PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,596
نام
Alireza
اگه یه چند ساعت قبل مرگ جول به پیش زمینه و کارکتر ابی پرداخته بودن بنظرم خیلی بهتر میشد. درسته که این حرکت shock factor مرگ جول رو از بین میبرد ولی شاید در اون حالت یه اهمیتی به ابی میدادم و از بازی کردن در نقشش بدم نمیومد. کشتن جسی، قصد کشتن تامی (من هنوز نمیدونم چطوری زنده موند) و لتو پار کردن دینا آخرین میخ تو تابوت کارکتر ابی بود برای من.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
ببین من کاملا متوجه این هستم که ابی و الی آینه همدیگه هستن:D و اصلا مشکلم این نیست که ابی کاریزماتیک نیست یا من دوسش ندارم:D مشکلم اینه پرداخت مناسب نداره و من نمیتونم بهش اهمیت بدم. هم خودش هم آدمهایی که باهاش ارتباط داشتن. اتفاقا من شدیدا میخواستم که ابی رو بهتر درک بکنم و بیشتر بهش اهمیت بدم و در نهایت به همون اندازه که به الی حق میدم به اون هم بدم و مطمئنم هدف بازی هم دقیقا همین بوده ولی خب موفق نشده برا من. دقییییقا دوست داشتم مثال جول رو بزنم ولی ترسیدم که الان فحش بارون کنید به چه جرئتی ابی رو با جول مقایسه میکنی:D ما کاملا رفتار جوئل رو درک میکردیم چون اول بازی قبلی دیده بودیم جوئل چجوری زندگیش رو باخته بوده و دخترش رو از دست داده بود و در ادامه با سفری که با الی داره دوباره اون حس پدر بودن رو بدست میاره و سعی میکنه از الی مثل دختر خودش محافظت کنه. ما این رو در مورد ابی نمیبینیم. اون روندی که جوئل طی میکنه تا عاشق الی بشه در مورد ابی و لو اتفاق نمیوفته. برای همینه که میگم ابی پرداخت نداره.
در مورد اندینگ هم گفتم من کاملا باهاش موافقم اصلا نیازی به توضیح در موردش نیست و هیچ مشکلی باهاش ندارم. گیتار انتهای بازی خیلی هوشمندانه بودش چون الی دیگه نمیتونست مثل قبل بنوازتش
اون بخشش رو قبول دارم ولی عامدانست. میدونی چرا؟ چون هنوزم قهرمانهای بازی جوئل و الی هستن. ما بازی رو از دید الی میبینیم در نتیجه نگاهمون به داستان یک طرفست و بایاس داره. الی هر جور که به قضیه نگاه بکنه باز خودش رو محق میدونه همونجور که همه از دید خودشون حق دارن. این نوع نگاه که ما هیچوقت ابی و لو رو نمی تونیم مثل الی و جوئل ببینیم به همین خاطر هست. ما هم بایاس داریم. نیل دراکمن هم بایاس داره. خود نویسنده هم توی علاقه به کراکترهایی که خلق کرده مونده. در هر صورت اونم نمیتونه ابی رو مثل الی دوست داشته باشه. نمیدونم دقت کردی که چقدر چهره ابی و الی هم شبیه به هم دیگس. جوری که اول همه فکر کردن شاید خود الی باشه بعد شایعه شد مادرشه. اینم بنظرم عامدانست. اینکه زن هست هم عامدانست. انگار ده سال بعد الیه. اینکه بلاخره خودتم داری میگی انگیزه های ابی رو درک میکنی نشون میده نقشش درسته. دقیقا باید همینکار رو تو داستان میکرده که کرده.

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
من خودم ترجیح میدم که نقد بازیسنتر تلو بیشتر به تحلیل روانشناختی بازی بپردازه تا تحسین بیش از حد. چیزی که تو این مدت زیاد دیدم تحسین بوده. شاید قابل بحث‌ترین عنوان تو ویدیوگیم هم باشه از نظر تحولات شخصیتی و ... پس حرف راجبش کم نیست.

بازم میگم Niel باس بره سراغ psycho-thriller این تم ها براش خوب نیستن ، در ضمن اگر این بازی مکانیک C&C داشت اونوقت میشد انقلابی

اگر قرار بود که داستان همیشه با نظر مخاطب نوشته بشه هیچ وقت پایان های جاودانه مثل دو کتاب بینوایان و شازده کوچولو به وجود نمیومدن این بازی هم همین جریان شده یه سری دوست دارند همه داستان با نظر و سلیقه خودشون جلو بره
فن های مایکرو خوب بازی سینما زده بازی نمی کنند فقط هارد کور مثل کرک داون 3 بازی می کنند

داداش میدونم خیلی از بازی خوشتون اومده ولی دارین دو تا شاهکار ادبی قرن را دارین با این بازی مقایسه می کنید :D حداقل برین سراغ کنت مونت کریستو اون دو تا که گفتی revenge plot ندارن

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,251
اون بخشش رو قبول دارم ولی عامدانست. میدونی چرا؟ چون هنوزم قهرمانهای بازی جوئل و الی هستن. ما بازی رو از دید الی میبینیم در نتیجه نگاهمون به داستان یک طرفست و بایاس داره. الی هر جور که به قضیه نگاه بکنه باز خودش رو محق میدونه همونجور که همه از دید خودشون حق دارن. این نوع نگاه که ما هیچوقت ابی و لو رو نمی تونیم مثل الی و جوئل ببینیم به همین خاطر هست. ما هم بایاس داریم. نیل دراکمن هم بایاس داره. خود نویسنده هم توی علاقه به کراکترهایی که خلق کرده مونده. در هر صورت اونم نمیتونه ابی رو مثل الی دوست داشته باشه. نمیدونم دقت کردی که چقدر چهره ابی و الی هم شبیه به هم دیگس. جوری که اول همه فکر کردن شاید خود الی باشه بعد شایعه شد مادرشه. اینم بنظرم عامدانست. اینکه زن هست هم عامدانست. انگار ده سال بعد الیه. اینکه بلاخره خودتم داری میگی انگیزه های ابی رو درک میکنی نشون میده نقشش درسته. دقیقا باید همینکار رو تو داستان میکرده که کرده.
خب راستش من نمیتونم مثل شما نگاه کنم به این قضیه. یعنی این دیگه واقعا تفاوت دیدگاهه. حتی اگه بقول شما عامدانه هم باشه برای من این سوال پیش میاد که پس چه لزومی داشته این همه کرکتر به ابی وصل بشه اگه قرار نبوده ما بهشون در حد الی و جوئل اهمیت بدیم. البته من میفهمم که پایان بازی به یکی مثل لو احتیاج داشته که ابی برای نجاتش مجبور بشه تن به خواسته الی و درگیری باهاش بده ولی خب این برای من دلیل کافی نیستش و در چشم من به شکل ضعف داستان خودشو نشون میده برعکس دیدگاه شما.

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,520
ما مشکل برقراری ارتباط و درک همدیگه رو داریم. :D

وقتی من میگم قرار نیست از ابی خوشمون بیاد منظورم این نیست که شما باید ازش خوشتون نیاد و یا اینکه بیاد. منظورم اینه که برای اینکه داستان کار کنه چفت و بستش با هم جور بشه نیازی به خوش اومدن نیست. ابی هم وقتی میگم اهمیت نداره منظورم باز اون نیست حالا شاید من بد بیان میکنم منظورمو. ابی یه شخصیتی رو می سازه که فارق از کاریزماتیمک بودنش یه سری اهداف داره. اولا که باباشو کشتن می خواد انتقام بگیره دقیقا همون کاری که الی داره می کنه. ابی یه جور آینه الی تو بازیه. داره به من مخاطب میگه این سوال رو از خودت بپرس که چرا این حق رو به ای می دی که اینکارو بکنه ولی به ابی نمیدی؟ چون کاریزماتیک نیست؟ چون ما دوسش نداریم؟ چون الی رو دوست داریم؟ اگر به الی حق میدی باید به اون هم بدی. ببین کارای الی و ابی عین همه. هر دو دنبال انتقامن. هر دو یه زن حامله رو موقعیت دارن که راه انتقام بکشن. الی اینکارو میکنه ولی ابی نمی کنه. هر دو گناهکارن و هر دو قابل درکه رفتارشون. ابی از یه طرف آینه جوئل هم هست. جوئل وقتی جوئل الی رو پیدا می کنه عاشقش میشه براش همینکارو میکنه و ابی هم وقتی لو رو پیدا می کنه چنین رابطه ای باهاش به هم میزنه. همه حرف بازی اینه که اینا هر دو تاشون عین همن. الی هم آخر بازی این رو می فهمه برای همینم ابی رو نمیکشه. نمیبخشه ابی رو ولی رهاش می کنه چون می فهمه که انتقام تهش هیچی نیست غیر از اینکه این چرخه ادامه پیدا کنه. ولی تو همین راه هم دینا رو از دست میده. اون بچه رو از دست میده. و انگشتاش رو هم. اون صحنه گیتار تهش هم همینه. نداشته های الی رو نشون میده و اینکه آخرش هیچی نصیبش نشده بغیر از یه تجربه و پختگی..
دقیقا داستان میخواد الی رو مساوی با ابی قرار بده و من و شما رو قانع کنه که ابی و الی هیچ کدوم خوب یا بد نیستن ولی گفتم که شخصیت ابی باید اینقدر خوب پرداخته بشه که با وجود کشتن محبوب ترین شخصیت نسخه اول باهاش ارتباط بگیریم. برای بعضیا این اتفاق افتاده برای بعضیا نه راجع به زن حامله هم الی نمیدونست و اگه میدونست اون کار رو نمیکرد در صورتی که اگه lev به ابی نمی‌گفت دینا رو کشته بود کلا در مورد کشتن تیم ابی تک تکشون به الی حمله کردن بر عکس ابی که جسی رو مثل ماست کشت :D دینا رو تا حد مرگ زد تامی هم نمیدونم چجوری زنده موند تمام این کارا باعث میشه که نتونیم انگیزه ابی رو قبول کنیم اره جول پدرش رو کشت ولی پدرش میخواست الی که جای دختر جوله رو بکشه بعدشم ابی یادش رفت 10 دقیقه قبل جول از مرگ حتمی نجاتش داد؟

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
441
داداش میدونم خیلی از بازی خوشتون اومده ولی دارین دو تا شاهکار ادبی قرن را دارین با این بازی مقایسه می کنید :D حداقل برین سراغ کنت مونت کریستو اون دو تا که گفتی revenge plot ندارن
داداش بخاطر پایان بندی از این دو کتاب نام بردم چون این تو کتاب هم پایان بندی داشتن که مخاطب بعد از تمام کردنش نفرین می کرد نویسنده رو مثل اتفاقی که برای این بازی پیش آمده که یه سری چون داستان با سلیقه و نظرشون جلو نرفته عصبی هستن

• Like
Reactions: EAST2WEST

mosicr7

کاربر سایت
Nov 23, 2012
385
نام
mosi
دوستانی که اوایل بازی رو رفتن(4یا 5 ساعت) و زبانشون خوبه لطفا کمک کنید
دوستان تا اونجایی که الی و دینا نزدیک tv station شدن هستم اگه لطف کنید ی خلاصه داستان از دیالوگ های رد و بدل شده بین الی و دینا بگید ممنون میشم.این گروه QZ و wolf چیه داستانشون و کی هستن

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
من که خیلی جلو رفتم دیگه فردا هم بازی نمیکنم واقعا میترسم بازی تموم شه از الان استرس گرفتم کاش هیچوقت ته نداشت آخه چطور از دنیا بی نظیر میشه دل کند انصافا آدم فقط میخواد تموم نشه همین :D
نبرد با بلوترا چقدر خفن جذاب اصلا لذتش وصف نشدنی و نکته عجیب اینه با این همه پیش روی هنوز دشمن جدیدی که میگفتن ندیدم :|

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,194
نام
ماکان
من الان اون بخشی که تو E3 ـه 2018 نشون دادنو تموم کردم، گذشته از اینکه چقدر خفنه و اصلا مو نمیزنه با اون تریلر (فقط بستگی داره چطوری بازی کنید و بخواید اکشن برید یا فول مخفی کاری) یکی از هیجان انگیزترین کامبت هایی رو داشت که تا الان تو یه بازی دیدم، یعنی کلا از یه مقدار عقب ترش که با این زامبی مانندا مبارزه میکنیم و یه بخش کاملا نفس گیر رو پشت سر میزاریم، بعد یه اتفاق غیر منتظره میفته و حالا تازه وارد پارک میشیم، اینجا که این دشمن های جدید میان واقعا نمیشه نفس کشید! سعی دارم بدون اسپویل صحبت کنم اما توصیفش خیلی ساده نیست. واقعا عالی بود اینجا، اصلا صدای سوت زدنشون که میومد من شخصا نفسم حبس میشد و شلوارم نم دار:D

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
نقد بازی سنتر عالی بود . لست نشون داد در دنیای آخر زمان نیاز به موجودات عجیب نیست . خطرناک ترین موجود همچنان خود انسان هست . فرق لست با بازی های دیگه در باورپذیر بودن بیشتر و دنیای طبیعی ترش هست .

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
TLOU 2 مصادف شد با تغییر شغل و ترک سیگارم. سه روز بیکار بودم و می‌خواستم سرگرم باشم که سمت سیگار نرم بازی رو جوییدم.
همن ۵ دقیقه پیش تمام شد.
نمی‌خوام نقد کنم یا نظر بدم راجع‌ به بازی تا قشنگ از جوش بیام بیرون.
ولی در کل به نظرم تجربه خیلی دلپذیری بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر