انچارتد کالکشن رو پلی میکنم رندوم یه جاییش رو بازی میکنم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر