PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
من واقعا این سوال برام همیشه هست که چرا مردم به جایزه های مسخره ای مثل اسکار یا گوتی اهمیت میدن . واقعا فکر میکنید این جایزه ها ارزش اون اثر رو تعین میکنه ؟
مثلا پارسال گاد جایزه گوتی رو گرفت یعنی از رد دد بهتره بوده ؟
ببینید درواقع هر اثر خصوصیات منحصر به فرد خودشو داره و طرفدارای خاصه خودش .
یه نمونش تو جایزه اسکار اینه که کلا داورا با کریستفر نولان مشکل دارن . خوب حالا بنظرتون چیزی از ارزش فیلمهای نولان کم میشه ؟ وقتی یه مشت هویج فیلم مونلایت رو میکنن بهترین فیلم جهان بنظرتون اصلا ارزش داره برا همچین مراسم هایی ارزش قائل شد ؟ یا اون سالی که بین موسیقیه gta با دلست موزیک بازیه gta گوتی گرفت بنظرتون ارزش داره ؟ ببینید چقدر گلابی بودن که موسیقیه gta رو برنده کردن .
درکل اندازه یه پشه هم این جایزه ها براتون مهم نباشه چون واقعا هم نیست .

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
منظورتون اغراق هست ؟
آره منم یه مقدار تعجب میکنم میام تو این تاپیک ولی خب طرفدار بودن هیچ مشکلی نداره و یه مساله شخصی هست
من صرفا میتونم بگم دورش برام گذشته یجورایی ، سه چار سال پیش منم همینطور میشدم برا یه سری بازیا
اما الان صرفا خوشم میاد دنبال کنم اخبارشو و خودمو نمیکشم براش، تغییر درون منه نه مربوط به خود بازی یا کامیونیتی
درست نیس ادم مرز ارزشی بذاره تو ذهنش بگه هرکی فلان چیز براش رنگ نباخته مشکل داره یا هر کی طرفدار نیست مشکل داره.
درسته اغراق ، من اشتباه نوشتم و شما متوجه شدید و به من اطلاع دادین ( مرسی )
اما درباره توضیحتون باید بگم :
دوره ـش برای من نگذشته اگه انتقاد میکنم ! دلیل داره این انتقاد من ، تنها چیزی که من میبینم فقط حواشی یه بازیه که فقط سر یه تریلرش به پا شده ..
یه سریا از جمله خود شما خوار و مادر بازی رو از پایین تا بالا مینمایید بعد به من که رسید میشه تحمل نکردن دیگران ! اینجا فروم عمومیه نه خصوصی ، نظر میدید بدید منم نظرمو دادم .
به عقیده من بیشتر بحث هایی که اینجا صورت میگیره فقط تقلید از فروم های خارجیه ...
نظر من درباره این بازی ( بعد از تجربه قسمت اول که از اولین کسانی بودم که تمومش کردم ) : بازی خیلی خوبه و پیشرفت عالی هم داشته و هم منتظرشم و هم امیدوار بهش
اما حالا میخوام خودمو خالی کنم و بگم من تهشم ! : عجب بازی پشم ریزونی - اه - اه - من دارم سکته میکنم - عجب گرافیکی - جول زنده است وااااای ولی چقدر پیر شده - من خوابم نمیره تا اسفند - مگه میشه کسی چنین بازیی بسازه - این نقطه از فلان فریم بازی رو دیدید ؟ این یک نقطه در عطف صنعت بازی به حساب میاد ! - پشماااام - من برم ریکاوری بشم بلکه به هوش بیام و ...
غلط میکنه کسی برای مردم مرز بذاره اما دیگه هر چیزی یه حد و مرزی داره ..
طرف میره تو ورزشگاه داد و بیداد و شعار و ... باشه قبول ولی دیگه فحش و نارنجک ؟ یا تو خیابون داد و فریاد و شعار ؟ یا کنار بیمارستان بوق ؟
بازم اعلام میکنم که بنده فقط نظرمو بیان کردم و فکر میکنم برای کسی هم مهم نبود ، مهم نیست شما ادامه بدید ..
موفق باشید ( ضمنن شما هم کم غلط املایی نداشتید ! )

• Like
Reactions: SHAYAN1999

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
والا نه بیگ وینر شدن تلو چیزی از جی تی ای کم کرد
نه بیگ وینر شدن آنچارتد 4 چیزی از اورواچ (خود اورواچ زد خودشو سقط کرد :D)

و این که از الان دارید مقایسه می کنید بازی هایی که هیچ کدوم نیومدن رو، به شدت جالبه
شاید یهو یه چی این وسط سورپرایز کرد خداییش...

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
دوره ـش برای من نگذشته اگه انتقاد میکنم ! دلیل داره این انتقاد من ، تنها چیزی که من میبینم فقط حواشی یه بازیه که فقط سر یه تریلرش به پا شده ..
یه سریا از جمله خود شما خوار و مادر بازی رو از پایین تا بالا مینمایید بعد به من که رسید میشه تحمل نکردن دیگران ! اینجا فروم عمومیه نه خصوصی ، نظر میدید بدید منم نظرمو دادم .
به عقیده من بیشتر بحث هایی که اینجا صورت میگیره فقط تقلید از فروم های خارجیه ...
نظر من درباره این بازی ( بعد از تجربه قسمت اول که از اولین کسانی بودم که تمومش کردم ) : بازی خیلی خوبه و پیشرفت عالی هم داشته و هم منتظرشم و هم امیدوار بهش
اما حالا میخوام خودمو خالی کنم و بگم من تهشم ! : عجب بازی پشم ریزونی - اه - اه - من دارم سکته میکنم - عجب گرافیکی - جول زنده است وااااای ولی چقدر پیر شده - من خوابم نمیره تا اسفند - مگه میشه کسی چنین بازیی بسازه - این نقطه از فلان فریم بازی رو دیدید ؟ این یک نقطه در عطف صنعت بازی به حساب میاد ! - پشماااام - من برم ریکاوری بشم بلکه به هوش بیام و ...
طرف میره تو ورزشگاه داد و بیداد و شعار و ... باشه قبول ولی دیگه فحش و نارنجک ؟ یا تو خیابون داد و فریاد و شعار ؟ یا کنار بیمارستان بوق ؟
بازم اعلام میکنم که بنده فقط نظرمو بیان کردم و فکر میکنم برای کسی هم مهم نبود ، مهم نیست شما ادامه بدید ..

من راستش بدترین تیکه این جور هایپ شدن ها اون لحظه است که طرف میگه دیگه هیچی رو دست این نیست... و میره کل اینترنت داد میزنه که هیچی رو دست این نیست...(یعنی با خودش این فکر رو کنه هم اصولا مشکلی نیست... هایپه و ارزش گذاری طرف) ناخودآگاه اگه شما به چیز دیگه ای علاقه داشته باشید شروع می کنید گارد گرفتن جلو اینا و خود بازی که اون دیگه بنده خدا واقعا هیچ تقصیری نداره...
خو تو با بازی عشق می کنی درست، منم عشق می کنم! چرا کل صنعت رو می کشی زیرش...

• Like
Reactions: Arima Kishou

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
با نمایش هایی که من از سایبرپانک دیدم، لست سال بعد همه رو جر میده. سایبرهم عمرا نمیتونه بیگ وینر باشه
ماکان اگه یادت باشه یه اینسایدری چییزی (درست یادم نیست) گفته بود سونی جای تلو رو با DS عوض کرده قرار بود اول تلو لانچ شه بنظرت چقدر محتمله که این تاکتیکو زده باشه تا تو سه سال پیاپی گوتی رو ببره یا حداقل شانسشو داشته باشه بنظرم همچین موفقتی اونم تو سال منتهی به لانچ PS5 براشون تبلیغات عجیبیه

من راستش بدترین تیکه این جور هایپ شدن ها اون لحظه است که طرف میگه دیگه هیچی رو دست این نیست... و میره کل اینترنت داد میزنه که هیچی رو دست این نیست...(یعنی با خودش این فکر رو کنه هم اصولا مشکلی نیست... هایپه و ارزش گذاری طرف) ناخودآگاه اگه شما به چیز دیگه ای علاقه داشته باشید شروع می کنید گارد گرفتن جلو اینا و خود بازی که اون دیگه بنده خدا واقعا هیچ تقصیری نداره...
خو تو با بازی عشق می کنی درست، منم عشق می کنم! چرا کل صنعت رو می کشی زیرش...

اینجور گفته ها فقط تو بازی های سازندگانی مثل راکستار و ND اتفاق میفته که بنظرم طبیعی هم هست چون واقعا Literally زمانی که بازی ازشون رلیز میشه یه سر و گردن از تمام صنعت بالاترن. همین RDR2 نمونش واقعا هنوزم بازی OW در حدش نداریم و نزدیک هم نشدن حتی. البته اینا بیشتر در بعد تکنیکی و اینهاست و لذت از خود بازی قضیش فرق میکنه شاید یه بازی کوچیک ایندی برای من نوعی بیرزه به کلشون

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
ظاهرا روی باکس کالکتر ادیشن بازی نیل دراکمن یه یادداشت نوشته...

Druckmann says, with TLOU2, that he and the team at Naughty Dog are posing "difficult questions" and digging into the "darkest sides of human nature" to see what the limits of people are. "With The Last of Us Part 2, we set out to create an experience that explores these difficult questions, the darkest sides of human nature, and the vicious cycles of violence that we witness in the world around us on a daily basis," he writes. "The result is a game crafted by hundreds of developers that pushed themselves to create something more than mere entertainment--a game that we're incredibly proud of and that we hope will enthrall you and challenge your own views of justice and empathy. On behalf of everyone at Naughty Dog, we want to thank you for embarking on this journey with us."

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
بازیای ناتی داگ که دراکمن و بروس کارگردان بودن(آنچارتد 2-4-تلو1) همشون بیگ وینر شدن. خیلی هم منتقد پسند هستن. کیفیت بازیا هم مشخصه دیگه. هر کدوم از اینا استاندارد جدید تعریف کردن برا صنعت.

سال ۲۰۱۲

The Walking Dead: The Game – 75
Journey – 57
Far Cry 3 – 51
بقیه بازی ها ۲۰۲ در مجموع
۳۸۵

۲۰۱۳

The Last of Us – 249
Grand Theft Auto V – 160
Bioshock Infinite – 43
بقیه بازی ها ۶۵ در مجموع ۵۱۷ :-?

۲۰۱۴
Dragon Age: Inquisition – 134
Middle-earth: Shadow of Mordor – 49
Mario Kart 8 – 28
بقیه بازی ها ۱۹۹ مجموع ۴۱۰

2015
The Witcher 3: Wild Hunt – 257
Fallout 4 – 58
Bloodborne – 31
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – 29
Life Is Strange – 12
Super Mario Maker – 8
Undertale – 8
بقیه بازی ها هم 36
۴۳۹

2016
Uncharted 4: A Thief's End - 165
Overwatch - 102
DOOM - 29
Battlefield 1 - 16
The Last Guardian - 15

بقیه بازی ها 83
410

۲۰۱۷
The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 189
Horizon Zero Dawn – 52
Super Mario Odyssey – 26
بقیه بازی ها ۶۶
۳۳۳

2018
God of War - 198
Red Dead Redemption 2 - 134
Marvel's Spider-Man - 16

بقیه بازی ها 38
386

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,414

اون پستو بعدش پاک کردم غیر ضروری دونستمش نمیدونم چجوری جواب دادی
من غلط املایی گرفتن رو توهین محسوب نمیکنم و کسی از خودمم بگیره ناراحت نمیشم
فک کنم کلا بخاطر همون سوگیری پیدا کردی وگرنه من اتفاقا از پستت خوشال شدم که یه نفر متعادل ترم تو تاپیک پیدا شده
راجب انتقاد از بازی ام بنظر میرسه پستای قبلیم ندیدی کامل
خب حالا کسی اینجا نارنجک نمیندازه که یه فروم هست که متاسفانه یا خوشبختانه مسکن برا خیلیاست و بدبختیای زندگیشون رو با این کارا فراموش میکنن :D
شاید باورت نشه ولی خودمم خیلی مواقع میگم این دیگه چه خزعبل پوچیه که دارم مینویسم یا میخونم، ولی اصلا هدف همینه اخه :D
حالا یه سریا صرفا دوز مسکن اشون بالا تره بیشتر تزریق میکنن ولی تو اصل ماجرا هممون مث همیم :-"

• Like
Reactions: residen

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
نیل دراکمن تایید کرده بازی بیش از ۵ سال در دست ساخت بوده. جاه طلبانه ترین و طولانی‌ترین بازی ناتی‌داگ تو تاریخ ۳۵ ساله‌ی استودیو با اختلاف.
فکرشو کنید اینا آنچارتد ۲، لست آو آس ۱ و آنچارتد ۴ و... رو توی تقریبا دوسال ساختن.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
فقط حواست باشه ها زیادی بو بکشی دیدی اینفکتد شدی رفت
من شبیه الی مصون هستم :D
من همین امشب یا فردا پیش خرید میکنم ، اینطوری هم همیشه دارمش ، هم با رفیقم همزمان بازیش میکنیم ، هم سود بیشتری میرسه به سازنده ، خصوصا که بازی دو تا دیسک داره! هم اینکه چیزی نصیب فروشنده های حروم خور نمیشه!
پیشخرید هم البته لذت خاص خودش رو داره همین حسی که میدونی بازی از همین الان رو صاحب هستی و در ثانیه ی اول انتشار بازی رو شروع کنی اما بازهم من بازی فیزیکی رو ترجیح میدم به همون دلایلی که گفتم :D
۳-۴ بار که دیسکت خط بیوفته دستگاه نخونه خودتم دیجیتالی میگیری :D
من هنوز دی وی دی های Ps2 که مال ١۵ ١۶ سال پیشه وکپی هم هستن رو هنوز دارم و مثل روز اول کار میکنن رو کنسول ، دیگه بلوری های با کیفیت الان که هیچی! :D

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
نیل دراکمن تایید کرده بازی بیش از ۵ سال در دست ساخت بوده. جاه طلبانه ترین و طولانی‌ترین بازی ناتی‌داگ تو تاریخ ۳۵ ساله‌ی استودیو با اختلاف.
فکرشو کنید اینا آنچارتد ۲، لست آو آس ۱ و آنچارتد ۴ و... رو توی تقریبا دوسال ساختن.
فک کنم tlou رو توی چهار سال ساختن ، اون زمان یعنی سال 2009 ، تیم اصلی ناتی داگ یعنی نیل و بروس شروع به ساخت tlou کرد و تیم بعدی یعنی امی هنینگ شروع به ساخت un3 کرد .
انچارتد 4 هم مدت زمان زیادی داشته به دست همون تیم امی هنینگ ساخته میشده که بعد از ناتی بیرون میشن و تیم اصلی میاد و ادامه میده .
اینجوری نبود ماجرا ؟

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
والا نه بیگ وینر شدن تلو چیزی از جی تی ای کم کرد
نه بیگ وینر شدن آنچارتد 4 چیزی از اورواچ (خود اورواچ زد خودشو سقط کرد :D)

و این که از الان دارید مقایسه می کنید بازی هایی که هیچ کدوم نیومدن رو، به شدت جالبه
شاید یهو یه چی این وسط سورپرایز کرد خداییش...
از این به بعد هماهنگ میکنیم بساط پیشبینی اسکار، امی، گلدن گلوب و گیم اواردز جمع بشه. این همه سایت هم که پیشبینی میزنن لابد چیزی نمیفهمن دیگه. بعد چرا از خودتون حرف در میارین؟ مگه کسی گفت چیزی از ارزش های فلان بازی کم میشه یا الان gta v بازی بدیه؟ یا مثلا هر سال سر بست پیکچر اسکار که تقریبا نقش بیگ وینر رو داره چیزی از ارزش سایر فیلم ها کم میشه اگه جایزه ای نبرن؟اینا یه چیز طبیعیه که هر سال بحثش هست دیگه.ملت دوست دارن مدیای مورد علاقشون آخر سال بیشترین جوایز رو ببره. اینکه ملت ۲۰۱۹ رو ول کردن و چسبیده به ۲۰۲۰ نشون میده چه سال خفنی در انتظارمونه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
من واقعا این سوال برام همیشه هست که چرا مردم به جایزه های مسخره ای مثل اسکار یا گوتی اهمیت میدن . واقعا فکر میکنید این جایزه ها ارزش اون اثر رو تعین میکنه ؟
مثلا پارسال گاد جایزه گوتی رو گرفت یعنی از رد دد بهتره بوده ؟
ببینید درواقع هر اثر خصوصیات منحصر به فرد خودشو داره و طرفدارای خاصه خودش .
یه نمونش تو جایزه اسکار اینه که کلا داورا با کریستفر نولان مشکل دارن . خوب حالا بنظرتون چیزی از ارزش فیلمهای نولان کم میشه ؟ وقتی یه مشت هویج فیلم مونلایت رو میکنن بهترین فیلم جهان بنظرتون اصلا ارزش داره برا همچین مراسم هایی ارزش قائل شد ؟ یا اون سالی که بین موسیقیه gta با دلست موزیک بازیه gta گوتی گرفت بنظرتون ارزش داره ؟ ببینید چقدر گلابی بودن که موسیقیه gta رو برنده کردن .
درکل اندازه یه پشه هم این جایزه ها براتون مهم نباشه چون واقعا هم نیست .
اصلا اسکار رو با بهترین بازی سال و بیگ وینر که حاصل انتخاب جمعی هست ،مقایسه نکن . بیگ وینر شدن و بازی سال شدن دلیل بر کاملا بهتر بودن نیست ، نشون دهنده اینه که اون سال از نظر اکثریت مخاطبین و منتقدا و دولوپر ها کدوم بازی بهتر از بقیه بود و این بخش فصل جوایز یه فکته!

• Love
Reactions: Jack cooper

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
ظاهرا روی باکس کالکتر ادیشن بازی نیل دراکمن یه یادداشت نوشته...

خوب دراکمن زد تو خط سازنده های ژاپنی که همیشه سعی دارن بخش فلسفی تو بازی هاشون در نظر بگیرن، باید دید تو روایت دراکمن این جنبه چطور پیاده شده!

من شبیه الی مصون هستم :D

پیشخرید هم البته لذت خاص خودش رو داره همین حسی که میدونی بازی از همین الان رو صاحب هستی و در ثانیه ی اول انتشار بازی رو شروع کنی اما بازهم من بازی فیزیکی رو ترجیح میدم به همون دلایلی که گفتم :D

من هنوز دی وی دی های Ps2 که مال ١۵ ١۶ سال پیشه وکپی هم هستن رو هنوز دارم و مثل روز اول کار میکنن رو کنسول ، دیگه بلوری های با کیفیت الان که هیچی! :D

من که هر شکلی شده استیل بوک بازی رو تهیه میکنم ، آنقدر خوشم اومد ازش که نمیشه ازش گذشت

فک کنم tlou رو توی چهار سال ساختن ، اون زمان یعنی سال 2009 ، تیم اصلی ناتی داگ یعنی نیل و بروس شروع به ساخت tlou کرد و تیم بعدی یعنی امی هنینگ شروع به ساخت un3 کرد .
انچارتد 4 هم مدت زمان زیادی داشته به دست همون تیم امی هنینگ ساخته میشده که بعد از ناتی بیرون میشن و تیم اصلی میاد و ادامه میده .
اینجوری نبود ماجرا ؟

بهتره به نکته هم توجه کن که ناتی داگ اون موقع نصفه الآنم نبود و همونم به دو تا تیم تقسیم شده بود ! نه الان که همشون روی یه بازی کار میکنن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر