PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,514
نام
مهدی
من خیلی آدم کم حافظه ای هستم مثلا امشب سریال ببینم فردا نگاه کنم باز یک جاهاییش برام تازگی داره یا فراموشم شده
حتی سرباز هم بودم سر این مشکل وقتی اوایل منشی شده بودم از یک ارگانی زنگ میزدن به شدت استرس میگیرفتم و حتما باید یاداشت میکردم همون لحظه هم یادم میرفت کی پشت خطه :))
اینارو گفتم که بگم هیچ وقت ، هیچ وقت صحنه ای که
abby تو ساحل به اون وضعیت افتاده بود رو فراموش نمیکنم لحظه ای که دیدمش چند دقیقه ای محو صحنه شده بودم بدجور دلم سوخت و تا چند روز دپرس بودم
کاش یک جوری این بازیو زیرنویس فارسی میکردن برای کنسول های کپی خور

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,858
نام
مهراد
سلام
من نظرمو فلبداهه مینویسم احساس میکنم طولانی میشه اما خب از اونجایی که آدم بسیار احساساتی هستم و بچه هایی که منو میشناسن یا نظرمو سر RDR2 ، گاد 2018 و مکس پین و ... خوندن میدونن که چقدر همه چیز برام اهمیت داره مخصوصا جزئیات پس سعی می کنم با جزئیات این نظر رو بنویسم. الانم در حال گوش دادن به ساندترک های بازی هستم و با It Can't Last (Home) شروع کردم.

دقیقا یک سال پیش همین موقع در حال تجربه TLOU 2 بودم و مراحل بخش دوم بازی. پنجره اتاقم باز بود و بارون نم نم می بارید. فضای سیاتل رو تصور کنید که اونجا هم هوا بارونی بود بعد میفهمید تجربه ای که من در حین بازی داشتم خیلی خاص بوده... من هیچوقت فن لست او آس نبودم در واقع اولین و آخرین باری که نسخه یک رو بازی کردم تنها یک هفته قبل از پس دادن دیسکش برای خرید هورایزن بود و تا قبلش هیچ اهمیتی به بازی نمی دادم. راستش رو بخواید بعد از تجربه ش هم چندان حس خاصی نداشتم، نه سر از تعاریفی که از داستان و شخصیت جول میشد نه سر از کار الی در میاوردم. همه چیز برام یک حالت گنگ داشت که اوکی خب این بازی اکشنش خوب بود، زامبی های جالبی هم داشت فضای سازی خوبی هم داشت اما لایق این همه تمجید نیست که! اما با تجربه نسخه دوم همه چیز برام 180 درجه تغییر کرد. به لطف عزیزانی در تاپیک امتیازات سایبرپانک مهم ترین لحظه بازی برام اسپویل شد اما خب از اونجایی که من با قسمت اول کنار نیومدم برام اونقدری اهمیت پیدا نکرد ولی این باعث نشد که حس انتقام درونم رشد نکنه ... انتقام همراه با تنفر همراه با جمله Every Last One Of Them. اصلا باور نمیکردم نیمه دوم بازی اینقدر طولانی باشه همش داشتم به این فکر میکردم که باید هر چه سریع تر برگردیم سر جایی که داستان متوقف شد تا من ببینم بعدش چی شده اما هر چی جلوتر میرفتم انگار همه چیز به دو بخش تقسیم شده بود. انگار باید داستان رو از دو دید تماشا می کردیم اما حس انتقام داشت منو دیوونه می کرد، من که مرگ جول برام مهم نبود پس چرا اینقدر دنبال انتقام بودم؟ چرا این بازی اینقدر برام با اهمیت شده بود تو نسخه دوم؟ برای جواب همین سوال یک سال صبر کردم که بعدش نظر بدم. تا زمان تجربه لست 2 من بازی با این گرافیک و جزئیات ندیده بودم. یعنی بازی که اینقدر واقعی باشه ندیده بودم برای همین بیش از حد به واقعیت نزدیک بودش، برای موزیک پس زمینه ش برای روابطی که شکل گرفت بین آدما بود که احساس میکردم شخصیت الی منم و تمام اون رانر ها و WLF ها سرفایت ها آدمایی بودن که توی زندگیم یک ضربه ای به من زدن. برای همین با نفرت چاقومو تو گردنشون فرو میکردم یا تیر اسلحه هندگان بدون خفه کنم رو توی مغزشون میچکوندم. هر شخصی که من تو این بازی به قتل رسوندنم تصور من از آدمی بود که به هر دلیلی ازش بدم میومد. برای همین میخواستم برم و خرخره ابی رو بجووم ... ابی غول آخر همه اون آدم ها بود تا اینکه بازی من رو در طرف این شخصیت قرار داد که همه چیزش متفاوت بود... گیم پلی بازی، ابزار دستش همه چی شبیه به جول شده بود. اینقدر درگیر حس انتقام بودم که هشت ساعت پشت سر هم بازی کردم تا کلا بازی برای بار اول تموم شد. لحظات آخر، بخشیده شدن الی به دست ابی و ابی به دست الی همه چیز دیدگاه منو نسبت به آدما و دنیاش عوض کرد. فقط به یک جمله رسیدم ... کی از خودم و آدمایی که طرف من هستن مهم تر؟ بقیه اهمیتی ندارن که بخوام برای رفتارشون خودم رو ملامت کنم. این منم و چیزی قرار نیست عوض بشه. من به الی و ابی به یک اندازه حق میدم. بازی تمام سعیش رو کرد که به یک اندازه من رو درگیر کنه و نشون بده که تو جای دیگران نیستی که دلیل تصمیمات اونا رو بدونی. فدا شدن به خاطر انتقام دیگران ارزشش رو داشت؟ جسی در حالی که میدونست پدر شده به خاطر گرفتن انتقام جول با یک تیر خلاص شد. اوون در حالی که خودش ازدواج کرده بود و داشت پدر میشد به خاطر خوشحال کردن دختری که مدت ها پیش ازش خوشش میومده طعم مرگ رو چشید و جون داد. انتقام فقط به یک نفر آسیب نمیزنه و همه چیز رو در بر میگیره. اما این وسط الی همه چیزش رو از دست داد. الی نابود شد. حقیقتش من سر این بازی گریه ام کردم خوشحالی ام کردم اما بیشتر از همه چیز حیرت کردم از تیم نویسندگی و کارگردانی و جزئیات فنی این بازی که اگر همچین عنوانی رو استودیو های سونی نمی ساختن حقیقت هیچکس دیگه از پسش بر نمیومد. به هر حال هر چیزی که بود فقط فهمیدم منه سی ساله چه موهبتی نصیبم شده که هنوز هم می تونم بازی کنم می تونم بفهمم می تونم احساس کنم و حیف از آدمایی که فرصت تجربه چنین شاهکار هایی رو ندارن. احساسات براشون جور دیگه ای تعریف شده. در آخر یاد جمله جول توی اولین تریلر بازی میوفتم ... واقعا می خوای این مسیرو پیش بگیری؟ الی بعد از کنار گذاشتن گیتارش، پیداشون میکنم و تک تکشون رو میکشم...

برای بازی که میشه زندگیش کرد نمره ای در نظر نمیگیرم چون از فرمت عادی دنیای گیم خارجم کرد و فراتر از سرگرمی بود.

Dark021Knight

کاربر سایت
Apr 18, 2021
27
من با فاصله یک سال و نیم بالاخره تونستم تجربه اش کنم و خیلی سخت بود که اسپویل نشم . بدون شک یکی از شاهکارهای ویدیو گیم برای من شد و توضیح خاصی ندارم که بخوام اضافه کنم به نظرات و دیدگاه های دوستان . فقط قدر چنین استودیویی بدونیم با وجود امثال اینا هستن که به آینده ویدیو گیم امیدوار خواهیم بود . امتیاز من 10

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
بعضی از اخبار و شایعات این چند وقته :
شایعه : بنا به گفته تام هندرسون روند ساخت Tlou Remake تقریبا به پایان رسیده و ممکن است در نیمه آخر سال 2022 منتشر شود.

-ناتی داگ سخت بر روی قسمت آنلاین یک بازی که در دنیای Tlou اتفاق می افتد کار میکند ..این به احتمال زیاد بزرگترین پروژه چند نفره آنها تا به امروز است، و اگر خوش شانس باشیم، می‌توانیم انتظار رونمایی از آن را در سال جاری داشته باشیم.
قسمت آنلاین بازی قبلا برای یک بتل رویال برنامه ریزی شده بود اما بعدا به طور کامل ریبوت شده و گفته شده ترکیبی از بازی هایی مثل Tarkov و Division با الهام گرفتن از نسخه اصلی آنلاین 1 برنامه ریزی شده و مثل این که قراره روی PC هم بیاد.

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,213
شایعه : بنا به گفته تام هندرسون روند ساخت Tlou Remake تقریبا به پایان رسیده و ممکن است در نیمه آخر سال 2022 منتشر شود.

-ناتی داگ سخت بر روی قسمت آنلاین یک بازی که در دنیای Tlou اتفاق می افتد کار میکند ..این به احتمال زیاد بزرگترین پروژه چند نفره آنها تا به امروز است، و اگر خوش شانس باشیم، می‌توانیم انتظار رونمایی از آن را در سال جاری داشته باشیم.
قسمت آنلاین بازی قبلا برای یک بتل رویال برنامه ریزی شده بود اما بعدا به طور کامل ریبوت شده و گفته شده ترکیبی از بازی هایی مثل Tarkov و Division با الهام گرفتن از نسخه اصلی آنلاین 1 برنامه ریزی شده و مثل این که قراره روی PC هم بیاد.
زودتر ریمیک نسخه اول رو بدن خیلی منتطرم.از پارت 2که خیری ندیدم.هر وقت این چهره ابی رو میبینم میخوام بالا بیارم:-&
بر عکس نسخه یک چه شخصیت های بیاد موندنی داشت.بیل-هنری- سم

R O N I N

ŌKAMI
کاربر سایت
Feb 8, 2012
1,035

امیدوارم مد های کلاسیک فکشنز هم داشته باشه وان برست کنیم یا با میلیتری اسنایپر هد بترکونیم جیگرمون حال بیاد :D

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,043
نام
نیما
زودتر ریمیک نسخه اول رو بدن خیلی منتطرم.از پارت 2که خیری ندیدم.هر وقت این چهره ابی رو میبینم میخوام بالا بیارم:-&
بر عکس نسخه یک چه شخصیت های بیاد موندنی داشت.بیل-هنری- سم
ریمیک هم زیر نظر شیطان بزرگ نیل دراکمن ساخته میشه و احتمالش هست اضافاتی داشته باشه که ...>:)

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,032
نام
آریا
آقا فقط منم فک میکنم Abby تاپ 3 بهترین شخصیتای سری ـه؟ :-" :D
تنها نیستی برادر! :D ابی برای من یکی از بهترین شخصیت‌های نسل قبل بود و خیلی حال کردم با شخصیت‌پردازیش.
این اثر زیبا از بروبچ آلمان رو فکر کنم قبلاً گذاشته بودم، ولی چون ازش خیلی خوشم میاد دوباره می‌ذارم! :D

w906265_.jpg

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,858
نام
مهراد
واقعا ریمیک کردن نسخه اول ضرورتی نداره.نسخه ریمستر با کیفیت خیلی بالا برای پلی استیشن 4 در دسترسه.بی خود دارن منابع رو هدر می دن.به جای این کارا نسخه 3 رو استارت بزنید.
مهم این نیست که کیفیت بالایی داره، مهم اینه برای کسی که نسخه ۲ رو تجربه میکنه برگشت به یک که حالت درازکش نداره، جاخالی نمیشه داد، کرفتینگش محدودیت داره و... سخت میشه تجربه، بماند که گرافیکش چه 2014 چه امروز همون نسخه PS3 هست که upscale شده به 1080p و 60fps. من شدیدا منتظر تجربه نسخه اول با گرافیک و گیمپلی نسخه دوم چه روی PC چه روی PS4 هستم.

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,344
واقعا ریمیک کردن نسخه اول ضرورتی نداره.نسخه ریمستر با کیفیت خیلی بالا برای پلی استیشن 4 در دسترسه.بی خود دارن منابع رو هدر می دن.به جای این کارا نسخه 3 رو استارت بزنید.
من فکر میکنم بیشتر برای کم کردن فشار کاری استودیو بعد از دو پروژه سخت (انچارتد + لست دو ) و کمی هم اشنا شدن با سخت افزار ps5 باشه
منم خیلی ضرورتی نمیبینم ولی فک میکنم همچین دلایلی داشته باشه
من ی پارادوکس عجیبی تو وجودم شکل گرفته ، هم از ابی خوشم میاد هم بخاطر کاری ک کرد هیچوقت نتونستم ببخشمش :D
ولی در کل بیشتر منفی هستم روش تا مثبت :D
یه چند بار دیگه بازی کنی مثبت میشی :D
مهم این نیست که کیفیت بالایی داره، مهم اینه برای کسی که نسخه ۲ رو تجربه میکنه برگشت به یک که حالت درازکش نداره، جاخالی نمیشه داد، کرفتینگش محدودیت داره و... سخت میشه تجربه، بماند که گرافیکش چه 2014 چه امروز همون نسخه PS3 هست که upscale شده به 1080p و 60fps. من شدیدا منتظر تجربه نسخه اول با گرافیک و گیمپلی نسخه دوم چه روی PC چه روی PS4 هستم.
رو ps4 که فک نکنم بیاد یا حداقل انتظار من اینه فقط برای ps5 بیاد
ولی همونطور که گفتی اگه بخوان گیمپلی نسخه دوم رو بیارن پس باید تغییراتی تو محیط و شاید لول دیزاین بازی داده باشن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر