PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
هر استودیویی که با بازیش ادعایی داره... اگه در بازه‌ی زمانی انتشار tlou2 بازیشو منتشر کنه.... بزرگترین اشتباه رو در مورد اون بازی انجام داده

یادمه این اتفاق در مورد بازی GTA پیش میاد و استودیو‌های دیگه قبل یا بعد از زمان انتشار بازی GTA بازیشونو منتشر میکنن... چون میدونن که گیمرا با وجود چنین شاهکارهایی سمت بازیشون نمیرن

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
بله هست منتها PS4 توانایی ساپورتشون رو نداره برای همینم هست نمیتونه بلوری 4K رو پلی کنه این امکان رو روی Xbone S و ایضا X گذاشتن که اگر یادت باشه روی پرو بازم ساپورت نشد که خیلی بحث راه انداخت ولی ازونم نمیشه تو بازیهای وان استفاده کرد وگرنه اون سری اول وان توانایی خوندشونو ندارن که مطمئنا همچین کاری رو مایکرو اجازش رو نمیده
اینو تحقیق نکردم و اطلاعی ندارم
رفیق الان حداکثر حجم بلوری که ps4 ساپورت میکنه چنده؟ میدونی یا برم دنبال سرچ :D
الان من موندم اگه بلوری های حجم بالا رو ps4 ساپورت نمیکنه.... یعنی حجم بلوری‌های بازیها متفاوت نبوده... در چنین شرایطی که حداکثر حجم بلوری‌های بازی مشخصه... یعنی بازی Tlou2 حجمش از Red Dead 2 بیشتره!!:cool2:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
اینو تحقیق نکردم و اطلاعی ندارم
رفیق الان حداکثر حجم بلوری که ps4 ساپورت میکنه چنده؟ میدونی یا برم دنبال سرچ :D
الان من موندم اگه بلوری های حجم بالا رو ps4 ساپورت نمیکنه.... یعنی حجم بلوری‌های بازیها متفاوت نبوده... در چنین شرایطی که حداکثر حجم بلوری‌های بازی مشخصه... یعنی بازی Tlou2 حجمش از Red Dead 2 بیشتره!!:cool2:
50 گیگه. دو دیسک جمعا صد گیگ. رددد هم حجمش همین بود. تلو میتونه حجمش کمی بیشتر باشه چون میشه فشرده باشه موقع نصب باز شه. باید دید بعد از نصب دو دیسک روی هارد حجمش چقدره. ردد رو من روی وان بازی کردم حجمش دقیقا 106 بود.

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
رد دد هم ۲ دیسک بود
البته من نسخه دیجیتالشو خریداری کردم ....نسخه‌ی فیزیکی‌شو تهیه نکردم
اگه حداکثر حجم بلوری‌های ps4 رو بفهمیم ... میشه حجم بازی رو تا حدودی فهمید... و با مقایسه با حجم عناوین مشابه... مثل رد دد2... تا حدودی از جزئیات کلی و زمان بازی سردرآورد

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
دوستان یجوری با اطمینان میگن سایبر پانک هیچ شانسی نداره انگار نه انگار سازندش سازنده همون گیمیه که تو سال عرضش mgsv و بلادبورن و فالوت 4 و ارکام نایت رو مثل تف(دقیقا مثل تف :D)
انداخت دور و از نظر خیلیا تا الان بهترین گیم نسل به حساب میاد.

(دلایلی مثل ناقص بودن mgsv و گرافیک نسل قبلی بودن فالوت و فاقد باس فایت بودن ارکام نایت قبول نیس متاسفانه:D)
عزیز من خودم اسم ایدیم جانی سیلورهنده و مشخصه که طرفدار بازیم ولی مخالفت یه عده آشغال با cp2077 نمیبینی؟ :D همینان که نمیزارن یه بازی یا فیلم جایزه بگیره حالا امیدوارم نظرات گوهر بارشون تاثیری نزاره و TGA 2020 به درستی برگزار بشه

• Like
Reactions: Coma BlacK

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
البته من نسخه دیجیتالشو خریداری کردم ....نسخه‌ی فیزیکی‌شو تهیه نکردم
اگه حداکثر حجم بلوری‌های ps4 رو بفهمیم ... میشه حجم بازی رو تا حدودی فهمید... و با مقایسه با حجم عناوین مشابه... مثل رد دد2... تا حدودی از حجم و جزئیات کلی بازی سردرآورد
Although a 100Gb Blu-ray Disc exists BDXL, the PS4 still uses normal single-layer (25Gb) and double-layer (50Gb) discs. Maybe in the future, a firmware update will give the PS4 the ability to read bigger capacity discs​

• Like
Reactions: Coma BlacK

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
Although a 100Gb Blu-ray Disc exists BDXL, the PS4 still uses normal single-layer (25Gb) and double-layer (50Gb) discs. Maybe in the future, a firmware update will give the PS4 the ability to read bigger capacity discs​
دمت گرم....
خب طبق این نقل قول... حداکثر در هر دیسک 50 گیگ... و وقتی بازی در دو دیسک منتشر میشه.... میشه تا 100 گیگ هم حجم داشته باشه
در چنین شرایطی ی بازی مثل رد دد 2 هم منتشر شده

این یعنی تمام ریز جزئیات ی بازی اوپن ورد مثل رد دد 2 ... که جزئیاتشو همه حفظیم چقدر عظیمو گستردست...
در یک عنوان خطی مثل TLOU 2 اعمال شده... حالا در هر شکل و قالبی... منظور محتویات بازی هستش
این یعنی شاید TLOU 2 پرجزئیات‌ترین بازی خطی تاریخ گیم باشه!
چه از لحاظ گرافیک و چه از لحاظ مسایل دیگه... که به کوچکترین نقاط بازی خیلی زیاد پرداخته شده

• Like
Reactions: benjohn

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
رفقایی که بازی رو دیجیتالی پیش خرید کردین یا میخواین دیجیتالی بازی رو بخرین، چجوری اخه؟ این بازی رو باید قابش رو لمس کرد ، کاورش رو به ارومی کند و مدتی به تمیزی و نویی یه باکس بازی خیره شد سپس درب قاب رو باز کرد و جوری بو کشید چنان که عطر پلاستیک و دیسک نو تا منتهاالیه مغز ادمی نفوذ کنه ، بعد انگشت اشاره رو گذاشت روی اهرم شل کننده ی دیسک و با انگشت شصت دیسک رو اورد بیرون و سپس دوباره بوکشید. بعد قاب رو به ارومی گذاشت کنار ps4 و از همنشینی این دو کنار هم دیدگان را پر ز شوق کرد . سپس دیسک رو وارد کنی و با سمفونی وارد شدن دیسک به کنسول روحی تازه بگیری و در همین هنگام با دیدن ایکون بازی روی صفحه از تمام جهان دل بربستی و خود را غرق در اعماق اقیانوس بی کران بازی رها کردندی!! :D
پ.ن: اقا من شما رو نمیدونم ولی واقعا اگه محدودیت مالی و دسترسی اسون به بازی ها داشتم هیچ وقت سمت بازی های دیجیتالی نمیرفتم. اصلا لذت داشتن قاب بازی و گرفتن دیسک بازی در دست و ارشیو کردن اونها خودش نصف راه لذت از بازیه! برای بازی های بزرگی مثل تلو که دیگه اصلا هیچ عذری پذیرفته نیست و حتما باید بازی رو فیزیکی بخرم اصلا دیجیتالی راه نداره :D

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
رفقایی که بازی رو دیجیتالی پیش خرید کردین یا میخواین دیجیتالی بازی رو بخرین، چجوری اخه؟ این بازی رو باید قابش رو لمس کرد ، کاورش رو به ارومی کند و مدتی به تمیزی و نویی یه باکس بازی خیره شد سپس درب قاب رو باز کرد و جوری بو کشید چنان که عطر پلاستیک و دیسک نو تا منتهاالیه مغز ادمی نفوذ کنه ، بعد انگشت اشاره رو گذاشت روی اهرم شل کننده ی دیسک و با انگشت شصت دیسک رو اورد بیرون و سپس دوباره بوکشید. بعد قاب رو به ارومی گذاشت کنار ps4 و از همنشینی این دو کنار هم دیدگان را پر ز شوق کرد . سپس دیسک رو وارد کنی و با سمفونی وارد شدن دیسک به کنسول روحی تازه بگیری و در همین هنگام با دیدن ایکون بازی روی صفحه از تمام جهان دل بربستی و خود را غرق در اعماق اقیانوس بی کران بازی رها کردندی!! :D
پ.ن: اقا من شما رو نمیدونم ولی واقعا اگه محدودیت مالی و دسترسی اسون به بازی ها داشتم هیچ وقت سمت بازی های دیجیتالی نمیرفتم. اصلا لذت داشتن قاب بازی و گرفتن دیسک بازی در دست و ارشیو کردن اونها خودش نصف راه لذت از بازیه! برای بازی های بزرگی مثل تلو که دیگه اصلا هیچ عذری پذیرفته نیست و حتما باید بازی رو فیزیکی بخرم اصلا دیجیتالی راه نداره :D
قبول دارم انصافا خرید فیزیکی این بازی و گذاشتنش در آرشیو جزو مسایل واجبه....
فقط حواست باشه ها زیادی بو بکشی دیدی اینفکتد شدی رفت :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
دوستان یجوری با اطمینان میگن سایبر پانک هیچ شانسی نداره انگار نه انگار سازندش سازنده همون گیمیه که تو سال عرضش mgsv و بلادبورن و فالوت 4 و ارکام نایت رو مثل تف(دقیقا مثل تف :D)
انداخت دور و از نظر خیلیا تا الان بهترین گیم نسل به حساب میاد.

(دلایلی مثل ناقص بودن mgsv و گرافیک نسل قبلی بودن فالوت و فاقد باس فایت بودن ارکام نایت قبول نیس متاسفانه:D)
اینجا جاش نیست ، ولی تا صبح میتونم دلیل بیارم که نه اون بازیا در حد رقیب بودن ، و نه کار سی دی پروجکت تو یه دنیای سایبر پانک به راحتی ویچر تو دنیای فانتزی با یه داستان اقتباسی هست ! اگه سایبر پانک تحت این شرایط بتونه دلست رو شکست بده و بیگ وینر بشه، باید بهش گفت فتح الفتوح!

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
من همین امشب یا فردا پیش خرید میکنم ، اینطوری هم همیشه دارمش ، هم با رفیقم همزمان بازیش میکنیم ، هم سود بیشتری میرسه به سازنده ، خصوصا که بازی دو تا دیسک داره! هم اینکه چیزی نصیب فروشنده های حروم خور نمیشه!

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
نسخه قبلی تو سالی که GTAV اومد بیگ وینر شد:D سایبرپانک با اینکه شک ندارم بازی عالی میشه، هیچ شانسی مقابل این نداره:D تریلر انقدر خوبه از دیشب دارم یه سر میبینم. یه سری ریزه کاری ها و انیمیشن ها باورشون واقعا سخته/:) رنگبندی که تو تریلر نشون دادن بهترین چیزیه که دیدم این نسل.

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
اینجا جاش نیست ، ولی تا صبح میتونم دلیل بیارم که نه اون بازیا در حد رقیب بودن ، و نه کار سی دی پروجکت تو یه دنیای سایبر پانک به راحتی ویچر تو دنیای فانتزی با یه داستان اقتباسی هست ! اگه سایبر پانک تحت این شرایط بتونه دلست رو شکست بده و بیگ وینر بشه، باید بهش گفت فتح الفتوح!
ساختن بازی از رو داستان اقتباسی اونم ویچر هنر میخواد مازیار! بعد تا جایی که میدونم داستان ویچر3 یجواریی بعد اتفاقات رمان یعنی نویسنده های CDP نوشتنش اگر هم نه بازم کار مشکلیه عالی درش بیاری! cp2077 هم خب ادامه 2020 اینم یه نوع اقتباس که داره با همکاری خالق انجام میشه! حالا درسته بازی یه مقدار دانگرید گرافیکی داشته (که نداشته اون دمو برای این بهتر بود چون زود معرفی شد) و انگار از یسری موارد زدن ولی دلیل نمیشه بازی به شاخی tlou2 نتونه باشه.
درباره 2015 خب رقیب زیاد بود ولی مشکلاتشون نادیده نگیر فال اوت4 عملا همون فال اوت3 با کمی پیشرفت بود که نتیجه کم کاری بتزدا بود هیچی. mgs5 یه بازی ناقص بود که طبیعیه در مقابل یه بازی کامل شانسی نداشت میمونه بتمن که از نظر خودم شاهکار بود ولی دو مشکل بزرگ داشت یکی اینکه مهم ترین عنصر یه بازی سوپر هیرویی یعنی باس نداشت و 2 اینکه این بت موبیل چیزی نبود که ملت میخواستن!

ویچر3 تو این موارد از همه نظر پرفکت بود!

آف تاپیک شد که! :|

• Like
Reactions: Natural Killer

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر