PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
این ویدئو رو میزارم چون از این بخش کلی ویدئو ساختن و فقط آزادی و Possibility های گیم پلی رو ببنید ... ولی خب این کی یه کم پا رو فراتر از باقیه گزاشته

View attachment 153505

اووف

طوری که دیگران الی رو میبینند:D

طوری که من الی رو میبینم:D

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
بدون شک این بازی از نظر من بهترین تجربه گیمینگ ام در این نسل بود . چرا که کمترین بازی این قدرت رو داره که در مدت طولانی من رو مجاب کنه برای بار دوم برمش و در پایان باز هم تاثیرش اندازه سری اول باشه . با پایان یافتن پلی ترو دوم بار دیگر در دپرشن فرو رفتم و بغض گلوم رو گرفته . حال میشود با دید بازتر به مردم حق داد که چرا نسبت به این بازی موضع گرفتن . بازی به تمام معنا داغون کننده است و کاری می کند که تا مدت ها روحیه امون شرحه شرحه شه . اگر سری سولز از نظر خیلی ها به خاطر سختی بیش از حد اش با فلسفه سرگرم کنندگی و لذت بخشی بازی ها در تضاده . لست 2 بدون شک از نظر تاثیر روانی و روحی اش بر فرد بازیکن دست کمی از اون بازی نداره . هرچه درجه سختی پلات کردن بازی آسونه اما خب دوباره بازی کردنش واقعا سخته . چون با دقت بیشتر به دیالوگ ها اکت ها و ... توجه می کنیم و از نظر حسی درد بیشتری می کشیم از روایت تاثیرگذار بازی. خود من کلا همش به حالت صورت ها و ری اکشن ها توجه می کردم تو دفعه دوم

توجه به جزییاتی که در بار دوم به چشممون میان فوق العاده ان. کافیه از همون اولین مرحله که با ابی بازی می کنیم بریم گوشه ی لبه تا ترس از ارتفاع اش رو ببینیم . مثل خیلی از بازی ها ابلیتی حساب نمیشه که تازه بعد از این که این قضیه رو در مرحله شورتکات ببینیم روش مانور بدن
لعنتی پایانش همچنان نابود کننده است . نبرد پایانی بازی به یاد ماندنیه . نه از نظر سکانس های حماسی یا لوکیشن اگزوتیک بلکه از نظر تاریک بودن و ضد حماسی بودن از نظر تلخ بودن . تو این مرحله به جای این که ما هورا بکشیم و نعره ی لذت انتقام رو سر بدیم انگار به همان اندازه کاراکتر ها له می شیم .انگار ما داریم ضربه می خوریم
سازنده ها قهرمان رو در هم میشکنن . کافیه الی مرحله آخر رو با مثلا کریتوس مقایسه کنیم . هرچه انتقام برای ما در بازی های دیگه شیرینه و از جون سختی قهرمان امون و انگیزه داشتن اش که در حال نیمه جان هم دست از مبارزه بر نمی داره اینجا هی میگیم دختر ول کن ول کن جون هرکی دوست داری و این تبحر سازنده ها در کلیشه شکنی است درست مثل قسمت اول بازی که کلیشه های ژانر اش رو شکوند .
چی می شد اگر ؟ جمله ای است که بارها به خصوص در پایان بازی گیمر از خودش میپرسه . چی می شد اگر اون روز دکتر از اتاق بیرون می رفت . یا جوئل لااقل اون رو نمی کشت و بیهوش می کرد . چرا که داستان طوری پیش میره که اصلا نمیشه جای دیگری رو زیر سوال برد . کاراکتر پردازی ابی فوق العاده است و سعی نمی کنه با روش های کلیشه ای از گیمر گدایی سمپاتی کنه مسیری که ابی میره تا به رستگاری برسه عالیه . رستگاری گرگ تنها .
مبارزات بازی بی نظیر ان . بار ها شده بود که پاز کنم برم تو فوتو مود . کلا تا الان سر دو تا بازی فوتو مود استفاده کردم یکی این یکی اسپایدرمن. هرچقدر از اول نسل این قابلیت رو در بازی ها نادیده گرفتم جبران شد :D .
قبلا هم گفتم و حالا باز باید بگم . بازی واقعا گیمر رو می گذاره تو آمپاس نه راه پس داره نه راه پیش و این قدرتی است که خیلی از بازی ها ندارند این که مستقیم به قلب و روح بازیکن نفوذ کنن.
با خودم گفتم بعد چند روز که اومدم آمادم و دیگه احساسات ام رو قلقلک نمیده . ولی لامصب اون نبرد پایانی . اون صورت های خسته اون غم و اندوه . اون فلش بک پایانی. اون بغض جوئل اون جمله لعنتی اش. اون غم الی. اون موزیک تم عنوان بندی . لعنتی نابود می کنه آدم رو . به جای این که ما با این اثر بازی کنیم . این اثر با ما بازی می کنه

آخرین ویرایش:

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
یک نکته ی دیگه که فیلم ساز های امروز هالیوودی باید از این بازی یاد بگیرن .این طوری از حقوق زنان باید دفاع کرد . خلق یک کاراکتر زن بد اس و قوی و جذاب . نه به زور عوض کردن جنسیت کاراکتر های آیکانیک قدیمی . ابی برای من وارث حقیقی جایگاه سارا کانر -عروس و الن ریپلیه . البته الی جان که جای خودش را دارد .

• Like
Reactions: only sony

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,896
میتونم بگم واقعا بازی عجیبیه
بعد از این همه بازی که تا حالا انجام دادم اما تا حالا بازی با این عظمت چه از نظر طراحی چه از نظر بازی کردن با روح و روان ندیده بودم
حتی از فیلم های داستانی هم گیراییش بیشتره ... همش حس میکنی باید این راه رو ادامه بدی واقعا کلمات از گفتنش ناتوانه
تعداد خیلی کمی بازی وجود داره که وقتی تمام میشه شما همچنان تا چندین روز یا هفته درگیرش بمونید و نتونید بازی جدیدی رو براحتی شروع کنید
بنظر من حساب این بازی از تمام بازی های این نسل جداست
کسی که این بازی رو تجربه نکنه انگار کل این نسل رو تجربه نکرده

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
نظرسنجی ResetEra

View attachment 154293
خیلی خوبه
بنظر اون هیت بازی خوابیده و نظرات داره ملایمتر و واقعی تر میشه
اینکه نزدیک 90 درصد راضین خوبه ( حتی اگر سه گزینه اخری دو برابر هم باشه عددشون و بشه نزدیک 25 درصد بازم 75 درصد خیلی خوبه)

.

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
اگه ایران به این وضعیت بیوفته(افتاده؟) بعدش مثه الی بیوفتی تو خیابون های یک جایی (قم مثلا؟) یه چند نفر بخصوص رو پاره کنی تا آروم بگیری. کاری که با زندگی ما کردند تو این دهه دارک تر از اتفاقات بازیه. تو بازی هر دفعه که یکی رو میکشتم آرزوم این بود که اشخاص مورد نظرم رو تو واقعیت هم بتونم بدتر از اون رو سرش بیارم.... فعلا نمیشه کاریش کرد ولی خب جنون رو هم تا حدی میشه کنترل کرد...جنون نیاز به تغذیه داره...چقدر دیگه تحمل کنیم جدا :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر