Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild

سازنده
Nintendo
تاریخ انتشار
March 2017
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
NintendoSwitch_TLOZBreathoftheWild_boxart.jpg
سازنده: Nintendo Entertainment Planning & Development

ناشر: Nintendo
سری: The Legend of Zelda
پلتفرم: Nintendo Switch, Wii U
تاریخ عرضه: 3 مارس 2017
سبک: اکشن ماجراجویی
مدها: تک نفره
میانگین نمرات در متاکریتیک: 97/100

افسانه زلدا: نسیم طبیعت یک بازی در سبک اکشن-ماجراجویی است که در سال 2017 توسط شرکت نینتندو برای کنسولهای Wii U و Switch منتشر شده است. داستان این عنوان از لحاظ وقایع نگاری در انتهای خط داستانی سری افسانه زلدا اتفاق می افتد. بازیکنان در این عنوان کنترل لینک دچار فراموشی شده را به دست میگیرند که
بعد از صد سال خواب بیدار شده و سعی در به دست اوردن خاطرات خود و جلوگیری از نابودی سرزمین هایرول به دست مصیبت گنون رو دارد.
نینتندو در ابتدا قصد داشت بازی را در سال ۲۰۱۵ عرضه کند، اما در مارس ۲۰۱۵، تهیه‌کننده بازی در بیانه‌ای اعلام کرد شرکت برنامه‌ای برای انتشار بازی در این سال ندارد. سرانجام بازی در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۷ در سراسر جهان منتشر شد.
به لحاظ کیفیت و بازخورد منتقدین بازی موفقیت The Legend of Zelda: Ocarina of Time که در سال 1998 برای کنسول Nintendo 64 عرضه شد و موفق به کسب متای 99 گردید را تقریبا تکرار کرد و با کسب متای 97 موفق به کسب جوایز گوناگون و عنوان بازی سال در سال 2017 شد.

به لحاظ گیم پلی که پرمغزترین عنصر تشکیل دهنده ی این بازیست، نسیم طبیعت یک بازی اکشن-ماجراجویی جهان باز است که در آن بازیکنان با کنترل شخصیت لینک به کند و کاو در سرزمین هایرول میپردازند. نسیم طبیعت تاکید شدیدی بر گیم پلی غیرخطی دارد، این امر معجونی عجیب، دلپذیر و بی همتا از گیم پلی بازی ساخته است چرا که بازی حول محور جستجوی شما در محیط برای کشف ماموریتها اصلی و جانبی، آیتم ها، سیاهچال ها، سلاح ها و... میچرخد. شایان ذکر است که این بازی علاوه بر پلتفرمهای Wii U و Nintendo Switch از طریق شبیه ساز Wii U بر روی PC نیز قابل بازی است.

DLC های بازی:
The Master Trials
The Champions' Ballad
Complete Edition (شامل دو محتوای قابل دانلود بالا)

اسکرین شات ها و تریلرها:
The Legend of Zelda™: Breath of the Wild for Nintendo Switch - Nintendo Official Site

تاپیکهای مرتبط :
? 97 | بررسی ای کاملاً جدّی و موشکافانه بر اثر The Legend of Zelda: Breath of the Wild
|همه چیز در مورد افسانه زلدا [پـست اوّل خوانده شود] :.
12 نکته دیگری که از The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمی دانستید (به مناسبت سه سالگی بازی)
صد نکته از Zelda BOTW که نمیدانستید!

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین

IGN امروز یه ویدیوی باحال از زلدا رفته که خیلی شبیه تاپیک 12 نکته دیگری که از The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمی دانستید (به مناسبت سه سالگی بازی) که پارسال زدم :D

فرمت و چیزای توش رو خیلی دوست دارم
هنوزم یه چیزایی داشت من خودم نمیدونستم دوباره :D
البته این قاطیش گلیچ هم زیاد داره. من خیلی خودمو درگیر گلیچ های بازی نمی کنم :D

Jebaited

کاربر سایت
Feb 5, 2018
739
دوستانی که با شبیه ساز رو پی سی بازی کردن برای چه قسمتایی نیاز به ژیروسکوپ هست؟اصن نیازه برا تموم کردن بازی یا نه؟
1-2تا تامب هست بخای ایتمش رو بگیری این قابلیت رو میخواد ولی میشه تمومش کرد بازی رو.البته من 2سال پیشتر بازی کردم شاید الان پچ امده باشه درست شده باشع ولی درکل مهم نیست خیلی.

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
دوستانی که با شبیه ساز رو پی سی بازی کردن برای چه قسمتایی نیاز به ژیروسکوپ هست؟اصن نیازه برا تموم کردن بازی یا نه؟

ژیروسکوپ اساسا میذاره موقع تیراندازی، کنترل اجسام با مگنسیس یا نگاه کردن با دوربین اول شخص، دقیق تر شه حرکاتت (که تو تیراندازی معجزه می کنه این قضیه جایرو)
منتهای امر، دو سه تا شراین هستن که واسه حل شون نیاز کامل به جایروسکوپ دسته دارن...
که همه شون هم فرعی اند.

من شنیده بودم این شبیه سازها موقع پشتیبانی از دوال شاک 4 (یا اگه الان خیلی خرپولید دوال سنس :D) از جایروسکوپ دسته پشتیبانی می کنن. من تجربه نکردم بدونم از جایروسکوپ جویکان بهتره یا بدتره (مال دوال سنس باید اصولا بهتر باشه) ولی کلا اگه همین جور هم باشه دیگه با اون نباید چیزی رو از دست بدید

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,134
نام
امیر
ژیروسکوپ اساسا میذاره موقع تیراندازی، کنترل اجسام با مگنسیس یا نگاه کردن با دوربین اول شخص، دقیق تر شه حرکاتت (که تو تیراندازی معجزه می کنه این قضیه جایرو)
منتهای امر، دو سه تا شراین هستن که واسه حل شون نیاز کامل به جایروسکوپ دسته دارن...
که همه شون هم فرعی اند.

من شنیده بودم این شبیه سازها موقع پشتیبانی از دوال شاک 4 (یا اگه الان خیلی خرپولید دوال سنس :D) از جایروسکوپ دسته پشتیبانی می کنن. من تجربه نکردم بدونم از جایروسکوپ جویکان بهتره یا بدتره (مال دوال سنس باید اصولا بهتر باشه) ولی کلا اگه همین جور هم باشه دیگه با اون نباید چیزی رو از دست بدید
کلا بین دوراهی شدیدی موندم :D قصد خرید دسته دارم برای pc و مشکلی با هزینه تهیه دسته ندارم که مدلش چی باشه(حالا منهای مدلای الیت و حرفه ای و اینا) از طرفی سازگاری دسته اکس باکس با بازیای PC بیشتره ولی از طرفی این ژیروسکوپ و اینای تو داول سنس یا داول شاک برا استفاده تو cemu و yuzu خیلی بهتره فک کنم...از اونجایی ک خرپولم نیستم :D به این فک میکنم که داول سنس بعد از تهیه PS5 هم بدرد میخوره اما نمیدونم سازگاریش با پی سی در چه حده(حتی رو پی سی لرزش های معمولی هم نمیدونم پشتیبانی میکنه یا نه)
خیلی ممنونم هستم از توضیحات کاملت :x
——————————
البته فک نکنم جاش باشه اینا رو تو این تاپیک بگم ولی چون قصد اصلیم از خرید دسته همین بازی های نینتندو و علی الخصوص زلدا بود اینجا بیانش کردم و عذرخواهی میکنم از دوستان بابت اسپم...

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
هولی مولی

یکی از Modder های بازی کشف کرده که NPC های بازی یه سیستم کدینگ خاصی دارند که با یکم ور رفتن میشه عملا مستقیم هر Mii ای که ساختید رو به NPC تو بازی تبدیل کنید. عملا یه سیستم Mii پیشرفته تر :D

189480
189481

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
سلام دوستان، آیا بدون پیش زمینه خاصی میشه استارت زد این نسخه رو؟ :D سویچ ندارم و هیچ کدوم از نسخه های قبلم بازی نکردم میخواستم بدونم رو امولیتور بگیرم چیزی سر در میارم از بازی آیا؟ :-"

• Like

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
سلام دوستان، آیا بدون پیش زمینه خاصی میشه استارت زد این نسخه رو؟ :D سویچ ندارم و هیچ کدوم از نسخه های قبلم بازی نکردم میخواستم بدونم رو امولیتور بگیرم چیزی سر در میارم از بازی آیا؟ :-"

آره :D
تقربیا هیچ کدوم از نسخه های زلدا ربطی به نسخه های بعد و قبلشون نداره
مثل Final Fantasy میمونه از این لحاظ قشنگ

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
آره :D
تقربیا هیچ کدوم از نسخه های زلدا ربطی به نسخه های بعد و قبلشون نداره
مثل Final Fantasy میمونه از این لحاظ قشنگ
فکر میکردم با معرفی شدن نسخه اچ دی zelda ss درجا تاپیکش رو میزنی ولی خبری نشد=((

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
درود به دوستان نينتندو باز
عزيزان من تازه سوئيچ خريدم و زلدا اولين بازي هست كه دارم انجامش ميدم.
اقا بازي قلق خاصي داره؟!
لينك خيلي ضعيفه يه مقدار سلامتي و استامينا رو هم اپديت كردم ميرم shrine ها رو پيدا ميكنم tower ها رو پيدا ميكنم ولي خيلي سخته سريع ميميرم ماموريت هاي اصلي رو هم نميتونم برم از هر مسيري ميرم يا به كوه ميخورم يا رودخونه !
يه سري ايتم هم جمع آوري كردم ولي خب فقط خوراكي ها رو بلدم استفاده كنم ما بقي رو دستم باد كردن.
كلا پيشرفتم توي بازي خيلي كند هست.
اگه روال خاصي داره بازي ممنون ميشم توضيح بدين
تشكر

• Like

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
درود به دوستان نينتندو باز
عزيزان من تازه سوئيچ خريدم و زلدا اولين بازي هست كه دارم انجامش ميدم.
اقا بازي قلق خاصي داره؟!
لينك خيلي ضعيفه يه مقدار سلامتي و استامينا رو هم اپديت كردم ميرم shrine ها رو پيدا ميكنم tower ها رو پيدا ميكنم ولي خيلي سخته سريع ميميرم ماموريت هاي اصلي رو هم نميتونم برم از هر مسيري ميرم يا به كوه ميخورم يا رودخونه !
يه سري ايتم هم جمع آوري كردم ولي خب فقط خوراكي ها رو بلدم استفاده كنم ما بقي رو دستم باد كردن.
كلا پيشرفتم توي بازي خيلي كند هست.
اگه روال خاصي داره بازي ممنون ميشم توضيح بدين
تشكر

همممم...
قلق اش راستش بیشتر به اینه که ساز و کار طبیعت بازی رو یاد بگیری (تو اسم بازی هم هست)
همینش خیلی خاصش می کنه

ولی چند تا نکته کوتاه بگم
  • حتما دنبال شراین ها بگرد... خیلی سریع قوی ات می کنن. حل کردنشون هم جزو فان ترین تیکه های بازیه. اگه تو شراین ها به Major Test of Strength خوردی عقب نشینی کن :D اونا واسه جلوتر اند :D
  • حواست به سردی و گرمی ات باشه. فعلا چون اول بازی ای فک نکنم لباس خاصی داشته باشی. ولی با یه سری غذاهای خاص می تونی دووم بیاری
  • حتما میوه ها و گوشت و چیزهای خام رو تبدیل به غذا کن تو Camp ها. اگه نمیدونی چجوری بگو بهت توضیح بدم
  • با دراپ های هیولاها هم میتونی معجون درست کنی (نباید با میوه و اینا ترکیبشون کنی) اینا هم بهت کمک می کنن کلی دووم بیاری تو بازی
  • هدف اصلی ات رسیدن به چهار تا Divine Beast تو بازی باشه. هر کدوم رو تموم کنی کلی قویتر میشی
  • از این که اسلحه هات بکشنه هم نترس... همیشه این ور و اون ور سلاح هست
  • هر جا تونستی تیر بخر. یه یارویی هست دم اصطبل ها همیشه تیر میفروشه، خرت و پرت های اضافه ات رو بهش بفروش ازش تیر بخر
  • مخفی کاری پاک کردن Camp دشمن ها کامل یه آپشن واقعی ـه. میتونی خیلی متال گیر سالید وار دخلشون رو بیاری بدون درگیری اضافی. هدشات کردن Scout های کمپ ها، بک استب کردن دشمن هایی که میتونی وان شات شون کنی، برداشتن اسلحه هاشون وقتی خوابن یا ترکوندن بمب ها کنار کمپ ها با تیر آتیشی، یا حتی انداختن جعبه های آهنی با آهن ربات، همه رو اگه نمیخوای باهاشون درگیر شی امتحان کن.
  • اگه دنبال اسلحه بودی و سر راهت خوردی به یه Hinox (اون غول تک چشم ها) اگه خواب بود، بدون درگیری میتونی اسلحه هاش رو برداری. فقط وقتی خوابه آروم خم شو برو رو دستش وقتی میذارتش زمین. بعد یه مدت دستشو بلند می کنه که بخارونه شکمش رو... تو هم با دستش میری رو شکمش. آروم برو سمت گردنش و اسلحه ها و آیتم ها رو از اون جا کش برو :D جزو لوت های خوب Early Game ـه. اگه بیدار شد هم فقط در رو :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر