Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild

سازنده
Nintendo
تاریخ انتشار
March 2017
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
NintendoSwitch_TLOZBreathoftheWild_boxart.jpg
سازنده: Nintendo Entertainment Planning & Development

ناشر: Nintendo
سری: The Legend of Zelda
پلتفرم: Nintendo Switch, Wii U
تاریخ عرضه: 3 مارس 2017
سبک: اکشن ماجراجویی
مدها: تک نفره
میانگین نمرات در متاکریتیک: 97/100

افسانه زلدا: نسیم طبیعت یک بازی در سبک اکشن-ماجراجویی است که در سال 2017 توسط شرکت نینتندو برای کنسولهای Wii U و Switch منتشر شده است. داستان این عنوان از لحاظ وقایع نگاری در انتهای خط داستانی سری افسانه زلدا اتفاق می افتد. بازیکنان در این عنوان کنترل لینک دچار فراموشی شده را به دست میگیرند که
بعد از صد سال خواب بیدار شده و سعی در به دست اوردن خاطرات خود و جلوگیری از نابودی سرزمین هایرول به دست مصیبت گنون رو دارد.
نینتندو در ابتدا قصد داشت بازی را در سال ۲۰۱۵ عرضه کند، اما در مارس ۲۰۱۵، تهیه‌کننده بازی در بیانه‌ای اعلام کرد شرکت برنامه‌ای برای انتشار بازی در این سال ندارد. سرانجام بازی در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۷ در سراسر جهان منتشر شد.
به لحاظ کیفیت و بازخورد منتقدین بازی موفقیت The Legend of Zelda: Ocarina of Time که در سال 1998 برای کنسول Nintendo 64 عرضه شد و موفق به کسب متای 99 گردید را تقریبا تکرار کرد و با کسب متای 97 موفق به کسب جوایز گوناگون و عنوان بازی سال در سال 2017 شد.

به لحاظ گیم پلی که پرمغزترین عنصر تشکیل دهنده ی این بازیست، نسیم طبیعت یک بازی اکشن-ماجراجویی جهان باز است که در آن بازیکنان با کنترل شخصیت لینک به کند و کاو در سرزمین هایرول میپردازند. نسیم طبیعت تاکید شدیدی بر گیم پلی غیرخطی دارد، این امر معجونی عجیب، دلپذیر و بی همتا از گیم پلی بازی ساخته است چرا که بازی حول محور جستجوی شما در محیط برای کشف ماموریتها اصلی و جانبی، آیتم ها، سیاهچال ها، سلاح ها و... میچرخد. شایان ذکر است که این بازی علاوه بر پلتفرمهای Wii U و Nintendo Switch از طریق شبیه ساز Wii U بر روی PC نیز قابل بازی است.

DLC های بازی:
The Master Trials
The Champions' Ballad
Complete Edition (شامل دو محتوای قابل دانلود بالا)

اسکرین شات ها و تریلرها:
The Legend of Zelda™: Breath of the Wild for Nintendo Switch - Nintendo Official Site

تاپیکهای مرتبط :
? 97 | بررسی ای کاملاً جدّی و موشکافانه بر اثر The Legend of Zelda: Breath of the Wild
|همه چیز در مورد افسانه زلدا [پـست اوّل خوانده شود] :.
12 نکته دیگری که از The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمی دانستید (به مناسبت سه سالگی بازی)
صد نکته از Zelda BOTW که نمیدانستید!

آخرین ویرایش:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,238
عه... :|
تو سوییچ نداشتی مردک :D
ایام ارزونی (به عبارت صحیح تر: کمتر گرانی) میخریدی یکی باو :D
آره دیگه اونموقع نگرفتم الانم که دیگه هیچی:D البته WiiU عزیزم هنوز سرگرمم میکنه:D امولیتور سوییچ هم جوابه تا حدی:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
آره دیگه اونموقع نگرفتم الانم که دیگه هیچی:D البته WiiU عزیزم هنوز سرگرمم میکنه:D امولیتور سوییچ هم جوابه تا حدی:D

زکّی :D
باو من گفتم زلدای جدید میاد دیگه تو رو تضمینی تو هایپ ترِین بازی داریم موقع عرضه اش :D

رو Wii U ات سلام ما رو به Xenoblade Chronicles X و Pikmin 3 برسون :D

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,238
زکّی :D
باو من گفتم زلدای جدید میاد دیگه تو رو تضمینی تو هایپ ترِین بازی داریم موقع عرضه اش :D
خدا رو چه دیدی شاید تا اون موقع فرجی شد گرفتم:D فعلا که بازی در خواب زمستونیه.... البته قدرت امولیتورها هم دست کم نگیر دارن به روز پیش میرن:D خلاصه از قطار جا نمیمونم خیالت راحت:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
خدا رو چه دیدی شاید تا اون موقع فرجی شد گرفتم:D فعلا که بازی در خواب زمستونیه.... البته قدرت امولیتورها هم دست کم نگیر دارن به روز پیش میرن:D خلاصه از قطار جا نمیمونم خیالت راحت:D

در مورد یه سری بازی ها آره... لامصبا Day One پیش میرن :D
ولی زلدا بعدیه رو نمیدونم بتونیم تو یه روز با هم بپریم رو واگن اش :D (تازه اگه خودم بتونم بازی رو Day One تهیه کنم با این وضعیت... از الان بیخیال فیزیکیش شدم :D)
اینا هنوز تو امولیت کردن درست درمون زنوبلید 2 موندن، خیلی خوب پیش رفتن ها. ولی بعد دو و نیم سال هنوزم کلی مشکل داره

• Like
Reactions: New Shredder

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,238
در مورد یه سری بازی ها آره... لامصبا Day One پیش میرن :D
ولی زلدا بعدیه رو نمیدونم بتونیم تو یه روز با هم بپریم رو واگن اش :D (تازه اگه خودم بتونم بازی رو Day One تهیه کنم با این وضعیت... از الان بیخیال فیزیکیش شدم :D)
اینا هنوز تو امولیت کردن درست درمون زنوبلید 2 موندن، خیلی خوب پیش رفتن ها. ولی بعد دو و نیم سال هنوزم کلی مشکل داره
آره احتمالا قضیش پیچیده تر بشه برا زلدا:D اصلا با این وضعیت باید ببینیم تا اون موقع زنده هستیم یا نه:D
گفتی Xenoblade Chronicles X یاد مظلومیتش افتادم:D بنده خدا هیچ توجهی از نینتندو بهش نمیشه:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
آره احتمالا قضیش پیچیده تر بشه برا زلدا:D اصلا با این وضعیت باید ببینیم تا اون موقع زنده هستیم یا نه:D
گفتی Xenoblade Chronicles X یاد مظلومیتش افتادم:D بنده خدا هیچ توجهی از نینتندو بهش نمیشه:D

XCX رو فکر کنم یه جا خود مانالیث گفت پورتش خیلی مصیبته :D
عوضش یه جا دیگه هم گفتن کامل تو Canon سری هست (که یکم هضم اینش سخته خدایی :D)

ولی خب من به نظرم اگه بخوان XCX بزنن بهتره جدا برن سراغ XCX2 و از اول یه چیز اوپتیمایز شده واسه سوییچ بسازن با آنلاین و داستان درست درمون تر، چون الان به نظرم زنوبلید اون قدر فن بیس اش بزرگ شده و پلیر بیس سوییچ اون قدر خوب هست که این یکی بترکونه

• Like
Reactions: Sepi_60

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
john Boyne یه نویسنده ایرلندی فوق العاده معروف و جایزه ببری ـه که هم برای بزرگسال ها و هم نوجوون ها رمان می نویسه و حسابی طرفدارهای خودشو داره.
آخرین رمانش که امسال نوشته و منتشر کرده اسم اش The Traveller At the Gates of Wisdom ـه. اما خیلی طولی نمی کشه که تو ردیت یهو یکی از صفحه های کتابش میره بالا...

158675

اگه یکم... فقط یکم آشنا باشید با چپ و راست ویدیو گیم، باید دوزاری تون بیفته اینا اسم آیتم های The Legend of Zelda: Breath of the Wild ـه.
یعنی اگه برگ Silent Plant و Tail of Red Lizalfos لو ندن این قضیه رو، قطعا اون Hylian Shroom لعنتی کل قافیه رو وا میده :D

و با خودتون احتمالا میگید، خب اینم اوماژ و رفرنس به زلدا: برث ـه و میخواسته وسط داستان اش تو این نقطه که میتونسته یه احترامی به اون اثر هم بذاره:-?:-?
آمّا... :D
..
.
اما نمیشه :D... مشکل این جاست The Traveller At the Gates of Wisdom یه رمان جدیه که تو دنیای واقعی رخ میده. رمان فانتزی نیست که یهو بخوای با اسم آوردن یه سری آیتم تخیلی از زلدا بهش رفرنس بدی. کل immersion و اتمسفربندی داستان میریزه به هم. عملا مثل اینه وسط Uncut Gems یه درخت سخنگو باشه واسه رفرنس به ارباب حلقه ها :|

بندی که تو داستان این آیتم ها بهشون اشاره میشه بندیه که توش شخصیت اصلی میخواد یه لباسی رو قرمز رنگ کنه و همین کافیه تا ملت سریع رد قضیه رو بگیرن :D

158676

کاشف به عمل میاد اگه شما لفظ Ingredients red Dye Clothes رو سرچ کنید تو اینترنت (به انگلیسی طبیعتا تا سریعتر به نتیجه برسید) اولین چیزی که میاد بالا راهنمای پولیگان در مورد مواد لازم واسه قرمز کردن لباس های لینک تو BotW ـه و با این که چپ و راست لیست این مواد، پر هینت ـه که این مربوط به Zelda: BotW ـه، تو خود چهارچوب لیست هیچ اشاره ای نشده. سهل انگاری نویسنده زبردست (یا حتی ممکنه ادیتورش) باعث میشه به طرز هنرمندانه ای این لیست عملا فیک راه خودشو به بند مربوط به قرمز کردن لباس تو داستان اصلی وا کنه بدون این که خود نویسنده دوزاریش بیفته چه خیطی ای بالا آورده :D

البته میشد به این موضوع به عنوان یه ایستراگ مرموز که سررشته اش معلوم نیست نگاه کرد، ولی بعد وا شدن موضوع تو توییتر خیلی طول نمیکشه که سر و کله خود نویسنده به طرز بامزه ای پیدا میشه و...

158677

Basically He Confirmed it :D:D
خلاصه که موقع سرچ کردن ابهاماتتون موقع نوشتن یه متنی (مخصوصا وقتی پا به سن میذارید) دقت کنید!

GZ454

کاربر سایت
Apr 2, 2020
217
شبیه ساز X360 اتفاقا خیلی خوب داره پیش میره :D پیشرفتهای بسیار زیادی کرده الان اگه برید ببینید. گیرز ۲ یا ۳ بود دیدم داره ۶۰ فریم ران میکنه! شبیه ساز PS3 هم خیلی بهتر شده ولی پدر CPU رو در میاره تا چیزی اجرا کنه و من علل حساب بیخیالش شدم چون نگران جون CPUمم:D
شبیه ساز سوییچ هم ۲ تا هست. من خودم yuzu رو تست کردم و پشمام ریخت وقتی باهاش ماریو اودیسه رو تموم کردم:)) اصلا باورکردنی نبودش که به این زودی چنین چیزی امکان پذیر باشه. البته اجراش پرفکت نبود ولی بازم خیلی حیرت انگیز محسوب میشد :D برا همین من به شبیه سازی BotW 2 در زمانی نسبتا کوتاه بعد عرضه خیلی امیدوارم :D خوبی شبیه سازهای سوییچ اینه که فشار خیلی زیادی به سیستم نمیاره و فقط رم نباید کم باشه.
درسته که دنباله بهترین بازی تاریخ رو باید رو کنسول اصلی بزنی ولی با این قیمت‌ها دیگه بیخیال خرید سوییچ شدم و همون دل به شبیه سازها بستم:D
میگم با موس و کیبورد میشه بازیش کرد تا آخر؟؟

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
وبسایت یوروگیمر امروز لیست بهترین بازی های نسل اش رو منتشر کرد (واسه این که لیستشون با لیست بهترین بازی های دهه که پارسال انتخاب کردن خیلی مشابه نباشه و لیست تازه تری باشه انتخاب رو سپردن به دست یه تیمی از بازیسازها و منتقدها و خبرنگارها)

The top 10 games of the generation

The Legend of Zelda: Breath of the Wild رتبه اول رو گرفته. و جوری که تو مطلب نوشته اتفاق نظر رو رتبه یک بودن زلدا خیلی زیاد بوده. تازه بعد از اون بحث شروع شده :D
در کل هم لیست جالب و متنوعی داشتن

3.5 سال بعد هنوزم ذره ای شاهکار بودنش کم نشده :x:x
بهترین بازی دهه
و به احتمال زیاد بهترین بازی نسل هشتم

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
وبسایت یوروگیمر امروز لیست بهترین بازی های نسل اش رو منتشر کرد (واسه این که لیستشون با لیست بهترین بازی های دهه که پارسال انتخاب کردن خیلی مشابه نباشه و لیست تازه تری باشه انتخاب رو سپردن به دست یه تیمی از بازیسازها و منتقدها و خبرنگارها)

The Legend of Zelda: Breath of the Wild رتبه اول رو گرفته. و جوری که تو مطلب نوشته اتفاق نظر رو رتبه یک بودن زلدا خیلی زیاد بوده. تازه بعد از اون بحث شروع شده :D

بهترین بازی دهه
فارغ از اول شدن زلدا عجب لیست مضحکیه

• Like
Reactions: Z-fan

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317

بهترین بازی دهه
smash bros ultimate نباشه فاقد اعتباره لیست:-"

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
فارغ از اول شدن زلدا عجب لیست مضحکیه

دوم شدن بلادبورن اش هم به نه نظرم معقوله
سوم شدن Outer Wilds هم باز به نظرم معقوله (چون لیست دولوپرهاست تا منتقدها و گیمرها)
بقیش دیگه سلیقه است. ولی به استثناء دو مورد که هیچی ازشون نمیدونم لیست عجیب خوبیه به نظرم.
زیرش کلی اشاره افتخاری داشت البته.

• Like
Reactions: Sepi_60

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
smash bros ultimate نباشه فاقد اعتباره لیست:-"

اسمش تو قلب ما جا داره :x
اگه یه موقعی لیست هایپ ترین بازی های تاریخ رو زدن و اسمش Ult لاشون نبود اون موقع وقت شورشه >:)>:)

• Like
Reactions: Outer Heaven

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر