PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
دوستان این قسمت های cheats و render بعد اپدیت اضافه شدن یا قبلا بودن من ندیدم. این چیت تو گرفتن تروفی تاثیر داره؟

جفتش اضافه شده ، هر کدوم از Cheat ها رو فعال کنی هیچ تروفی برات باز نمیشه .

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
سلام :D
خواستم یه نکته در مورد تجربه م از بازی بگم :
بازی منو رسما برد به زمان PS3 & X360
یعنی اون شور و اشتیاقی که زمان نسل هفت داشتم سر بازی کردن و اون هیجانی که حتی سر یه بازی معمولی که شب میخوابم صبح بلند شم اون قسمت از بازی رو برم تا ببینم چی میشه (حالا عناوین مهم بماند)، رو دارم سر تلو 2 تجربه میکنم
حقیقتاً دارم میگم یه نسل بود این هیجان رو نداشتم و اون کلمه معروف Wow رو خیلی وقت بود به کار نبرده بودم!
البته هنوز بازی رو تموم نکردم و دلیلشم اینه که یکی از دوستان درخواست کرد کنسول رو بدم بهش تا اونم بازی کنه و منم که فردین :D
سر همین یه وقفه 7-8 روزه افتاد بین بازی کردنم و الان فکر کنم وسطای بازی باشم!
من اصلا کاری با گرافیک که راحت پشم ریزون ترین چیزی هست که تو عمرم دیدم و یا داستان و نحوه روایتش ندارم
فقط گیم پلی!! رسما عجیب ترین چیزی هست که تا حالا تجربه کردم، اون نحوه تعامل با محیط و استفاده از وسایل مختلف و برخورد با دشمنان بازی و همچنین ریتم خود گیم پلی من نمونه ش رو ندیدم
یعنی توی هر قسمت و سکانس همش دارم میگم Wow و بالاخره بعد از یه نسل این کلمه رو بکار بردم کما اینکه آخرین بار به نسخه 1 گفته بودم اینو :D
البته تا اونجایی که یادم میاد
در کل تو این نسل حالا شاید بخاطر بالا رفتن سن و یا مشکلات و درگیری های ذهنی من زیاد شوق بازی کردن نداشتم، یعنی گیم میزدم اما بی میل، بعضی عناوین خاص مثل بلادبورن و ویچر 3 بودن که واقعا عالی بودن
حتی چند نفر از دوستان بهم پیام دادن که اون مقاله نگاه سونی در نسل 7 رو برای این نسل هم بنویسم ولی حقیقتا بنظرم این نسل از لحاظ کیفیت ساخت ، بازی ها خیلی رو به افول بودن و باید قبول کرد این موضوع رو
البته که منظورم گرافیک و جلوه های بصری بازی ها نیست و بیشتر اون گیم پلی خالص و نحوه روایت داستان و تعامل با محیط و شخصیت های داخل بازی و درکل غنی بودن یک گیم هست
اما شاید بشه گفت تلو 2 یه مقداری از این ضعف و کاستی رو جبران کرده و گل سر سبد نسل 8 بود
تامام :D
ببخشید سرتون رو درد آوردم.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
این ویژگی‌های فان آپدیت جدید خیلی باحال هستن! :D گذشته از رنگ‌آمیزی‌های مختلف که بعضی‌هاشون به شدت خفن هستن و یکی رسماً بازی رو سل شید می‌کنه، این صداگذاری هلیوم هم خیلی خوبه! :))

صدای الی شبیه دختر بچه‌های ۵ ساله شده و صدای جول هم خیلی ترسناکه و انگار افکار شیطانی‌ای در سر داره! :D

حیف که دو بار بازی رو تموم کردم و دیگه تا قبل از اومدن PS5 سراغش نمیرم، وگرنه اگه آپدیت زودتر اومده بود دور دوم یه سری ژانگولربازی درمی‌آوردم. :D
---------------
این رو هم بچه‌ها یه مدل دیگه‌ش رو گذاشته بودن و نمی‌دونم این یکی رو هم داشتیم یا جدیده:

6m8v_untitledsadsad.jpg

آخرین ویرایش:

Version 7

کاربر سایت
Dec 16, 2007
443
منم بازیو چند هفته پیش پلت کردم، از بهترین بازی‌های عمرم بود و هر چه زمان گذشت، فهمیدم بهتر از چیزی بود که به نظر میومد و مشکلاتِ کوچیکی که با داستانش داشتم هم برطرف شد.
دور دوم که داشتم بازی میکردم متوجه یه چیزی شدم که بار اول انجامش نداده بودم و برام جالب بود و گفتم اینجا هم بگم:

نمی‌دونم اینجا گفته شده یا نه؟ در چپتر "کادوی تولد" بار اولی که اِلی مجسمه‌ی دایناسورو میبینه و سورپرایز میشه، میشه از دایناسور بالا رفت! و یه چند تا دیالوگم با جُل داره و بعد که به نوکش میرسه میشه شیرجه زد تو آب. اصلا فکر نمی‌کردم که این گزینه وجود داشته باشه که بشه از دایناسور بالا رفت و داشتم الکی تست می‌کردم، اما یهو دیدم الی با یه حالت انیمیشن تازه که فقط برای این بخش تعریف شده، رفت بالا و برام خیلی جالب بود.

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
این درجه سختی جدیدی که به بازی اضافه شده حسابی رس ادمو میکشه ! حتما امتحانش کنید . واسه من خیلی لذت بخش تر شده الان گیم پلی بازی تو بار سوم ، حتی از بار اولم بیشتر میچسبه کشتن دشمن ها ! واقعا هیچوقت فکر نمیکردیم یه روزی بازی های کامپیوتری به این درجه از پیشرفت و کیفیت برسن . به خصوص روزایی که داشتیم با ps1 و بازی های تازه به بلوغ رسیده ور میرفتیم ! اگه کسی چنین چیزایی بهمون نشون میداد و میگفت اینده بازی های کامپیوتری اینه هیچوقت باور نمی کردیم که قرار به چنین درجه ای از پیشرفت برسن ! البته ND خودش باز یه نسل جلوتر نسبت به باقی استودیوها و این سطح از کیفیت تو نسل بعد میشه یه استاندارد ، یه کلاس درس برای هر تیمی که میخواد مخاطباش رو مات و مبهوت کنه !

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
بر اساس گزارش NPD بازی تونسته در کمتر از 2 ماه به سومین بازی پرفروش پلی استیشن در امریکا در تاریخ تبدیل بشه !
الان فقط GOW و Spider-Man بیشتر فروختند درحالی که این دو تا بازی 2 سال هست منتشر شدند و TLOU II فقط 2 ماه .

منبع

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
برنامه‌ی تلویزیونی Toonami بازیو نقد کرده
TLOU قطعا بهترین بازی تاریخ است

این برنامه توسط Sean Akins و Jason DeMarco و Williams Street ساخته شده است و بخشی از Warner Bros. Entertainment است
برنامه‌ی تلویزیونی تونامی (Toonami) که از شبکه‌ی اَدلت سوییم (Adult Swim) پخش می‌شود به غیر از نمایش انیمه‌های مختلف برخی اوقات وارد مدیوم‌های دیگر نیز می‌شود و گاهی اوقات بازی‌های ویدیویی را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد

بازی The Last of Us مسلماََ بهترین بازی ویدیویی تاریخ است. آن‌ها گام‌های بزرگی برداشتند و رویه‌ای غیرقابل پیش‌بینی را انتخاب کردند و به همین دلیل عده‌ی زیادی از طرفداران فکر می‌کنند بازی با اشتباهات زیادی رو به رو است اما من احساس می‌کنم آن‌ها به بهترین شکل ممکن به موفقیت دست پیدا‌ کرده‌اند. چشم در مقابل چشم باعث می‌شود دنیایی کور داشته باشیم. (اشاره به موضوع انتقام در بازی)
نقد ما از The Last of Us 2 منتشر شد. ما به بازی ۱۰ دادیم. می‌خواهید بدانید بازی قبلی که به آن نمره‌ی کامل دادیم چه بود؟ The Last of Us Part 1 جواب شما است. از نقد لذت ببرید!

160804

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
این رو هم بچه‌ها یه مدل دیگه‌ش رو گذاشته بودن و نمی‌دونم این یکی رو هم داشتیم یا جدیده:

6m8v_untitledsadsad.jpg

اینم مدل کاملش
:D

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
بر اساس گزارش NPD بازی تونسته در کمتر از 2 ماه به سومین بازی پرفروش پلی استیشن در امریکا در تاریخ تبدیل بشه !
الان فقط GOW و Spider-Man بیشتر فروختند درحالی که این دو تا بازی 2 سال هست منتشر شدند و TLOU II فقط 2 ماه .

منبع
نگفتن چند نسخه فروش داشته؟ اخرین اپدیت همون 4 میلیون نسخس؟

.

• Like
Reactions: SHAYAN1999

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,338
نام
مهدی
دوستان بار اول بازی رو روی درجه هارد بازی کردم
برای بار دوم چه درجه ای رو پیشنهاد میکنید؟
هنوزم پلاتش نکردم

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین

View attachment 160870
حالا که بحث ری‌ترسینگ داغه :D
ازینا نسل بعد میتونین ببینین:))
RayTracing داشتیم‌ وقتی RayTracing مد نبود ;))
39F274F0-ACAD-4CFF-BAD3-6C5E9D6038E9.jpeg

8D95E8C0-D2C1-401D-9517-FF1DDB6ED9A4.jpeg

اینم bonus ار مدل گیم‌پلی الی:
CF98972E-1185-4C94-843A-9BAB138D1855.jpeg

واقعا ND یک‌نسل از بقیه استودیوها جلوتره. روی PS4 چی تحویل دادن نمیشه حتی بازی بعدیشون روی PS5 رو متصور شد.

Michael Gove

کاربر سایت
Jan 15, 2020
437
نام
Bojack Horseman
RayTracing داشتیم‌ وقتی RayTracing مد نبود ;))
View attachment 160872

View attachment 160873

اینم bonus ار مدل گیم‌پلی الی:
View attachment 160874

واقعا ND یک‌نسل از بقیه استودیوها جلوتره. روی PS4 چی تحویل دادن نمیشه حتی بازی بعدیشون روی PS5 رو متصور شد.

اصلا بازی در زمره جزئیات مو از تن آدم میکنه . یه کانالی هست تو یوتیوب Detail بازیا رو میزاره . چهار قسمت چند ده دیقه ای اختصاص داده به Detail های last of us part 2 . اصن فک براندازه . جالبه که فکر نکنم هیچ بازی وجود داشته باشه که تا این حد وسواسی در طراحی پوست رو اونم به این طرز وحشتناک طبیعی پیاده کرده باشه . شما وقتی زوم کنی روی پوست بدن الی و بعد روی پوست خودت تمرکز کنی میفهمی چی میگم . واقعا صنعت گیم چقدر با این اثر جلوتر رفت . گوشت و خون و عضله هایی که حجمی واقع گرایانه دارن . و از همه مهم تر اینکه شبا فقط در سکوت آرامش بخشی فکر میکنم به آینده ای که پیش روی صنعت گیم وجود داره
اینکه Detail هایی که تا الان در اون کانال دیدم از Modern Warfare گرفته تا همین اخیرا لست ۲ ، فقط در این فکر هستم که نسل بعدی ما قراره چیا ببینیم . همین قضیه خیلی وقتا خواب رو ازم سلب کرده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر