PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,191
هر از چندگاهی میشینم بعضی از encounter های بازی رو تکرار می کنم و هر بار بیشتر از قبل شگفت زده میشم 😍
خیلی کنجکاوم بدونم واس این نسل دیگه چی می خوان بسازن !

View attachment 223014

View attachment 223015
چه بد و عجله ای بازی میکنی.!!!!!حداقل اکشن میخوای بازی کنی یک مقدار تر و تمیز تر بازی کن!

• Like
Reactions: mmirzakhani93

mmirzakhani93

کاربر سایت
Sep 17, 2013
359
چه بد و عجله ای بازی میکنی.!!!!!حداقل اکشن میخوای بازی کنی یک مقدار تر و تمیز تر بازی کن!
اکشنه که 😂 ولی خب آره اون دو سه مرتبه ای که روی درجه سختی بالاتر از اول بخش داستانی رو رفتم اصلا جرات نداشتم اینطور برم بیشتر مخفی کاری میرفتم 😅 encounter ها رو بعضی وقت ها با روش های مختلف میرم

• Smile
Reactions: mohsen2019

bazips33

کاربر سایت
Aug 1, 2012
95
نام
sina
سلام دوستان تو بازیو میخوام رو حالت هارد ng3 برم به نظرتون ارزش داره؟؟ آیتم خاصی میده؟
ممنون از راهنماییتون

و این که واسه پلات کردن بازی چند ساعت زمان بره؟ تروفی هاش راحتن؟

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
سلام دوستان تو بازیو میخوام رو حالت هارد ng3 برم به نظرتون ارزش داره؟؟ آیتم خاصی میده؟
ممنون از راهنماییتون

و این که واسه پلات کردن بازی چند ساعت زمان بره؟ تروفی هاش راحتن؟
کلا هر بار تکرار این بازی ارزشش بیشتر معلوم میکنه تروفی راحت بستگی به بازی خودت داره ۳۰تا ۴۰ ساعت

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,826
نام
نـــــــویـــــــــد

بدون شک رت‌کینگ از آیکون‌های این صنعته تو کتگوری موجودات کریپی :D
اولین دیدار باهاش فراموش نشدنیه! من خودم هر بار به اون بخش میرسم شدیدا استرس میگیرم. خیلی خرکی طراحی شده اون محیط. خیلی خوب زمینه سازی میکنن و بعد هم میبینیمش

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا

بدون شک رت‌کینگ از آیکون‌های این صنعته تو کتگوری موجودات کریپی :D
اولین دیدار باهاش فراموش نشدنیه! من خودم هر بار به اون بخش میرسم شدیدا استرس میگیرم. خیلی خرکی طراحی شده اون محیط. خیلی خوب زمینه سازی میکنن و بعد هم میبینیمش
واقعاً چیز فجیعی بود! :|
دقیقاً اون زمینه‌سازی که گفتی، خیلی نقش مهمی توی قضیه داره. وارد یه فضای مخوفی میشی و نوشته‌های ملت رو می‌خونی و به تدریج بیشتر دستت میاد که اینجا چه خبر بوده. بعدش یه سر و صدایی می‌شنوی و به این سوراخ زیبا می‌رسی و دیگه مطمئن میشی یه خبری هست و وصیت‌نامه رو می‌نویسی! :D

v485670_.jpg

ولی باز خبری نمیشه و به کیت پزشکی می‌رسی و همچنان دلشوره داری که قراره یه اتفاقی بیفته تا اینکه بالاخره حضرت از راه می‌رسه و قشنگ منهدم می‌کنه آدم رو! :| :D
حالا شما حداقل مشکل زیادی با بازی‌های ترسناک ندارین. من بدبخت که کلاً بازی ترسناک بهم نمی‌سازه و مثلاً Alien: Isolation رو با همه عشق و علاقه‌م به سری Alien نتونستم زیاد بازی کنم و سراغ هیچ بازی ترسناکی نمیرم، اینجا بیچاره شدم! :D یعنی اگه TLoU نبود و یه چیز دیگه بود، احتمالاً ولش می‌کردم!
البته همچنان ترسناک‌ترین لحظه بازی برای من اونجایی هست که:

داری با خیال راحت با اسلحه کار می‌کنی و یه بی‌شرفی از پشت بهت حمله می‌کنه! لعنت بهشون با این صحنه! :))
دور دوم که بازی می‌کردم، انتقام سختی ازشون گرفتم و یه سری مین و این جور چیزها کاشتم سر راهشون و وقتی رفتم پشت میز کار، بندگان خدا از راه رسیدن و منفجر شدن! :D

t407894_.jpg

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
واقعاً چیز فجیعی بود! :|
دقیقاً اون زمینه‌سازی که گفتی، خیلی نقش مهمی توی قضیه داره. وارد یه فضای مخوفی میشی و نوشته‌های ملت رو می‌خونی و به تدریج بیشتر دستت میاد که اینجا چه خبر بوده. بعدش یه سر و صدایی می‌شنوی و به این سوراخ زیبا می‌رسی و دیگه مطمئن میشی یه خبری هست و وصیت‌نامه رو می‌نویسی! :D

v485670_.jpg

ولی باز خبری نمیشه و به کیت پزشکی می‌رسی و همچنان دلشوره داری که قراره یه اتفاقی بیفته تا اینکه بالاخره حضرت از راه می‌رسه و قشنگ منهدم می‌کنه آدم رو! :| :D
حالا شما حداقل مشکل زیادی با بازی‌های ترسناک ندارین. من بدبخت که کلاً بازی ترسناک بهم نمی‌سازه و مثلاً Alien: Isolation رو با همه عشق و علاقه‌م به سری Alien نتونستم زیاد بازی کنم و سراغ هیچ بازی ترسناکی نمیرم، اینجا بیچاره شدم! :D یعنی اگه TLoU نبود و یه چیز دیگه بود، احتمالاً ولش می‌کردم!
البته همچنان ترسناک‌ترین لحظه بازی برای من اونجایی هست که:

داری با خیال راحت با اسلحه کار می‌کنی و یه بی‌شرفی از پشت بهت حمله می‌کنه! لعنت بهشون با این صحنه! :))
دور دوم که بازی می‌کردم، انتقام سختی ازشون گرفتم و یه سری مین و این جور چیزها کاشتم سر راهشون و وقتی رفتم پشت میز کار، بندگان خدا از راه رسیدن و منفجر شدن! :D

t407894_.jpg
تعریفت از ترسناک ترین قسمت بازی من رو یاد اون صحنه ای توی انیمیشن شگفت انگیزان (the incredibles) انداخت که دش یه سوزن رو میزاره روی صندلی معلمش (برنی) و معلمه که میشینه روش میپره هوا (البته با دوبله ی بینظیر گلوری) و داد میزنه ای خدا!
شما هم احتمالاً با شرایط مشابهی مواجه شدی!

ولی حقیقتش آریا، سبک ترس توی TLOU، بیشتر ترس از تنهایی و سردرگمی هست
حالا درسته مقداری جامپ اسکر و اینا هم داره، ولی بیشتر از همه تنهایی و سردرگمی مبنای ترس توی این بازیه
البته انصافاً اپیزود ۲۸ (Sky Bridge) واقعاً نفس من رو بند می آورد، کلاً با این رد شدن از جاهای باریک و ارتفاع مشکل دارم...

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
تعریفت از ترسناک ترین قسمت بازی من رو یاد اون صحنه ای توی انیمیشن شگفت انگیزان (the incredibles) انداخت که دش یه سوزن رو میزاره روی صندلی معلمش (برنی) و معلمه که میشینه روش میپره هوا (البته با دوبله ی بینظیر گلوری) و داد میزنه ای خدا!
شما هم احتمالاً با شرایط مشابهی مواجه شدی!

ولی حقیقتش آریا، سبک ترس توی TLOU، بیشتر ترس از تنهایی و سردرگمی هست
حالا درسته مقداری جامپ اسکر و اینا هم داره، ولی بیشتر از همه تنهایی و سردرگمی مبنای ترس توی این بازیه
البته انصافاً اپیزود ۲۸ (Sky Bridge) واقعاً نفس من رو بند می آورد، کلاً با این رد شدن از جاهای باریک و ارتفاع مشکل دارم...
مثال خوبی بود! =))
من کلاً اوضاعم در مورد بازی‌های ترسناک و حتی صحنه‌های نسبتاً ترسناک توی بازی‌های غیر ترسناک خرابه! :|
در مورد TLoU هم درست میگی، ولی کلاً جک جونورهای انسان‌مانند (زامبی، اینفکتد و...) از قدیم بیچاره‌م می‌کردن. چه زمانی که سراغ نسخه‌های اول Resident Evil می‌رفتم و چه الآن. قبلاً هم گفتم، یکی از خاطرات دنیای گیم برای من به زمان تجربه RE2 برمی‌گرده که یه ذره بازی کردم و به فنا رفتم و گذاشتمش کنار. شبش هم کابوس دیدم و فرداش دو تا سی‌دی بازی رو گذاشتم روی همدیگه و شکوندم که دیگه وسوسه نشم دوباره بازی کنم! :-"
اون اپیزود واقعاً چیز جذاب و خفنی بود! ولی چون توی فضای باز بود، مشکلی باهاش نداشتم برعکس جاهای تنگ و باریک و تاریک! :D

Mreza_Dex

کاربر سایت
Sep 23, 2018
203
نام
داریوش
ریتم گیم پلی بازی در بخش های اکشن فوق العاده هست، یه جوری هست که اصلا نمی تونی بازی رو کنار بگذاری. نمونه اش رو هیچ جایی تجربه نکرده بودم.
به خودت میایی و می بینی که 4 ساعته مشغول بازی کردن هستی و اصلا متوجه گذر زمان نشده بودی!
چه گرافیک فوق العاده ای و چقدر این مراحل بارانی زیباست!
از نظر دستاورد فنی به نظرم بزرگ ترین بازی تاریخ ویدئو گیم هست و هیچ کس نمی تونه این مسئله رو رد کنه. (در بخش های هنری، مثل منطق داستان شاید انتقاداتی وارد باشه)
موسیقی متن Mac Quayle، اتمسفر فوق العاده ای به بازی بخشیده. (اون حس انتقام رو به خوبی به گیمر منتقل میده)

نقطه ضعف:
2-3 ساعت اولیه گیم پلی الی و ابی کند هست و این موضوع به خصوص برای بخش ابی آزار دهنده هست چرا که خیلی سخته با شخصیت های این بخش کنار اومد. (حداقل برای شخص من)
رابطه ابی و اوون هم به نظرم در نیمده بود

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,191
ریتم گیم پلی بازی در بخش های اکشن فوق العاده هست، یه جوری هست که اصلا نمی تونی بازی رو کنار بگذاری. نمونه اش رو هیچ جایی تجربه نکرده بودم.
به خودت میایی و می بینی که 4 ساعته مشغول بازی کردن هستی و اصلا متوجه گذر زمان نشده بودی!
چه گرافیک فوق العاده ای و چقدر این مراحل بارانی زیباست!
از نظر دستاورد فنی به نظرم بزرگ ترین بازی تاریخ ویدئو گیم هست و هیچ کس نمی تونه این مسئله رو رد کنه. (در بخش های هنری، مثل منطق داستان شاید انتقاداتی وارد باشه)
موسیقی متن Mac Quayle، اتمسفر فوق العاده ای به بازی بخشیده. (اون حس انتقام رو به خوبی به گیمر منتقل میده)

نقطه ضعف:
2-3 ساعت اولیه گیم پلی الی و ابی کند هست و این موضوع به خصوص برای بخش ابی آزار دهنده هست چرا که خیلی سخته با شخصیت های این بخش کنار اومد. (حداقل برای شخص من)
رابطه ابی و اوون هم به نظرم در نیمده بود
به نظرم داستان بازی مخصوصا بخش ابی خیلی ضعف داشت.

• Poker Face
  • Like
Reactions: kamyy and Mreza_Dex

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر