PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,170
نام
Amir
این حجم از تنوع گیم‌پلی تو یه بازی ممکن نیس واقعا. رسما کلاس درسه برای باقی استودیوها. بدون هیچ مبالغه‌ای میگم بهترین گیم‌پلی‌ای که تو عمرم دیدم...
مخصوصا نیمه دوم بازی

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,986
نام
نـــــــویـــــــــد
عجب تجربه‌ی عجیب و دیوانه‌وار و بی‌نظیری بود
داستانی که دیوانه‌وار پیش میره و تشنه نگهت میداره. از یه طرف دوس داری سریعتر ببینی چی میشه از یه طرف دلت نمیاد این دنیای فوق‌العاده رو سریع ازش بگذری. داستان الی خیلی تاریک‌تر و سخت‌تر از چیزی بود که انتظار داشتم. یعنی میدونی یه دنیای آخر زمانی هستش که گروه‌های مختلف توش برای بقا میجنگن و هیج اهمیتی به بقیه نمیدن اما بازم به شکل عجیبی غافلگیرت میکنه. به نظرم دیگه هیچوقت تحت هیچ شرایطی هیچکس نمیتونه رو دست این دنیا خلق کنه که اینقدر خوب جهان تاریک و بی‌رحم رو به نمایش دربیاره. خیلی نمیخوام توضیح بدم در مورد بازی چون هرچی لازمه رو میدونید و تازه حدود ۱ساعت از پایان بازی میگذره و حقیقتا توان زیاد توضیح دادن ندارم. گیم‌پلی بازی خیلی خوب بود حتی برای منی که دیوونه‌ی گیم‌پلی نسخه اول نبودم به خاطر سنگینی و ریلیستیک‌طور بودنش و اون گان‌پلی خاصی که داشت. اما توی این نسخه بالاخره راهتو پیدا میکنی تا لذت ببری ازش و تا جایی که میتونی از قابلیت‌های بسیار زیادی که در اختیارت گذاشتن استفاده کنی. بدون شک این بازی بهشتیه برای کسانی که تنوع رو چه در مخفی‌کاری و چه در درگیری‌های دیوانه‌وار دوس دارن. صدا گذاری بازی به راحتی بهترین بود توی این نسل. من با هدست گلد بازی کردم و به شکل عجیبی خودتو داخل محیط بازی حس میکنی به طور کامل. هر صدایی که فکرشو بکنی به بهترین و واضح‌ترین شکل ممکن قابل شنیدنه. از اول تا آخر بازی اتوماتیک لیسنینگ مود میری! وقتی وارد محیط‌های تاریک و ساکت میشی که هر لحظه ممکنه خفتت کنن خیلی خیلی بیشتر میشه کاری که اینا انجام دادن رو درک کرد. گرافیک بازی و جزئیات که میبینید واقعا فرای تصورن. یعنی شروع نسل اگه عکس ازین بازی نشون میدادن امکان نداشت کسی باور کنه که به این مرحله خواهیم رسید. واقعا قابل باور نبود بیشتر وقتا. حالا این گرافیگ دیوانه با اون انیمیشن‌های وحشتناک قاطی میشن و یه معجون عجیب غریبی از توش درمیاد
هوش مصنوعی عالی، لول دیزان عالی، تمام نوت‌هایی که تو محیط پیدا میکردی کاملا در راستای هدف بازی و داستان بازی بودن، تنوع اسلحه‌ها و سیستم آپگریدشون عالی، سیستم آپگرید خود کرکتر عالی و blah blah blah و الی آخر
خیلیا ممکنه با ریتم کند بازی مشکل داشته باشن که میشه بهشون حق داشت اما خوشبختانه من به مشکل نخوردم هیچ، کاملا عاشقش هم شدم. همه چیز با عقل جور در میامد. همه چیز منطقی بود. شما وقتی فضای بازی رو در نظر بگیری و درک کنی این اتفاقا تو چه دنیایی داره میفته کاملا میتونی درک کنی تمام وقایع بازی رو. بعد از اتمام بازی یه فلشبک کلی زدم به اتفاقاتی که افتاده و در اوج ناباوری و در سن سالگی اشکم در اومد :D ممکنه نفهمید اما با تمام وجودتون غرق دنیای بازی شده باشید و بالاخره مثل من ضربه‌ی سختی ازش خواهید خورد. دنیایی باورپذیر و نمایی از ما انسان‌ها که همیشه و در هر شرایطی مشکل اصلی خود ما هستیم و بس
میشه همینجوری حرف زد و تمام نظرات رو شنید و بحث کرد و لذت برد. خوبیه یه مسترپیس همینه که اجازه میده آدما بشینن داستان و وقایعش رو نقد کنن
در آخر دلم نمیاد اشاره نکنم به تکامل یافته‌ترین اینفکتد بازی. عجب مرحله‌ای بود. از ابتدا تا پایانش اوج هیجان و دلهره. وقتی تموم شد واقعا درود فرستادم به روح و روانشون با این چیزی که ساختن

موفق باشیم

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
فعلا واسه دست گرمی تا بعدا ویدئوهای باحالتری بتونم درست کنم (:
View attachment 149637
این واسه من اتفاق افتاد منتاها (!) یه جا دیگه خیلی قبل تر ، فکر کردم کات سین هستش و ست پیس شده ولی گیم پلی بود !!!! :blink1:
یه دفعه دیگه اونجا رو رفتم اتفاق نیفتاد!!

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,638
نام
Mehrdad
هنوز downtown seattle هستم. تا اینجا که شاهکار. به نظرم همینطور هم ادامه پیدا کنه. (برای اینکه 100% خیالم راحت باشه و اسپویل نشم پست هاتون رو نخوندم)
اما جدا از خود بازی.. دیروز تروفی لیست رو یه دور سطحی چک کردم و تازه فهمیدم بازی تروفی دیفیکالتی نداره. من که طبق عادت رو سخت ترین شروع کردم و تا اخرشم همینو میرم. هر چه قدرم سخت باشه و رو مخ باشه. اصلا به نظرم تمام لذت گیم پلی یعنی همین. کلا به عنوان نظر شخصی به شدت مخالف این رویه نبود تروفی دیفیکالتی تو بازی های اصلی سونی هستم. البته احتمالا بعدا به صورت ادیشینال ترافیز اضافه بشه اما به هر حال. به نظرم با دیفیکالتی لذت پلت بازی ها بیشتر هست. مگه اینکه بازی دیفالت سخت باشه مثل سولز بورن ها مثلا که اصلا مکانیسم تغییر درجه دیفیکالتی ندارند.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
بازی شاهکار بود به سلامتی میریم که فردا برای بار دوم شروع کنم به رفتن . :D
از سگ‌های بازی متنفرم! بدجوری استرس میدن و گیم‌پلی رو چالشی کردن. دایم باید شناور باشی توی محیط وگرنه دو صوت پیدات میکنن! :D
صاحب سگ قبل از اینکه ولش کنه بکش . :D بعدش هم خود سگ .:-"

چیزی که من بعد از آزمون و خطا به دست اوردم . :D

من بازی رو‌ر هارد شروع کردم بشدت اسونه همیشه گلوله هام ماکس میشه مسخرست ۱۲ تا گلوکله بیشتر نمیشه نگه داری
0a408e6cce30dad6368fc8d99fabf452.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

صبر کن اول بازی که آشنایی با بازی تیر و همچی آروم وقتی که چندتا مرحله رفتی جلو و به جاش رسیدی با هم ارجب سختی بازی صحبت میکنیم .

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
من بازی رو‌ر هارد شروع کردم بشدت اسونه همیشه گلوله هام ماکس میشه مسخرست ۱۲ تا گلوکله بیشتر نمیشه نگه داری
0a408e6cce30dad6368fc8d99fabf452.jpg

یا زیادی داری مخفی کاری جلو میری ، یا .....

من جوری بازی کردم که خیلی جاها هر وقت یه تیرم خطا می‌رفت لود میکردم که اون یه تیر رو از دست ندم ، فقط اوایل روز دوم ۲ تا از سلاح هام فول شد ... که در ادامه باز برگشت به همون یه تیر دو تیر تو هر تفنگ ..
رو هارد سوپلای خوب میده ، ولی فشنگ اصلا

kiarash2001

کاربر سایت
Aug 22, 2007
110
یا زیادی داری مخفی کاری جلو میری ، یا .....

من جوری بازی کردم که خیلی جاها هر وقت یه تیرم خطا می‌رفت لود میکردم که اون یه تیر رو از دست ندم ، فقط اوایل روز دوم ۲ تا از سلاح هام فول شد ... که در ادامه باز برگشت به همون یه تیر دو تیر تو هر تفنگ ..
رو هارد سوپلای خوب میده ، ولی فشنگ اصلا

یا چی ؟
دروغ میگم ؟!
بازی من رو هارد دارم میرم اکثرا چوب اپگرید میکنم چاقو سرش وصل میشه هر کیو یکی بزنی میمیره خیلی اسون
هفتیر هام همیشه فول جفتش

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
یا چی ؟
دروغ میگم ؟!
بازی من رو هارد دارم میرم اکثرا چوب اپگرید میکنم چاقو سرش وصل میشه هر کیو یکی بزنی میمیره خیلی اسون
هفتیر هام همیشه فول جفتش

خوب همون مورد اول میشه دیگه ، اگه میلی کامبت رو در رو بود که قطعا از نظر هلث پک به مشکل میخوری ، چون تیر مگنوم یا رایفل 30,40 درصد جون رو میبره

kiarash2001

کاربر سایت
Aug 22, 2007
110
خوب همون مورد اول میشه دیگه ، اگه میلی کامبت رو در رو بود که قطعا از نظر هلث پک به مشکل میخوری ، چون تیر مگنوم یا رایفل 30,40 درصد جون رو میبره

بعضی قسمت ها رو هم چندین بار لود میکنم به طور مثال یه قسمت که ۶ تا دشمن با هم اولش از در میان تو بعد پخش میشن رو ۴ بار لود مردم تا سریع برسم بهشون همون اولش کلکتول ملوتوف بندازم وسطشون ۴ تاشون در جا نفله شن ...

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,890
نام
حسين
9e31b7349a20b260a0706d968535e3d8.jpg

dc51ef483075b296e8a441074fcfba9d.jpg

abe44838cde6668b833544d8342f2c2b.jpg

خلاصه در کل همه چی فول میمونه ...
فقط رمز گاود صندوق ها درارو از یوتوب میبینم حوصله رمز پیدا کردن ندارم ...

ببین وقتی با گوشی عکس رو ایمپورت میکنی توی سایت ریسایز نمیشه! و همین هم میزنه خواهر مادر تاپیک رو مورد عنایت قرار میده. لطفا رعایت کن. بدون عکس هم میشه در مورد تجربه بازی حرف زد.

kiarash2001

کاربر سایت
Aug 22, 2007
110
ببین وقتی با گوشی عکس رو ایمپورت میکنی توی سایت ریسایز نمیشه! و همین هم میزنه خواهر مادر تاپیک رو مورد عنایت قرار میده. لطفا رعایت کن. بدون عکس هم میشه در مورد تجربه بازی حرف زد.

چشم قربان دفه دیگه سایزش اسمال میکنم تاپ تالک سه کزینه داره برای عکس بیگ میدویم و اسمال من عکسا میدیوم میذاشتم حالا که اینترنت شما ضعیف این سریع اسمال میذارم !!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر