PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

D@SHR3ZA

کاربر سایت
Nov 4, 2006
1,810
نام
محمد رضا
خبر خوب اینکه نیل رسما گفت، چیزی از اندینگ بازی به بیرون درز پیدا نکرده.
و خیلی هم اندینگ بازی رو هایپ کرده.:D
اگر هم میکرد یا کرده باشه باز هم مهم نبود چون نه اسپویل ها رو دیدم و حتی اگر هم میدیدم هم برام مهم نبود چون لذت تجربه بازی تو کنسول پای تلویزیون چیز دیگه ای یه که با تماشای ویدئو از یوتوب یا هرچی نمیشه به دستش آورد. به امید موفقیت روزافزون آی پی و سونی و پلی استیشن

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
Anthony Calibur یوتوبر و اسپیدرانر معروف TLoU R کسی که توی تمام Category های اسپیدرانینگ TLoU مقام اول رو داره، بالاخره تونست روی درجه Grounded رکورد قبلی خودش رو بزنه و بازی رو زیر ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه به اتمام برسونه. این در حالیه که حتی از گلیچ های Hallway Lunch و Truck Push، تنها گلیچ هایی که استفاده ازشون توی اسپید رانینگ مجازه هم استفاده نکرده.

این قطعا با مثانه ی پر بازی میکنه وگرنه این حد از عجله دلیل دیگه ای نداره :D

Albert Camus

Nothing But Video Games
کاربر سایت
Mar 15, 2008
186
نام
علیرضا
این مصاحبه جدید نیل دراکمن با سایت Eurogamer رو حتما بخونید. عالیه. در مورد لیک‌های اخیر، داستان و چیزای دیگه‌ست.
"There are games that are just comfort food. This is not one of those"
---

پ.ن: یکی از منتقدها گفته بود به‌قدری هوش مصنوعی، خشونت و طراحی رویارویی‌های بازی فوق‌العاده واقعیه که به‌عنوان مثال زدم یکی از دشمنارو ترکوندم بد رفیقاش اسمشو بلند صدا زدن و دویدن سمتش! میگه این صحنه روانمو بهم ریخت و الان چندروزیه از فکرم بیرون نمیره و احساس گناه دارم :D!

(مرسی بابت لینک مصاحبه)

ترجمه یه قسمتی از مصاحبه برای دوستان ( به ویژه عزیزان اینفکتد :D) درباره لیک ها:

مصاحبه کننده Eurogamer می پرسه که آیا چیزایی که از بازی لیک شد، تأثیری روی ND داشت؟
Neil میگه: "لیک ها خیلی ضدحال بود. فکر کن واسه یه مدت طولانی داری روی یه چیزی کار میکنی، بعدش به شکلی منتشر بشه که واسه من و بقیه اعضای تیم، مایه ناامیدی باشه. ولی خیلی زود به خودمون اومدیم و خواستیم درباره اش صحبت کنیم. اول اینو یادآوری کنم، TLOU هم یه چیزایی ازش لیک شده بود، در مورد U4 هم قضیه دزدیده شدن بار کامیون حمل بازی پیش اومد و مردم زودتر از موعد، پایان بازی رو در فضای مجازی لو دادن. ولی در آخر چیزی تغییر نکرد، چون هیچ چیزی قابل مقایسه با تجربه شخصی اون بازی نیست. هیچ چیزی قابل مقایسه با بودن به جای اِلی و تجربه و احساس اون لحظات نیست؛ نه فقط کات سین ها، بلکه گیم پلی، دیالوگ ها، موسیقی متن و تأثیرات هیجانی که تجربه شخصی بازی، روی شما میذاره. تجربه شخصی بازی، یه فرایند تدریجی و آرومه که طی اون، تنش های ناشی از تصمیماتی که کارکترها تو بازی میگیرن رو خودتون لمس می کنید."
بعدش میگه: "لیک ها باعث شد که بازخورد های زیادی دریافت کنیم. خیلی از چیزایی که به ظاهر اسپویل شده بود، اصلا درست نبودن، ولی ما نمی خواستیم بیایم بگیم کدوم یک از موارد لیک شده، غلطه و اصلاحش کنیم چون با این کار عملا خودمون داشتیم بازی رو اسپویل میکردیم ( خواسته بگه گذاشتیم ملت در جهل مرکب بمونن و موقع بازی کردن، خودشون سورپرایز بشن:D )"
در ادامه میگه که "Part II، یه ماجراجویی تمام عیار با Ellie ـه و اینکه اِلی کی هست در شماره قبل بهش پرداخته شده و ما می خواستیم بیشتر از اینا پیش بریم. اِلی الان 19 سالشه و ما به تمام جنبه ها و خصوصیات یه آدم 19 ساله پرداختیم. توی این سن شما فکر میکنید که شکست ناپذیرید. شما فکر می کنید که می تونید توی این دنیا، درست رو از غلط تشخیص بدید. شما به لحاظ جنسی، به آدم هایی جذب میشید که شخصا براتون جذاب هستن. اینا همه چیزایی بودن که ما می خواستیم تو شخصیت Ellie جست و جو کنیم و به این شکل، صادقانه داستانمون رو براتون تعریف کنیم.
حالا اینکه به هر دلیلی بعضیا با این موضوع مشکل دارن، ممکنه براشون ضدحال باشه ولی داستان این بازی، در واقع برگ برنده کار ماست. درسته که داستان بازی ممکنه غمگین و تلخ و کنایه آمیز باشه ولی امیدوارم با آوردن این دست از موضوعات به مدیوم گیم، چیزایی که از اساس نرمال و عادی هستن ولی به هر دلیلی در برابرش مقاومت میشه، رو عادی سازی کنیم ؛ چراکه این مسائل جزئی از واقعیت جامعه ماست و بخشی از تفاوت های ظریفی است که یه کارکتر رو جالب و دوست داشتنی میکنه."

پ.ن: چیزی که شخصا درباره TLOU P2 برام جذابه و صبر کردن رو برای تجربه بازی سخت میکنه، تلخ بودن داستان بازی و محتوای بزرگسالانه اونه. واقعا مدیوم گیم داره در مسیری حرکت میکنه که همیشه آرزوشو داشتم:x>:D<

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
من فقط دارم برای اون بخشی که میگه" الی خودش واکمن داره و میتونه موزیک گوش بده" دارم خیال‌پردازی می‌کنم :x مسلما یه نکته‌ای نیست که الکی دلشون خواسته باشه گذاشته باشن تو بازی و وقتی موزیکای موردعلاقه یک فرد رو بدونیم طبیعتا بهتر میشه شخصیت‌پردازیش کرد و باهاش ارتباط گرفت. ازونور احتمالا حق پخش کلی موزیک خفن رو گرفته باشن :D
الی بنظرم ویتا هم داره. اونجا که دختترو میکشه و ویتا میفته رو زمین بنظرم ویتا رو بر میداره فقط تو اون گیم پلی نخواستن اسپویلش کنن. اصلا یه بخشی از لفت بیهایند رویا پردازی الی در رابطه با بازیهای ویدئویی بود. ویتا که افتاد رو زمین همش با خودم میگفتم چرا ورش نمیداری؟

جالب میشه اگر بشه هات لاین میامی رو تو تلو 2 بازی کنیم.

البته چون میدونم یه سری میان میگن باز احسان اسپویل کرد بگم این چیزا تو اسپویل نبوده :D

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
الی بنظرم ویتا هم داره. اونجا که دختترو میکشه و ویتا میفته رو زمین بنظرم ویتا رو بر میداره فقط تو اون گیم پلی نخواستن اسپویلش کنن. اصلا یه بخشی از لفت بیهایند رویا پردازی الی در رابطه با بازیهای ویدئویی بود. ویتا که افتاد رو زمین همش با خودم میگفتم چرا ورش نمیداری؟

جالب میشه اگر بشه هات لاین میامی رو تو تلو 2 بازی کنیم.

البته چون میدونم یه سری میان میگن باز احسان اسپویل کرد بگم این چیزا تو اسپویل نبوده :D
دلم میسوزه اینقدر سر این اسپویلا مظلوم واقع شدی :Dمنم همه لیک‌هارو دیدم ولی کسی بهم شک نمیکنه :D نه احسان، وسط اون سکانس خشن یهو اگه بشینه هاتلاین میامی بزنه کلا جو بازی خراب میشه و ضدفضاسازیه. به نظرم باید یه جا دیگه و به یک شکل دیگه بیارنش کلا. مثل لفت‌بیهایند که کاملا در جهت داستان‌سرایی بود.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
View attachment 145162
View attachment 145164
جزئیات چهره و رگ‌های رو صورت رو ببینین :| دیگه گندشو درآوردن رسما
این چیزا رو میبینم هر دفعه به ناتی داگ یه لعنت میفرستم که چرا مولتیش رو همزمان با لانچ بیرون نداده
بیشترین امار تایم پلی من تو یه بازی انلاین مال مولتی لست بود چه خاطراتی با بچه ها داشتیم
چقدر کوری خوندیم برا همدیگه
اون دیابلو که صدا قابلمه میداد اصلا یه وضعی:D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
دلم میسوزه اینقدر سر این اسپویلا مظلوم واقع شدی :Dمنم همه لیک‌هارو دیدم ولی کسی بهم شک نمیکنه :D نه احسان، وسط اون سکانس خشن یهو اگه بشینه هاتلاین میامی بزنه کلا جو بازی خراب میشه و ضدفضاسازیه. به نظرم باید یه جا دیگه و به یک شکل دیگه بیارنش کلا. مثل لفت‌بیهایند که کاملا در جهت داستان‌سرایی بود.
حالا ما هم بازی نکنیم مطمئنم الی ویتا رو بر میداره. اصلا با اون شوقی که برای بازی داشت برام قابل قبول نیست همینجوری از کنارش رد شه. مگر اینکه تو جکسون یه کلوپ چیزی داشته باشن چش و دلش سیر باشه :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
حسابی هایپ کردید و کی این 13 روز میاد بره... دیگه اون نقش قبلی تیم 88 حال نمیده، کش دادنشم بی مزه بود....

هر چند من به یاد ندارم بازی بکش بکشی npc زن داشته باشه، چه برسه با این خشونت هم بکشیشون و هنوزم واقعا حسن میکنم این قضیه و اون سگ ها و داستان الی ممکنه روی نمرات تاثیر گذار باشه...

اما چیزی که واقها فکر میکنم... متای بازی زیر 96 بیاد... دیگه هیچ وقت تحت هیچ عنوانی اسمی از متا نمیارم،،، چون از نظر شخصی خودم اگه لست 2 در حد متای 96 نباشه، هیچ بازی دیگه ای هم نیست...

آخرین ویرایش:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,733
نام
علی
View attachment 145141

بیشترین آمار پیش‌خرید تاریخ پلی‌استیشن در برزیل...
در راستای این پست فروش سالانه بازی در آمازون UK بعد از animal crossing دومه :| فقط با پیش فروش :D
کرک و پر ندارم دیگه ...

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
در راستای این پست فروش سالانه بازی در آمازون UK بعد از animal crossing دومه :| فقط با پیش فروش :D
کرک و پر ندارم دیگه ...
این آمارا که میدید دوربین مخفیه ؟ :D مگه میشه ، مگه داریم

بازی از یه جهت هم شانس خوبی آورده که مثل نسخه اولش ، تو عرضه نسل جدید همچنان تازگی خودش رو خواهد داشت و ۱۰۰٪ توی لانچ ps5 خواهد بود و من فکر میکنم اصلا یه رکورد عجیب غریبی بزنه همه بریم افق محو شیم .

خدای برند سازیه ناتی داگ .
کرش - جک - انچارتد - دلست اف اس

خدای ۱۸ چرخ میخواد واسه کشیدن این اسم ها :D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
Did you ever worry it was a consequence about making a game about hatred that it kind of begets more hatred in kind? I guess I think a lot of players are uncomfortable with having any kind of a mirror held up to themselves in that respect.

Neil Druckmann: Oh, it's interesting that some of the reaction is very much indicative of what the game is designed to do. And I think it's a bit into spoiler territory, but we want to elicit certain feelings from the player and then have them reflect on those feelings for the second part. So for us, it's like okay, we got the first part. Now let's see if we can get the second part once the game is out there because again people just don't know. There's all these theories about what the ending is but the ending is not out there. You actually don't know how it all comes together.​

یورو گیمر چه تیکه ای انداخته به اینایی که از داستان بازی خوششون نیومده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر