Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:
واقعا این بازی یه شاهکار به تمام معناست. اصلا قابل توصیف نیست. من تا وقتی که بازی رو نگرفته بودم دقیق متوجه این همه جایزه ای که گرفته نشده بودم ولی دیروز که بازیرو گرفتم اصلا نمیتونم از پای سیستمم بلند شم. من اصلا سمت بازی های RPG نمیرم ولی اسکایریم خیلی منو وسوسه کرد و به جدیت میتونم بگم هنرمندانه ترین و خلاقانه ترین بازیه عمرم رو تجربه کردم. TODD HOWARD نابغست . از موسیقی بازی تا طراحی محیط ها و دشمنان و داستان و سیستم ارتقا و.... همه و همه به زیباترین نحو ساخته شدن.
خوب چون شاید بازی RPG نیست :دی فقط چند تا از المان‌های RPG رو داره،صرفاً معتاد کنند هست فقط.
نسبت به‌ RPG های دیگه میگم ها،وگرنه هست :دی
واسه من dragon armor فقط 100 تا smithing میخواد! Daedric فقط 90 تا smithing میخواد!
نود تا می‌خواد بله

بچه ها کسی راهنمایی کاملشو نداره؟ یکی گرفتم خراب بود
راهنمای کامل؟ یعنی‌ همهٔ ماموریت‌ها اینا؟:دی بازی نزدیک به هزار تا ماموریت داره،چطور می‌شه واسه این راهنما نوشت؟ صفحه اول تاپیک راهنمایی‌ راهنما جامع Skyrim چند تا راهنما داره درباره چند تا چیز ولی‌ راهنما‌ای کامل گیر نمیاد. گیر بیاد هم انگلیسی‌ هست. مثلا IGN داره واسه چند تا چیز ولی‌ بازم کامل نیست
شما هر مشکل داشتین همین‌جا بپرسین
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]

اون مد گرافیکی ریختن قبلا هم ریخته بودم ولی جالب نیست...!!
فقط و فقط روشن تر میکنه بازی و از حالت طبیعی در میاد...
942cu68dvip0n4221e29.jpg
pzpq6tjs7xhc44qfesu5.jpg

---------- نوشته در 06:20 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:18 AM ارسال شده بود ----------

برای گرگ نما شدن باید برم ... برای Werewolf هم باید بری Jorrvaskr اگه اشتباه نکنم با Kodlak حرف بزنی

Kodlak کی کجای شهره راستش با اینکه لول 48 هستم ولی اسم هیچ کسی تو بازی نمیدونم ... ولی یی راهنمایی بکنی میفهمم کی ..

---------- نوشته در 06:26 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:20 AM ارسال شده بود ----------

اقا من زدم همین جوری این دوتا رو کشتم .. کسی میدونه کی بودن..:))=))

dgevq89abkmwx1uwdws.jpg

اینم خیلی بی ازار بود ولی کشتمش

4posqmp4epxf6xv1uaxz.jpg

و یک سوال که برام مهم شده . و میخوام هر چه زود تر بدستش بیارم ... دقیقا تو کدوم کویست گیرم میاد این لباسو .. اگه اشتباه نکنم داراگون .. این لباسه اخرشه.؟؟

upecpv5qtfgi9b90bwtu.jpg
دوست من , من اینو دارم این مد ناقصه Realistic_Lighting_and_Colors_-Final--4692-1-0رو بگیر بعد از داخلش enbpalette.bmp رو بنداز کنار مد خودت برو فضا.....

گروه ها و آموزش عضویت در گروه ها + عکس

college of winterhold:یک اتحاد جادوگری هستش که یک بار تو کوست های اصلی به اونجا میرید
53943126772565147172.jpg

companions:اتحاد جنگجویان که بعضی هاش گرگ نما هستن اگه شما هم برید گرگ نما میشید. رهبر آنها kodlak هست.

01159384674529811531.jpg

dark brotherhood:اتحاد قاتلان که برای اهداف خود برخی از مردم را می کشند. و night mother و sithis رو ستایش میکنن رهبر آنها astrid هست.
61242838286186787341.jpg

imperial army:ارتش imperial ها که بر skyrim حکومت میکنند و مقر اصلیشون تو crydoill هستش و بر علیهstormcloak ها میجنگن و پایتختشون solitude هست. رهبر آنها امپراطور و general Tullius است.
21810450263428891571.jpg

stormcloack: میخوان skyrim رو نژاد nord بگیرن و علیه imperial ها میجنگن (توی windhelm هستند) و رهبر آنها Ulfric است.

88011325224192548138.jpg

theives guild:اتحاد دزدان که گروه برادران تاریک با همکاری این گروه امپراطور را به قتل میرساند و پایگاه خود را نو سازی میکند و اگه تمام کوست هاش رو برید بهتون یک زره باحال بهتون میده.(البته به نظر من گروه بدرد بخوری نیست)
45026304976266685376.jpg

55174056743239361008.jpg

imperial army و stormcloack با دیگر گروه ها فرق دارن و درباره ی جنگ های داخلی هستند
آموزش عضویت در گروه ها(نوشته شده توسط halker2010)
1) آموزش عضویت در گروه Dark brotherhood
برید به شهر Windhelm بعد خانه پسر بچه به نام Aventus Aretino رو پیدا کنید باهاش حرف بزنید quest رو بگیرید بعد میگه برید یک پیرزن رو بکشید برید بکشید مشتم بزنید بش کافیه بعد برگردید پسره بهتون یک بشقاب میده بعد صبر کنید یک پست چی بعد سه روز یا کمتر میاد بهتون یک نامه میده وقتی داد برید بخوابید بعد بیدار میشید یک دختر به نام astrid با لباس قرمزوسیاه باهاتون حرف میزنه باید یکی از آدم های اونجا رو بکشید من همیشه (اون سوسمار رو میکشم لول آخه اون سرباز بیچاره خانواده داره وقتی باهاش صحبت میکنم گریم میگیره
2.gif
و اون زنه حتما مادر بچه هاش یا دختر یک مادره گناه داره بیچاره ولی اون چلپاسه رو دوست دارم زیر پام له کنم
19.gif
) بعد عضو میشید برید جای مخفی گاهشون رئیسشون همون دختره یک شخص دیگه هم اونجاست به اسم nazir بهتون میگه برید بکشید یکی از معموریت های این گروه هم کشتن امپراطور هست که یک بار شکست میخوره طرف جعلی از آب در میاد دفعه دوم میکشیدش.
این لباس بازی assassins creed brotherhood هست برای این گروه
Assassins_Rangers_and_Thieves_armor_ver_2-01-4632.zip
برای نصب محتویات فایل فشرده را در پوشه skyrim/data کپی کنید.
آموزش عضویت در این گروه با تصویر.
03162102159438627027.jpg
62550314352044699534.jpg

٢)آموزش عضویت در گروه The Companions
اول برید به شهر Whiterun بعد jorrvasker رو پیدا کنید برید داخلش طبقه پایین با شخصی به نام Kodlak صحبت کنید درخواست کنید شمارو عضو گروه کنه بعد چند تا تست ازتون میگیره و باید کوست هاش رو حل کنید البته در این گروه شما تبدیل به گرگینه میشید که در آخرین کوست هاش میتونید خودتون رو درمان کنید (برای اطلاعات بیشتر به مطلب مورد نظر مراجعه کنید).راهنمای عضویت در این گروه به صورت عکس
47656999731931845809.jpg

20640361124628841957.jpg

75984768387340944798.jpg

٣) آموزش عضویت در گروهTheives guild
اول باید برید به شهر riften برید به بازارش زیر یک سایه بون یک مرد واستاده به اسم Brynjolf باهاش صحبت کنید کوست هاش رو انجام بدید بعد بعد میبرتون تو مخفیگاهشون که زیر شهر هست کوست هاش رو انجام بدید در واقع این گروه آدم ها رو نمیکشه فقط ازشون زور گیری میکنه و دزدی وقتی بهتون کوست میده نباید کسی رو بکشید اگر بکشید بهتون گیر میده و یک کوست هم داره که برید چندتا چیز رو آتیش بزنید گفته 3تا رو فقط 3 تارو آتیش بزنید اگر همرو آتیش بزنید بهتون گیر میده
4.gif
طرف به خودشم گیر میده همین در ضمن اگر کوست هارو تا آخر انجام بدید یک کوست خیلی سخت میده و یک لباس سیاه زیبا.
آموزش عضویت در گروه به روایت تصویر
20041855886380404761.jpg

81416832241567577158.jpg

92849658104089929291.jpg

32436365016690184902.jpg

آموزش عضویت در college of winterhold
برای عضویت به winterhold سفر کنید به سمت کالج برید و با جادوگری که دم در هست صحبت کنید.
07227267077325926837.jpg

بعد که راحتون دادند داخل میرید کوست های گروه رو انجام میدید بعد به حرف های شخصی به نام Tolfdir گوش میکنید چند تا جادو یادتون میده با انجام کوست ها جادو های مختلفی یاد میگیرید که بدردتون میخوره.

آموزش عضویت در imperial ها و stormcloack ها
برای اینکار دو راه است یکی اول بازی که دارید بازی میکنید و اژدها میاد و از دست اونا نجات پیدا میکنید اگر برید دنبال زندانی stormcloack میشید عضو اونا اگر برید سراغ همون طرف که اسمتون رو پرسید Imperial میشید عضو imperial ها و بهتون یک کوست میده در ضمن اگر تو اون مرحله نتونستید عضو بشید میتونید برید پیش jarl Ulfric داخل windhelm باهاش در مورد جنگ صحبت کنید تا کوست رو بگیرید یا برید تو solitude با جنرال Tullius صحبت کنید مکانش در castle هست.(emperor's tower)
بقیه گروه ها رو هم اگر خواستید بگید بگذارم.

آموزش خون آشامی و راه درمان آن

برای تبدیل شدن به خون آشام باید اول یک خو آشام پیدا کنید مثل اینها
سلام اول میتونی بری پیش Alva خون آشام هست برو تو خونش یک مرده رو صندلی ممکنه بت حمله کنه بکشش بعد برو طبقه پایید alva آز تو قبر میاد بیرون نکشش تا بهت زهر بپاشه اون بالا سمت چپ یک نوشته سفید میاد میگه زهر پاشیده شد یا یک همچین چیزی بعد بکشش بشین تو خونه و بخواب البته من یک جا دیگه میشناسم تو عکس میزارم برات.
خونه Alva در شهر Morthal
vam.jpg

و یک جا دیگه میتونی ( اینجا پره خون آشامه مواظب باش)بری البته جا های دیگه هم هست اگر خواستی بگو تا بگم.
vam2.jpg

برای درمانش هم به ترتیب زیر عمل کنید.

درمان خون آشام(نوشته شده توسط halker2010)
سلام برای درمان خون آشام اینگونه عمل کنید.
برید سراغ شخصی به نام Faida کوستش رو بگیرید بعد میگه برید سراغ شخصی به نام Falion برید باهاش صحبت کنید سنگ Black Soul Gem ازش بخرید بعد برید بیرون از خونه بعد یک آدم پیدا کنید که بتونه بمیره قبل از اینکه بکشینش بهش جادوی soul trap رو بزنید(اگر ندارید این کد را در PC بزنید player.addspell 0004dba4 را بزنید و در کنسول ها هم از جادو گر ها و مغازه ها بخرید) بعد بکشینش جادو بر میگرده تو خودتون و سنگ Black Soul Gem به قول معروف full میشه بعد برگردید پیشه falion باش صحبت کنید سنگ رو بدید. برید جاییکه میگه صبر کنید معمولا 9 شب یا 11 شب یا 2 صبح میاد بعد صبر کنید کارش رو تموم کنه شما از خون آشامی در میاید.(درضمن جای Faida در عکس زیر مشخص کردم)اگر سوالی داشتید بپرسید. همچنین می تونید اگر خواستید دوباره خون آشام بشید.
راستی اگر مرحله 4 خون آشام باشید باید از جادوی vampire seduction خودتون استفاده کنید تا بتونید با مردم عادی صحبت کنید.

11195904741142130583.jpg
89666661132676141539.jpg

منبع خودم

آخرین ویرایش:
با تشکر از Halker عزیز.

=======================

من هنوز واسه تاپیک بحث درباره داستانTES پایِ هستم یکنفر حوصله داره یه تاپیک بزنه خودمونو بکشیم با کل سری :دی

hunter387 عزیز موافقم!
میخواستم یه دقیقه پیش همینو بگم ولی یه نفر پیام فرستاد و منحرف شدم!!!:d
اصلا چرا خودت اینکار رو نمیکنی؟:d
دست به قلم من تو اینجور مسائل توضیحی افتضاح هست،یعنی‌ Beyond افتضاح هست :دی.

یه نفر باید اجازه بگیره یه تاپیک بحث درباره سریTES یا داستانTES یا هر چی‌ بزنه :دی. با یه توضیح کلی‌ :dحالا هر کی‌ داوطلبِ بیاد جلو :دی

آموزش ازدواج با همسر High king

ازدواج با jarl elisif
برای اینکار گردنبند amulet of mare رو بخرید و بپوشید. یک فایل تکست(text) باز کنید کپی کنید تو پوشه skyrim کد های زیر رو توش کپی کنید
removefac 51596
player.removefac C6472
resetquest 74793
resetquest 21382
setstage 74793 10
بعد اسمش رو بگذارید panir

حالا یک فایل تکسنت دیگه باز کنید کد های زیر رو توش کپی کنید.
SetRelationShipRank Player 4
AddToFaction 0005A1A4 4
AddToFaction 00019809 4

اسمش رو بگذارید marry

درضمن این دو فایل تکست باید حتما داخل پوشه skyrim باشه .
حالا برید بازی رو باز کنید برید جای ملکه elisif بعد با دکمه (پ) یا (~) کنسول رو باز کنید رو ملکه کلیک کنید که این کد بیاد رو صفحه شما
[TABLE="class: wikitable, width: 10, align: right"]
[TR]
[TH][/TH]
[TD] [/TD]
[/TR]
[/TABLE]
دقت کنید این000198C1 کد باشه بعد کد bat panir و bat marry رو بترتیب وارد کنید اگر کد غیر از 000198C1 داد سعی کنید ملکه رو از کنار صندلی کلیک کنید که این کد بیاد.(درضمن با اینکار همسر قبلی شما از ازدواج با شما در می آید)
در صورت بروز مشکل با نام کاربری من مکالمه کنید
xifre=halker2010
yahoo=halker2010

چگونه یک سگ یا یک اژدها خانگی داشته باشیم.

آموزش خرید سگ خانگی سلام سگ خانگی معمولا چندجا میفروشن ولی به صورت کریه ای برای خرید می توانید به استبل شهر Markarth برید اونجا یک مرد به نام Banning هست که سگ میفروشه 500 گلد ازش بخرید و یادتون باشه اگر سگ بمیره دیگه از این شخص نمیشه سگ خرید و باید از یکی دیگه بخرید.

62933840359968121700.jpg

22869762902330569118.jpg

آموزش ساخت اژدها خانگی
4.gif

اول یک شخص دنبال کننده پیدا کنید (follower) می تونید از تو رستوران ها اشخاصی که با پول کار میکنند رو بیگرید ببریدش یک مکان باز کنسول بازی رو باز کنید رو شخص دنبال کننده کلیک کنید تا کدش رو وسط صفحه بیاد حالا کد های زیر رو بترتیب بزنید.(درضمن گزینه wait here رو نزنید بزارید رو follow باشه)
setscale 0.5
setrace dragonrace
اینم عکسش (alea هست )
99184345245560933088.jpg

99047172485105282852.jpg

03158768820845483467.jpg

برای برگردوندن به حالت اول هم setrace nord و setscale 1 رو بزنید.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or