PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
کلا همه قوانین و معیارهای بعضیا سر این بازی تغییر کرده !!

والا TLOU II توی بازیهای هم سبک متنوع ترین و داینامیک ترین گیمپلی رو داره ، ولی برای عزیزان تکراری و حوصله سر بره !! :D
حالا این وسط یه چند تا بازی Open World هستند که تنوع گیمپلی بیشتری دارن که خب سبکشون میطلبه ، ولی توی بازیهای دیگه چیکار میکنید که اینجا حوصله تون سر میره ؟!! :D
مثلا Resident Evil بازی میکنید چقدر تنوع داره که حوصله تون سر نمیره ؟! یا بازی شوتر سوم شخص یا حتی اول شخص چه چیزی از لحاظ تنوع گیمپلی بیشتر از TLOU II دارن که حوصله تون سر نمیره ؟
نمیخوام اسم بازی بیارم ، ولی تا صبح میشه مثال زد که هیچ بازی در این سبک از لحاظ تنوع گیمپلی چیزی بیشتر از TLOU II نداره !
واقعا تا الان کجا بودید ؟ چی بازی میکردید ؟ TLOU 1 گیمپلیش چطور تکراری و حوصله سر بر نبود ؟!

باز 100 رحمت به اونایی که سر داستان 3 ماه بازی رو شخم زدن ، باز یه چیزی بود که میشد درک کرد و یجوری حق داد بهشون که سلیقه شون نیست .
جالبه اسم ها رو هم نگاه میکنید همگی در یه چیز با هم اشتراک دارن :D

سر جدتون چی بازی میکنید که تنوع گیمپلی داره و حوصله تون سر نمیره ؟! به ما هم بگید نامردا :D

PoPEye

کاربر سایت
Jul 5, 2014
626
نام
ایمان
ایشون janet garcia یکی از کارمندای ign و از کسایی که اخر سال برای goty awards رای میده. (هم برای خود ign هم the game awards).
خلاصه که مثل همیشه
You can’t stop this
:D

E5329848-304C-4194-AFF5-7D0EE50E9DFB.jpeg
22B61473-0AF6-43A0-843E-E30D54C0852C.jpeg

اینم واکنش tim gettys از kinda funny (جزو انتخاب کننده های TGA هم هستن):

746C9622-61D5-4727-8963-739934DB59B4.jpeg

آخرین ویرایش:

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
کلا همه قوانین و معیارهای بعضیا سر این بازی تغییر کرده !!

والا TLOU II توی بازیهای هم سبک متنوع ترین و داینامیک ترین گیمپلی رو داره ، ولی برای عزیزان تکراری و حوصله سر بره !! :D
حالا این وسط یه چند تا بازی Open World هستند که تنوع گیمپلی بیشتری دارن که خب سبکشون میطلبه ، ولی توی بازیهای دیگه چیکار میکنید که اینجا حوصله تون سر میره ؟!! :D
مثلا Resident Evil بازی میکنید چقدر تنوع داره که حوصله تون سر نمیره ؟! یا بازی شوتر سوم شخص یا حتی اول شخص چه چیزی از لحاظ تنوع گیمپلی بیشتر از TLOU II دارن که حوصله تون سر نمیره ؟
نمیخوام اسم بازی بیارم ، ولی تا صبح میشه مثال زد که هیچ بازی در این سبک از لحاظ تنوع گیمپلی چیزی بیشتر از TLOU II نداره !
واقعا تا الان کجا بودید ؟ چی بازی میکردید ؟ TLOU 1 گیمپلیش چطور تکراری و حوصله سر بر نبود ؟!

باز 100 رحمت به اونایی که سر داستان 3 ماه بازی رو شخم زدن ، باز یه چیزی بود که میشد درک کرد و یجوری حق داد بهشون که سلیقه شون نیست .
جالبه اسم ها رو هم نگاه میکنید همگی در یه چیز با هم اشتراک دارن :D

سر جدتون چی بازی میکنید که تنوع گیمپلی داره و حوصله تون سر نمیره ؟! به ما هم بگید نامردا :D

حوصله سربر شاید کلمه‌ی مناسبی نباشه ولی درست‌تر بخوایم بگیم میشه این‌که مقدار و تنوعش با مدت زمان بازی تناسب نداره. اینجوری هم نیست که بگیم گیم پلی آشغاله! 0 از 10! نه! خیلی هم خوبه اتفاقا، این ایرادم بخاطر اینه که خیلی بازی خوبیه و توقع چیزای عجیب غریب داریم ازش :)) منتهی خودت آنچارتد رو فرض کنه مراحل قایق سواری و ماشین سواری و اسب سواری و اینجور چیزارو ازش حذف کنی و بعد بازی تبدیل می‌شد به همین TLOUII. آنچارتد سر ضرب و موقعیت‌های درست با یه شوک یکم استایل بازی کردنت رو عوض می‌کرد و خود بازی هم البته عوض می‌شد که البته TLOUII هم گهگداری این کار رو میکنه منتهی! وقتی دیگه بازی به دو بخش تبدیل شده این کار براشون سختتره برای من مخاطب هم سخت تره که Engage باقی بمونم . مثلا پارت دومی که شخصیت عوض میشه کاملا ضربآهنگ بازی از بین میره و از طرفی هم سازنده هیچ رحمی بهت نمیکنه که بخوای از پسش راحتتر بربیای هرچقدر هم میری جلوتر این قضیه سخت‌تر میشه چرا؟ چون واقعا چند نفر مگه دوست دارن تازه ساعت 16 17 ام بازی یهو بپرن یه جایی که پراگرس‌های شخصیتشون صفر شده و حالا باید از اول براش منابع جمع کنی، آپگریدش کنی و ... خودشون هم این رو میدونستن و به همین خاطر پارت دوم خیلی فراوانی منابع آپگریدی بیشتر از پارت اوله منتهی این هم چاره‌ی خوبی نبوده چون استایل بازی دقیقا مثل قبل باقی می‌مونه با یک سری تغییرات جزئی. همین RE که مثال زدی هم خب دقیقا مشکل داره توی این بخش (شاید نشه گفت مشکل ولی خب خیلی‌ از آدم‌ها باهاش به مشکل میخورن) که هی مدام میری پشت در بسته بعد باید بگردی کلید پیدا کنی بعد که میخوای کلید پیدا کنی یه مقطعی یه چیزی میشه که به ف**اک میره شخصیت تا بیاد برگرده پیش اون در پنج ساعت از پلی تایم رفته. بد نیست در عمل ولی خب از ناتی داگ چیز بیشتر انتظار داره آدم میدونی؟ بیشتر هم مشکل توی Pacing داستان بوده که اینجا اینجوری شده و گرنه TLOU1 گیمپلی بهتری که از دو نداشت چطور اون خوب بود؟ بخاطر اینکه جاهای درستی رو برای تغییر استایل گیمپلی تعیین کرده بودن که کارکرد داستانی هم داشت. مثلا مرحله‌ی برفی که الی و جول از هم جدا میفتن با اینکه گیم دیزاینش واقعا تو مخ بود (!) ولی با همه‌ی این‌ها جون می‌داد به بازی. یا تمام مراحل آنچارتد 2 و 3 و 4. بیشتر تقصیرشون این بوده که آنچارتد 4 رو قبل از TLOUII دادن و گرنه هنوزم گیمپلیش از 99 درصد بازیای دیگه بهتره.

• Like
Reactions: u.s.a and Mreza_Dex

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
اینجوری هم نیست که بگیم گیم پلی آشغاله! 0 از 10! نه!
نه بابا ؟! خداوکیلی ؟! دمت گرم ، نگران شده بودم :D
تقصیرشون این بوده که آنچارتد 4 رو قبل از TLOUII دادن و گرنه هنوزم گیمپلیش از 99 درصد بازیای دیگه بهتره.
آنچارتد چه ربطی به TLOU داره ؟ اون فضای فانتزی و گیمپلی پر از اکشن رو چرا با این یکی میکنی ؟! از 99 درصد بازیا بهتره ولی چون TLOU Part II هست به هر حال باید مرزهای نقد جا به جا بشه و نمیشه تا اینجا اومدیم یه گیری به بازی ندیم ... زشته ، شیک نیست :D

wow فکر میکردم با یوزر منطقی دارم صحبت میکنم :))
به گیمپلی فانتزی و پر از اکشنت برس. TLOUII خیلی ریلیستیکه آخه میدونی؟
همون جمله ی " اینجوری هم نیست که بگیم آشغاله و 0 از 10 " تکلیف منطق و هدف رو مشخص کرد ...
به گیمپلی فانتزی و پر از اکشنم برسم ؟! یعنی چی ؟ TLOU II هر چی باشه فضاش خیلی جدی تر و واقعی تر از Uncharted هست و بله اتفاقا در مقایسه با اکثر بازیها Realistic محسوب میشه .

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
نه بابا ؟! خداوکیلی ؟! دمت گرم ، نگران شده بودم :D

آنچارتد چه ربطی به TLOU داره ؟ اون فضای فانتزی و گیمپلی پر از اکشن رو چرا با این یکی میکنی ؟! از 99 درصد بازیا بهتره ولی چون TLOU Part II هست به هر حال باید مرزهای نقد جا به جا بشه و نمیشه تا اینجا اومدیم یه گیری به بازی ندیم ... زشته ، شیک نیست :D

wow فکر میکردم با یوزر منطقی دارم صحبت میکنم :))
به گیمپلی فانتزی و پر از اکشنت برس. TLOUII خیلی ریلیستیکه آخه میدونی؟

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson
ما که نمی تونیم بخریم ولی واقعا دم این کمپانی های ترد پارتی تولید فیگور گرم که به دل هوادار گوش میدن. کمپانی مین استریم هات تویز که کارش تولید این آیتم هاست قفلی زده رو مداد رنگی طور زدن آیرون من و کلون های استار وارز . این کار عرضه بشه به خاطر محدودیت اش سریع نایاب میشه . مثل ست جوئل و الی قسمت اول

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
نیما جان من قبل از tlou 2 بازی death stranding رو تموم کردم که حدود ۴۰ ساعت یا بیشتر هم گیم پلی داره
اتفاقا یه بازی سینمایی با داستان خفن هم هست و از این نظر شبیه tlou 2،ولی این باعث نشده به گیم پلیش ضربه ای بخوره
گیم پلی بازی اون اول کار به قول دوستان فقط شبیه ساز کولبری هست ولی هرچی میریم جلوتر با امکاناتی که گیرمون میاد سبک بازی عوض میشه و گیم پلی متنوع،داستان هم طوری هست که همش دنبال خودش میکشونه آدم
حالا لست ۲ که دارم میرم توی این ۳۰ ساعت گیم پلی دریغ از ذره ای تنوع!البته بجز تیکه های سینمایی،مثلا اون تیکه سوار ماشینن،یا اون تیکه تو جنگل با ابی،بجز اینا بقیه گیم پلی یه شکله و از نظر من تکراری،مخصوصا برای من که لست ۱ رو جویدم،م انتظار گیم پلی جذاب تری داشتم از این بازی و تغییرش مثلا توی نصف دیگه بازی
اوکی ولی لست ۱ هم همین بود دیگه
اتفاقا اون زمان هم یادمه چند نفری میگفتن بازی تکراری و خسته کننده و .... هستش.

این حرفی که میزنن اگر ایراد باشه برای ۱ هم باید گفته بشه ، اینکه چطور یهو برا شماره ۲ ایراد حساب میشه عجیبه

مقایسشم بنظرم با انچارتد جالب نیس.....همین لست ۱ جلوی انچارتد ۲ ازلحاظ هیجان لحظه ای و اینا خیلی خیلی کمتر بود و عملا اروم بود ولی اون زمانم کسی چیزی نمی گفت

.

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
من موندم نیل دراکمن اصلا احساسات داره که هی ضد حمله میزنه تو داستان الان که به اخرای بازی رسیدم فهمیدم داستان غیر از این بود واقعا چیز بیخودی میشد به خصوص که قضاوت میزاره به عهده خودم و میزاره ماجرای هر دو طرف ببینی اتفاقی یکی از ادم بردم تو اب راحت کردم افکت خون روی اب غوغاست حتما ببینید

• Like
Reactions: only sony

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,825
نام
نـــــــویـــــــــد

اون آخرش که میگه لازمه با یکی حرف بزنم واقعا خیلی لازمه. یعنی بعد از اتمام بازی فقط نیاز داری بشینی با یکی که تموم کرده حرف بزنی تخلیه شی. من به شخصه این حس رو سر گاو ۲۰۱۸ هم داشتم اما بازم به این شدت نبود. واقعا تجربه‌ی تلوپ۲ به مقداری خیلی زیادی یونیک و فراموش‌ نشدنی بود

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
من الان تقریبا اواسط بازی هستم با داستان کاری ندارم چون هنوز تمام نکردم ولی از نظر گرافیک فنی بازی اصلا یه چیز باورنکردنی هست چه طور همچین چیزی با سخت افزار PS4 ممکنه.خدایی ادم وقتی
بازی های ND رو پلی میده میفهمه بقیه استودیو ها چقدر تو سطح پایین تری هستن رسما یه مشت آدم قضایی جمع شدن اون جا بازی میسازن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر