Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:
هنوز تازه شروع کردین که :دی.

Thalmor نژاد پرست هستن،ولی‌ دلیل خودشونو هم دارن واسه حمله اعتقاد دارن که نباید یه انسان خدا بشه

Dwarf ها تو همینSkyrim بودن که به لطف‌Nord ها منقرض شدن ،اونا هم علم خودشونو از‌Snow elf ها گرفته بودن اونا هم به لطفDwarf نابود

شدن :d

اونجوری بخوای حساب کنی که Alduin هم دلایل خودش رو داشت :d !

اونجوری بخوای حساب کنی که Alduin هم دلایل خودش رو داشت :d !
Alduin که فقط می‌خواست همهٔ موجودات رو بکشه :دی. دلیل Thalmor قابل قبول تر هستن.
حتا اگه قرار باشه باThalmor درگیر بشیم. به احتمال زیاد داستان دوم بازی باشه
TES کلا بدون جک و جونور که میخوان دنیارو بگیرن حال نمیده.:d

لینک مد لطفا
این جدیدترینشه:
• View topic - TES Skyrim v0.102 Tatsudoshi
یه سری باگهای خیلی کوچیکی هم داره که قراره تو آینده درستش کنن. کارای دیگه ی این سایت enbdev رو داشتم میدیدم واقعا کاربلد هستن.
اینم عکسهایی که خودشون از این مد گذاشته بودن:
file.php

بقیه عکسها:
http://enbseries.enbdev.com/forum/d...id=25f5b64ad21277a058db99697638b9e9&mode=view
http://enbseries.enbdev.com/forum/d...id=25f5b64ad21277a058db99697638b9e9&mode=view

اونایی که فکر میکنن این مود کنتراست رو زیاد میکنه سخت در اشتباهن .بعد از نصب متوجه میشید.
هنوز تازه شروع کردین که
تازه اینم هنر کردم که تا لول 54 رفتم. تمام بازیهایی اومده مثل آساسین و آنچارتید3 و بتل3 و... هنوز تموم نکردم. درسهای این ترم مجال نمیده وگرنه مثل آبلیون تا ته تهش میرفتم.:d

خدا بیامرزه
:( نه.... امیدوارم که زنده باشه. یادمه اون زمان که آبلیون اومده بود ملت همشون امیدواری میدادن که تو سری بعدی ادامه ی همین ماجرای مارتین هست و زنده میشه و....من خودمم جزء اون افراد بودم.:d ولی انصافا پایان آبلیون و مخصوصا و مخصوصا شروعش از این اسکاریم حماسی تر بود.

راست میگه.alduin دلیلای خودشو داشت.
طبق تمام افسانه ها،الف ها موجوداتی باهوش و بینهایت مغرور هستن و متاسفانه همه جا هم هستن!!!
در ضمن چهار نژاد هست. OrCهمElf هستن:d
اوه یادم اومد!!! توی ارباب حلقه ها هم یارو سارومان به یکی از اورک ها گفت که شما الف بودین و بعدش اینجوری شدین......
به نظر شما اگر قسمت بعدی رو بزنن و یه چیزی مثل شات توش نباشه،چه باید کرد؟ این شات ها خیلی به دادمون رسیدن!!! واقعا ابتکار جالبی بود.....
دوستان یه راهی بگین که من این Alchemy رو بکشم بالا چون حتی یه ذره هم نکشیده بالا.

راستی‌ یه عکس جالب پیدا کردم :دی. دیوار جهان خار هست :دی ولی‌ پره چیزای جالب هست از بازی‌های دیگه. مثلkratos یا Ubisoft logo
بگردین تو عکس پیدا میشن

http://media1.gameinformer.com/imagefeed/featured/gameinformer/gamehunt/gamehuntskyrimbig.jpg
اوه یادم اومد!!! توی ارباب حلقه ها هم یارو سارومان به یکی از اورک ها گفت که شما الف بودین و بعدش اینجوری شدین......
به نظر شما اگر قسمت بعدی رو بزنن و یه چیزی مثل شات توش نباشه،چه باید کرد؟ این شات ها خیلی به دادمون رسیدن!!! واقعا ابتکار جالبی بود.....
دوستان یه راهی بگین که من این Alchemy رو بکشم بالا چون حتی یه ذره هم نکشیده بالا.
آره دیگه،خدای نابودی نابودی می‌خواد :دی
تو شماره‌های قبلیشم نبود،نگران نباش کاری نمیکنن بازی خیلی‌ سخت بشه.
Alchemy هم هیچ راهی‌ نیست جز اینکه Potion بسازی :دی

راست میگه.alduin دلیلای خودشو داشت.
طبق تمام افسانه ها،الف ها موجوداتی باهوش و بینهایت مغرور هستن و متاسفانه همه جا هم هستن!!!

نه همه Elve ها ! فقط High Elve ها اینجورین ! کلا تا قبل Oblivion از قوانینی که Tiber Septim درست کرده بود پیروی میکردن. اما سر Oblivion امپراطوری خیلی ضعییف شد و اینا هم بسته شدن Oblivion رو به خودشون نسبت دادن. در نتیجه اومدن یه ارتش و نظام واحد به اسم Aldmeri درست کردن و به دو نقطه اصلی امپراطوری یعنی Hammerfell و Cyrodiil حمله کردن ! البته قبلش یه اولتیماتوم به Titus II دادن که رد کرد. برای همین ارتش های Thalmor حملاتشون رو شروع کردن. از جنوب ژنرال Naarifin حمله کرد Elsweyr و وارد Cyrodiil شد و نیرو های امپراطوری رو تو Valenwood محاصره و شکست داد. بعد هم Leyawiin و Bravil سقوط کردن. نیروهای بانو Arannelya هم از غرب حمله کرد و بعد از فتح Anvil و Kvatch وارد Hammerfell شد و با کمک نیروهایی که قبلا اونجا پیاد کرده بودن، امپراطوری رو شکست دادن. و ارتشش هاشون رو بردن سمت Imperial City ! امپراطور Titus II که از همه طرف محاصره بوده، مجبور میشه ارتش اصلیش رو برداره و به سمت شمال بره و به نیروهای کمکی ژنرال Joanna که ارتش امپراطوری رو از Skyrim آورده بود ملحق بشه ! (یکی از دلایل شاکی بودن Nord ها همین جنگه که با وجود کمک کردن به امپراطوری اما اونا تابع Thalmor ها شدن و اجازه دادن Elve ها هرکاری میخوان تو اسکایریم انجام بدن) . به هر حال بعد Imperial City سقوط میکنه و نیرو های Aldmeri شهر رو به آتیش میکشن ! کاخ امپراطوری رو آتیش میزنن و برج White Gold رو هم کاملا تخریب و غارت میکنن (دیگه شهر رو با جزئیات تو Oblivion دیده بودین :d).
به هرحال امپراطور تمام نیروهای امپراطوری رو جمع میکنه و در نبرد Red Ring نیروهای Aldmeri رو شکست میده و شهر رو پس میگیره ! اما دیگه ارتشی وجود نداره که امپراطور بخواد جنگ رو ادامه درنتیجه مجبور به صلح با نیروهای Aldmeri بشه ! شرایط صلح آزادی کامل به Thalmor ها میده (خارج از قوانین Talos) و نواحی زیادی از امپراطوری از جمله قسمت بزرگی از جنوب Hammerfell رو واگذار میکنه به Aldmeri ! یعنی دیگه امپراطوری تک و تنها حکومت نمیکنه و حکومت هایی مثل Aldmeri به وجود میان ! در واقع اینا شرایط اولتیماتوم بود که امپراطور اون اول رد کرد و بعد از جنگ مجبور به امضاشون شد :d

Aldmeri dominion اولین امپراطوری الف ها در دوره ی اول بوده که نابود میشه.حالا high elf ها و wood elf ها دوباره اونو ساختن
نابود نشد :d محدود شد به Summerset ! اما کلا دنبال cyrodiil بود همیشه که اینجا ضربشون رو زدن. اینجا هم منظورم این بود که متحدهای جدید پیدا کردن تا Aldmeri رو از اول بسازن.

آخرین ویرایش:
نه همه Elve ها ! فقط High Elve ها اینجورین ! کلا تا قبل Oblivion از قوانینی که Tiber Septim درست کرده بود پیروی میکردن. اما سر Oblivion امپراطوری خیلی ضعییف شد و اینا هم بسته شدن Oblivion رو به خودشون نسبت دادن. در نتیجه اومدن یه ارتش و نظام واحد به اسم Aldmeri درست کردن و به دو نقطه اصلی امپراطوری یعنی Hammerfell و Cyrodiil حمله کردن ! البته قبلش یه اولتیماتوم به Titus II دادن که رد کرد. برای همین ارتش های Thalmor حملاتشون رو شروع کردن. از جنوب ژنرال Naarifin حمله کرد Elsweyr و وارد Cyrodiil شد و نیرو های امپراطوری رو تو Valenwood محاصره و شکست داد. بعد هم Leyawiin و Bravil سقوط کردن. نیروهای بانو Arannelya هم از غرب حمله کرد و بعد از فتح Anvil و Kvatch وارد Hammerfell شد و با کمک نیروهایی که قبلا اونجا پیاد کرده بودن، امپراطوری رو شکست دادن. و ارتشش هاشون رو بردن سمت Imperial City ! امپراطور Titus II که از همه طرف محاصره بوده، مجبور میشه ارتش اصلیش رو برداره و به سمت شمال بره و به نیروهای کمکی ژنرال Joanna که ارتش امپراطوری رو از Skyrim آورده بود ملحق بشه ! (یکی از دلایل شاکی بودن Nord ها همین جنگه که با وجود کمک کردن به امپراطوری اما اونا تابع Thalmor ها شدن و اجازه دادن Elve ها هرکاری میخوان تو اسکایریم انجام بدن) . به هر حال بعد Imperial City سقوط میکنه و نیرو های Aldmeri شهر رو به آتیش میکشن ! کاخ امپراطوری رو آتیش میزنن و برج White Gold رو هم کاملا تخریب و غارت میکنن (دیگه شهر رو با جزئیات تو Oblivion دیده بودین :d).
به هرحال امپراطور تمام نیروهای امپراطوری رو جمع میکنه و در نبرد Red Ring نیروهای Aldmeri رو شکست میده و شهر رو پس میگیره ! اما دیگه ارتشی وجود نداره که امپراطور بخواد جنگ رو ادامه درنتیجه مجبور به صلح با نیروهای Aldmeri بشه ! شرایط صلح آزادی کامل به Thalmor ها میده (خارج از قوانین Talos) و نواحی زیادی از امپراطوری از جمله قسمت بزرگی از جنوب Hammerfell رو واگذار میکنه به Aldmeri ! یعنی دیگه امپراطوری تک و تنها حکومت نمیکنه و حکومت هایی مثل Aldmeri به وجود میان ! در واقع اینا شرایط اولتیماتوم بود که امپراطور اون اول رد کرد و بعد از جنگ مجبور به امضاشون شد :d
همینو میگم دیگه،امپراطوری رو به زور تسلیم کردن. هی‌ ازUlfric طرفداری کن حالا :دی.
فقط من مندم این همه نژاد چطور ازDominion شکست خوردن. اصولاً باید یه اورک بیست تا از اینارو حریف باشه :دی.مگه بقیه نژاد‌هایMer ازImperial حمایت نکردن؟
==========================================
عوضش انتقام جنگ رو تو اسکایریم میگیریم ،من هرجاthalmor میبینم قصابی می‌کنم.:d

اوه بچه ها ما داریم گیج میشیم ولی مشتاقیم بفهمیم چه اتفاقی افتاده!!!
یه نفر که داستان کلی این سری رو میدونه،بره براش یه تاپیک بزنه و هممون خراب شیم اونجا چون مثل اینکه دو دقیقه دیگه میان گیر میدن که چرا توی این تاپیک در مورد اینا حرف میزنین!!!
همینو میگم دیگه،امپراطوری رو به زور تسلیم کردن. هی‌ ازUlfric طرفداری کن حالا
biggrin1.gif
.
منم رفتم طرف اولفریک ولی از اخلاقش خوشم نمیاد چون مغروره.
از اون طرف هم از ایمپریال ها خوشم نمیاد چون میخواستن اول بازی سر به نیستم کنن.
کلا من مردمی هستم!!!=))
عوضش انتقام جنگ رو تو اسکایریم میگیریم ،من هرجاthalmor میبینم قصابی می‌کنم.
yahoo_4.gif
دقیقا!!! منم هی میرم توی اون عمارتشون و چپ و راستشون میکنم.

یه نفر که داستان کلی این سری رو میدونه،بره براش یه تاپیک بزنه و هممون خراب شیم اونجا چون مثل اینکه دو دقیقه دیگه میان گیر میدن که چرا توی این تاپیک در مورد اینا حرف میزنین!!!

کلا من مردمی هستم!!!=))

داستان هر سری فرق می‌کنه،بخوایی همشون رو بنویسی‌ با جزئیات یه کتاب دویست صفحه‌ای می‌شه :دی.
در ضمن چرا گیر بدن؟ اینجا تاپیک TES نیست؟جاش دقیقاً اینجا هست این حرفا.
بازی به این بزرگی‌ تو قسمت‌Community ها تاپیک نداره؟ :-?
شما چقدر بی رحمید.
yahoo_4.gif

چون الفم حتی لباس Thalmor میپوشم
yahoo_4.gif
با بقیه نژاد‌ها مثل حیوون رفتار نکنن ما هم کارش نداریم،ولی‌ خودشون میگن بیا منو بکش :دی.

آخرین ویرایش:

کلا من مردمی هستم!!!=))

شما چقدر بی رحمید.:d
چون الفم حتی لباس Thalmor میپوشم:d

اره درسته-جاش اینجاست ولی جای SKYRIM اینجاست.
اصلا ولش کن همین جا میگیم.هر کی هم اومد چیزی بگه بگین من بودم!!!=))
خب دیگه بذاریم این شوخی هارو کنار.
هیچکس جواب منو نداد:
هر چی کیمیاگری میکنم ولی جواب نمیده.....

اره درسته-جاش اینجاست ولی جای SKYRIM اینجاست.
اصلا ولش کن همین جا میگیم.هر کی هم اومد چیزی بگه بگین من بودم!!!=))
خب دیگه بذاریم این شوخی هارو کنار.
هیچکس جواب منو نداد:

هر چی کیمیاگری میکنم ولی جواب نمیده.....
چرا،با ساختن هرPotion خیلی‌ کم بالا میره.
یه طرف‌ای هست توWindhelm که مغازهPotion فروشی داره. از اون هم میتونین یاد بگیرین فکر کنم

از کسی نمیخوام یاد بگیرم.میخوام خود کفا باشم.مثلا من خودم smithing رو در کمتر از 15 دقیقه 100 کردم.
اگر بخوای که اینجوری تند تند potion بسازی که باید تا 500 سال دیگه فقط potion بسازی!!!میشه که معجونای قوی تر،درجه بیشتری بدن؟
در ضمن فکر نکنم این مثل oblivion ،اگر تند تند از چیزایی مثل destruction,restoration استفاده کنی زیاد بشن.حتما باید روی دشمن استفاده بشن تا درجه-ش زیاد بشه نه؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or