PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
نمیدونم روز دوم ، کمی کسل کننده است ، یا به خاطر اسپویل که شدم تمایلم رو از دست دادم به بازی
کلا از موقعی که خیلی اطلاعات فاش شدن گند زده شد به تجربه بازی
انقدرم دارن انتقاد میکنن که قشنگ تا حدودی داستان تابلو شده
بعدها یه نظر سنجی برای میزان رضایت از داستان بازی بذارید تا بفهمیم چند چندیم.
بچه هم که نیستن الکی بگن خوب بوده
یا بد بوده
تاحالا همچین چیزی سره داستان پیش نیومده.
تو این 12 ساله اصلا بیاد ندارم

• Like
Reactions: kamyy

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
داستان بازی عالیه

جوئل به نامردی کشتند . توی تریلرها یک جا جوئل از پشت الی می گیره بعد الی با دیدنش تعجب می کنه بعد جوئل می گه فکر کردی می زارم همه اینها تنهایی انجام بدی ... جلوتر الی توهم می زنه یا تریلر جهت گول زدن مخاطب بوده ؟؟؟؟

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
پست من را دوباره بخون دوست عزیز من نه اصلاً در مورد Ellie صحبت کردم و نه در مورد sexual orientation اش ، دوست تون گفت همه ی بازیها جهت گیری های سیاسی خاص را در فضای بازیشون قرار میدن من گفتم خیر اینجور نیست

این شعار سیاسی نیست ، هدف داستانه البته از نظر شما

اولاً این نظر من هست و من نظرم را تحمیل نکردم (everybody is entitled to their opinions) و در ضمن هیچ جا هم نگفتم که این fact هست

این حرف کاملاً غلطه ما character زن خیلی داشتیم و داریم که همه طرفدارشون هستن یکیش Byonetta

اگر منظورتون virtue signaling هست و تغییر character design برای خشنودی یک طیف خاص فمنیستی هست ، خیر این اتفاق نیفتاده

این را باید به خانم Anita Sarkeesian بگین که از نظرشون تمام character های زن در 80% بازی ها مخصوصاً بازی های ژاپنی sexist هستن ، و میخواهن عقایدشون را به زور به همه تحمیل کنن البته به نظر میاد تلاششون جواب داد مخصوصاً بعد از اون کنفرانس کذایی
سال 2014 که سخنرانش جناب آقای Niel Druckmann بود

ما ظرفیتمون خیلی بالاست شما این را به منتقدهای متعصبی بگو که همیشه دلالیل واهی میارن برای تخریب یک فیلم و همیشه استانداردهای دوگانه دارن ؛ نمونه اش مقاله ی مسخره Washington Post در مورد فیلم Joker

What the film wants to say — about mental illness or class divisions in society — is not as interesting as what it accidentally says about whitenes

The Real Threat of ‘Joker’ Is Hiding in Plain Sight
از نظر من شعار شعاره...چه سیاسی باشه چه مذهبی
کاری هم به خانوم ایکس یا اقای نیل ندارم چیا گفتن
مهم حرفیه که نیل تو این بازی زده....خیلی سادس
راجعبه ظرفیت که اصلا نگو...همین کاور بتل 5 رو یادتون رفته؟به اونم گفتن فمنیست

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,520
داستان بازی عالیه

جوئل به نامردی کشتند . توی تریلرها یک جا جوئل از پشت الی می گیره بعد الی با دیدنش تعجب می کنه بعد جوئل می گه فکر کردی می زارم همه اینها تنهایی انجام بدی ... جلوتر الی توهم می زنه یا تریلر جهت گول زدن مخاطب بوده ؟؟؟؟
جوئل که زنده نیست دیگه کل تریلر ها بر این اساس طراحی شدن که فکر کنی دینا کسیه که میمیره
اون کاراکتر تو شالوده داستان داره نقش خودشو بینهایت درست انجام میده تا اون اندینگ بازی معنا پیدا کنه. اصلا شما قرار نیست از اون خوشتون بیاد. من خودم بعد از لیکا حدسم این بود که داستان به سمتی که شما میگی پیش بره ولی نه اینطور نشد و اتفاقا بنظرم همین قضیه نشون میده چرا نیل شده نیل و من نشدم.
مخالفم :D اگه قرار بود از ابی بدمون بیاد بازی ما رو تو موقعیتی قرار نمیداد که الی رو تا سر حد مرگ بزنیم.
داستان میخواد الی و ابی رو توی یه موقعیت برابر قرار بده ولی از اونجایی که ما الی رو از بازی قبل میشناسیم، ابی نیاز داره که شخصیت پردازی خیلی خوبی داشته باشه تا اون رو مساوی با الی در نظر بگیریم. ضعف داستان اینجا مشخص میشه، به جای اینکه به ابی اهمیت بدیم ته بازی میگیم چرا نمیمیری :D یه چیز دیگه ای هم که یادم اومد نقش تامی توی اخر بازیه. تامی اولش به عنوان کسی که کلی تجربه داره خواست الی رو از انتقام منصرف کنه اخر بازی با اینکه الی الان خونه زندگی :D داره میاد انگیزه انتقام رو دوباره به الی برمیگردونه. این برای شخصیت تامی که احساسی تصمیم نمیگیره یه جورایی عجیبه.

آخرین ویرایش:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
یعنی قطره قطره این بازی برام اسپویل شد. دقیق از اول تا آخرش :| کلا انگار برای بار دوم دارم این بازی رو میرم
انقدری که سر این بازی بدشانس بودم دیگه بعضی جاها باورش برام سخت میشه
از یوتوب بگیر و اینستا و بخش کامنتای پست های نامربوط و همین فروم یعنی هر جا تله بود من بی نصیب نموندم آقا
خدا لعنت کنه اسپویلرهایی رو که تو یک پست کاملا بی ربط میان از داستان TLOU انتقاد میکنن
اندینگم برام اسپویل شد تموم شد رفت خلاص

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
یعنی قطره قطره این بازی برام اسپویل شد. دقیق از اول تا آخرش :| کلا انگار برای بار دوم دارم این بازی رو میرم
انقدری که سر این بازی بدشانس بودم دیگه بعضی جاها باورش برام سخت میشه
از یوتوب بگیر و اینستا و بخش کامنتای پست های نامربوط و همین فروم یعنی هر جا تله بود من بی نصیب نموندم آقا
خدا لعنت کنه اسپویلرهایی رو که تو یک پست کاملا بی ربط میان از داستان TLOU انتقاد میکنن
اندینگم برام اسپویل شد تموم شد رفت خلاص
شما باید خودت قرنطینه می کردی هیچ جا نمی رفتی . فقط بازی می کردی و استراحت و بازی تا تمام بشه

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
شما باید خودت قرنطینه می کردی هیچ جا نمی رفتی . فقط بازی می کردی و استراحت و بازی تا تمام بشه

قربونت برم من کارم جوریه که نمیتونم آفلاین باشم
بخش بزرگی از کار من تو شبکه های اجتماعی و ارتباط داشتنه
اگر میتونستم باور کن TV و PS4 رو برمیداشتم میرفتم جایی که هیچ بنی بشری دستش بهم نرسه :))
ولی خب نمیشه دیگه

• Smile
Reactions: kamyy

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
قربونت برم من کارم جوریه که نمیتونم آفلاین باشم
بخش بزرگی از کار من تو شبکه های اجتماعی و ارتباط داشتنه
اگر میتونستم باور کن TV و PS4 رو برمیداشتم میرفتم جایی که هیچ بنی بشری دستش بهم نرسه :))
ولی خب نمیشه دیگه
واقعا متاسفم که این اتفاق برات افتاد :| حالا از بازی بدت اومد؟

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
واقعا متاسفم که این اتفاق برات افتاد :| حالا از بازی بدت اومد؟

نه اصلا
داستان کلی بازی به معنای واقعی کلمه یه شاهکاره
توصیف چنین پرداختی و چنین شخصیت پردازی واقعا در کلمه نمیگنجه
به جرات میتونم بگم این بازی ورق جدیدی در دفتر صنعت گیمینگ محسوب میشه
این ضد حال سنگینی که الان خوردم فقط سر اینه که هیجان دونستن پایان کار رو برام کشت
یه زمانی دلم میخواست وقتی شاهکاری مثل این بازی متولد میشه همه دنیا تجربش کنن و لذت ببرن
ولی الان میبینم ای بابا کاش اصلا اینجور بازیا معروف نشن :| پدر مارو در آوردن تو کل اینترنت سر این بازی یعنی دهنمون سرویس شد به قرآن
هر جا رفتیم بحث این بازی بود

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
جوئل که زنده نیست دیگه کل تریلر ها بر این اساس طراحی شدن که فکر کنی دینا کس

مخالفم :D اگه قرار بود از ابی بدمون بیاد بازی ما رو تو موقعیتی قرار نمیداد که الی رو تا سر حد مرگ بزنیم.
داستان میخواد الی و ابی رو توی یه موقعیت برابر قرار بده ولی از اونجایی که ما الی رو از بازی قبل میشناسیم، ابی نیاز داره که شخصیت پردازی خیلی خوبی داشته باشه تا اون رو مساوی با الی در نظر بگیریم. ضعف داستان اینجا مشخص میشه، به جای اینکه به ابی اهمیت بدیم ته بازی میگیم چرا نمیمیری :D یه چیز دیگه ای هم که یادم اومد نقش تامی توی اخر بازیه. تامی اولش به عنوان کسی که کلی تجربه داره خواست الی رو از انتقام منصرف کنه اخر بازی با اینکه الی الان خونه زندگی :D داره میاد انگیزه انتقام رو دوباره به الی برمیگردونه. این برای شخصیت تامی که احساسی تصمیم نمیگیره یه جورایی عجیبه.
من اصلا نگفتم شما قراره بدت بیاد یا خوشت بیاد. اصلا ابی مطرح نیست شما اون قسمت رو با ابی بازی میکنی تا انگیزه هاش رو بهتر درک بکنی و بعد انسانی بگیره نه صرفا یه قاتل بی رحم. اصل داستان مال الیه و تصمصات اون تو بازی. حالا اگه خوشت بیاد ازش خوب اوکی اگر بدت بیاد بازم اوکی اصلا مهم نیست. می خوام ببینم شما دلیل کار الی رو درک کردی یا نه؟

البته اینکه میگم مهم نیست سو تفاهم نشه. منظورم این نیست نظر شما اهمیت نداره میگم این تو روایت داستان اهمیتی نداره

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
نه اصلا
این ضد حال سنگینی که الان خوردم فقط سر اینه که هیجان دونستن پایان کار رو برام کشت
یه زمانی دلم میخواست وقتی شاهکاری مثل این بازی متولد میشه همه دنیا تجربش کنن و لذت ببرن
ولی الان میبینم ای بابا کاش اصلا اینجور بازیا معروف نشن :| پدر مارو در آوردن تو کل اینترنت سر این بازی یعنی دهنمون سرویس شد به قرآن
عه ایول B-)
من ۱۲ ساعت تا حالا بازی کردم و به نیمه بازی رسیدم. چندجا به حدی بازی هیجان داشت که دستم می‌لرزید. حتی اگه تو آینده داستان بازی واقعا بد بشه(که تا اینجا ذره‌ای افت ندیدم) باز هم به نظرم تلو پارت ۲ عنوانیه که برای ویدیوگیم نیازه(از نظر شجاعت و جرئت و جدیت) ۵ سال دیگه تاثیرش رو خواهیم دید(چه بخوایم چه نخوایم)

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
عه ایول B-)
من ۱۲ ساعت تا حالا بازی کردم و به نیمه بازی رسیدم. چندجا به حدی بازی هیجان داشت که دستم می‌لرزید. حتی اگه تو آینده داستان بازی واقعا بد بشه(که تا اینجا ذره‌ای افت ندیدم) باز هم به نظرم تلو پارت ۲ عنوانیه که برای ویدیوگیم نیازه(از نظر شجاعت و جرئت و جدیت) ۵ سال دیگه تاثیرش رو خواهیم دید(چه بخوایم چه نخوایم)
اتفاقا من از این جای بازی به بعد رو بیشتر دوست دارم. اصل کار نیل دراکمن اینجاست. اتفاقا همین بخش بازیه که بازی رو از افتادن توی سرآشیبی تکرار و کلیشه نجات میده با خیال راحت برو جلو و لذتشو ببر

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
441
نه اصلا
دلیل اصلی که دارن این کار رو انجام میدن و قصد دارند داستان رو برای طرفداران بازی اسپویل کنند این هست که بازی رو توی نظر طرفدار با اسپویل خراب کنند تا هیجان ولذتی که قرار بود سر داستان به دست بیاری از بین بره تمام این کارها برای تخریب بازی هست

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
441
اتفاقا من از این جای بازی به بعد رو بیشتر دوست دارم. اصل کار نیل دراکمن اینجاست. اتفاقا همین بخش بازیه که بازی رو از افتادن توی سرآشیبی تکرار و کلیشه نجات میده با خیال راحت برو جلو و لذتشو ببر
اگر یه سری اجازه بدن از بازی لذتت ببریم همین الان توی سایت طرفداری که یه سایت ورزشی هست یه نفر برام پیام فرستاده که من بازی رو تمام کردم و داستانش افتضاح بود بعد گفتم میشه PSN ID خودتون رو بدین رفتم چک کردم PSN ID طرف رو اصلا بازی the last of us 2 رو بازی نکرده بود تا این حد یه سری دارند برای تخریب بازی به هر دری میزنند

• Like
Reactions: benjohn

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر