PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
آریا صحبت آت یه ایراد داره

ماها نمیتونیم برای دیگری تصمیمی بگیریم! اگر بحث ، بحث فدا کردن خود باشه این میشه یه تصمیم شخصی ، من توی ۱ جایی رو به یاد ندارم که خود الی گفته باشه اگر خواستن منو بکشن به خاطر درست کردن واکسن اشکالی ندارد و من خودم رو فدا میکنم

کاری که دکتر داشت میکرد و میخواست کسی رو بکشه برای اینکه شاید بتونه یه واکسن درست کنه یا هرچیزی یه جرمه یه کار نادرسته ، کسی حق ندارد برای دیگری تصمیم گیری کنه خصوصا اگر بحث سر کشتن یا نکشتن یکی دیگه باشه مگر جرمی کرده باشه

حتی بر فرض مثال اگر هم دکتر میتونست واکسن رو درست کنه میخواست باهاش چیکار کنه ؟ کل ساختار دنیا از بین رفته ۲۰ ۳۰ ساله که زیر ساخت ها نابود شدن ، همین الانه در زمینه همین کرونا حتی اگر واکسن اش ساخته بشه با اینکه دنیا از کار نیفتاده تا بیاد دوز موجود برای جمعیتی درست بشه چندین ماه طول می‌کشه در حالی که خطوط تدارکاتی سالم اند

بحث از اون اول سر فدا کردن الی توسط دکتر کار نادرستی بود و این قضیه شروع شد پس یه جورایی اولین گناه رو خود دکتر کرد و سیب رو گاز زد !

یه نکته آف تاپیک هم بخوام بگم برام همیشه سوال بود چرا حتما و باید توی یک دکتر رو میکشتیم چون یادمه که هر کاری کردم ردش کنم و بره نمیشد و باید حتما کشته بشه
این برام همیشه سوال بود که چرا ؟ آیا قرار بود جوئل توانایی ایش برای کشتن کسی دیگه رو برای نجات الی اثبات کنه یا نه ؟!
متوجه هستم چی میگی. :D حرف‌هات از جهاتی درسته، ولی کلاً این قضیه خیلی پیچیده و بزرگه و به نظرم نمیشه کاملاً سیاه و سفید دونست. یعنی میشه از زوایای مختلف بهش نگاه کرد و حالت حقوقی رو در نظر گرفت، حالت احساسی و همین‌طور حالت علمی.
بعضی وقت‌ها اتفاقاتی می‌افته که شاید اگه ظلمی در حق یه نفر بشه، میلیون‌ها نفر نجات پیدا کنن. یعنی یک نفر بی‌گناه کشته بشه، ولی به جاش جون خیلی‌ها حفظ میشه. یکی از معروف‌ترین مثال‌ها در این زمینه، بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی هست که البته فراتر از یک نفر و دو نفر بود. من خودم به شدت مخالف اون کار فجیع هستم و حتی تصورش هم برام دردناکه، ولی کم ندیدم آدم‌هایی رو که میگن اگه اون کار انجام نمی‌شد، ژاپن ول‌کن نبود و شاید جنگ جهانی دوم هم بیشتر از اینا ادامه پیدا می‌کرد (باز هم میگم من جزو اون دسته نیستم و اصلاً برام قابل توجیه نیست اون اتفاق وحشتناک :| ).
حالا توی یه مقیاس خیلی خیلی کوچیک‌تر، همچین چیزی توی TLoU رخ میده و شاید فدا کردن جون یه نفر بتونه باعث نجات کل انسان‌ها بشه و از دید علمی شاید همچین کاری قابل درک باشه، ولی خب از دید معنوی نه. یه جورایی مثل آزمایش روی موش‌ها و بقیه موجودات که بندگان خدا کلی زجر می‌کشن و به فنا میرن تا مثلاً انسان‌ها بتونن داروهای جدید پیدا کنن و خودشون رو نجات بدن. از نظر معنوی و احساسی کار اشتباهیه، ولی علم باهاش مشکلی نداره.
راجع به الی، توی نسخه اول چون نمی‌دونه جریان چیه چیزی نمیگه ولی حرکاتش و نوع واکنشش یه جوریه که مشخص می‌کنه اگه انتخاب با خودش بود، احتمالاً حاضر بود فداکاری کنه. یعنی یکی از جذابیت‌های پایان بازی به نظر من همون لحن خاص الی بود که از جول راجع به این قضیه می‌پرسه و وقتی جول یه چیزی الکی میگه، انگار الی متوجه میشه و میگه «باشه بابا تو که راست میگی!» و توی نسخه دوم هم می‌فهمیم که هنوز ماجرا رو ول نکرده و آخرش کار به جاهای باریک می‌کشه و خیلی عصبانی میشه وقتی موضوع رو می‌فهمه.
اون بحث کرونا رو موافقم! :D اتفاقاً چند وقت پیش با یکی در موردش بحث می‌کردم و گفتم بشر با این همه پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی نتونسته از پس یه ویروس بربیاد و دنیا داره به فنا میره، دیگه اگه ویروس قابلیت تغییر دادن آدم‌ها به جک جونور رو داشت که هیچی! :D
در مورد کشتن دکتر هم چیزی که گفتی به نظرم درسته. یعنی اون صحنه جوری چیده شده بود که به مخاطب نشون بده جول برای نجات جون دخترش (دختر معنوی) حتی حاضره انسان‌های معمولی رو هم بکشه و انقدر از دیدن اون صحنه عصبانی شده که همچین کاری کرده.

@Dinosaur

نیل اختصاصی اینو برای خودت گذاشته

عالی بود! :))

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
متوجه هستم چی میگی. :D حرف‌هات از جهاتی درسته، ولی کلاً این قضیه خیلی پیچیده و بزرگه و به نظرم نمیشه کاملاً سیاه و سفید دونست. یعنی میشه از زوایای مختلف بهش نگاه کرد و حالت حقوقی رو در نظر گرفت، حالت احساسی و همین‌طور حالت علمی.
بعضی وقت‌ها اتفاقاتی می‌افته که شاید اگه ظلمی در حق یه نفر بشه، میلیون‌ها نفر نجات پیدا کنن. یعنی یک نفر بی‌گناه کشته بشه، ولی به جاش جون خیلی‌ها حفظ میشه. یکی از معروف‌ترین مثال‌ها در این زمینه، بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی هست که البته فراتر از یک نفر و دو نفر بود. من خودم به شدت مخالف اون کار فجیع هستم و حتی تصورش هم برام دردناکه، ولی کم ندیدم آدم‌هایی رو که میگن اگه اون کار انجام نمی‌شد، ژاپن ول‌کن نبود و شاید جنگ جهانی دوم هم بیشتر از اینا ادامه پیدا می‌کرد (باز هم میگم من جزو اون دسته نیستم و اصلاً برام قابل توجیه نیست اون اتفاق وحشتناک :| ).
حالا توی یه مقیاس خیلی خیلی کوچیک‌تر، همچین چیزی توی TLoU رخ میده و شاید فدا کردن جون یه نفر بتونه باعث نجات کل انسان‌ها بشه و از دید علمی شاید همچین کاری قابل درک باشه، ولی خب از دید معنوی نه. یه جورایی مثل آزمایش روی موش‌ها و بقیه موجودات که بندگان خدا کلی زجر می‌کشن و به فنا میرن تا مثلاً انسان‌ها بتونن داروهای جدید پیدا کنن و خودشون رو نجات بدن. از نظر معنوی و احساسی کار اشتباهیه، ولی علم باهاش مشکلی نداره.
راجع به الی، توی نسخه اول چون نمی‌دونه جریان چیه چیزی نمیگه ولی حرکاتش و نوع واکنشش یه جوریه که مشخص می‌کنه اگه انتخاب با خودش بود، احتمالاً حاضر بود فداکاری کنه. یعنی یکی از جذابیت‌های پایان بازی به نظر من همون لحن خاص الی بود که از جول راجع به این قضیه می‌پرسه و وقتی جول یه چیزی الکی میگه، انگار الی متوجه میشه و میگه «باشه بابا تو که راست میگی!» و توی نسخه دوم هم می‌فهمیم که هنوز ماجرا رو ول نکرده و آخرش کار به جاهای باریک می‌کشه و خیلی عصبانی میشه وقتی موضوع رو می‌فهمه.
اون بحث کرونا رو موافقم! :D اتفاقاً چند وقت پیش با یکی در موردش بحث می‌کردم و گفتم بشر با این همه پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی نتونسته از پس یه ویروس بربیاد و دنیا داره به فنا میره، دیگه اگه ویروس قابلیت تغییر دادن آدم‌ها به جک جونور رو داشت که هیچی! :D
در مورد کشتن دکتر هم چیزی که گفتی به نظرم درسته. یعنی اون صحنه جوری چیده شده بود که به مخاطب نشون بده جول برای نجات جون دخترش (دختر معنوی) حتی حاضره انسان‌های معمولی رو هم بکشه و انقدر از دیدن اون صحنه عصبانی شده که همچین کاری کرده.

عالی بود! :))

پس تا درصد زیادی هم عقیده ایم آریا :D
قبول داشته باش آریا که شاید اگر هر کدوم از ما جای جوئل بودیم و یکی رو اون مدلی دوست می داشتیم شاید در آخر همون کارو میکردیم
اینکه الان بگیم نه یارو رو لنگ اش کن اشتباهه چون تو اون شرایط نیستیم ولی چون خیلی ها با جوئل ارتباط برقرار کرده بودن و همزاد پنداری و اینا کلا اینور داستان رو نه هضم میکنن و نه می‌خوان چون عملا دارن خودشون رو زیر سوال می برن یکی از دردناک ترین تیکه های بازی برای من
مرحله جنگ الی و ابی بود چون در کل الی رو دوست داشتیم واقعا دلم نیم اومد کاری بکنم یا حتی مربع هارو خیلی با جون و دل پشت هم بزنم یا حتی چندبار هم که الی آبی رو کشت حس بدی نداشتم چون ماها همه طرف الی و جوئل این ولی پایان بازی رو من اتفاقا کاملا در سمت و سوی الی دیدم چون الی پیروز اخر بود
اینو یه جای دیگه به بچه ها گفتم که یه جمله کلی در مورد TLoU part2 اینه که

جناح راست ما میشه جناح چپ اونا :D

من در کل انتظار خیلی فاجعه ای از داستانداشتم اون هم با این همه هجمه و حمله ای که علیه بازی شد ولی در نهایت به نظرم داستان بازی به شدت خاکستری و عالی بود ولی اندینگ بازی شلخته و سریع بود و اگر یه جاهایی ایش حذف میشد یا طولانی تر میشد که جا می افتاد بهتر بود

تنها جایی که ملت باهاش مشکل دارن اون تقدس زدایی و از فرم قهرمان انداختن جوئل و الی ه ، این دوتا کاراکتر های بودن که واقعا خوب ساخته و پرداخته شدن رو یهو انداخت تو دیگ جوهر سیاه و رنگ شون رو در دید ملت عوض کرد

یه چیز دیگه هم بگم‌ آریا این پستی که توی تاپیک انتقادات زدی رو خیلی دوست داشتم و در زمینه یوزر اشکور زدی ملت رو صاف کردی جا داره تشکر کنم:D

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
به نظر من الی به پیس رسید ، حتی باوجود اینکه در نظر بگیریم همه چیزش رو از دست داد سرخورده و ناراحت نبود و آرامش داشت ... و این صحنه پایانی هم رسما

View attachment 152388

یه rip برای جوئل بود و کنار اومدن الی با مرگش بود ... و البته هیچ وقت این حسرت که یه زندگی خوب و خوش در انتظار جوئل و الی بود هیچ وقت از بین نمیره ....

حالا جالبه اینه که متضاد این درست برای ابی هم بود و درست روزی که اوون به ابی میگه ما سزاوار این هستیم که خوشحال باشیم ، همون روز می‌ره بالای سر جنازه اوون ... همون طور مثل جوئل بدون خداحافظی

حالا نظر این کاربر هم جالبه

View attachment 152389

میگه دینا تو جکسون منتظر الیه و دستبندش رو به الی داد تا وقتی برگرده ... و الی هم وقتی می‌ره تو خونه انتظار داره کسی خونه نباشه و این که وسایل الی اونجا بود و الی هم همون جا رهاشون می‌کنه نشونه از عبور از گذشته و شروع جدیده ،، حتی آهنگی که بد از اومدن تیتراژ پخش میشه اسمش the new beginning هست ...
نکات جالبی گفته طرف و به جزییات خوب توجه کرده ولی نمیشه با قطعیت گفت که درست میگه
دلایل زیادی وجود داره که ممکنه الی اون دستبند رو در آورده باشه تو جیبش گذاشته باشه در زمان مبارزه . و در پایان در حال برگشت اون رو دستش انداخته که به خودش و دینا احتمالا نشون بده که هنوز به یاد زندگی خوش کوتاهشه .
از طرفی جا نخوردن اش هم طبیعیه چون احتمال این رو میداد که بعد اون جر و بحث با دینا دیگه دینا از اونجا رفته باشه و ظاهر سوت و کور خونه هم از دور مشخصه میکنه که با قبل فرق داره شرایط
اسلحه رو هم شاید بنا به دلایلی گذاشته کنار یا گذاشته باشه بیرون خونه
ولی اگه این طوری باشه یکم از زهر اثر کم میشه . با اینکه با این پایان تلخ موافقم ولی الی عشق ماست دوست داریم عاقبت به خیر بشه :D

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
پس تا درصد زیادی هم عقیده ایم آریا :D
قبول داشته باش آریا که شاید اگر هر کدوم از ما جای جوئل بودیم و یکی رو اون مدلی دوست می داشتیم شاید در آخر همون کارو میکردیم
اینکه الان بگیم نه یارو رو لنگ اش کن اشتباهه چون تو اون شرایط نیستیم ولی چون خیلی ها با جوئل ارتباط برقرار کرده بودن و همزاد پنداری و اینا کلا اینور داستان رو نه هضم میکنن و نه می‌خوان چون عملا دارن خودشون رو زیر سوال می برن یکی از دردناک ترین تیکه های بازی برای من
مرحله جنگ الی و ابی بود چون در کل الی رو دوست داشتیم واقعا دلم نیم اومد کاری بکنم یا حتی مربع هارو خیلی با جون و دل پشت هم بزنم یا حتی چندبار هم که الی آبی رو کشت حس بدی نداشتم چون ماها همه طرف الی و جوئل این ولی پایان بازی رو من اتفاقا کاملا در سمت و سوی الی دیدم چون الی پیروز اخر بود
اینو یه جای دیگه به بچه ها گفتم که یه جمله کلی در مورد TLoU part2 اینه که

جناح راست ما میشه جناح چپ اونا :D

من در کل انتظار خیلی فاجعه ای از داستانداشتم اون هم با این همه هجمه و حمله ای که علیه بازی شد ولی در نهایت به نظرم داستان بازی به شدت خاکستری و عالی بود ولی اندینگ بازی شلخته و سریع بود و اگر یه جاهایی ایش حذف میشد یا طولانی تر میشد که جا می افتاد بهتر بود

تنها جایی که ملت باهاش مشکل دارن اون تقدس زدایی و از فرم قهرمان انداختن جوئل و الی ه ، این دوتا کاراکتر های بودن که واقعا خوب ساخته و پرداخته شدن رو یهو انداخت تو دیگ جوهر سیاه و رنگ شون رو در دید ملت عوض کرد

یه چیز دیگه هم بگم‌ آریا این پستی که توی تاپیک انتقادات زدی رو خیلی دوست داشتم و در زمینه یوزر اشکور زدی ملت رو صاف کردی جا داره تشکر کنم:D
آقا اون پستی که اشاره کردین رو میتونین لینک بدین ؟ ببینیم اونجا چه خبره

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
یادمه خیلی قدیما ناظم مدرسم اومد بهم گفت به کتابی رو داشتم میخوندم که توش سوالایی بود که هیچوقت بشر نتونسته بود حلشون کنه، بهش گفتم خب یکیشونو بگو. گفت تصور کن یک میلیون نفر یک طرف حضور دارن که درحال مرگن و تو باید یک نفر رو بکشی تا جون اینارو نجات بدی. آیا واقعا کشتن اون یک نفر کار درستیه؟آیا واقعا لایق مرگه؟ طبیعتا نمیشه بهش گفت کار درست، این سوال ازون موقع تا حالا تو ذهنم بود و سر این بازی دوباره شکوفا شد تو ذهنم و اینکه پدر ابی سر یک مسئله‌ غیرقابل حل قرار گرفته.

ناظم مدرسه تون احیاناً نیچه نبوده؟ :D هالی شت چه حرفی :D

• Smile
Reactions: last of amir

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
ندیدم کسی اشاره کنه بش جایی

ولی یه چیزی کشف کردم

:D

اسپویل داره اگه تموم نکردین باز نکنین

اگه گفتین jj مخفف چیه

Joel junior :(
من اول فکر کردم همینه . ولی خب ممکنه جسی جونیور هم باشه

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
دوستان یک نکته رو فراموش کردم بگم

حالا ما به اندازه کافی فحش نثار رت کینگ و شمبلر ها کردیم ولی با افتخار جایزه ... ترین دشمن بازی می رسه به اون زنیکه کلنگ دار که ابی رو خفت میکنه

• Smile
Reactions: last of amir

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر