PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
ولی در کل کسایی که دوروبرم هستن و دیدن گفتن بعد دیدن ویدیوها بدجور هایپ شدن یه جور بار تبلیغاتی هم داشته گویا :D
حالا شهیدای راه اسپویل توی همین تاپیک بهتر متوجه میشن:D

۴۸ روز دیگه مونده تحمل کنید .

اتفاقا اطرافیان من همش بهم پیام میدن که بازی خراب کرده و همه ناراضی هستن و دارن اعتراض میکنن... نیل رو اعدام کنن..

گفتن اینا به من مثل این میمونه که به یه کاتولیک بگن عیسی پسر خدا نیست و وقتی صلیبش کردن مرده و زنده شدنش بعد از سه روز خالی بندی هواریون بوده...

خود نیل دراکمن هم بیاد به من بگه گند زدیم، بهش میگم Shut Up infidel

من ناتی گاد و خصوصا tlou رو میپرستم... و اتفاقا از مسائل حاشیه ای نسخه جدید هم به خصوصا از این منظر وارد کردن موضوعات جدید و کمتر مطرح شده تو داستان گویی شدیدا استقبال میکنم... و برام جذابه... یه کم موضوعات جدی تر و اجتماعی تر رو به دنیای گیم میارن اونم تو مدیومی که در اشغال قهرمان هایی که دنیا رو نجات میدن بوده lol, با دیدنشون هم حوس نمیکنم گی شم...

IMG_20200501_235731_039.jpg

ارتیست این تصاویر هم همون کسیه که طرح استیل بوک بازی رو کشیده بود.. اکانت ایسنتاش alicexz هست، میتونید کارای عالیش رو ببینید.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,209
نام
ماکان
گفتن اینا به من مثل این میمونه که به یه کاتولیک بگن عیسی پسر خدا نیست و وقتی صلیبش کردن مرده و زنده شدنش بعد از سه روز خالی بندی هواریون بوده...
کانتکست داستان سلیقه ای هست و قطعا موافق و مخالف خودش رو داره، اما چیزی که یه بازی رو خاص میکنه گیم پلی و روایته، از این نظر هم قطعا یه چیز عجیب غریب خواهد بود و حالا این وسط شاید بخصوص افرادی که خیلی روی مباحث LGBT ها حساسن خیلی خوششون نیاد. ولی به نظر من درصد اینها خیلی پایینه و در کل TLoUP2 بازی به شدت موفقی خواهد بود.

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,271
نام
Morteza
دوستانی که ویدیو هارو دیدن بیان بگن نسبت به دمو E3 2018 در چه سطحیه. منظورم همون اتفاقات عجیب و غریب مبارزه داخل فروشگاه و رفتن زیر ماشین و مبارزات تن به تن بازی که همه فکر میکردن از پیش طراحی شده س و داخل بازی از این جور چیزا همیشه نمیبینیم

• Like
Reactions: esm nadaram

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,209
نام
ماکان
دوستانی که ویدیو هارو دیدن بیان بگن نسبت به دمو E3 2018 در چه سطحیه. منظورم همون اتفاقات عجیب و غریب مبارزه داخل فروشگاه و رفتن زیر ماشین و مبارزات تن به تن بازی که همه فکر میکردن از پیش طراحی شده س و داخل بازی از این جور چیزا همیشه نمیبینیم

منم فقط گیر اینم اون گیم پلی رو ببینم. اونو واقعا ساخته باشن، هرچند سازنده ها بعدا گفتن بازی دقیقا همونه، اما چندین بار رفته بودن و اونی که شانسی خیلی خفن در امده رو گذاشتن تو تریلر، اما به هر صورت اون تجربه گیم پلی باشه از نظر من TLoU2 با اختلاف بهترین بازی تاریخه. از نظر گیم پلی منظورمه. اصلا باور پذیر نیست بازی باشه. ما که هیچی، کارگردان TR هم تو پاچش نرفته بود گیم پلیه میگفت فیکه! اونو ساخته باشن واقعا حرف آنتونی نیومن درسته و ND بازی های AAA رو دوباره از نو تعریف کرده بعد از اون همه چی AA یا حتا A محسوب میشه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
خب منم اینفکتد شدم :(:D:devil:تو اینستا زیر پست گوست او سوشیما پلی استیشن، چقدر مردم میتونن مریض و روانی باشن... الان بیشتر از همیشه منتظر عرضه بازی و آخر سالم تا بیشتر زجر کشیدن این جماعت رو ببینم...

البته یه اسپویل دو کلمه ای بیشتر نبود، چیز بعیدی هم نبود، اتفاقا تو تئوری داستانی خودمم مطرحش کرده بودم... الان تازه بیشتر هیجان زده شدم برای بازی...

راجر کلارک (آرتور مورگان) از روز اول از ناتی داگ حمایت کرد
دمش گرم
:x

View attachment 139674

امیدوارم همونطور که سونی هکر ps3 رو درس عبرتی برای بقیه کرد.. سر این کیس هم کوتاه نیاد و دودمان طرف جوری بر باد بده که دیگه کسی جرات نکنه همچین غلطی کنه..
حاضرم شرط ببندم پشت اکانت هاش خیلی احساس شاخ و کرمکی بودن بهش دست داده بوده، الانم به غلط کردن و التماس افتاده

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,379
نام
رامین
من تا جایی که دیدم مثلا اون جای خالی دادنا که تو تریلر E3 بود، توی گیم پلی هم به بهترین شکل ممکن اجرا میشد، حتی رفتن از لای قفسه ها هم توی گیم پلی بود و .... حتی موارد جدید هم دیدم :D
هوش مصنوعی دشمن عالی و عجیب و غریب به نظر میرسه .
صدا گذاری و موسیقی شاهکاره واقعا بی نظیره . ^:)^
گرافیک و چهرهای کارکترها و انیمیشن های بازی خداست :Shocked::Shocked::Shocked:

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
تنها اشکال این حرف اینه که خود مسیح هم اساسا وجود نداشته و از بیخ خالی بندیه. ایراد دیگه ای توش نمیبینم. پس حرفات به طور کامل رد میشه.

حالا جدای از شوخی (البته مطلب بالا راست بود و الان بیشتر پژوهشگران مسیحیت تایید میکنن این تئوری رو) کانتکست داستان سلیقه ای هست و قطعا موافق و مخالف خودش رو داره، اما چیزی که یه بازی رو خاص میکنه گیم پلی و روایته، از این نظر هم قطعا یه چیز عجیب غریب خواهد بود و حالا این وسط شاید بخصوص افرادی که خیلی روی مباحث LGBT ها حساسن خیلی خوششون نیاد. ولی به نظر من درصد اینها خیلی پایینه و در کل TLoUP2 بازی به شدت موفقی خواهد بود.

حالا اون بخش اول دیگه مربوط میشه به امپراطوری روم که دنبال جایگزین کردن میترائیسم با یک دین بومی شده بود

............

کیفیت بازی رو به نظرم میشه از استوری های نیل حس کرد.. بازی آنقدر خوبه و از خودشون مطمئن هستن که نیل بدون هیچ ابایی داره معترض ها رو دست می‌اندازه ...

البته نیل هم در مورد کارش و دیدگاهش راجع به هنر خیلی دگمه و طرز فکرش اینه چیزی که من دوست دارم بسازم رو مخاطب باید بپسنده ، نه چیزی که اکثریت میپسنده رو بسازم... این دیدگاه اونم توی مدیومی که بیشتر صنعت و تجارت هست تا هنر میتونه شمشیر دو لبه باشه.

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
واسه دوستانی که مشکلی با دیدن دوتا تیکه کوچیک از گیم پلی بازی ندارن من دو تا یک دقیقه ای کات کردم گذاشتم تو ایسنتاگرامم
اولش خواستم مثلا توضیح بدم وقتی داری مثلا با کلیکرها و رانر ها مبارزه میکنی چطوریه مثلا وقتی داری از دست یه رانر فرار میکنی و میخوری به یه بن بست اون رانر چجوری الی رو میکوبونه به دیوار و زاویه دوربین عوض میشه و حالت کلوز پیدا میکنه و میره تو حالت qte
ولی دیدم توضیح دادن فایده نداره خودتون ببینید
میذارم تو اسپویلر هیچ گونه اسپویل داستانی و شخصیتی هم نداره و حتی لوکیشن

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,583
نام
Alireza
چقدر ملت این چند سال ناتی داگ رو به هر بهونه‌ی مسخره‌ای کوبیدن...
با نمایش تریلر دوم بازی یه عده گفتن چرا بازی اینقدر خشن هست و داخلش با زن‌ها خشن برخورد میشه...از اون طرف یه عده گفتن چرا همه‌اش جنس مونث توی بازی هستش و به مردها ظلم شده! زن هم مگه میتونه همچین بازویی داشته باشه و با این قدرت مبارزه کنه؛ زن باید توی آخرالزمان بشینه خونه بچه‌داری کنه.
با اون نمایش گیم‌پلی توی E3، یه عده یادشون افتاد که الی گی بوده و وای به حال این بازی سینمازده و ناتی داگ که مسیرش رو عوض کرده و داره رویکرد هالیوود رو دنبال میکنه (انگار نه انگار یه لفت بیهاندی هم عرضه شده و یه شخصیتی به اسم Bill توی نسخه اول داشتیم و ...)
توی نمایش بعدی سگ‌ها رو نشون دادن و یه عده‌ی دیگه به ناتی داگ حمله کردن و گفتن چرا توی بازی با سگ‌ها خشن برخورد شده.
ماجرای کرانچ توی استدیو افتاد سر زبون‌ها و کلی ناتی داگ رو فحش دادن که چرا برده‌داری نوین راه انداختید توی استدیو...
بازی برای اولین بار تاخیر خورد، همه گفتن حتما بیشرفا میخوان بازی رو ببرن روی PS5...برای بار دوم تاخیر خورد خیلیا گفتن حتما نتونستن بازی رو تموم کنن و کرونا رو بهونه کردن...معلومه بلد نیستن درست حسابی کرانچ کنن و حتما همه چی به هم ریخته توی ناتی داگ. بماند که خودمم عصبانی شده بودم به خاطر تاخیر و به اندازه کافی فحش دادم...البته به سونی :D
بازی لیک شد خیلیا به صراحت اومدن گفتن که آره دیگه وقتی اینهمه از کارمندا مثل سگ کار میکشید و حقوقشونو نمیدید از یه جایی میزنه بیرون! حالا معلوم شده اصلا لیکر از کارمندای ناتی داگ یا سونی نبوده. جالبه گفته شده به خاطر وضعیت کرونا، کارمندا حقوق بیشتری هم نسبت به قبل دریافت میکنن...دقیقا برعکس چیزایی که یه عده سعی داشتن ثابت کنن.
الانم یه عده مریض روانی و بیکار ریختن توی شبکه‌های اجتماعی تا جایی که میتونن دارن بازی رو اسپویل میکنن تا ارزش تجربه رو پایین‌تر بیارن.

اینا رو یادآوری کردم که بگم برای خیلی از استدیوها و بازی‌ها مسائل حساس و خشونت و کرانچ و تاخیر پیش میاد ولی هیشکی به این اندازه بهشون واکنش نشون نمیده و در موردشون منفی‌بافی نمی‌کنه...دلیلشم مشخصه چون ناتی داگ سالها با موفقیت‌های مستمرش یه عده رو اذیت کرده و خیلیا بدجوری در تلاش هستن که بالاخره ناتی داگ رو از اوج بیارن پایین...چه بازی دیگه‌ای داریم که اینقدر داستانش برای فن‌ها و حتی هیترا مهم باشه و بازی نیومده اینهمه بحث و جنجال براش پیش بیاد؟
ولی آخرشم که چه اسپویل بشیم و چه نشیم فن‌های بازی قراره روز عرضه بازی رو تجربه کنن و حالش رو ببرن، کارمندای استدیو یه عنوان درخشان دیگه به کارنامه‌اشون اضافه بشه و سونی هم پول‌های لعنتی‌اش رو پارو کنه. فقط واسه هیترا مثل همیشه شرمندگی و ناامیدی باقی میمونه.

اینم یکی دیگه از کارمندای ناتی داگ که در حال زجر کشیدن از کرانچ وحشتناکه:

2020-05-02_120542.jpg

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,743
نام
علی
چقدر ملت این چند سال ناتی داگ رو به هر بهونه‌ی مسخره‌ای کوبیدن...
با نمایش تریلر دوم بازی یه عده گفتن چرا بازی اینقدر خشن هست و داخلش با زن‌ها خشن برخورد میشه...از اون طرف یه عده گفتن چرا همه‌اش جنس مونث توی بازی هستش و به مردها ظلم شده! زن هم مگه میتونه همچین بازویی داشته باشه و با این قدرت مبارزه کنه؛ زن باید توی آخرالزمان بشینه خونه بچه‌داری کنه.
با اون نمایش گیم‌پلی توی E3، یه عده یادشون افتاد که الی گی بوده و وای به حال این بازی سینمازده و ناتی داگ که مسیرش رو عوض کرده و داره رویکرد هالیوود رو دنبال میکنه (انگار نه انگار یه لفت بیهاندی هم عرضه شده و یه شخصیتی به اسم Bill توی نسخه اول داشتیم و ...)
توی نمایش بعدی سگ‌ها رو نشون دادن و یه عده‌ی دیگه به ناتی داگ حمله کردن و گفتن چرا توی بازی با سگ‌ها خشن برخورد شده.
ماجرای کرانچ توی استدیو افتاد سر زبون‌ها و کلی ناتی داگ رو فحش دادن که چرا برده‌داری نوین راه انداختید توی استدیو...
بازی برای اولین بار تاخیر خورد، همه گفتن حتما بیشرفا میخوان بازی رو ببرن روی PS5...برای بار دوم تاخیر خورد خیلیا گفتن حتما نتونستن بازی رو تموم کنن و کرونا رو بهونه کردن...معلومه بلد نیستن درست حسابی کرانچ کنن و حتما همه چی به هم ریخته توی ناتی داگ. بماند که خودمم عصبانی شده بودم به خاطر تاخیر و به اندازه کافی فحش دادم...البته به سونی :D
بازی لیک شد خیلیا به صراحت اومدن گفتن که آره دیگه وقتی اینهمه از کارمندا مثل سگ کار میکشید و حقوقشونو نمیدید از یه جایی میزنه بیرون! حالا معلوم شده اصلا لیکر از کارمندای ناتی داگ یا سونی نبوده. جالبه گفته شده به خاطر وضعیت کرونا، کارمندا حقوق بیشتری هم نسبت به قبل دریافت میکنن...دقیقا برعکس چیزایی که یه عده سعی داشتن ثابت کنن.
الانم یه عده مریض روانی و بیکار ریختن توی شبکه‌های اجتماعی تا جایی که میتونن دارن بازی رو اسپویل میکنن تا ارزش تجربه رو پایین‌تر بیارن.

اینا رو یادآوری کردم که بگم برای خیلی از استدیوها و بازی‌ها مسائل حساس و خشونت و کرانچ و تاخیر پیش میاد ولی هیشکی به این اندازه بهشون واکنش نشون نمیده و در موردشون منفی‌بافی نمی‌کنه...دلیلشم مشخصه چون ناتی داگ سالها با موفقیت‌های مستمرش یه عده رو اذیت کرده و خیلیا بدجوری در تلاش هستن که بالاخره ناتی داگ رو از اوج بیارن پایین...چه بازی دیگه‌ای داریم که اینقدر داستانش برای فن‌ها و حتی هیترا مهم باشه و بازی نیومده اینهمه بحث و جنجال براش پیش بیاد؟
ولی آخرشم که چه اسپویل بشیم و چه نشیم فن‌های بازی قراره روز عرضه بازی رو تجربه کنن و حالش رو ببرن، کارمندای استدیو یه عنوان درخشان دیگه به کارنامه‌اشون اضافه بشه و سونی هم پول‌های لعنتی‌اش رو پارو کنه. فقط واسه هیترا مثل همیشه شرمندگی و ناامیدی باقی میمونه.

اینم یکی دیگه از کارمندای ناتی داگ که در حال زجر کشیدن از کرانچ وحشتناکه:

View attachment 139728
واقعا این اتفاقات اخیر به خوبی نشون داد که حداقل در یک دهه اخیر ND چقدر فشار به خیلی ها وارد کرده ، اصلا فکر نمیکردم این همه آدم در این سطح عجیب غریبی اذیت شده باشن !! این حجم از حرص و کینه بخاطر موفقیت های یه استدیو فرست پارتی باورنکردینه .
من که تا حالا خدا رو شکر اسپویل نشدم ولی خیلی ها تلاش کردن که این بازی نتونه موفقیت بازی های قبلی ND رو تکرار کنه و هر کاری میکنن که تجربه بازی زهر بشه یا جو منفی درست کنن که تو نمرات تاثیر بذاره . اینکه از 4 تا بازی قبلی ناتی داگ 3 تاش بیگ وینر شده برا خیلیا قابل هضم نیست .

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,324
برای بار سوم پیش خرید کردم... ولی خیلی عوضی و گدان،EA هم بود بعد این هم داستان و گند زدن، یه آیتمی در نظر میرفت. برای از دل ملت در اوردن

View attachment 139729
عزیز واقعا سطح کیفیت و تعهد کاری ناتی داگ با ea یکی میدونی
ناتی داگ داره بهترین کیفیت این نسلو با همون قیمت بازیهای اشغال شرکت های دیگه تقدیمت میکنه این خودش اخر دست دلبازیه
(بهترین خرید عمرت کردی شک نکن بردی )

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
واقعا این اتفاقات اخیر به خوبی نشون داد که حداقل در یک دهه اخیر ND چقدر فشار به خیلی ها وارد کرده ، اصلا فکر نمیکردم این همه آدم در این سطح عجیب غریبی اذیت شده باشن !! این حجم از حرص و کینه بخاطر موفقیت های یه استدیو فرست پارتی باورنکردینه .
من که تا حالا خدا رو شکر اسپویل نشدم ولی خیلی ها تلاش کردن که این بازی نتونه موفقیت بازی های قبلی ND رو تکرار کنه و هر کاری میکنن که تجربه بازی زهر بشه یا جو منفی درست کنن که تو نمرات تاثیر بذاره . اینکه از 4 تا بازی قبلی ناتی داگ 3 تاش بیگ وینر شده برا خیلیا قابل هضم نیست .
دلیلش فقط و فقط فن هایی هستن که آثار ناتی داگ رو ابزاری برای کوبیدن فنهای رقیب دونستن و مسلما طرف مقابل هم تا زمانی که بتونن با انواع و اقسام روش ها ضربه هاشون رو میزنن.
همین الان تشریف بیرید تو چنل همین شخصی که داره ویدئو های بازی رو لیک میکنه هم نظر سنجی گذاشته و هم گروه تشکیل داده و جالبه بدونی نظر سنجی گذاشته کی بازیو میخره درصد زیادی گفتن نمیخرن خب مسلما اکس فن یا پی سی گیمر یا کلا بیطرف هستن که این نظر رو دادن .
وگرنه چرا این هجمه های رسانه ای واسه آثار سی دی پراجکت رد و راکستار و.. پیش نمیاد.
میخوام بگم که فشار اصلی روی ناتی داگ رو فنهای متعصب دارن میارن نه رقیب!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر