PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

just soccer

کاربر سایت
Sep 18, 2015
114
نام
محمد حسین
به نظر من هم هرچی ادم از پایان بازیش زمان میگذره و بهش فکر میکنه میبینه که عجب پایان دقیق و درست حسابی داره بازی به نظر منم الی بعد از مرگ جوئل این دین و بار سنگین مسئولیت رو روی شونه هاش حس میکرد که باید یه کاری در راستای مرگ جوئل انجام بده و اونم چیزی نیست جز انتقام که خود بازی هم یه تیکه الی به تامی میگه که اگر جوئل جای ما بود الان وسط راه رسیدن به سیاتل بود برای همین هم هست که حتی وقتی همه چی ظاهرا خوب و خوشه و الی داره تو ارامش تو مزرعه زندگی میکنه بازم نمیتونه خودش رو آروم کنه و حس میکنه که در حق جوئل کم کاری کرده و برای همین بازم به همه چیش پشت پا میزنه و میره دوباره سراغ ابی و توی اون سکانس که داره ابی رو خفه میکنه بالاخره با دیدن چهره جوئل اینبار خندان و در حال گیتار زدن بالاخره با خودش کنار میاد و میزارع ابی بره چون پیش خودش به این نتیجه میرسه که بالاخره تونسته مسئولیتش و دینشو در حق جوئل ادا کنه و جوئل ازش راضی خواهد بود و سکانس بی نظیر و محشر اخر بازی هم به نظر من اون گیتار حالت نمادین و استعاره ای از همین مسئولیت و احساس گناه الی نسبت به جوئل بود که حالا راحت میتونه اون پشت سر بزاره و با آسودگی به زندگیش برسه...

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,825
نام
نـــــــویـــــــــد

عه ایشون هم خوشش اومده
R6S باز حرفه‌ای :D اکثر این استریمرایی که تمام تمرکزشون روی بازی آنلاین هست معمولا نمیتونن بازی‌های سینگل پلیر استوری محور رو خوب کنار بیان باهاش. برام جالب بود که نظرش مثبت بوده و بازی رو درک کرده

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
چقدر توی دور دوم بهتر میشه داستان رو درک کرد، اتفاقات رو سنجید و‌ با تصمیمات کارکترها همزادپنداری کرد! چقدر عجیبه که بازی تو دور‌ دوم هم اندازه دور اول داره بهم حال میده و زوایای جدید از روایت و داستان رو روشن‌تر میکنه! داستان و narrative به شدت heavy handed هست و واقعا با یک‌دور playthrough نمیشه کامل درکش کرد! بعد اینجا از رو دیدن یک ساعت کات‌سین تو یوتیوب نسخه‌ی داستان رو پیچیدن :-j lmao

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
چقدر توی دور دوم بهتر میشه داستان رو درک کرد، اتفاقات رو سنجید و‌ با تصمیمات کارکترها همزادپنداری کرد! چقدر عجیبه که بازی تو دور‌ دوم هم اندازه دور اول داره بهم حال میده و زوایای جدید از روایت و داستان رو روشن‌تر میکنه! داستان و narrative به شدت heavy handed هست و واقعا با یک‌دور playthrough نمیشه کامل درکش کرد! بعد اینجا از رو دیدن یک ساعت کات‌سین تو یوتیوب نسخه‌ی داستان رو پیچیدن :-j lmao
البته حرف من اینجا این بود که بازی میخواد منصف باشه ، ولی من نمیتونم باشم ... و حس دو گانه ای به این بخش داشتم ....

ولی گیم پلی و چالش ها و باقی موارد این بخش خصوصا دوز هورور آنقدر بالاست که اصلا داستان و نفرت و انتقام اینها از یادت می‌ره ، بهت یاد آوری میشه که تو چه دنیایی هستی

Hotel part>>>>>>>>>all of games in history

من از بازی ها horror بدم میاد، اگه میدونستم این بخش از بازی آنقدر نسبت به نسخه اول ارتقا پیدا کرده عمرا سمتش نمیومدم :no:x_x

آخرین ویرایش:

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
البته حرف من اینجا این بود که بازی میخواد منصف باشه ، ولی من نمیتونم باشم ... و حس دو گانه ای به این بخش داشتم ....

ولی گیم پلی و چالش ها و باقی موارد این بخش خصوصا دوز هورور آنقدر بالاست که اصلا داستان و نفرت و انتقام اینها از یادت می‌ره ، بهت یاد آوری میشه که تو چه دنیایی هستی

Hotel part>>>>>>>>>all of games in history

من از بازی ها horror بدم میاد، اگه میدونستم این بخش از بازی آنقدر نسبت به نسخه اول ارتقا پیدا کرده عمرا سمتش نمیومدم :no:x_x
بهترین بخش بازی بخش شبشه کاشی ناتی بازی بعدیش یه بازی صد درصد ترسناک باشه چه چیز خوفی بشه :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
بهترین بخش بازی بخش شبشه کاشی ناتی بازی بعدیش یه بازی صد درصد ترسناک باشه چه چیز خوفی بشه :D
وقتی تو راهرو کاملا تاریک ... فقط نزدیک شدن بلوتر رو حس میکنی، آتش زنه رو میگیری بهش کل راهرو روشن میشه ... و کلی اینفکتد جلوت میبینی ، قشنگ دلت میخواد (سانسور) به هر چی هورور و فیلم هالییودیه .... دیگه امثال فیلم های بیگانه برات شوخی میشه ...

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
وقتی تو راهرو کاملا تاریک ... فقط نزدیک شدن بلوتر رو حس میکنی، آتش زنه رو میگیری بهش کل راهرو روشن میشه ... و کلی اینفکتد جلوت میبینی ، قشنگ دلت میخواد (سانسور) به هر چی هورور و فیلم هالییودیه .... دیگه امثال فیلم های بیگانه برات شوخی میشه ...
انصافا حالا فکر کن ناتی یه بازی کاملا مبتنی بر ترس مثل سایلنت هیل یا رزیدنتا کلاسیک بسازه چی میشه واقعا ?

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,825
نام
نـــــــویـــــــــد
توی نسخه اول هم ویدئوهای محبوب من همین اگرسیو بازی کردن بود. قشنگ اوج قدرت و انعطاف‌پذیری گیم‌پلی رو نشون میده. اسپویل خاصی نداره اما همونطور که نوشتم مربوط به نیمه‌ی دوم بازی هستش.

owj

کاربر سایت
Jul 26, 2015
441
نام
Mohamad H
ای کاش برای روایت موضوع نحوه ای داستان پیش میرفت که جول رو داشتیم مثلا با خود جول داستان ابی رو کشف میکردیم واقعا سخته که دیگه نداریمش ولی خوب این نحوه روایت هم با روح کلی این بازی جوره و ایرادی بنظرم نمیاد خیلی تاثیر گذار بود
دوستان بخش مولتی پلیر برای بازی تایید شده ایا؟

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
هر چی بیشتر از تموم شدن بازی می‌گذره به تصویر یک دست‌تری از داستانش دست پیدا می‌کنم. همین الان یادم اومد:

ما تو کات-سین آخر بازی، می‌فهیم الی درست شب قبل مرگ جول، بهش می‌گه "فکر نمی‌کنم هیچ وقت بتونم بخاطر کاری که کردی ببخشمت، اما دوست دارم تلاشمو بکنم."

از فردای اون روز، از لحظه‌ای که جول جلوی چشماش سلاخی می‌شه، تا لحظه‌ای که داره ابی رو خفه می‌کنه، بدون اینکه خودش بفهمه، داره مسیری رو می‌ره که تهش به بخشیدن جول ختم می‌شه. بعد اون همه شکنجه کردن و آدم کشتن و سختی کشیدن، درست وقتی که ابی رو داره خفه می‌کنه تصویر جول میاد جلوی چشماش و خودشو تو جایگاه جول می‌بینه. تو پارت یک، علاقه‌ی جول نسبت به الی چشماشو کور کرده بود و باعث شده بود هیچ کس غیر از خودشو نبینه، و تو پارت دو علاقه‌ی الی به جول دقیقا همون کارو با خود الی کرد. نقطه‌ای که هیچ درکی ازش نداشت و باعث شده بود از جول بدش بیاد، حالا نقطه‌ای بود که خود الی بهش تعلق داشت.

در واقع کل مسیری که الی طی می‌کنه برای بخشیدن ابی نیست، چون واقعا بنظرم الی ابی رو نبخشید. الی ابی رو رها کرد چون بعد درک کردن خودخواهی جول هدفش انتقام گرفتن نبود. تمام اون رنج‌ها و از دست دادن‌ها و بی‌رحمی‌ها منتهی شد به بخشیدن جول. الی (در واقع ما به عنوان پلیر) کل این مسیر سخت رو گذروندیم تا بتونیم به عنوان شخصیت الی، جول رو ببخشیم.

خیلیا می‌گن این بازی راجب چرخه‌ی خشونت و عواقب انتقامه، خود نیل هم می‌گه بنظرش بازی درست مثل نسخه‌ی اول راجب "دوست داشتنه"، اما بنظر من در کنار همه‌ی اینا، راجب تفاوت زاویه‌ی دید آدما در مقایسه با همدیگه‌س. راجب اینه که هیچ تعریف مطلقی برای "خوب" و "بد" وجود نداره و این نگاه ما آدماست که به زندگی و اتفاقاتش مفهوم خوب و بد می‌ده. راجب سخت بودن مسیر گذشت کردن و درک کردن آدمای متفاوت با نگاه‌های متفاوته.
تحلیلت به داستان کاملا درسته و از دیدگاه خودت و خیلی ها قطعا قابل پذیرش هست . اما دقیقا نقطه اختلاف نظر کسایی که نتونستن با داستان ارتباط برقرار کنن اختلاف نظر در برداشت از داستان ‌نسخه اول و ارتباطش با نسخه دوم هست :
به نظرم قبل از هر چیز باید داستان ‌نسخه ۱ در نظر گرفته بشه . این که اصلا جول از نظر ما یک قهرمان هست یا کارش رو اشتباه میدونیم ؟ یعنی لحظه ای که الی رو نجات داد خوشحال بودیم ؟ اگر حق انتخاب داشتیم ممکن بود الی رو نجات ندیم ؟ خوب این ها سوالاتی که وجود داره و هر کسی بر اساس دیدگاهش نسبت به نسخه اول به داستان ‌نسخه دوم‌ نگاه میکنه . در واقع روند اتفاقات در نسخه اول از اون اپنینگ غمناک تا اون انتهای تلخ و شیرین ( که از نظر من و با توجه به فیدبک ها شیرینیش برای ۹۰ درصد افراد بیشتر بود ) از جول تو ذهن گیمر یه قهرمان میسازه. نمی تونی هم بگی چرا از جول قهرمان ساخته ، چون مهمترین برتری و عامل انتقال احساسات در ویدیو گیم همون حس همزادپنداری کردن با شخصیتی هست که ۲۰ ساعت کنترلش میکنی و سلامتیش تو طول بازی میشه سلامتی تو ، کسی نمیتونه واقعا این حس و نگاه به ویدیو گیم رو تاسف بار یا اشتباه بدونه و این دیدگاه کلا ویدیو گیم رو زیر سوال میبره ‌. در نتیجه وقتی همین دنیای امروز رو در نظر بگیریم‌ میبینیم‌ که خیلی هامون حاضر نیستیم عزیزمون رو از دست بدیم که شاید واکسن کرونا درست بشه ! هیچکس حاضر نیست . حالا تو نسخه دوم کارگردان نمیخواد جول رو ‌قهرمان بدونی . و براش علت میاره . چون باید علت بیاره و از حس و حال شما در رابطه با جول و الی در نسخه اول خبر داره ! این علت دقیقا مهمترین اختلاف نظر فن های بازی هست ، در کسری از ثانیه و با پخش یه دمو جون یه npc در نسخه اول مهم‌ میشه و نویسنده دکتری رو بهت معرفی میکنه که خودش عذاب وجدان داره ، پاسخی برای دخترش که میگه اگر من جای الی بودم همین کارو میکردی نداره و فقط اشک میریزه . پاسخی برای مارلین که میگه ساخت واکسن ۱۰۰ درصد نیست نداره . و خود همین دکتر قصه و یا npc نسخه اول خودش یه شخصیت خاکستری مثل جول نسخه اول هست . اما در نسخه دوم‌جونش با اهمیت تر از جول نشون داده میشه و انتقامش توسط abby گرفته میشه ! و حالا کارگردان ازمون میخواد کنترل abby رو تو دستامون بگیریم . جول رو فراموش کنیم و کار اشتباهشو بپذیریم و شروع به اشنایی با شخصیت و کاراکتر نچسب ( از نظر من ) abby بکنیم! دقیقا تنها مشکلی که من وخیلی از فن ها دارن با داستان همین یه قسمته ، نه قرار بوده مثل فیلم قیصر توقع انتقام و تیکه تیکه شدن هنه داشته باشیم و نه از نکشتن abby ناراحتیم . اما داستان نسخه اول و به خصوص اون‌ حس همزادپنداری نسخه اول که ماهیت ویدیو گیم هست از نظر من زیر سوال رفت .هیچ ‌نقد دیگه ای به باقی قسمت های داستان ندارم .

موفق باشیم

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,190
نام
Soroush
به نظرم اگه بازی با بخش ابی شروع میشد خیلی بهتر میبود و انقد هیت رو ابی جمع نمیشد! الان آخرای بخش ابی هستم (دارم لیلی رو میبرم بیمارستان وسیله برداریم واسه جراحی) کرکتر خوبیه ابی، اونقدار که ملت ازش متنفرن رو درک نمیکنم. شاید اگه واقعا از دیدگاه فایرفلای ها نگاه کنی به ماجرا جول حقش بود! جول بارها نشون داده که خط قرمزش الی هست و واسش هر کاری میکنه، چه کشتن یه لشکر چه نابود کردن امید هزاران نفر واسه تولید واکسن...
خیلی مسائل سیاسی و اجتماعی دور بازی جمع شده که مسخره ست. مثلا اونجایی که مل با حاملگیش میاد بریم گشت مثلا چه پیامی رو میخواد بده؟! زن حامله قوی عه و فرقی با بقیه نداره؟ شر نگو دیگه مرد مومن ... این اوج بی مسئولیتیش رو در قبال بچه ش نشون میده نه شجاعت و برابریش!
چینش روایت اتفاقات بازی جوریه که وقتی بازی رو با ابی شروع میکنی، هر ده دقیقه به خودت میگی چرا، چرا من اینجام، چرا دارم یه بار دیگه کلشو با ابی پلی میدم! عای دونت فاکینگ کر! ( البته بعد از دو ساعت اینا داستانش بهتر میشه )

• Like
Reactions: MO021 and sajjad++

mikael1026

کاربر سایت
May 24, 2014
528
دوستان من تقریبا آخرای روز دوم سیاتل هسم ،هنوز خیلی بجای ابی بازی نکردم میخام ببینم اون مدت زمانی که جای ابی بازی میکنیم گیم پلیش به اندازه الی هیجان انگیز هس؟ وبا توجه به کاری که اول بازی کرد اصلا میشه با شخصیتش ارتباط برقرار کرد؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر